Kulturní stezka Po stopách moderny
V těchto dnech vzniká nová kulturní stezka, která vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců.
Fotogalerie k článku
V těchto dnech vzniká nová kulturní stezka, která vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců.
V Brně jsou hned čtyři zastavení: vlastní vila Dušana Jurkoviče, Památník Leoše Janáčka v domku u varhanické školy, Vila Tugendhat a stálá expozice Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie, kde se setkáte s dílem Josefa Hoffmanna a Wiener Werkstätte. Architekt a designér Josef Hoffmann vás také dovede do Brtnice u Jihlavy, kde je v jeho rodném domě stálá expozice jeho díla. V Jihlavě je možné navštívit Dům Gustava Mahlera a v Ivančicích nedaleko Brna najdeme expozici Alfonse Muchy.
Na projektu rakousko-české spolupráce se podílí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Moravská galerie v Brně, přeshraničními partnery projektu jsou Rakouské muzeum užitého/současného umění ve Vídni (MAK) a Europaforum Wien. Cílem projektu je popularizace oblasti Moravy-Dolního Rakouska-Vídně jako významné kolébky moderny.
Nechte se inspirovat a naplánujte si svůj výlet po stopách moderny. Více informací naleznete na webových stránkách www.moravska-galerie.cz.
Líbí se vám tento článek a rádi byste, aby se v rubrice Aktuálně zobrazoval mezi prvními?
Pošlete SMS zprávu ve tvaru ATLASCESKA 115315 na telefonní číslo 9033350 a článek tak nikdo nepřehlédne!
Cena SMS zprávy je 50 Kč včetně DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Reklamace plateb na reklamace@airtoy.cz nebo lince 602 777 555, 9 - 17 hodin, Po-Pá, www.platmobilem.cz. Kontakt na provozovatele: redakce@atlasceska.cz
Zajímavé akce v okolí
Taneční týden v Šiklandu 2025 - Zvo…
13.07.2025 - 20.07.2025
Šikland - Westernové…
Pojďte si s námi od 13. do 20. července zatancovat country a line dance do Šiklandu.
Letní Víno z blízka s Jurajem 2025 …
17.07.2025 - 17.07.2025
Údolní 33, 602 00…
Vína, která stojí za ochutnání. Místo, které si zamilujete. Večery, na které nezapomenete. Stylový večer v jedinečném…
Hudební festival: Hrošení na Řece 2…
18.07.2025 - 19.07.2025
pláž rybníku ŘEKA v…
Hudební festivaly HROŠENÍ NA ŘECE mají vždy něco navíc - nyní vystoupení WESTERNOVÝCH TANEČNIC ! Samozřejmě nesmí…