Statistika našeho portálu

  • 101 893 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam na pálení čarodějnic 2013

Atlas Česka vám přináší výběr z toho nejlepšího, co se bude dít poslední dubnový den ve všech krajích České republiky. Čeká nás pálení čarodějnic a s ním spojené veselice u ohně, hry pro děti i dospělé a chutné občerstvení. A hlavně den poté Svátek práce.

Fotogalerie k článku

Atlas Česka vám přináší výběr z toho nejlepšího, co se bude dít poslední dubnový den ve všech krajích České republiky. Čeká nás pálení čarodějnic a s ním spojené veselice u ohně, hry pro děti i dospělé a chutné občerstvení. A hlavně den poté Svátek práce. 

Pálení čarodějnic 2013

Magická filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května je tady!

V Praze bude největší slet čarodějnic na Ladronce

V hlavním městě doporučujeme akci v parku Ladronka, kam se již poosmé slétnou malé i velké čarodějnice a další kouzelné bytosti na největší čarodějnický rej v Evropě. Na programu budou divadelní představení, koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou a skupiny 100°C. Celá akce začne v 15:00 hodin. Především pro pejskaře je určena akce v parku na Kavčích horách, kde se budou pálit čarodějnice za doprovodu kapel Kamarád Krteček a CCTV ALLSTARS z USA. S dětmi vyrazte pálit čarodějnice například k bobové dráze na Prosek, kde se pobaví jak na bobové dráze, tak v lanovém parku, otevřena bude restaurace a připraveny jsou speciální hry a soutěže. Z množství akcí v Praze vybíráme dále čarodějnice ve Žlutých lázních, posedět u ohně můžete i v Modřanské rokli či v parku Václavka na Střížkově.

Ve středních Čechách jsme pro vás vybrali akci v Mnichovicích na Šibeničním vrchu, kde si pro vás kromě pálení čarodějnic připravili grilování na terase, živou hudbu a dobré pivo. Pro děti ve středočeském kraji doporučujeme slet čarodějnic na Městské hoře v Berouně, kde již od 9 hodin na děti čeká kouzelná cesta plná čarodějnic a úkolů s odměnou na konci. Nabitý program slibuje čarodějnický rej v Mladé Boleslavi, kde ožije Krásná louka tancem, zpěvem a ohněm. Na Kladně můžete vyrazit hned na dvě akce – na městském stadionu Sletiště si pro vás připravili bohatý program v podobě kapely Amistar, soutěž o nejlepší masku a samozřejmě skvělé občerstvení, a na zahradě Labyrintu Kladno na vás čeká tradiční pálení a opékaní buřtů. Ze středočeského kraje dále doporučujeme čarodějnice na Tyršáku v Rakovníku, pálení čarodějnic v Brandýse nad Labem či v klubu Loděnice v Benátkách nad Jizerou, kde si pro vás připravili i lampionový průvod.

Magická noc v Českém Krumlově

Na jihu Čech vás zveme především do magického Českého Krumlova, který nabízí každoročně bohatý program zábavy i poučení pro celé rodiny. Ti nejmenší návštěvníci se mohou pobavit při zábavných hrách, výrobě čarodějnických kostýmů, čarodějnickém líčení či obyčejném pečení uzených buřtů. K tomu všemu se o dobrou zábavu stará přizvaná místní divadelní společnost. Pro rodiče a dospělé je připraven vyhlášený Krumlovský veletrh a několik hudebních vystoupení tvrdšího ražení. V závěru dne se již tradičně staví májka, zapaluje vatra a program zakončuje oblíbený lampiónový průvod. Doporučujeme také čarodějné hrátky v Týně nad Vltavou, kde si pro vás připravili bohatý program na hřišti u Domu dětí a mládeže. Dále vás zveme na slet čarodějnic do Českých Budějovic v letním amfiteátru KD Slavie, kde na vás čeká hudební a taneční vystoupení a další doprovodný program. V jihočeském kraji dále doporučujeme akci v Kulturním centru v Písku a to především pro děti, bohatý program slibuje Bechyňský slet čarodějnic a v Horní Plané se také určitě nebudete nudit.

V Klatovech budou pálit čarodějnice ve zřícenině kostela

Na západě se v Plzni tradičně spojí pálení čarodějnic se stavěním májky, pro děti i dospělé je připraven pestrý program a nebude chybět lampionový průvod. Velký slet čarodějnic můžete navštívit na Křížovém vrchu ve Stodu, kde pro vás připravili hudbu, občerstvení a samozřejmě oheň. V Tachově si připravili akci především pro děti, kde v parku u letního kina čekají na malé čaroděje a čarodějnice soutěže a hry. Z akcí v plzeňském kraji dále vybíráme pálení čarodějnic v Nepomuku, čarodějnice ve zřícenině kostela si můžete užít v Klatovech a v Domažlicích se můžete zúčastnit tradičního stavění májky.

Pálení čarodějnic 2013V Praze proběhne největší pálení čarodějnic na Ladronce

 Bohatý program v Českém Krumlově

 V Praze bude největší slet čarodějnic na Ladronce

 Na Karlovarsku vyrazte do Chodova na čarodějnický jarmark, kde nebude chybět živá hudba a jiný bohatý kulturní program. V Chebu oslaví filipojakubskou noc lampiónovým průvodem městem, zakončeným ohňostrojem a diskotékou v Krajince. Především pro děti je připravena akce v Ostrově severně od Karlových Varů, kde se bude volit Miss čarodějka a na závěr pálení čarodějnice a opékání buřtů pro děti v maskách v areálu ekocentra. V Mariánských lázních a v Karlových Varech se budou čarodějnice pálit v Městském domu dětí a mládeže

Čarodějnice letí na Hazmburk

V okolí Ústí nad Labem doporučujeme tradiční pálení čarodějnic na Hazmburku, či na Náměstí Svobody v Žatci, kde na vás čeká čarodějnický rej s doprovodným programem. Celoměstské pálení čarodějnic v Roudnici nad Labem se bude konat v Zámeckém parku již podeváté a slibuje pestrý program především pro děti.

Na severu Čech se můžete těšit na lampionový průvod s ohňostrojem v Jablonci nad Nisou, v Harrachově se bude pálit v části Sedmidomky a v Lidových sadech v Liberci se můžete těšit na bohatý hudební program, který pro vás připravilo rádio Blaník. V Liberci můžete také navštívit čarodějnickou Rallye Legend, ideální pro rodiny s dětmi. Dále z Libereckého kraje doporučujeme čarodějnice na hradě Grabštejn, či v Lázních Libverda, kde nebude chybět slavnostní průvod.

Z Královéhradeckého kraje vybíráme rej čarodějnic v Nechanicích, který se bude konat tradičně na fotbalovém hřišti. Bude připraven kulturní program, volba MISS ČARODĚJNICE, občerstveni a večer zahraje k tanci a poslechu skupina FORSÁŽ. Festivalpark v Hradci Králové zve nejen na pálení čarodějnic, ale na vůbec první letošní otevření areálu. Bohatý doprovodný program je zajištěn. Slet čarodějnic a čarodějů nrbude chybět ani v Kostelci nad Orlicí, kde se můžete těšit na čaropředtančení, čarosoutěže, věštírnu, kosmetický čarosalón, soutěž skok pavouka, volbu nej čarodějnice, oheň, občerstvení U Floriána, živou hudbu Čtyři čarodějové a další.

V podhradí hradu Kunětická hora

Z Pardubického kraje vybíráme pálení čarodějnic v Přelouči s tradičním průvodem a živou hudbou. Přímo v Pardubicích si pak nenechte ujít slet čarodějnic v prostranství centrálního parku Dubina, kde na vás čeká soutěž o nejhezčí čarodějnici a čaroděje, trampolína, taneční vystoupení mažoretek Berušek či ohňová a žonglérská show Kvartet. Při vystoupení kouzelníka si budou moci děti vyzkoušet kouzlení. Velký čarodějnický rej slibuje akce pod Kunětickou horou, která je určena jak pro dospělé, tak i pro malé ratolesti.

Na Vysočině doporučujeme akci na zámku v Moravských Budějovicích, kde k tanci a poslechu zahraje skupina Duha Band a čeká na vás ohnivá show, stezka odvahy a samozřejmě bohaté občerstvení. V Jihlavě se bude pálit na Masarykově náměstí, kde pro děti připravilo program BOBO divadlo, vystoupí Petra Černocká a nebude chybět lampionový průvod a ohňová show. Klobásky přímo z udírny si pro vás připravili v Novém Městě na Moravě spolu s lampionovým průvodem a hudebním vystoupením kapely BOSORKY. V kraji Vysočina dále doporučujeme velkou čarodějnickou show ve Žďáru nad Sázavou, slet čarodějnic v Humpolci a čarodějnický rej v Chotěboři.

Ve Velkých Losinách vše začalo

Hanácku kraluje pálení čarodějnic v Korunní pevnůstce v Olomouci, kde zažijete čarodějnický ohňostroj a diskotéku, žonglérskou show a zahrají kapely Ukulele Troublemakers, Bran (keltská muzika) a Old Dogs (country blues). Město Plumlov zve na pálení čarodějnic do kempu Žralok již po čtrnácté a čekají na vás soutěže pro děti, kouzelnická show, balónková show, volba nejkrásnější čarodějnice, tanec a hudba. Do Němčic nad Hanou zavítejte na Čarovřesky, neboli tradiční pálení čarodějnic s netradičními soutěžemi, čarodějnickým kasinem a čarodějnickou třískotékou. Z Olomouckého kraje ještě vybíráme pálení čarodějnic v Rapotíně, kde si můžete mimo jiné prohlédnout výstavu na téma "Čarodějnické procesy", dále pak čarodějnice v Priessnitzových lázních v Jeseníku, kde se prý konala největší dostaveníčka čarodějnic.

Pálení čarodějnic 2013Pálení čarodějnic 2013
 Bohaté čarodějnice ve Znojmě Pálení čarodějnic na Slezkoostravském hradě

 

Na jižní Moravu zveme na velký slet čarodějnic v Hodoníně v areálu Stadionu u Červených domků. Čarodějnická škola, projížďka na kouzelných koních, ukázka výcviku čarodějnických psů, mohutný oheň i ohníček a mnoho další zábavy pro malé i velké bude připraveno. Do Znojma vyrazte na pálení čarodějnic k Vlkově věži, čeká tam na vás bohatý hudební program, například vystoupení skupiny Jablkoň. Ve Vyškově si připravili program především pro děti - na dětské dopravní hřiště se sletí čarodějové a čarodějnice z okolí. V hlavním městě jihomoravského kraje můžete vybírat z nepřeberného množství akcí, z kterých doporučujeme například Noc čarodějnic na Tatranu s kouzelníkem v Kohoutovicích či pálení čarodějnic ve sportovním klubu v Žebětíně.

Ve zlínském kraji zveme k pálení čarodějnic v Uherském Ostrohu, kde se koná slet všech čarodějnic. Bude pro vás připraven táborák, malý ohňostroj a ohňová show, kostýmy a košťata jsou vítány. V kraji dále zveme k pálení čarodějnic v rekreačním areálu Kamínka Roštín či v Hulíně.

V Ostravě tradičně na Slezkoostravském hradě

Moravskoslezský kraj zve na pálení čarodějnic na hradě Starý Jičín, kde na vás čekají šermířské souboje, odhalení a odchycení čarodějnic, mučení inkvizicí a nakonec upálení na hranici. Nejen pálení čarodějnic, ale také oslavy jara na vás čekají na Slezskoostravském hradě. Těšit se můžete na karnevalový rej čarodějnic, hry a soutěže pro děti, živé kapely, stánky s občerstvením a mnoho další zábavy. V hlavním městě Moravskoslezského kraje doporučujeme pálení čarodějnic v areálu restaurace Slezský dvůr, kde zahraje živá hudba - Duo Viktor a dostanete čarovný lektvar zdarma.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Lenka Filipová 2024 - Mělník

28.02.2024 - 28.02.2024
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Večer koncertantních symfonií 2024 …

28.02.2024 - 28.02.2024
Praha

ROK ČESKÉ HUDBY, koncertantní symfonie českých autorů.

Lenka Slabá a Triolla 2024 - Třebíč

29.02.2024 - 29.02.2024
Národní dům, Karlovo…

II. koncert Hudebního salónu

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 28. únor

Dnes má svátek Lumír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete