Statistika našeho portálu

  • 99 557 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Drakiády 2020

K nástupu podzimních sychravých dnů plných padajících listů a pošmourného počasí patří neodmyslitelně i šustění křídel papírových draků ve větru, které s oblibou vypouštění děti s jejich méně či více nadšenými tatínky. Zajímá-li Vás nabídka akcí spojených s letošním dračím podzimem, Atlas Česka Vám ji právě nyní nabízí.

 

Další ročník oblíbené dne určeného pro rodiny s dětmi zažijí všichni účastníci "Drakiády ve Vyškově", kterou letos obohatí i kreativní dílnička Technického Muzea v Brně, určená pro výrobu papírových draků. Bezmála tři desítky let konání má za sebou "Drakiáda v Bořitově", která na zdejší letiště láká každoročně stovky účastníků z Čech, Moravy i vzdáleného zahraniční. Bonusem a nejlepší pozvánkou budiž konstatování, že letos se můžete těšit i na soutěžní klání mezi akrobatickými draky. Středočeští čtenáři jistě ocení "Drakiádu v Nupakách", která je známa svou rodinou atmosférou a sousedským duchem. V pořadí již druhý ročník přináší letošní "Drakiáda na Lokti", která se bude konat v areálu motokrosu Loket a potěší závody čtyřkolek, divadlem pro děti či společným opékáním buřtů. Konec září osvěží všem zájemcům "Drakiáda v aeroklubu Soběslav", která nabízí hravou zábavu pro děti či možnost letu motorovým letadlem nebo větroněm pro dospělé. Velkou popularitu si mezi místními vybudovala i "Drakiáda s živou Lípou", která zve na louku za OBI a Albertem na soutěžní i volně radostné pouštění draků všech druhů a velikostí. Do malebné obce Chýně se můžete i letos vydat za "Radostnou drakiádou", která ve Višňovce potěší společným pouštěním papírových draků. Den plný zábavy s majestátními horami v zádech slibuje letošní "Drakiáda ve Špindlerově Mlýně", která potěší i soutěží o nejlépe létajícího draka. Svou premiéru na poli nad novým sídlištěm si letos odbude "Drakiáda v Ledči nad Sázavou", která potěší soutěží o největšího a nejmenšího draka či odměnou v podobě párku s rohlíkem. Nesmí chybět ani pozvánka na "Drakiádu 2020 v Horní Krupé", která již v pátek potěší soutěžením o nejlepšího létajícího hrdinu i společným opékáním buřtů. Dům dětí a mládeže zve všechny naše čtenáře na "Drakiádu v Rakovníku", která láká i na několik soutěžních kategorií. Specifickou atmosféru sousedské pospolitosti bude jistě mít i letos "Drakiáda v Modlanech", která slibuje odpoledne plné draků a následné společné opékání buřtů. Do malebných Beskyd nás pak zavede pozvánka na "Drakiádu v resortu Bílá", která je očekávanou událostí spojenou s dětským odpolednem plným zábavy. Neradi bychom opomenuli "Drakiádu ve Velkém Šenově", která se uskuteční jako každý rok na louce za zdejším vlakovým nádražím. Již počtvrté se koná populární "Drakiáda na letišti v Luhačovicích", kde na Vás čeká odpoledne plné zábavy, soutěží o ceny i ukázek letadel a jejich zmenšených modelů. Rádi bychom Vás pozvali i na tradiční říjnovou "Drakiádu se Sovou v Chebu", která se odehraje pod patronátem zdejšího Domova dětí a mládeže.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Atrium Flora slaví 20 let, slavte i…

20.03.2023 - 24.03.2023
Atrium Flora

Oblíbené pražské obchodní centrum Atrium Flora slaví 20 let od svého otevření. Přijďte ve dnech 20.–24. března na Floru…

Hana - Mělník

23.03.2023 - 23.03.2023
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

E3: Mladí dirigenti - Ostrava

23.03.2023 - 23.03.2023
Kino Vesmír

Koncert, na kterém se po absolvování týdenního dirigentského kurzu JFO společně představí mladí dirigenti z Curyšské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 23. březen

Dnes má svátek Ivona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete