Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam na den dětí v Praze 2014

Atlas Česka zve všechny děti věkem i duší na přehlídku těch nejzajímavějších a zároveň vysoce atraktivních akcí, konaných již tento víkend v rámci očekávaného Dne dětí. V našem hlavním městě Praze si můžete vybírat z desítek programů určených pro děti i jejich rodiče, které dozajista vykouzlí úsměv ve tvářích našich milovaných potomků a zažehnou nostalgickou jiskru vzpomínek v duších nás dospělých.

Fotogalerie k článku

Atlas Česka zve všechny děti věkem i duší na přehlídku těch nejzajímavějších a zároveň vysoce atraktivních akcí, konaných již tento víkend v rámci očekávaného Dne dětí. V našem hlavním městě Praze si můžete vybírat z desítek programů určených pro děti i jejich rodiče, které dozajista vykouzlí úsměv ve tvářích našich milovaných potomků a zažehnou nostalgickou jiskru vzpomínek v duších nás dospělých.

Den dětí v Praze


Oslavte dětský den již ve čtvrtek

Již tento čtvrtek zvou organizátoři akce "Den dětí na náměstí Jiřího z Poděbrad" na zajímavý interaktivní program pro děti různých věkových skupin. Těšit se můžete na vystoupení kapely Pískomil se vrací, čarodějná kouzla bublinového mága či desítky atraktivních soutěží o lákavé ceny. V ten samý den se můžete vydat i do Domova dětí a mládeže Monet v Modřanech, kde se koná "Den dětí - Den "D" aneb Deset let v novém Domečku". Po celý den se stovky návštěvníků vydají i směrem k romantickému Žofínu, kde se koná "Dětský den aneb S dětmi za zvířátky a spoustou zábavy". Bohatý program je přichystán i pro návštěvníky "Mezinárodního dne dětí v parku Družba na Pankráci". Za kouzelnými postavami z pohádky můžete zavítat v Domově dětí na Černém mostě, kde se v rámci "Dětského dne s pohádkou" odehraje procházka pohádkovou říší se sladkou odměnou. Aktivnější děti si pak zajisté nenechají ujít "Dětské odpoledne aneb Kolečka na start", které organizátoři uskuteční na hřišti ZŠ Křimická.

Páteční radovánky pro kluky i holky

Počátek víkendu bude na území našeho hlavního města ve znamení mnoha lákavých akcí pro děti i jejich rodiče. Od samotného rána se v Domě dětí a mládeže na Praze 8 uskuteční "Den dětí" určený pro mateřské školky i širokou veřejnost. Těšit se můžete na pestrou nabídku soutěží o lákavé ceny. Fantastickou možností jak si netradičně oslavit blížící se svátek dětí je účast na "Noci snů v ZOO Praha", konající se již devátým rokem. Je primárně určena pro dlouhodobě nemocné děti či děti s postižením, jejich rodiče a blízké rodinné příslušníky. Na speciální večerní program je však třeba se včas zaregistrovat. Zajímavou akcí plnou pohybu a bujarého veselí pak jistě bude "Den dětí na stadionu mládeže na Kotlářce", nabízející spoustu her a legrace. Během pátečního odpoledne si pak nenechte ujít "Den dětí v parku Podviní ve Vysočanech", kde pro Vás organizátoři připravili výlet do pohádkového světa, nafukovací atrakce, lanové centrum, obří skluzavku, horolezeckou stěnu či Vysočanskou výstavu veteránů. Bohatý program pro malé i velké návštěvníky nabízí i letos "Den dětí v Riegrových sadech" na Praze 2.

Sobota dětem zaslíbená

O posledním májovém dnu si zájemci o netradiční zážitek se svými ratolestmi mají vskutku z čeho vybírat. Pro mladé adepty leteckého modelářství a jejich rodiny je primárně určena akce "Dětský modelářský den", konaná v modelářském letišti Sobínka, nedaleko zastávky metra Zličín. Z bohatého programu vybíráme například ukázky z leteckého umění našich předních pilotů. Po oba víkendové dny se v romantické atmosféře holešovického planetária odehraje "Dětský den o den dřív", který kromě tradičních zábavných i poučných představení přináší i bohatý doprovodný program s tajuplným překvapením. Jednou z nejnavštěvovanějších akcí letošního dne dětí bude zajisté "Den dětí s posázavským Pacifikem", konající se v železniční stanici Praha-Braník již tuto sobotu. Těšit se můžete na jízdy historického motoráčku Hurvínek, šlapací drezínu, výstavu lokomotiv ČD či ukázky tanců a výtvarné dílny DDM Praha 5. Obyvatelé šestého pražského obvodu pak jistě rádi vyrazí na "Pohádkový les v oboře Hvězda", který provede malé i velké návštěvníky strastiplnými úkoly mezi jednotlivými pohádkovými stanovišti a pozve i na oblíbené výtvarné dílny, možnost malování na obličej či výrobu šperků. Za každého počasí se můžete vypravit i na Karlínské náměstí na Praze 8, kde se uskuteční "Zeměkoulení na Den Dětí". Poznávat zde můžete módu světových metropolí, hry dětí z celého světa či dokonce ochutnat exotická jídla.

Neděle plná zábavy i poučení

1. červen je již několik desetiletí zasvěcen našim dětem, které se mohou ve slavnostní atmosféře radovat a veselit doma i na některé ze zajímavých akcí. Moderní areál sportovního centra Gutovka připravil při této příležitosti bohatý zábavný program v rámci "Dne dětí v Gutovce", který startuje již od brzkého rána. Unikátní možnost seznámit se se zázemím Letiště Václava Havla budou mít všichni účastníci "Dne dětí na Letišti Praha", pro které je přichystána prohlídka oblíbené Trasy 2. Seznámíte se s provozem na odbavovací ploše, z bezprostřední blízkosti shlédnete přistání i start letadel a dozvíte se i mnohé z každodenních činností mnoha profesí spojených s provozem letiště. Pro malé děti i dospívající pak připravilo speciální program kino Radotín, ve kterém se během "Dne dětí" uskuteční několik projekcí populárních pohádek i filmů pro dospívající. Den plný překvapení pak láká k návštěvě "Dne dětí v ZOO Praha", který již tradičně nabídne spoustu netradičních zážitků spojených se zvířecími miláčky z rozličných částí naší planety. Chcete-li pak spojit zábavu s poznáváním, vydejte se tuto neděli na "Den dětí v Náprstkově muzeu". Čeká na Vás objevná výprava napříč kontinenty, prokazování dovedností v chytání ryb či nově otevřená výstava Země černých faraonů. Bonusem ve výčtu zajímavých akcí je pak pozvánka na pondělní program konaný u příležitosti "Dne dětí v Toulcově dvoře", kde si můžete vyzkoušet často již zapomenuté starodávné dětské hry.Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete