Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Kam na Den dětí 2018

Na počátku června zveme již tradičně naše čtenáře na mnoho desítek akcí, které jsou primárně určeny dětem a jejich, kreativitě, fantazii a pobavení. V rámci letošní nabídky opět procestujeme všechny kraje naší země a zaměříme se na dlouhodobě nejnavštěvovanější akce spojené s nadcházejícím Mezinárodním dnem dětí.

Na počátku června zveme již tradičně naše čtenáře na mnoho desítek akcí, které jsou primárně určeny dětem a jejich, kreativitě, fantazii a pobavení. V rámci letošní nabídky opět procestujeme všechny kraje naší země a zaměříme se na dlouhodobě nejnavštěvovanější akce spojené s nadcházejícím Mezinárodním dnem dětí.

Kam na Den Dětí 2018

Praha

Pro naše nejmenší čtenáře se hlavní město Praha pokusilo přichystat široké spektrum zajímavých akcí, které poutají pozornost též mezi již těmi odrostlejšími z nás. Velmi hlasitě svolává všechny své příznivce na "Den dětí v Ulitě" oblíbené centrum mládeže, které pro zájemce připravilo spoustu zajímavých her a soutěží. Mezi menšími dětmi je mnoho milovníky mašinek a lokomotiv, které jistě velmi potěší "Pohádka o nejlokomotivovatější lokomotivě", přichystaná na pražské Hlavní nádraží. Na hudební rozvoj dětí pak můžete přispět zúčastníte-li se "Koncertu Evy Kleinové na Fidlovačce". Bohatý program s několika zábavně poučnými pásmy pro nejmenší připravila "hvězdárna v Ďáblicích". Úžasným zážitkem pro děti na které dlouho nezapomenou bude i letošní "Pohádkový les s Cestou kolem světa", který Vám zavede za Eskymáky, do Itálie či mezi Indiány. Ti odrostlejší pak jistě přivítají "16. ročník festivalu bloumající veřejnosti na Habrovce".

 

Středočeský kraj

Kdo by si v den svátku našich dětí nechtěl zpříjemnit volný čas návratem do doby bujaré fantazie bloudící po zákoutích magických lesů plných kouzelných postaviček. I proto zveme děti i jejich rodiče na "Cestu za pohádkou v Berouně", kterou jako tradičně pořádá Dům dětí a mládeže. Dospívající i dospělé děti duchem jistě potěší očekávaný festival "Rockový slunovrat", který ve dvou dnech slibuje výrazné osobnosti české i zahraniční scény. Na své si přijdou i milovníci netradičních hudebních setkání v rámci "Letní divadla v Řevnicích", jehož organizátoři slibují fajn atmosféru plnou posluchačské vzájemnosti. Nápaditý program pro děti v zámeckém parku, videoprojekce v zámecké knihovně, kostýmované prohlídky - to vše přinese letošní "Muzejní noc na zámku Kačina".


Jihočeský kraj

Na jihu Čech se letos o svátku našich milovaných dětí koná několik lákavých akcí, mezi kterými si prim zachovává "Putování s pantomimou - David a Goliáš", který netradičními, ale osvědčenými metodami přiblíží jeden z nejznámějších biblických příběhů našim nejmenším. O něco větší dobrodruzi pak jistě náležitě ocení "vystoupení baštýřů v historickém šermu na hradě Landštejn", které poutá pozornost především dobovými ukázkami šermování a tanců na hradním nádvoří. Ideálním tipem na strávení svátečního dne pak jistě je i "Den dětí v Muzeu lega v Táboře", které potěší i malým dárkem pro každého z účastníků. Spoustu zábavy a žertovného povídání pak slibuje "Talkshow Vojtěch Bernatského", která je primárně určena pro sportovní oddíly.


Plzeňský kraj

Blížící se začátek června bývá spojen již neodmyslitelně s oslavou svátku všech dětí, které jistě rády uvítají účasti na "divadelním představení Tučňáci na arše", které jsou zábavnou one-man-show Jan Horáka. O něco starší děti se pak jistě pořádně vyřádí při "Metalfestu Open Air 2018 v Plzni", který je jedinečnou možností zařádit si při řízných hudebních rytmech. Mezi našimi tipy nechybí ani pozvánka do "Lanového centra na zámku Zbiroh", které bude o nadcházejícím víkendu otevřeno přes celý den. Důmyslně hádanky, interaktivní expozice, kreativní dílny - to vše čeká na návštěvníky "Techmánie science centra v Plzni".


Karlovarský kraj

V západních Čechách si letos můžete zpříjemnit den určený dětem návštěvou několika akcí pro celou rodinu. Při "Muzejní noci krajského Muzea v Sokolově" si užijete večer zaměřený módě, odívání, životnímu stylu a komentovaným prohlídkám. V historickém Chebu se i letos odehraje "Špalíček fest", který pro návštěvníky přináší pohádková vystoupení veselých divadelníků, zábavné soutěže či pouťové atrakce. Atraktivním tipem pro rodinný výlet je "Návštěva sklárny Moser v Karlových Varech"", která nabízí možnost nahlédnout pod pokličku sklářského řemesla a výroby světoznámého českého křišťálu. Příběh naší historie spolu s procházkou po zajímavém architektonickém díle přináší "Den dětí na Horním hradě Hauštejn v Krásném lese".

Kam na Den Dětí 2018


Ústecký kraj

Vydejte se spolu s Atlasem Česka na "Filipovskou pouť" do Jiříkova, kde se děti i jejich rodiče dočkají bohatého občerstvení, zábavných atrakcí, lunaparku či stánkového prodeje. Novinkou letošní sezóny je pak zbrusu nová výstava "Pohádkový svět na Červeném hrádku u Jirkova", která představí všem natěšencům známé postavy Karkulky, Čerta či prince Bajaji. Spoustu zábavy i hravého dovádění slibuje i "Pohádkový svět v Chomutově", který skrývá hernu pro děti a kavárnu pro dospělé. Nápaditý program si pak pro své návštěvníky připravili organizátoři "Prohlídek zámku Děčín", které podléhají supervizi pana Zikmunda z Vartenberka.Liberecký kraj

Zveme všechny naše čtenáře na několik zajímavých akcí, spojených v Libereckém kraji s blížícím se dnem dětí. Pro milovníky divadla stojí za zmínku další ročník "Přehlídky Dospělí dětem", který umožní dospělým amatérským hercům zcela se oddat dětskému publiku. Velký ohlas si jistě vyslouží i nápaditý program "Hrajeme pro děti na Bezdězu", který představí všestranný kulturní program pro děti i jejich rodiče. Rodinným hudebním festivalem s tradiční neckyádou bude i letos "Maloskalská noc na Malé skále", která zve všechny zájemce do malebného prostředí Českého ráje. Srdečné pozvání si zaslouží i "Lunapark centrum Babylon v Liberci", kde Vám nebude stačit celý den k prozkoumání všech nabízených atrakcí.


Královehradecký kraj

Pro dětské návštěvníky i jejich dospělé rodiče připravil Atlas Česka přehled nejzajímavějších akcí v Královehradeckém kraji. Velkou popularitu si uchovává "Trutnovský cirkusový festival", který během tří dnů představí návštěvníkům to nejlepší z českých i zahraničních souborů. Spoustu zábavy i kvalitně stráveného času přináší "Příměstský in-line kemp v Krkonoších v Černém dole", který je určen dětem i jejich rodičům. Pestrou nabídku plnou zábavy a veselí nabízí nově otevřený "Dětský koutek Futurum v Hradci Králové", který naleznete v horním patře místního obchodního domu. Romantickou atmosféru plnou tajuplných středověkých postav přinášejí "Strašidelné soboty na zámku v Dětenicích".


Pardubický kraj

V Pardubickém kraji si o nadcházejícím víkendu můžete užít velké spektrum akcí, které se primárně zaměřují na děti a jejich záliby či koníčky. Speciální program si přichystali například při "Dni dětí na zámku v Moravské Třebové", kde na místním nádvoří bude připraveno několik stanovišť s úkoly plnými zábavy a vzrušení. Velký zájem návštěvníků lze oprávněně očekávat i při "Dětském dni s oblíbenými hrdiny v paláci Pardubice", který bude věnován nabitému programu plnému her a soutěží s populárními hrdiny série Star Wars. Dospívající mládež pak jistě ocení "koncert kapely Tři sestry ve Svitavách", který je součástí letošního turné při příležitosti 33 let působení této populární kapely. Zábavu i ponaučení pak slibuje "Muzejní noc v centru Bohuslava Martinů v Poličce", která láká na hudební vystoupení či ochutnávku exotických pokrmů.


Kraj Vysočina

V oblasti oddělující Moravu od Čech si Atlas Česka vybral několik zajímavých akcí, na které by vzhledem k blížícímu se svátku našich dětí pozval své čtenáře. Historické představení pro děti v parku a zámku spolu s dětskými prohlídkami zámeckých interiérů slibuje "Dětský den na zámku Náměšť nad Oslavou". Příjemnou atmosféru plnou vzájemnosti spolu s bohatým kulturním programem pro celou rodinu přináší "Noc v muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě". Odpoledne plné veselí, zábavy a radostného očekávání zažijí účastníci "Dne dětí ve Velké Bíteši". Srdečně zveme i na "Muzejní noc v muzeu autíček v Přísekách", kde si na své přijdou především malí kluci, tatínci i dědové.


Jihomoravský kraj

Jižní Morava je v těchto dnech plně prosycena hřejivými paprsky pozdně jarního slunce a přímo vybízí k účasti na některé z akcí určených pro naše nejmenší čtenáře. Zajímavou pozvánkou je "Den dětí ve Vida parku", jehož plocha se dostává nad výměru 5000 m2. Aktivní den plný zábavy a pohybu pak slibuje i "Den dětí ve Fitall", který zve k účasti již na tuto sobotu. Nadané děti i zvídavé kreslíře jistě potěší "Víkendový kurz kreslení pastelkami", které se koná v moravské metropoli Brně. Ujít byste si neměli ani "Den dětí s královopolskou radnicí", který se tuto neděli koná na Slovanském náměstí. Dobrodružnou "Vesmírnou expedici" můžete zažít při dětském dni u Salesiánů. V areálu společnosti BS vinařské potřeby ve Velkých Bílovicích se pak o nadcházejícím víkendu uskuteční velkolepá oslava svátku všech dětí v podobě "Kouzelného karnevalu".


Olomoucký kraj

Rádi zveme na takové akce, které dokáží potěšit všechny členy rodiny a zároveň v sobě kombinují zábavu i poučení. Jednou takovou je "Den dětí v zámeckém parku Tovačov", který můžete navštívit o tomto pátku. Děti si mohou spolu s rodiči zpříjemnit následující víkend účastí na akci "Běžíme na hrad Bouzov", která potěší širokou nabídkou různorodých tratí i doplňkového programu. Ochutnat speciální chutě doslova z celého světa můžete při "Garden Food festivalu v Olomouci", který nabízí i nejlepší pokrmy lokálních restaurací. Bombastický průběh plný poutavých aktrakcí můžeme očekávat od "Slavností města Šumperka", která v sobě pojí připomínku výročí vzniku naší republiky a Mezinárodního dne dětí.

Kam na Den Dětí 2018


Zlínský kraj

Zveme všechny naše čtenáře na "Muzejní noc v muzeu Zubří", kde bude k dispozici zpřístupněná expozice Muzea Zubří s Výstavní galerií Petrohrad a pro malé návštěvníky pak představená hra plná zábavy i poučení. Zdravou a zároveň zábavnou aktivitou bude "Festivalový rodinný běh 2018", který v předmětný den potěší různorodostí tratí i perníkovými medailemi pro děti. Naši pozornost si jistě zaslouží i "Dětský koutek v nákupní centru Čepkov", který již několik měsíců láká k návštěvě především rodiny s malými dětmi. Atraktivní expozici pro nejmenší připravili v Kroměříži v rámci akce "Muzeum dětem", která si pro jejich svátek přichystala zábavná překvapení.


Moravskoslezský kraj

Blížící se víkend spojený s oslavou dne dětí láká na severní Moravě k účasti na několika akcích, které potěší všechny rodinné příslušníky a děti obzvláště. Jedná se například o "Úvodní kurz do šifrovacích her", který seznámí zájemce s historií i současnou praxí této herní oblasti. Tisíce dětí jistě podlehlo okouzlujícímu kouzlu zeleného Shreka a proto dozajista mnohé z nich přemluví své rodiče k návštěvě "Muzikálu Shrek v Ostravě", který po filmové verzi získává i svou divadelní podobu. Příjemné odpoledne můžete strávit při návštěvě "Funparku Žirafa" v Ostravě, který láká na nápadité prolézačky, dětské trampolíny či jedinečné 7D kino. Vnímavým čtenářům pak doporučujeme účast na výstavě "Příběh slona indického", který je připraven v malebném moravském městě Opavě.Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Silnější než včera: hudební večer T…

25.09.2023 - 25.09.2023
Jízdárna Pražského Hradu

Výrazná hudební osobnost, Tomáš Kačo, který ušel neuvěřitelnou cestu z novojičínského bytu velké romské rodiny až na…

Přívoranka 2023 - Mělník

25.09.2023 - 25.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete