Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Drakiády 2018

Počínající sychravé počasí spojené s řezavým větrem a občasnými dešťovými kapkami signalizuje i blížící se závody papírových draků, které každoročně na podzim rozzáří oblohu takřka každé větší i menší obce. Naši nejmenší čtenáři by proto měli rychle přemluvit své dospělé rodiče, vyrobit si svého okřídleného průvodce a vyrazit na některý z mnoha dračích sletů, které Vám Atlas Česka přináší v následující pozvánce.

Počínající sychravé počasí spojené s řezavým větrem a občasnými dešťovými kapkami signalizuje i blížící se závody papírových draků, které každoročně na podzim rozzáří oblohu takřka každé větší i menší obce. Naši nejmenší čtenáři by proto měli rychle přemluvit své dospělé rodiče, vyrobit si svého okřídleného průvodce a vyrazit na některý z mnoha dračích sletů, které Vám Atlas Česka přináší v následující pozvánce.

Drakiády 2018

Zářijové dračí slety

O nadcházejícím prodlouženém víkendu si mnozí z Vás zpříjemní volný čas pobytem na chalupě či v přírodě. Tam i tam lze s nadšením pozorovat úsměvy a radost ve tvářích našich potomků, radujících se z pouštění papírových dráčků pomalovaných nejrůznějšími barvami. Všechny naše čtenáře bychom rádi co nejsrdečněji pozvali na "Drakiádu v Počátkách", která se jako již tradičně uskuteční na Strážném kopci směrem na Ctiboř již o nadcházejícím pátku. O den později pak zveme všechny naše čtenáře na již šestý ročník "Špindlerovské drakiády", která se i letos koná u dolní stanice lanovky Medvědín a kromě pouštění draků láká na ukázku sokolnictví, výtvarnou dílnu či opékání buřtů. O kousek dále, konkrétně u horní stanice lanovky Medvědín pak láká k návštěvě i "Drakiáda na Medvědíně", která potěší obdobně poutavým programem a představí významné turistické a lyžařské středisko v Krkonoších zcela jinou optikou. Velkou popularitu si mezi dětmi udržuje i "Drakiáda na letišti v Trutnově",která láká i na prohlídku modelů letadel a letadýlek či soutěž o nejhezčího draka.

Říjnové létání

Tím pravým časem jakoby přímo zasvěceným dračím sletům se nám dlouhodobým pozorováním jeví říjnové týdny, kdy již svižný větřík duje na všech vyvýšených pláních a zároveň se paní zimě ještě zcela nedaří zahalit krajinu neúnosným mrazivým hávem. Příjemnou sousedskou atmosféru zažijí jako již obvykle návštěvníci "Drakiády v Pištíně", která zve na zdejší fotbalové hřiště do malebné jihočeské obce. Poutavým sletem draků všech velikostí a jmen bude pak letošní "Drakiáda v Turnově", která proběhne pod dohledem odborné komise hodnotící jednotlivé modely a jejich provedení dle předem stanovených kritérií. O příštím víkendu pak srdečně zveme i na "Drakiádu ve Frýdlantu nad Ostravicí", která potěší krásnou okolní přírodou i každoroční bezchybnou organizací. Obyvatelé našeho hlavního města se pak již jistě nemohou dočkat "Letňanské Drakiády", která se letos uskuteční již posedmé. Zajímavostí je rozdělení jednotlivých soutěžících do tří věkových kategorií dle věku a následné odpolední vyhlášení vítězů o zajímavé ceny. Přibližně v polovině října se pak spolu s našimi čtenáři sejdeme na "Zavírání turistické sezóny na Zvičině a přidružené drakiádě v Třebihošti", která potěší možností zakoupit si draky přímo ve stánku regionálních produktů Podkrkonoší. Všechny účastníky pak upozorňujeme, že součástí akce je i výstava fotografií, živá hudba či soutěže pro děti. Co by to bylo dračí sezónu, pokud bychom v rámci ní nepozvali na "Drakiádu na Židovských pecích aneb Den s mraky v oblacích". Všichni návštěvníci budou moci poodkrývat tajemství čar a kouzel draků, zajímavosti dračí stezky odvahy či ochutnat gastronomické dračí speciality. Na jižní Moravě potěší i letos "Drakiáda ve Velkých Pavlovicích", která láká na soutěže dle počasí, dílničku pro malé i velké, teplé občerstvení či starobylé pečení brambor v popelu. Zábavným odpolednem s pouštěním papírových draků bude i "Drakiáda ve Velké Bystřici", která symbolizuje příjemné oživení oblíbených folklorních tradic.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete