Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Halloweenské akce 2014

Noc plná strašidelných divů, mystických kouzel a čar, světélkujících dýní s rozmanitými humornými i děs nahánějícími grimasami, rozzářených světýlek ve stovkách barevných lampionů, veselých dětí i spokojených rodičů se opět po roce nezadržitelně blíží. Již tento se většina zahrádek, parků, balkonů i okenic ve všech krajích naší země přemění v rejdiště strašidel a strašidýlek, duchů a dušiček, přízraků a příšerek. Atlas Česka Vás dnes pozve na ty nejzábavnější a nejatraktivnější akce spojené s letošním halloweenem.

Noc plná strašidelných divů, mystických kouzel a čar, světélkujících dýní s rozmanitými humornými i děs nahánějícími grimasami, rozzářených světýlek ve stovkách barevných lampionů, veselých dětí i spokojených rodičů se opět po roce nezadržitelně blíží. Již tento se většina zahrádek, parků, balkonů i okenic ve všech krajích naší země přemění v rejdiště strašidel a strašidýlek, duchů a dušiček, přízraků a příšerek. Atlas Česka Vás dnes pozve na ty nejzábavnější a nejatraktivnější akce spojené s letošním halloweenem.

Praha

Přijměte pozvání na strašidelný rej, který v závěru října rozčísne poklidné hladiny večerního života v našem hlavním městě. Již ve čtvrtek 23. října si můžete zpříjemnit podzimní podvečer procházkou v rámci "Lampionového průvodu v Dolních Počernicích". Sraz účastníků je v 18 hodin před amfiteátrem v zámeckém parku, odkud se po projevu pana starosty vydá rozzářený průvod vstříc přírodě a malebnému okolí. V pondělí 27. října se koná obdobná akce jako pár dnů předtím v Dolních Počernicích i v nedalekých Ďáblicích. Zdejší "Ďáblický lampionový průvod" bude navíc osvěžen i žertovným hudebním doprovodem. Poslední říjnový den se v parku Václavka na Střížkově v Praze 9 odehraje atraktivní akce "Strašidla haló ven", představující dobrodružnou výpravu za čerty na Čertův vršek. Po 18. hodině se průvod vydá za svitu loučí a lampiońů za rohatými strašidly, která se poutníků již nemohou dočkat. Originální variantou jak strávit nadcházející Halloween je účast na "Plavbě se strašidlem", kterou můžete zažít na palubě lodí Porto a Natal, které budou brázdit hladinu řeky Vltavy během dvouhodinové plavby centrem plavby. Těšit se můžete na dušičkové a halloweenské dekorace, tajuplnou hudbu, dýňový koláč a polévku či výtvarnou dílnu pod vedením čarodějnice. A všechny zveme k účasti ve stylových kostýmech! Až 8. listopadu se na strašidla a postavy ze záhrobí rozpomenou v Třeboradicích, kde pro všechny zájemce bude připraven "Stezka plná strašidel a duchů". Již teď se těšte na desítky strašidel, soutěží, odměn či pohádkových postav. 

Středočeský kraj

Letošní Helloween bude i ve Středočeském kraji spojen s několika atraktivními akcemi, které přitáhnou pozornost malých i velkých nebojsů. 23. října se na Základní škole v Kolíně bude konat pozoruhodná akce "Dýňové slavnosti aneb připlul k nám pstruh z Rybářství Kolář". Jde o lákavý festival pro děti i rodiče s čerstvými specialitami ze zdejšího rybářství. Všichni návštěvníci se mohou těšit na bohatý naučně-zábavný program s dýňovou tématickou. Chybět nebude ani vystoupení zdejšího pěveckého školního sboru či lákavá nabídka gastronomických specialit. Mystickou atmosféru pojící se ponurou náladou probíhajícího podzimu nabídne "Duo středověké inspirace na hradě Okoři", které láká na originální tóny středověké hudby, jejíž noblesu si budete moci vychutnat v romantickém prostředí zříceniny středověkého hradu. 26. října se na tom samém místě odehraje akce přitahující pozornost především mladších návštěvníků, kteří si jistě s radostí vychutnají "Strašidelný rej na Okoři". Městské centrum Hvězdička ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Benešově chystají na sobotu 8. listopadu "Halloweenský lampionový průvod v maskách", který každoročně přitahuje pozornost mnoha desítek natěšených rodin s dětmi. 

Jihočeský kraj

Bojíte se blížících oslav oblíbeného Halloweena? Třeba to nebude tak zlé a možné se dokonce budete dobře bavit. V rámci Jihočeského kraje se o tom můžete jít přesvědčit na "Strašidelnou ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou", která bude plná strašidel a čarodějnic, vydlabaných dýní, rozsvícených lampionů či nápaditých dekorací. Ani Vy si s sebou nezapomeňte vzít svůj lampiónek či lucerničku a užijte si báječné odpoledne mezi roztomilými zvířátky. Závěr této akce bude zakončen věhlasným lampiónovým průvodem, který vyvede všechny návštěvníky ze zoologické zahrady. 

Plzeňský kraj

Starobylý svátek předcházející vzpomínce na naše zesnulé si i v českých zemích získává stále větší popularitu. Věříme proto, že v rámci Plzeňského kraje přilákáme malé i velké návštěvníky k účasti na "Halloweenu na zámku Zbiroh", který zve na čarodějnou zámeckou veselice, na které nebude chybět oblíbený pochod světlušek, desítky strašidel a duchařských postaviček v čarokrásných hábitech, lampiónový průvod, lahodné občerstvení či vskutku mystické překvapení. 

Karlovarský kraj

Přijďte překonat svůj strach a zúčastněte se některé ze zajímavých akcí, konaných v Karlovarském kraji při příležitosti blížícího se Halloweenu. Poslední říjnový den se od 18 do 21 hodin odehraje "Rej strašidel  - Karneval pro děti na hradě Lokti". Všichni účastníci, mezi kterými snad nebudete chybět ani Vy, se mohou těšit na strašidelný rej v maskách, rozmanité soutěže v prostorách historického architektonického skvostu, desítky kouzelných postaviček v líbivých maskách a spoustu zábavy a legrace. Od půl osmé se odehraje i přehlídka strašidel a divoké tance a rejdy v Rytířském sále. Slavnostní zakončení strašidelného reje můžeme očekávat v 20.45. 


Ústecký kraj

Strašidelné dovádění si naplno užijete například při "Halloweenu na náměstí Svobody v Žatci", kde se na Vás těší stovky magických světýlek, desítky fantazijních masek a nespočet duchů a různorodých strašidýlek. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbený průvod všech masek. Poslední říjnový den můžete přijmout pozvání na "Pohádkový Halloween v Lounech", konaný již několikátým rokem kiwanis klubem Luna Louny. O dobrou zábavu se postarají členové divadla Mazec či zdejší mažoretky. Čarokrásný večer pak osvěží i nabídka zajímavých soutěží, rozmanité gastronomické pochoutky či barevný ohňostroj. Jen o několi desítek kilometrů dále si podobný program užijí i návštěvníci "Halloweenu v Litoměřicích", který patří k nejoblíbenějším společenských akcím ve zdejším městě vůbec. Pozadu nezůstanou ani obyvatelé dalšího významného severočeského města - Chomutova. V rámci "Halloweenu 2014 v Chomutově" se můžete těšit na roztodivné dovádění duchů, strašidel, pohádkových stvoření a rozzářená očka malých i velkých návštěvníků. Letošním bonusem této populární akce bude i tajuplná návštěva mystického sklepení. A chcete-li se přesvědčit o tom, že halloween není určen jen dětem, ale i jejich rodičům, nenechte si ujít premiéru "Halloweenu pro dospělé v Litoměřicích". Průvodcem Vám budiž všudypřítomná atmosféra strachu a napětí, stejně však jako dobrá zábava a neméně kvalitní jídlo a pití. Jako bonus se pak můžete zapojit do soutěže o nejhezčí masku letošního ročníku. 

Liberecký kraj

Také v Libereckém kraji můžete oslavit svátek všech strašidel a strašidýlek, který každoročně rozsvítí naše domácnosti desítkami svítících a šklebících se dýní. My bychom Vás rádi pozvali na některé z akcí, jejichž atraktivita přímo stoupá s narůstající oblibou tohoto populárního svátku. Poslední říjnový den si můžete přijít vychutnat speciální "Strašidelnou večerní prohlídku liberecké Zoo", která proběhne od 17.30 do 19.30. Zdejší zaměstnanci i zvířecí obyvatelé se při této příležitosti převléknou do pomyslného strašidelného hávu, který si získá srdce návštěvníků všech věkových kategorií. O poznání temnější a říznější přípomínku blížícího se svátku všech zemřelých předvedou semilskému publiku pořadatelé "Rockového halloweenu v Semilech", kteří lákají na tvrdou muziku, řízné pivo a přehlídku oblíbených kapel, mezi kterými bychom rádi upozornili především na nekompromisní Krucipüsk. 


Královehradecký kraj

Také v Královehradeckém kraji si období halloweenského veselí můžete zpříjemnit návštěvou netradiční akce, která slouží jako zdroj zábavy i ponaučení. V pátek 7. listopadu si nenechte ujít "Tajuplnou noční prohlídku Broumovského kláštera a výstavy Play". Originální prohlídku středověkého architektornického skvostu s bohatou historií doplní i podzimní výzdoba a možnost vytvořit si pamětní dárek v podobě sovičky či papouška. Premiéru bude mít i speciální kouřová clona, která ozvláštní některé z vystavovaných exponátů. 


Pardubický kraj

V Pardubicích letos na přelomu měsíců říjen a listopad vsadili na cyklus zajímavých přednášek, které svým tématem i atmosférou plně zapadnou do tajuplné atmosféry halloweenských oslav. Ve čtvrtek 30. října se můžete v Domě techniky na náměstí Republiky vydat na cestu časem v rámci podvečerního programu s názvem "Spartánské učení o strachu". Všichni zúčastnění se dozvědí zajímavosti o výchově válečníků ve starověké Spartě a připomenou si i význam a důležitost odvahy a čestnosti v pojetí starověkých válečníků. Ve středu 12. listopadu pak pardubický Dům hudby uvítá nadšence pro dílo J. R. R. Tolkiena, kteří se spolu s autory povídání vydají na pohádkovou pouť do bájné Středozemě. V komponovaném večeru s příznačným názvem "Hobit" se proletíte na křídlech draků, procvičíte hbitost a šarm noblesních elfů či si dodáte odvahy při střetu s tvrdohlavými trpaslíky. 

Kraj Vysočina

Tak trochu jinak pojatý Halloween si letos pro všechny své příznivce připravili organizátoři "Dne sov a dravců v ZOO Jihlava", kteří na první listopadový den nachystali cyklus přednášek a promítaných filmů zabývajících se životem sov a dalších opeřenců hnízdících v našich zemích. Těšit se můžete na ukázky z kroužkování dravců, filmový skvost"Dravci-králové nebes" či možnost výroby vlastních soviček na památku. Samozřejmostí budou i praktické ukázky živých sov a dravců v přilehlých prostorách jihlavské zoologické zahrady. Jako bonus uvádíme skutečnost, že vstup na přednášky a promítání filmů v zoologické zahradě je samozřejmě zdarma. 


Jihomoravský kraj

Obyvatelé Jihomoravského kraje si mohou o letošním halloweenu užít hned několik zajímavých akcí, které jistě potěší všechny příznivce strašidýlek a duchaření. V sobotu 1. listopadu zveme všechny na "Strašidelnou ZOO aneb Halloween v ZOO Brno", která nabídne tajuplnou noční prohlídku, dlabání dýní, soutěž o nejstrašidelnější dýni či dlouho očekávanou ohňovou show. Již v pátek 31. října pak nezapomeňte ani na "Halloween na zámku Boskovice", který láká na lampionový průvod k zámku a přilehlého parku, společného opékání uzenin, speciální strašidelnou halloweenskou zábavu či netradiční ohňovou show. V ten samý podvečer se odehraje i "Noc duchů v ZOO Hodonín", která přiblíží odlehlečnou formou strašidelnou prohldíku po zdejších výbězích. Chybět nebude ani zasvěcený komentář či náležitá dekorace. V pátek se můžete vydat i na "Cestu za světýlkem na zámku Oslavany", která nabízí všem účastníkům lampiónový průvod či speciální strašidelnou zámeckou zahradu. Jejími obyvateli se na tento zvláštní večer stanou různorodí čerti, víly, duchové, strašidýlka a další pohádková stvoření. "Halloween v Dělnickém domě v Blansku" pak zve starší příznivce pořádně hlasité hudby na několik DJ's stage, které prostory tohoto zajímavého objektu zaplní svižnou hudbou a dobrým pitím, které zde můžete poslouchat a konzumovat až do ranních hodin. V sobotu zveme především rodiny s dětmi na čtvrtý ročník "Upíří stezky v Brně Bystrci", která nabízí procházku setmělým lesem, osazeným desítkami strašidel a duchů, které na Vás mohou vybafnout vskutku za každým stromem. Za pozornost jistě stojí i "Klubákův Halloween v Brně", který zve na dětskou oslavu plnou zábavných odpoledních her, soutěží a kreativních masek. 

Olomoucký kraj

K podzimnímu období patří oslavy spojené s Halloweenem stejně nezaměnitelně, jako opadající barevné listí z pozvolna odpočívajících stromů. V Olomouckém kraji bychom Vás rádi pozvali na několik zajímavých akcí, které jsou konány právě u příležitosti tohoto lidového svátku všech duchů a strašidel. V sobotu 1. listopadu se můžete zúčastnit "Dne duchů v ZOO Olomouc", kde si opět po roce dávají dostaveníčko rozličná strašidla a duchové, jejichž kejkle můžete obdivovat během podvečerních prohlídek. Těšte na strašidelné malování, čarodějnický punč či dušičkovou fotostěnu. Za pozornost jistě stojí i "Halloween na zámku Plumlově", který přináší strašidelné odpoledne pro děti i jejich rodiče. Ze zajímavého programu vybíráme prohlídky strašidelného sklepení, diskotéku s dj's Péťou, malování na obličej si promítání pohádek ve sklepení. Na pátý listopadový den pak připadá "Halloween v Olomouci", který se netradičně uskuteční ve velitelském stanovišti civilní obrany umístěném v krytu v Bezručových sadech. Kromě prohídky netradičních prostor se můžete těšit i na atraktivní stezku odvahy pro otrhlé a spoustu zábavy ve strašidelných kostýmech. 

Zlínský kraj

U příležitosti letošního Halloweena si dovolujeme pozvat všechny obyvatele Zlínského kraje na některé zajímavé akce, konající se letos na přelomu října a listopadu. Originální program čeká na všechny čtenáře v rámci "Strašidelné knihovny v Kroměříži", konané letos během odpoledne o posledním říjnovém dnu. Ačkoliv je to poměrně neobvyklé, bude při příležitosti tohoto odpoledne možné se ve zdejší knihovně bát  o čtenářský průkaz, ale rozhodně ne o dobrou zábavu a všestranné obohacení. V ten samý den se můžete zúčastnit i "Bludičkové noci" v Bezručově parku v Kroměříži, který se však bude konat jen za příznivého počasí. Pozoruhodnou akci určenou pro celou rodinu pořádají o posledním říjnovém dnu i v Holešově, kde se koná "Slavnostní ukončení sezóny v překvapením". Těšit se můžete na výjevy z pohádek, které budou mít tentokrát velmi netradiční závěr. Při dobrém počasí si můžete důkladně prohlédnout i zdejší zámecký park, který je uchvacující především v podzimním počasí s barevným zabarvením stromů. 

Moravskoslezský kraj

Přijďte si užít tradiční Halloweenskou zábavu do některých měst Moravskoslezského kraje. O "Halloweenské noci v Karviné" se můžete rozloučit s odcházejícím říjnem a přivítat nastávající listopad. Pro děti je připravený tajuplný program plný her a zábavy, stezka pro odvážné či diskotéka s rautem. A nezapomeňte si s sebou vzít, teplé oblečení, pevnou obuv a kreativní kostým. 
V sobotu 1. listopadu si můžete užít i "Lampionový průvod a Halloween v ZOO Ostrava", který slibuje bohatý zábavný program. Pokud se chystáte nakupovat i v sobotu 1. listopadu, můžete si svůj program spojit s "Halloweenem ve Futuru Ostrava", kde se dítě pobaví s kouzelníkem Albertíkem. V Ostravě se koná i "Halloween na myslivně", který nabídne možnost společné procházky lesem, opékání buřtů či soutěže se strašidly za odměnu. O prvním listopadovém dni Vás rádi zveme i na "Zámecký halloween na zámku Raduň", který láká na noc plnou duchů a strašidel, barevných kostýmů a především tajuplných zámeckých prohlídek. 

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete