Statistika našeho portálu

  • 98 485 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Drakiády 2017

Naši dětští čtenáři jistě již s netrpělivostí rovnající se svou intenzitou pomyslnému bodu varu očekávají článek o populárních drakiádách, které v nadcházejících týdnem rozvášní oblohu nad každým městem i vesničkou. Atlas Česka Vám tak přináší obsáhlý výčet těch nejorganizovanějších, mezi kterými si jistě vyberete.

Naši dětští čtenáři jistě již s netrpělivostí rovnající se svou intenzitou pomyslnému bodu varu očekávají článek o populárních drakiádách, které v nadcházejících týdnem rozvášní oblohu nad každým městem i vesničkou. Atlas Česka Vám tak přináší obsáhlý výčet těch nejorganizovanějších, mezi kterými si jistě vyberete.

Drakiády 2017

Dračí orgie v Praze

Z mnoha akcích určených pro mladší návštěvníky vybíráme ty neprověřenější akce, které si díky úspěchu z let minulých zaslouží pozornost našich čtenářů. V Praze zaujme "Drakiáda na Dobešce", lákajíc na výrobu draků a létajících příšer ve výtvarné dílně Studia Dobeška. Také "Drakiáda v Davli" potěší příjemnou atmosférou na polní cestě mezi Davlí a Měchenicemi. Ve výčtu pozvánek nesmí chybět ani "Ďáblická drakiáda", nabízející poměřit své dračí výtvory s ostatními dětmi a užít si příjemné odpoledne na louce pod zastávkou Květnová. Zábavné odpoledne plné her a soutěží přináší "Drakiáda v parku Na Prameništi", lákající na speciální odměny či soutěž o nejhezčího draka. Srdečně zveme i na "Drakiádu ve Kbelích", která se i letos koná pod taktovkou KRC COBYDUP. Nadcházející sobotu si můžete zpříjemnit návštěvou "Drakiády v Praze Pitkovicích" či "Havelské drakiády v Praze na Zbraslavi". Originální program pak nabízí "Drakiáda na Kavčích horách", konající se za účasti zástupce starosty Lukáše Zicha. Těšit se zde můžete na stan s malováním na obličej, výtvarnou dílnu na výrobu draka či soutěž o nejhezčího ručně vyrobeného draka. Na travnaté ploše u metra Opatov potěší všechny návštěvníky "Opatovská drakiáda", která je již několik let nedílnou součástí zdejšího kulturního podzimního programu. Dobře se pobavit a ještě mít možnost vyhrát některou z hodnotných cen přináší další ročník "Letenské drakiády", konající se na ploše u obchodního centra v Letňanech již tuto sobotu.

 


Dračí (vý)Lety po celé republice

I v ostatních krajích naší země se o nadcházejících víkendech můžete těšit na oslavy spojené s pouštěním draků, osvěžujících svou barvou i veselým výrazem pošmourné podzimní počasí. Akcí určenou převážně pro rodiče a malé školáky je "Drakiáda v Olomouci", konaná i letos na zahradě Domu dětí a mládeže. Za pozvání pak jistě stojí i "Drakiáda v Ostravě", která láká nadšence do létání papírových draků k oblasti Komenského sadů. Nápadité odpoledne plné smích a zábavy přináší "Drakiáda v Tachově", konající se v neděli 22. října. Na louce u Zámeckého rybníka pak zažijete "Drakiádu ve Velkých Pavlovicích", která potěší ve stejný termín jako obdobná akce v Tachově. Schovat si draka pod kabát a vyrazit do malebného prostředí disgolfu můžete při dalším ročníku "Drakiády ve Svitavách". V rámci "Drakiády ve Zlíně" pak můžete vyhrát i některou z nápaditých cen, stačí k tomu jen přijít s nejsympatičtějším výrobkem s tématikou draka. Tradiční akcí pro rodiče s dětmi spojenou se začátkem podzimu je i letos "Drakiáda v Litoměřicích". Svou premiéru si letos odbude "Drakiáda v Holešově", která se uskuteční již o nadcházející sobotě. Ve stejný čas pak lákáme i na "Drakiádu ve Dvoře Králové", která potěší svým bohatým doplňkovým programem. Tuto sobotu pak lákáme na již 19. ročník "Drakiády v Třeboni", který vyzývá k donesení vlastních, nejlépe pak vlastnoručně vyrobených draků. Unikátní "Pohádkovou Drakiádu" zažijí letos všichni účastníci "Drakiády v Novém Jičíně na Skalkách". Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v České republice pořádá "Drakiádu v Kutné Hoře", která snad rozveselí všechny své účastníky. Nezůstat doma a vypravit se na zábavné odpoledne s ostatními dětmi můžete o nadcházejícím víkendu při populární "Drakiádě v Blansku". Možnost vyrobit si a následně provětrat vlastního draka můžete již tradičně v jihomoravské "Drakiádě v Kyjově". Poslední pozvánka pak letí s šustěním na "Drakiádu v Ostravě", která o nadcházejícím víkendu rozzáří nebe nad loukou U Matěje.
Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

31. Divadelní festival Bez hranic -…

01.10.2022 - 08.10.2022
Český Těšín

Letošní festival se uskuteční v termínu 1.10.- 8.10.2022 v Českém Těšíně a polském Cieszynie. Během osmi festivalových…

Světový den kojení - Zlín

03.10.2022 - 08.10.2022
Zlaté jablko

V rámci Světového týdne kojení se v OZC Zlaté jablko představí v termínu od 3. do 8. října Novorozenecké oddělení…

Týden knihoven 2022 - Mělník

03.10.2022 - 08.10.2022
Městská knihovna Mělník

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje 26. ročník akce Týden knihoven.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 6. říjen

Dnes má svátek Hanuš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete