Statistika našeho portálu

  • 102 559 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vinobraní 2017

S blížícím se koncem léta přichází i období zasvěcené vinařům a milovníkům lahodného vína. Atlas Česka Vás na následujících řádcích provede po vinařských akcích ve všech krajích naší země, které často odhalí vinařskou tradici i v oblastech vskutku překvapivých. Jako bonus pak přidáváme i několik oslav spojených s lahodným chmelovým mokem, který u nás vínu a jeho vyznavačům zdatně sekunduje.

S blížícím se koncem léta přichází i období zasvěcené vinařům a milovníkům lahodného vína. Atlas Česka Vás na následujících řádcích provede po vinařských akcích ve všech krajích naší země, které často odhalí vinařskou tradici i v oblastech vskutku překvapivých. Jako bonus pak přidáváme i několik oslav spojených s lahodným chmelovým mokem, který u nás vínu a jeho vyznavačům zdatně sekunduje.

 

Praha

Také v našem hlavním městě existuje několik míst, kde se na rozmanitých vinicích pokládá základ k podzimním vinným slavnostem. Na tuto tradici si jistě rádi navykli především účastníci "Vinobraní v Botanické zahradě v Troji", které je neodmyslitelně spjato s polovinou září a slibuje různorodé vzorky vín v kombinaci s bohatým hudebním programem. Již poosmé zveme nejen obyvatele Vršovic na "Vinobraní v Edenu", které letos představí to nejlepší z produkce dvanácti tuzemských vinařů. Pro všechny milovníky vína je připraven atraktivní program v rámci "Vinobraní v Letňanech", kde zažijete i vystoupení kouzelníka, cimbálovku či dixieland. Mezi neopomenutelné akce spojené s vínem v Praze patří již několikátým rokem i "Tradiční Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě", které se letos koná o třetím zářijovém víkendu. Neradi bychom zapomněli na "Vinobraní v Grébovce", které potěší i řemeslnými trhy a degustačními stánky. V zahradě Domova Sv. Karla Bromejského v Praze můžete o nadcházející neděli navštívit "Vinobraní v Klášteře", kterého se letos dočkáme již počtvrté.


Středočeský kraj

Atlas Česka zve všechny své čtenáře ze středních Čech na podzimní akce spojené různorodým způsobem s tématem vína a vinařství. Velkou popularitu bude mít jistě i letos "Zámecké vinobraní v Domousnici", které nechá o poslední zářijové sobotě ožít zdejší zámek čilým vinařským rejem. O nadcházející sobotě pak můžete ochutnat skvostné víno v rámci "Máslovického posvícenského vinobraní", které láká i na muzejní výstavu či hudební diskotéku. Již pošesté se těšíme na "Vinobraní na Kačině v Nových Dvorech", kde je pro všechny účastníky připraven bohatý kulturní program. Ve výčtu vinařských akcí rádi zveme i do kolébky vinařské tradice v Čechách, nacházející se na soutoku Labe a Vltavy. Ano, i letos se koná "Mělnické vinobraní", poutající pozornost hudebními koncerty či unikátní multimediální show.

 

Jihočeský kraj

I do jižních Čech letos doputuje velké množství lahodného vína ze všech končin našich krásných zemí. O jejich kvalitě se můžete přesvědčit například na "Vodňanské Mariánské pouti", které o nadcházející neděli láká na vystoupení dechové hudby a bohatý kulturní program. Kromě vína miluje náš národ i jiný lahodný nápoj, který můžete ochutnat při "Septemberfestu v Horní Plané". Právě zde se totiž konají slavnosti malých pivovarů s pivními soutěžemi a dětským koutkem. Srdečně zveme i na "Městské slavnosti piva a vína v Hluboké nad Vltavou", které potěší hudebním vystoupením či řemeslnými trhy. Mezi populární akce v regionu spjatými s ochutnávkou raného vína patří "Slavonický jarmark", lákající i na tvůrčí dílny pro děti či tradiční vepřové hody.


Plzeňský kraj

Západní Čechy vnímáme spíše jako místo spojené s chmelařstvím a výrobou lahodného piva než jako oblast vínu zaslíbenou. O výjimce potvrzující pravidlo se můžete přesvědčit na "Buškově číši na hradě Velhartice", která představuje divadelní prohlídky hradu spojené s ochutnávkou vín a hudebním programem. V Plzeňském kraji samozřejmě nesmí chybět ani pozvánka na oslavy zdatné konkurenta lahodného vína v podobě slavností "Slunce ve skle", které se jako již tradičně konají v pivovaru Purkmistr. V okouzlujícím prostředí Kladrubského kláštera letos potěší "Slavnosti vína a medu", které lákají na prodej sudových a lahvových vín, prodej medu či na včelařskou výstavu. Na závěr putování po západních Čechách jsme si připravili pozvánku i pro milovníky piva, kteří se jistě již nyní těší na "Pilsner Fest v Plzni", který je nejpopulárnějším festivalem piva v celé naší republice.


Karlovarský kraj

V následující pozvánce bychom Vám rádi představili několik zajímavých akcí spojených s letošním vinobraním, které se konají v Karlovarském kraji. Jednou z nejzajímavějších akcí bude "Festival vína na hradě Seeberg", který je přehlídkou umění vinařů z Čech, Moravy, Rakouska či Slovinska. Svérázný program zažijí i účastníci "Michaelské pouti v Ostrově", která láká na zahradní koncert na farní zahradě, ostrovský pěvecký sbor či den otevřených dveří místního Ekocentra. Populární program samozřejmě nabízí i "Vinobraní na hradě Lokti", které se koná o druhém říjnovém víkendu. V závěru září pak potěší i "Festival vína v Poustce nedaleko Chebu", který kromě lahodného vína přidá i ukázky sklářských řemesel.

 

Ústecký kraj

Drsný kraj severozápadních Čech nabízí svým návštěvníkům stále více lákavých akcí, které zvyšují každoročně jeho atraktivitu. Mezi ty nejpopulárnější patří "Žatecká dočesná", která je nejen slavností chmele a piva, ale i připomínkou vinařského umění českých a moravských vinařů. Premiéru pak letos bude mít "festival Otevřených sklepů na Litoměřicku", který je celodenní akcí s ochutnávkou krásných vín. Ujít byste si neměli nechat ani "Oslavy vína a burčáku v Litoměřicích", odehrávající se za doprovodu historického kulturního programu pro nejširší veřejnost. Za pozornost stojí i "Slavnosti vína a burčáku v Roudnici nad Labem", které letos proběhne na třech scénách. Poslední pozvánka pak míří na "Svatováclavské vinobraní do Kadaně", kde se v prostorách zahrady Františkánského kláštera v Kadani budou konat již poosmnácté.

 

Liberecký kraj

I v severních Čechách si na několika akcích můžeme připomenout lahodnou chuť českého a moravského vína, jehož sezóna právě začíná. V rámci 3. ročníku můžeme navštívit "Festival Vína v Liberci", který slibuje muziku Dušana Kotlára i výborné víno a skvělou gastronomii. V rámci "3. koštu vín s cimbálovou muzikou" se můžeme těšit na dětské pěvecké sbory, cimbálovou muziku či ochutnávku výrobků od regionálních firem. Dobré víno můžete ochutnat i při pozoruhodné akci "Myslivecký jarmark na hradě Houska", který představí myslivecké aktivity a program s tématickou myslivosti. Váženého hosta pak očekávají na "Dožínkách v Hrádku nad Nisou", kterým bude nestárnoucí František Nedvěd. Dále se můžete těšit na dětský ekoden, prezentaci hradeckých zemědělců či ochutnávku lahodných vín.


Královehradecký kraj

Do východních Čech můžete v období vinařské sezóny zavítat například na "Slavnosti Elišky v Hradci Králové", které připomenou život a odkaz této významné osobnosti našich dějin, ale přidají i pořádnou porci gastronomických radovánek pro malé i velké návštěvníky. Všechny naše čtenáře zveme i na "Svátek vína na soutoku Labe a Orlice", který v Hradci Králové představí vynikající vína od špičkových vinařů. V rámci "Vinobraní v hospitalu Kuks" pak můžete zažít požehnání úrodě z obnoveného vinohradu hraběte Šporka či otevření léčivých pramenů na kaskádovém schodišti. Na konci září byste neměli vynechat ani "Náchodské Kuronské slavnosti", které oživí nádvoří náchodského zámku řemeslnými trhy, hudbou, tancem či divadlem.

 

Pardubický kraj

Ve východních Čechách můžeme letošní víno ochutnat ponejvíce na některé z městských slavností či podobných společenských setkáních. V rámci "Městských slavností a Lanškrounské kopy" zažijete již tradiční veselí, notně podpořené tím nejlepším z výplodů moravských i českých vinařů. Hojnost vína i dobrého jídla přinesou bezesporu i letošní "Svatováclavské slavnosti na Svojanově". Když už zveme na mnohé akce vinaře, neměli bychom zapomenout ani na příznivce chmelového moku. Ti si na své přijdou zvláště při "Slavnosti Pivovaru Pernštejn v Pardubicích", která rozzáří město barevným ohňostrojem hudebních kapel a kulturních show. Dobré pivo i víno přináší další ročník "Pivních slavností ve Žlebských Chvalovicích", lákajících na ochutnávku hovězího od regionálních pěstitelů či mělnický burčák.


Kraj Vysočina

Rozmanitá Vysočina je místem, kde se na relativně malém prostoru střetává drsná krajina s líbezně vyhlížející přírodou. I zde se člověk v minulosti naučil pěstovat lahodné víno, o čemž se výborně přesvědčíte například při "Vinobraní v Kamenici nad Lipou", které upoutá i skvostnou cimbálovou muzikou. Atlas Česka své čtenáře rád uvidí i na "Bítešských hodech", které potěší dobrým vínem, koncertem Petra Bendeho či vystoupením populární bítešské chasy. Pro milovníky piva, vína a gastronomických specialit odkazujeme na "Fábulův festival minipivovarů", který je zábavou pro celou rodinu.

 

Jihomoravský kraj

Již několik desítek let patří mezi nejoblíbenější akce konané na jižní Moravě "Pálavské vinobraní", které o druhém zářijovém víkendu nabídne program plný hudebních hvězd, moravské víno či folklor v mnoha podobách. Již potřetí se letos odehraje motivační závod "Burčák tour Kooperativa ve Znojmě", který láká na několik různě náročných druhů cyklotrasy. Pro milovníky vzájemného střetávání, dobrého vína a kultovní muziky přinášíme pozvánku na zábavný program "Bavíme se na Vinohradech", který letos představí i Kamila Střihavku či Žalmana. Srdečně zveme i na "Tour de burčák po vinařských stezkách", která je zářijových dílem seriálu cykloturistických akcí Krajem vína. V kraji vínu a vinařství zaslíbeném můžete zavítat i na "Burčákové slavnosti v Hustopečích", které kromě hudebních koncertu známých českých a moravských kapel nechají vzpomenout i dávné doby ztělesněné nápaditým historickým průvodem.

 

Olomoucký kraj

Za ochutnáním dobrého vína nemusíte jezdit jen na jižní Moravu, ale například i do Olomouckého kraje, který svou úrodností poskytuje příhodné podmínky nejednomu z vinařů. To nejlepší s úrody posledních let budete moci ochutnat například při "Šternberských slavností", které jako bonus slibují vášnivou hudbu, taneční vystoupení či řemeslný prodej. Od trpké chuti vína si můžete odskočit k pivnímu bratříčkovi na "Olomoucký pivní maraton", který láká na soutěž o Zlatého pivaře Olomouce. V královském městě Litovli se o nadcházející sobotě konají populární "Litovelské slavnosti", které letos lákají i na Dny evropského dědictví. Pro vyznavače pivních radovánek pak odkazujeme na "Chmelovy dožinke 2017 v Olomouci", které potěší dobrým pitím, zábavou i rodinnou atmosférou. Vinaři ze všech koutů Moravy pak rádi zavítají na "Prostějovské hanácké slavnosti", konané v polovině září.Zlínský kraj

Oblast Zlínska je spolu s oblastí jižní Moravy vskutku zasvěcené dozrávání vinných hroznů, které pak umožňují vychutnávat nám lahodné víno a těšit se z něj po dobu mnoha měsíců. Srdečně naše čtenáře zveme například na "Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti", které se konají o nadcházejícím víkendu. Dozvědět se něco o vínu a jeho historii můžete při "Národní výstavě vín Slovácké podoblasti", která potěší jiskřivou současností i prestižní historií. Mezi populární akce spojené s ochutnávkou mnoha odrůd vín patří "Kejklířský jarmark ve Zlíně", který můžete navštívit příští sobotu.


Moravskoslezský kraj

O druhém zářijovém víkendu zveme naše čtenáře na "Havířovské slavnosti", které lákají na přívětivou atmosféru ve společnosti milých lidí, dobrého vína a bujarého veselí. Okoštovat pravý moravský burčák pak budete moci při "Burčák festu na hradě Starý Jičín", odehrávajícím se na počátku října. Při "Slavnosti města Nový Jičín" zažijete nejen ukázky historických bitev, ale budete moci na vlastní kůži zažít i několik hudebních koncertů či zábavný program pro celou rodinu. V rámci "Svatováclavských slavností piva na zámku Zábřeh" můžete ochutnat klasické ležáky, pivní speciály, archivní piva či sudově zralý chmelový mok.Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Bardzo fajný letní kino na Pragovce…

25.06.2024 - 25.06.2024
Max Space

Servírujeme vám již sedmý ročník letního kina na Pragovce, tentokrát se zastřešujícím tématem růst a půst. Letos budeme…

Farmářský a řemeslný trh 2024 – Úst…

25.06.2024 - 25.06.2024
Mírové náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy do Ústí nad Orlicí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete