Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Kam na Mikuláše 2013

Atlas Česka Vám přináší pozvánku na nejzajímavější akce spojené s oslavami svátku. Sv. Mikuláše. Vezměte své nejbližší a přijďte se pobavit do společnosti čertů, andělů i dobrosrdečného Mikuláše!

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vám přináší pozvánku na nejzajímavější akce spojené s oslavami svátku. Sv. Mikuláše. Vezměte své nejbližší a přijďte se pobavit do společnosti čertů, andělů i dobrosrdečného Mikuláše!

Středočeský kraj

V první prosincový den se návštěvníci zámku v Mníšku pod Brdy mohou těšit na jedinečnou mystickou show plnou zábavy a tajuplných postav, neboť svou návštěvu zde ohlásil sám pán pekel, Lucifer. Jeho čertí družina pak bude střežit cestu do pekelného sklepa, kde hodné i kající se děti jistě štědře ocení sám sv. Mikuláš. "Peklo s Mikulášskou nadílkou"zde vypukne 1. prosince. Pokud byste si rádi zpříjemnili období přicházejících Vánoc, vydejte se spolu s desítkami dalších nadšených návštěvníků do Brandýsa na Labem – Staré Boleslavi, kde se můžete sedm prosincový den zúčastnit historických vánočních trhů "Máme rádi zvířata", jejichž hlavním cílem je pomoci zdejšímu útulku pro opuštěná zvířata. Hřát Vás bude moci i pocit dobrého skutku, který vykonáte již samotným zakoupením vstupenky v podobě psí či kočičí konzervy. V rámci Polabských vánočních trhů se 7. prosince v Lysé nad Labou konají "Mikulášské trhy", které lákají na rej čertů, bohatou mikulášskou nadílku, kreativní doprovodný program či možnost nákupu vánočního zboží. V historickém městě Kouřimi si sedmý prosincový den můžete vychutnat "Svatomikulášské obchůzky" spojené s mikulášským jarmarkem či vánočním pečením. Sportovní odreagování pak přináší "Mikulášský squashový turnaj v Kutné Hoře", v rámci nějž potrápíte své tělo a třeba vyhrajete i některou z lákavých cen. Sobotní odpolední pohádku si pak můžete vychutnat v malebném Nymburku, kde se odehraje příběh "Kubula a Kuba s mikulášskou nadílkou". Za zmínku pak jistě stojí i "Mikulášská nadílka na hradě Křivoklát"konaná v sedmého prosince v odpoledních hodinách.

Další mikulášské akce v kraji zde

Jihočeský kraj

Užít si atmosféru blížících se vánoc si zaslouží nejen naše děti, ale jistě i zvířecí mazlíčci rozmanitých druhů. Také proto Vás zveme na "Čertoviny v ZOO Tábor Větrovy", kde bude Mikuláš s čertem a andělem nadělovat především zvířátkům. Chybět nebude ani komentovaná prohlídka zdejších šelem a spousta další poučné zábavy. Návštěvníci Hopsária v Českých Budějovicích pak zajisté ocení 6. prosince příchod majestátního Mikuláše i s jeho družinou. Největší rodinné hřiště na jihu Čech se v rámci "Mikulášské nadílky" stane centrem zábavy, milých dárků a spousty atraktivních překvapení. Pořádnou porci zábavy a legrace spojených s mikulášskou nadílkou pro Vás přichystalo město Dačice, kde se 5. prosince koná "Mikulášská jízda městem Dačice". Na Velkém náměstí v Prachaticích se v ten samý den odehraje pohádkový program "S čerty nejsou žerty". Krajské město České Budějovice pak zaujme zvláště "Mikulášskou jízdou autobusem", "Mikulášskou besídkou v knihovně", "Pohádkou s Mikulášskou nadílkou v divadle" a především pak "Příletem anděla na českobudějovické náměstí". Všechny rodiče i s jejich ratolestmi bychom rádi co nejsrdečněji pozvali na "Mikulášskou nadílku v Českém Krumlově", která zaujme bohatým programem plným her a zábavy. Zábavný podvečer pro celou rodinu na Vás pak čeká i na Žižkově náměstí v Táboře při "Čertovském rojení".

Další mikulášské akce v kraji zde

Plzeňský kraj

Tak jako každý rok se i letos koná pravidelná a hojně vyhledávaná "Mikulášská nadílka na náměstí v Klatovech". Těšit se můžete bohatý jarmark, veselá hudební vystoupení a nefalšovanou čertovskou show, vystřídanou příchodem dobrosrdečného Mikuláše. Oslavy svátku sv. Mikuláše dokáží potěšit i dospělé účastníky, o čemž Vás nejlépe přesvědčí"Mikulášská nadílka nejen od Pantheon andílků", konaná v plzeňském music klubu Pantheon 5. prosince.  Pořádnou porci nefalšované mikulášské zábavy samozřejmě i letos zažijete při "Mikuláši na náměstí v Plzni", konaném pátý prosincový den. Speciální akci letos nabízí západočeské Přeštice, kam v ten samý den zavítá "Vánoční kamion Coca-Cola". Strašidelný rej čertů, stánkové občerstvení, adventní diskotéka a samozřejmě i mikulášská nadílka na Vás čekají při "Mikuláši v Tachově". Na zámku Hradiště v Blovicích se 7. 12. koná mikulášský "Adventní trh" lákající kupříkladu na historickou cukrárnu. Lákavou akcí pro celou rodinu je též již tradiční "Mikulášský víkend s dětmi na Šumavě", konající se na tajuplném hradu Kašperku.

Další mikulášské akce v kraji zde

Karlovarský kraj

Oslavy spojené se svátkem sv. Mikuláše dorazí letos i do malebného Karlovarského kraje. Z mnoha zajímavých akcí určených pro celé rodiny Vám Atlas Česka doporučuje obzvláště "Mikulášskou pohádku s nadílkou" v Západočeském divadle v Chebu. V tom samém městě se pátý prosincový den odehraje i bujarý "Čertovský rej na náměstí", který bude plný hudebních a divadelních vystoupení, kreativních dílen či lákavých soutěží. Na zámku v Sokolově na Vás pak ve čtvrtek 5. listopadu čeká tradiční "Mikulášská nadílka", kterou obohatí i poetická vánoční pohádka. 8. listopadu pak do Horního Slavkova dorazí "Vánoční kamion Coca Cola", který bude rozdávat nejen slaďoučké pochutiny, ale především radost a úsměvy pro všechny zúčastněné. V DDM Čankovská v Karlových Varech se pak 5. listopadu odehraje zábavná "Mikulášská besídka" se zpěvem vánočních koled, čertovským rejem a recitací básniček.

Další mikulášské akce v kraji zde

Ústecký kraj

 Atmosféru blížících se Vánoc si snad každý z nás spojuje i s oslavami svátku sv. Mikuláše, během kterého jsou zvláště ti nejmenší z nás oceňováni za příkladné činy i občasné zlobení z rukou starobylého světce. V Ústeckém kraji bychom Vás rádi pozvali zvláště na "Jízdu Mikulášskou tramvají v Litvínově", která je určená pro děti do 10 let v doprovodu jedné dospělé osoby. Na náměstí v Chomutově na Vás o pátém prosincovém dni čekají nefalšované "Čertoviny", které slibují spoustu zábavy i chrastění čertovskými řetězy. Za návštěvu jistě stojí i "Mikulášská nadílka v Jirkově" konaná o nadcházejícím čtvrtku a pátku. Společenskou událostí pro celé město je i letos "Mikuláš na náměstí Svobody v Žatci", který láká na bohatou tombolu i bohatý doprovodný program. Kombinaci zajímavých divadelních představení spolu s mikulášskou veselicí slibuje "Čertovská divadelní show", konaná pátého prosince na náměstí v Ústí na Labem. Za symbolickými dveřmi též stojí "Mikulášské oslavy v knihovně", konané v severočeském Mostě. Malé děti i jejich dospělé rodiče bychom rádi též co nejsrdečněji pozvali na "Mikulášskou nadílku v Teplicích", konanou v pátek 6. prosince.

Další mikulášské akce v kraji zde

Liberecký kraj

Pro všechny obyvatele Libereckého kraje či jeho občasné návštěvníky připravil Atlas Česka pozvánku na zajímavé akce letošního roku spojené se svátkem sv. Mikuláše. Mezi každoročně nejnavštěvovanější se řadí "Slavnostní příjezd Mikuláše na náměstí v Liberci", kterého se letos malí i velcí účastníci dočkají pátý prosincový den. V sobotu 7. prosince si pak můžete užít netradiční "Andělskou projížďku" parním vlakem s mikulášskou nadílkou, jejíž trasa vede z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou. O dva dny dříve se známá trojice vedená sv. Mikulášem představí všem návštěvníkům v Semilech v rámci "Mikulášské nadílky". Bohatý doprovodný program s "Mikulášskou veselicí" na Vás v ten samý den čeká i na náměstí v malebném podkrkonošském městečku Jilemnice. Příjemné odpoledne s bohatým programem i mikulášskou nadílkou si pak nezapomeňte vychutnat při "Mikulášském pohlazení" konaném 8. prosince v Jablonci nad Nisou.

Další mikulášské akce v kraji zde

Královehradecký kraj 

Chystáte-li se v následujícím týdnu strávit adventní čas v některém z měst či městeček Královehradeckého kraje, jistě Vám přijde vhod nabídka zdejších akcí spojených se svátkem sv. Mikuláše. Po celé odpoledne 5. prosince bude v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem probíhat zábavný program spojený s "Mikulášskou nadílkou", které se dostane nejen návštěvníkům z řad dětí, ale i zdejším zvířecím miláčkům. V ten samý den se sv. Mikuláš se svými pomocníky objeví i v Trutnově, kde si v rámci "Mikulášské nadílky s VZP" budete moci nechat změřit tlak a poradit v oblasti Vašeho zdravotního stavu. "Mikulášská besídka" se pátého prosince nevyhne ani malebnému Náchodu, kde se na Vás již nyní těší okouzlující Mikuláš s andělskými pomocníky či rejem nezbedných čertíků. Na Poláčkově náměstí v Rychnově nad Kněžnou si 5. prosince užijete "Velké čertovské dovádění", přinášející spoustu legrace, bohatou mikulášskou nadílku či desítky soutěží pro malé i velké. Speciální akci pro malé i velké si přichystali i Mikulášovi pomocníci v Hradci Králové, kteří pro Vás 5. prosince vypraví speciální "Mikulášský trolejbus".

Další mikulášské akce v kraji zde

Pardubický kraj 

Vydejte se spolu s Atlasem Česka za těmi nejzajímavějšími mikulášskými akcemi, které si v tomto týdnu můžete užit v Pardubickém kraji. V krajském městě Pardubice se 5. prosince koná "Mikuláš v Alfě", kterou navštíví sám bájný sv. Mikuláš s anděly i nezbednými čerty. V ten samý den se v nedalekém Ústí nad Orlicí koná "Mikulášská nadílka v kulturním domě", která po celé odpoledne svým zábavným programem potěší malé i velké návštěvníky. V netradičních prostorách fabriky ve Svitavách si nenechte ujít setkání s Mikulášem a čerty v rámci "Mikulášské besídky" určené pro děti i jejich rodiče. Speciální "Mikulášský jarmark" si 5. prosince užijí obyvatelé a návštěvníci starobylé Chocně, kteří se mohou těšit na množství rukodělných výrobků, vynikající občerstvení či bohatou nadílku z rukou samotného Mikuláše. V malebných Úherčicích se opětovně koná "Netradiční mikulášská nadílka", jenž svou půvabností rozzáří zdejší tábořiště první adventní sobotu. 

Další mikulášské akce v kraji zde

Kraj Vysočina 

Zveme Vás na rozmanitá setkání váženého Mikuláše i jeho pomocníků s dětmi různých věkových kategorií žijících v oblasti magické Vysočiny. Pátý prosincový den si všichni pekelní čertíci dávají sraz při Čertovském rojení v Pelhřimově, které prověří a posoudí všechny Vaše dobré i špatné skutky za poslední rok. Podobný "Slet čertů, Mikulášů a andělů" se v ten samý den odehraje i v nedalekém Havlíčkově Brodě, kde se také můžete těšit na zábavný program a náležitou mikulášskou nadílku. Příjemně strávený čas na Vás čeká v rámci "Mikulášského odpoledne na náměstí v Jihlavě", kde kromě sv. Mikuláše a jeho pomocníků bude rozdávat radost i známá zpěvačka Petra Černocká. Netradičním kulturním zážitkem zajisté budou i "Mikulášské historické jízdy vlakem v Telči", které lze absolvovat o nadcházejícím víkendu. A konečně v pondělí 9. prosince dorazí do Havlíčkova Brodu kouzelný "Vánoční kamion Coca Cola", rozdávající radost malým i velkým.

Další mikulášské akce v kraji zde

Jihomoravský kraj

Předvánoční shon začíná pozvolna gradovat a proto bychom Vás rádi pozvali na některou z mikulášských akcí, které dodají tomuto ročnímu období nenahraditelnou poetiku a navrátí původní význam adventu. V moravské metropoli Brně se o Vaší pozornost ucházejí zvláště "Mikuláš v nákupním centru Královo Pole", "Mikuláš v Intersparu", "Vánoční zvonění v Brně Kohoutovicích" či "Mikulášská veselice ve Veselé kavárně". Pátý prosincový den rozzáří tváře všech dětí i při návštěvě "Mikuláše na náměstí v Mikulově", kde se můžete těšit na pestrou nadílku a bohatý doprovodný program. V Líšni se zase při "Čertovinách" budou kout pekelné plány pod vedením samotného Lucifera. Spoustu soutěží i bohatou mikulášskou nadílku slibují též "Čertoviny ve Vyškově", doplněné atraktivním ohňostrojem. Tepleji se jistě budou cítit návštěvníci "Mikuláše v Klubíku", pořádaného již několikátým rokem v Břeclavi. Něco dobrého pro své zdraví pak udělají všichni ti, kteří se vydají oslavit "Mikulášské setkání v Dělnickém domě Blansko".

Další mikulášské akce v kraji zde

Olomoucký kraj

V předvečer svátku svatého Mikuláše se to ve městech a městečkách Olomouckého kraje bude hemžit švitořivými čertíky, noblesními anděly a důstojnými Mikuláši. K tradičnímu setkání dětí s postavou Mikuláše dojde i letos na "Mikulášském bále v Olomouci", kde nebude chybět ani bohatá nabídka her či společného zpívání koled. Ve středu Olomouce se pak sejdou stovky nadšených dětí i jejich rodičů při oblíbené akci "Mikuláš na náměstí", kde si můžete vychutnávat bohatý kulturní program, pestrou mikulášskou nadílku a spoustu doprovodných akcí. Již posedmé se v rámci "Sletu čertů, Mikulášů a andělů" rozzáří tváře stovek dětí v malebném městečku Litovel. Bohatou porci zábavy i kreativních dárečků budou rozdávat Mikulášovi pomocníci při "Mikulášské nadílce na náměstí v Jeseníku". Blížící se Vánoce si spolu s pohádkovou trojicí připomenou i obyvatelé Přerova na stále oblíbenější "Mikulášské show na náměstí". Spoustu soutěží a hřejivé zábavy si můžete užít i při "Rozsvícení vánočního stromu s Mikulášem" v Mohelnici.

Další mikulášské akce v kraji zde

Zlínský kraj

Přijměte naše pozvání na řadu zajímavých akcí spojených s oslavami svátku sv. Mikuláše, konaných v malebné oblasti Zlínského kraje. Po celé odpoledne až do večerních hodin si spoustu legrace a doprovodného programu užijí návštěvníci "Mikulášského reje v Uherském Hradišti". Naprosto neopakovatelnou atmosféru bude mít i letos "Mikulášský podvečer ve Valašském muzeu v přírodě", které můžete navštívit v Rožnově pod Radhoštěm. Takřka po celém území města bude v "Mikulášského dne ve Vsetíně" probíhat zajímavý a poutavý program, který malým i velkým představí často již zapomenuté tradice a obyčeje našich předků. Zvláštní poetiku si pak budou moci vychutnat rodiče i jejich děti na "Nebeském náměstí ve Zlíně", z něhož mezi obyčejné smrtelníky sestoupí sám svatý Mikuláš se svými pomocníky. Bohatou "Mikulášskou nadílku" si pak užijí i všichni obyvatelé malebné Kroměříže. Za regionálními pochoutkami i autentickou atmosférou se můžete o nadcházejícím víkendu vydat do "Valašského Mikulášského jarmarku" ve Valašských Kloboukách.

Další mikulášské akce v kraji zde

Moravskoslezský kraj

Z bohatého výčtu akcí spojených s oslavami svátku sv. Mikuláše jsme pro naše čtenáře vybrali pozvánku na ty nejzajímavější, které by rozhodně neměly uniknout Vaší pozornosti. Na vyhlídkové věži Nové radnice v Ostravě se 5. prosince zjeví toužebně očekávaný Mikuláš spolu se svými nebeskými i ďábelskými pomocníky v rámci "Mikláše na věži". Větší srocení lidu lze očekávat i při návštěvě oblíbeného světce při "Mikulášském setkání na náměstí v Opavě". Pořádnou jízdu s bohatou nadílkou můžete očekávat i při "Mikulášské jízdě" konané v moravském městě Příboru. Spojení bohaté nadílky se zajímavým kulturním programem nabízí pak "Mikuláš u Intersparu", konaný pátý prosincový den ve Frýdku Místku. Čertovské rojení, šum andělským křídel i bohatou zásobu mikulášských dárků si můžete vychutnat i při návštěvě "Mikuláše na náměstí v Havířově". Zapomenout bychom neměli ani na tradiční "Mikulášoviny v Karviné", které si s každým dalším ročníkem získávají stále větší popularitu.

Další mikulášské akce v kraji zde

 

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Silnější než včera: hudební večer T…

25.09.2023 - 25.09.2023
Jízdárna Pražského Hradu

Výrazná hudební osobnost, Tomáš Kačo, který ušel neuvěřitelnou cestu z novojičínského bytu velké romské rodiny až na…

Přívoranka 2023 - Mělník

25.09.2023 - 25.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete