Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam na Mikuláše 2019

Atlas Česka zve všechny své čtenáře na setkání se sv. Mikulášem a jeho průvodci, kteří buď řinčí pekelnými řetězy nebo šustí křídly na bohatou nadílkou. Napříč všemi kraji naší země se můžete těšit na mikulášská setkání, která patří k nejočekávanějším akcím letošního adventu.

Fotogalerie k článku

Praha

Blížící se oslavy svátku sv. Mikuláše jsou v našem hlavním městě již několikátým rokem neodmyslitelně spojeny s "Krampusáckou nadílkou na Václavské náměstí", která během slavnostního dne vygraduje i na náměstí Staroměstském. Výpravný příběh o boji dobra s pekelným zlem slibuje "Ohnivá čertovská show", při které budou šlehat plameny a znít Luciferův ďábelský smích. V podzemí Počernického pivovaru pak zveme do "Čertovského pekla", které pohostí všechny zájemce o dobré jídlo a pití. Všechny naše čtenáře srdečně zveme i na "Staročeský mikulášský jarmark", který umožní vyrobit si drobné mikulášské předměty či se potkat s vesnickými postavami z minulých staletí. Mezi populární akce DDM na Praze 4 patří každoroční "Putování na Mikulášem", které bude plné setkávání s popletenými pohádkovými postavami. 

Středočeský kraj

Na společné rozdávání dárků dětem, opékání  buřtů, dětskou diskotéku či soutěž o nejlepší kostým se mohou těšit účastníci letošního "Mikuláše s čerty a andílky v Týnci nad Sázavou". Lákavé "Mikulášské odpoledne v Králově Dvoře" láká na mikulášskou nadílku, bublinkovou show a nejrůznější tajuplná kouzla. Pořádnou čertovsko-andělskou show slibuje i "Dětský program nebíčko a peklíčko na Kladně", který slibuje divadélko i tvořivé dílničky. Zajímavou alternativou pro letošního Mikuláše je "Adventní putování za sv. Mikulášem v Mladé Boleslavi". Tématicky laděné odpoledne se sváteční atmosférou zažijí všichni účastníci "Mikuláše v knihovně v Kolíně". Divadelní soubor Nové divadlo Mělník pozval Mikuláše, čerty a andělky na společné hravé setkání v rámci "Besídky pro děti a společného Čertování". 

Jihočeský kraj

Přinášíme pozvánku na setkání s Mikulášem, andělem a čerty v Jihočeském kraji. Dobrodružnou stezku se závěrečným finále v podobě setkání se všemi třemi postavami slibuje "Mikulášská nadílka se stezkou v Rudolfově". Ujít byste si neměli ani "Přílet anděla na náměstí do Českých Budějovic". Pro děti bude v Českých Budějovicích připravena "Andělská dílna",lákají do prostor Radniční síně. Zveme všechny děti a jejich rodiče na kouzelné "Mikulášské nadílení v Táboře". 

Plzeňský kraj

Na západ Čech se triptych božích pomocníků v čele se sv. Mikulášem vydá na "Nebíčko a peklíčko na Rabí", kde si spolu s nimi budou všichni účastníci moci zasoutěžit v rámci několika andělských zastavení. Za návštěvu pak jistě bude stát i "Rodinná akce s Mikulášskou nadílkou v Plzni", která slibuje zábavný taneční večer. Speciální vlaková výprava s Mikulášem a jeho družinou rozdá dětem nadílku během cesty "Mikulášského vlaku na adventní trhy na Křivoklátu z Plzně". A protože čeští čerti si s českými dětmi už příliš nevědí rady, pozvali si na pomoc "Strašidelnou show čertů z Rakouska", kterou můžete zažít na vlastní kůži v Plzni

Karlovarský kraj

Vybíráte-li z nabídky akcí spojených s letošním Mikulášem v Karlovarském kraji, zveme Vás na "Mikulášskou jízdu na hrad Hartenberg", které se zúčastní velké množství čertíků a rozmanitých pekelníků. Bouřícím střetnutím četných vykuků se svými andělskými průvodci započne letošní "Čertovský rej na náměstí", který zve srdečně do centra historického Chebu. Spoustu dárků a přívětivé atmosféry zažijí účastníci "Mikulášské v DDM Karlovy Vary", která se koná již tento čtvrtek od 17 hodin. Pro nejmenší návštěvníky je pak určena pozvánka na "Mikulášskou nadílku s pohádkou na zámku v Sokolově". 

Ústecký kraj

Kdo si neví rady se zlobivými dětmi, měl by se bez obav vydat na "Čerty z Rakouska", kteří naše nejmenší zlobidla jistě velmi brzy srovnají do pomyslné latě. Ujít byste si neměli nechat ani "Mikulášskou nadílku v Jirkově". Speciální jízdenku získají všechny děti, které přinesou obrázek s čertovskou tématikou do "Mikulášské tramvaje v Mostě". Srdečně zveme i na program "Městem chodí Mikuláš", který se chystá v Lounech. Tradiční adventní akcí je i "Den svatého Mikuláše v Mostě".

Liberecký kraj

Tradici staročeských Vánoc a folklorních obyčejů naplno připomene "Mikulášská akce pro děti Sklářské peklo", kterou můžete se svými potomky na vlastní kůži zažít v Lindavě. Našim čtenářům přinášíme i pozvánku na netradiční cestu za tradičními lidovými zvyky v podobě "Adventního putování na Mikulášem v Liberci". Čertovskou i Mikulášskou nadílku přináší letošní "Vánoční setkání v Kravařích", které potěší i bohatým doprovodným programem. Samozřejmou akcí ve zdejším kraji je i "Mikulášské setkání na náměstí v Liberci", které ocení i masku nejlepší čerta, anděla či Mikuláše

Královehradecký kraj

A máme tu po roce opět pozvánku na čertovské a mikulášské řádění ve východních Čechách, které se naplno rozjede snad ve všech městech zdejšího kraje. Zvláštní pozornost si zaslouží "Mikulášská prohlídka Čerti ve věži", která láká do Bílé věže v Hradci Králové. Malí kluci jistě ocení "Mikulášský trolejbus v ulicích Hradce Králové", který se tudy bude projíždět již tento čtvrtek. Tento pátek pak zveme i na "Mikulášskou nadílku s hostem", kterou pořádají v Náchodě zdejší Sněhánky. Zábavné "Mikulášské odpoledne v Jaroměři" pořádá zdejší sokolská jednota. 

Pardubický kraj

Především malí chlapci jistě s nadšením přijmou zprávu o "Mikulášské jízdě historického motorového vlaku z Pardubic do Třebechovic". Běžecký závod určený jak aktivním sportovcům, tak široké veřejnosti, zažijí všichni účastníci "Rodinného Mikulášského běhu v Pardubicích". Českému čertu už s malými dětmi na Pardubicku pomalu dochází dech a proto si pozval na pomoc rakouské kolegy, kteří se představí při "Strašidelné show čerti v Rakouska v Litomyšli". Ujít byste si neměli nechat "Mikuláše na náměstí v Pardubicích", kde zahájí své fungování i vánoční trhy. Plnou parou za Mikulášem se můžete vydat při "Mikulášských jízdách vlakem z Letohradu do Dolní Lipky". 

Kraj Vysočina

Obrovskou popularitu si po celé Evropě získávají setkání těch nejděsivějších čertovských bytostí, jaké si jen lze představit. I proto Vás zveme na "Průvod Krampus čertů do Jihlavy", který spolehlivě postraší nejen malé návštěvníky. Na Karlovo náměstí do Třebíče láká letošní ročník očekávané "Mikulášské nadílky". O pátém prosincovém dni zveme na "Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů" do Havlíčkova Brodu. Letošní "Mikulášská nadílka v Humpolci" započne na Horním náměstí v brzkém odpoledni a vygraduje slavnostním rozsvícením vánočního stromu

Jihomoravský kraj

I na jižní Moravu zavítá již brzy mikulášská družina s čerty a anděly po boku. Zábavu pro celou rodinu slibuje například "Mikulášská metelice v Břeclavi". Tradiční akcí je i "Ďábelský výpustek ve Křtinách", který představí pohádkový příběh cesty k Mikuláši ve svíčkami osvětlené jeskyni. Od 17 hodin si tento čtvrtek můžete zpříjemnit návštěvou "Mikuláš na náměstí Svobody", kde hodné i zlobivé děti dostanou podle zasloužení vlastní dárky. Zajímavý program pro děti i jejich rodiče slibuje letošní "Mikulášské odpoledne v Kyjově", na které budou mít zvýhodněný vstup všichni účastníci v maskách. Bohatý program spojený i s rozsvícením vánočního stromu slibuje letošní "Mikuláš v Mikulově", který láká na společné muzicírování či rozdávání dárečků. 

Olomoucký kraj

Pohádkovou atmosféru blížících se Vánoc ještě podpoří svátek sv. Mikuláše, který v Olomouckém kraji zve k návštěvě "Rozsvícení vánočního stromu v Mikulášem", které se chystá přivítat světce ve voze taženém koňmi. Kouzelný zážitek slibuje dětem i "Projížďka mikulášským parním vlakem z Olomouce do Domašova", během které se o nadílku postarají Mikuláš, čert i andělé. V rámci každoročních vánočních trhů se můžete těšit na oblíbený program "Mikuláš na náměstí", kdy se dočkáte i mikulášského ohňostroje pro děti. Pod poutavým heslem - Každým rokem v zimní čas, chodívá k nám Mikuláš - se koná setkání "Galerií chodí Mikuláš v Přerově". Setkání s Mikulášem a jeho pohádkovou družinou nabízí program "Zlatou bránou chodí Mikuláš", lákající do Prostějova

Zlínský kraj

Již za několik dnů navštíví většinu českých a moravských domácností velebný sv. Mikuláš se svými čertovskými a andělskými pomocníky. Kde jinde na ně ještě můžete narazit ve Zlínském kraji? Při "Tajemném putování podzámeckou zahradou v Kroměříži" si dávejte pozor na tajuplného čerta, anděla i rozmanitá strašidla. Okouzlující program připravili organizátoři "Mikulášského podvečera v Rožnově pod Radhoštěm", kde na vlastní kůži zažijete oživené expozice protkané lidovými zvyky. Na zlínském náměstí pak s chutí zve "Mikulášská veselice ve Zlíně", která bude spojena s mnoha akcemi u zdejších adventních trhů

Moravskoslezský kraj

Spousta uhlím zbarvených čertů či bělostně zářivých andělů zavítá spolu s majestátními Mikuláši i do oblasti Moravskoslezského kraje. Příznivci drsného rockového adventu pak jistě přivítají "Krpolskou Chumelenice aneb Pořádnou mikulášskou rockovou párty", která se chystá v Hostinci u Čestmíra v Ostravě. Již první prosincový den se můžete těšit na "Mikulášskou nadílku s pohádkou ve Frýdlantu nad Ostravicí". Nápaditý mikulášský program pro děti s čerty ze sousední země přináší "Strašidelná show čerti z Rakouska v Opavě". Město Příbor pak zve všechny děti a jejich rodiče na tradiční "Mikulášskou jízdu a rozsvícení vánočního stromu", která se uskuteční již tento pátek. 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Hvězdná Toyota roadshow ve Zdibech …

04.12.2023 - 04.12.2023
Domanský s.r.o., Zdiby…

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Rozsvícení vánočního stromu a MINT …

04.12.2023 - 04.12.2023
Palackého náměstí

MINT Market se vrátí do Kutné Hory u slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na Palackého náměstí, které se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete