Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam v Praze na Mikuláše

Atlas Česka zve všechny své příznivce na letošní oslavy spojené s blížící se mikulášskou nadílkou. Na desítkách míst v Praze budete mít o nadcházejících dnech možnost potěšit své nejmenší milými dárky, laskominami i přáníčky, předávanými z rukou toho nejpovolanějšího - sv. Mikuláše. Chybět samozřejmě nebudou ani čertí rejdy pod dohledem laskavých andělských křídel.

Atlas Česka zve všechny své příznivce na letošní oslavy spojené s blížící se mikulášskou nadílkou. Na desítkách míst v Praze budete mít o nadcházejících dnech možnost potěšit své nejmenší milými dárky, laskominami i přáníčky, předávanými z rukou toho nejpovolanějšího - sv. Mikuláše. Chybět samozřejmě nebudou ani čertí rejdy pod dohledem laskavých andělských křídel.

Mikuláš pro nedočkavé
Již ve středu 3. prosince zveme všechny nedočkavé na "Oslavy s Mikulášem v Petrovicích", kde nebudou chybět zábavné hry, rozverné soutěže a mnoho dárků a laskomin pro hodné i trošku zlobivé ratolesti. V ten samý  den si nenechte ujít pozvání na "Mikuláše nejen na ledě", který je první z vánočních akcí pořádaných ve známé Incheba Aréně. Na zdejší ledové ploše se můžete setkat s Mikulášem a jeho pohádkovou družinou, stejně jako si zabruslit a vyzkoušet své dovednosti v některé z mnoha atraktivních soutěží. Ve čtvrtek si pak přijďte užít pohádkový den do klubu Ulitka v ulici Na Balkáně, kde se i letos koná "Mikulášská nadílka" určená zvláště pro nejmenší. Těšit se můžete na bohatou nadílku z mikulášského košíku, andělské pohlazení i čertí rámus. Podobný program pak přichystali pro všechny návštěníky i v klubu Človíčkov, kde se od 16 hodin koná "Mikuláš v Človíčkově"

Páteční mikulášská nadílka

V pátek 5. listopadu vypukne nefalšovaný "Mikulášský rej v Plaza Novodvorská". Radost udělá samozřejmě těm nejmenším, jejichž rodičové zde pak mohou zakoupit i některý z chybějících vánočních dárků. "Mikulášování v Jamm Clubu" pak udělá radost malým i velkým návštěvníkům, neboť spravedlivý Mikuláš zde od 18 hodin bude zkoumavě prohlížet seznamy hříchů jednotlivých účastníků. Báječné odpoledne si pak pro všechny své věrné návštěvníky přichystala pražská ZOO, která i letos pořádá oblíbený a hojně navštěvovaný "Mikuláš se zvířátky v pražské ZOO". Skromnějšího rázu bude "Mikuláš v tělocvičně na Chodovci v Praze", který láká na velkou trampolínu, výtvarnou dílničku, opičí dráhu pro nejmenší a samozřejmě i návštěvu honosného Mikuláše. Od 14 do 19 hodin navštíví sv. Mikuláš se svou pohádkovou družinou i "Mikulášské setkání v Palladiu", kde bude sladce odměněna každá hezky naučená básnička či písnička. Bonusem pak bude velké množství her, soutěží a kvízů. Dle našich dobře ověřených zpráv pak během pátku stihne Mikuláš navštívit i "Mikulášské odpoledne v Arkádách na Pankráci", kde spolu s čertími a andělskými pomocníky rozdá mnoho dobré nálady i slaďoučkých dobrot. Hravé soutěžní odpoledne na téma čerti, Mikuláš a andělé pro malé i velké návštěvníky přichystali organizátoři "Mikuláše na Stadionu mládeže v Praze". Netradičně na Křížovnickém náměstí na Praze 1 proběhne letos oblíbený mikulášský program "Čerti na Čertovce". Ten láká především na originální plavby Pražskými Benátkami, které si budeme moci užít na krytých a dostatečně vyhřívaných lodích. 


Víkendové putování za mikulášskou družinou


Ani o nadcházejícím víkendu neutichnou oslavy a akce spojené se svátkem sv. Mikuláše. Během soboty i neděle Vám můžeme doporučit "Mikulášské jízdy aneb po Praze s Ferdinandem". Jde o vyhlídkovou jízdu nostalgickým vlakem po pražských nádražích, kterou okoření zvláště přítomnost mikulášského parního vlaku či přehlídka mnoha zajímavých atrakcí pro nejmenší. V sobotu 6. prosince si pak přítomnost sv. Mikuláše užijete i v rámci "Mikulášské nadílky spojené se strašidelným bludištěm" na Sofijském náměstí. Celý víkend pak na pražském Barrandově zpříjemní "Speciální mikulášský program", zaměřený na zdobení perníčků, výrobu papírových růžiček či desítky dalších soutěží. Za pozvání jistě stojí i "Adventní neděle s Mikulášem v Ulitě na Praze 3", která přináší oblíbenou kouzelnou poštovní schránku pro dopisy Ježíškovi, soutěž o nejkrásnějšího anděla a nejukrutnějšího čerta, stezku peklem pro odvážné, odpolední pohádku či výtvarné dílny s možností zdobení vlastních perníčků. 


Zajímavé akce v okolí

Rozsvícení malenovického stromečku …

02.12.2023 - 02.12.2023
Hrad Malenovice

Občanské sdružení Malenovice a Komise místní části Malenovice vás srdečně zvou na rozsvícení malenovického stromečku na…

Zimní Masters of Rock 2023 - Zlín

02.12.2023 - 02.12.2023
Sportovní hala Datart

Po roce je tu opět chladnější varianta festivalu MASTERS OF ROCK, letos tedy 18. ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK!

V sobotu 2. prosince bude na Letné …

02.12.2023 - 02.12.2023
Zlín

V sobotu 2. prosince bude na Letné chodit Mikuláš!

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete