Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Mikulášské akce

Středočeský kraj

Přijměte naše pozvání na mikulášské akce konající se o nadcházejícím víkendu ve Středočeském kraji. Všechny děti i jejich rodiče zveme na "Mikulášské odpoledne v Mladé Boleslavi", konající se tento pátek od 17 hodin. Mikulášská nadílka se též odehraje v rodinném centru Kašpárek, kde se koná "Mikulášské setkání v Mělníku". Slavnostní otevření kluziště bude letos spojeno s "Mikulášskou show v Berouně". Rozverní čerti, majestátní andělé i honosný Mikuláš letos zavítají i na "Mikuášské oslavy v Muzeu Českého krasu". V Kladně si nenechte ujít originálního "Mikuláše na koni", který jak z názvu vyplývá, poskytuje možnost projížděk na čtyřnohých ořích. V rámci "Mikuláše v Rakovníku" si můžete užít i netradiční mikulášské diskotančení. V Benešově se koná "Benešovský Mikuláš" na Masarykově náměstí. 

Jihočeský kraj

V jižních Čechách se vydejte za oslavami svátku sv. Mikuláše na "Mikulášskou jízdu autobusem v Českých Budějovících". Městský dům dětí a mládeže v Týně nad Vltavou spolu s Občanským sdružení Pomoc zvou všechny zájemce na "Mikulášské oslavy v Týně nad Vltavou". Tradiční setkání s Mikulášem, Andělem i Luciferem můžete zažít i v rámci "Mikuláše v Písku", konajícím se tradičně na Velkém náměstí v Písku. Na náměstí Svornosti v České Krumlově si pak užijete přítomnost sv. Mikuláše i s jeho družinou v rámci hudebně-zábavného programu "Mikuláš na návštěvě v Českém Krumlově". Za návštěvu jistě stojí i "Mikulášská nádílka ve Strakonicích", nabízející setkání všem zájemcům s postavou slovutného Mikuláše. Veselé mikulášské a čertovské hrátky zažijete tento pátek i při "Mikulášské nadílce v Taboře", konající se na Žižkově náměstí. 

Plzeňský kraj

Přijďte si i v rámci Plzeňského kraje užít mikulášské radovánky plnými doušky. Nefalšovanou mikulášskou show plnou pekelných hrátek, andělských zázraků a mikulášských požehnání nabízí i letos "Setkání s Mikulášem v sokolovně Rokycany". Od 17 hodin se pak o nadcházejícím pátku můžete zúčastnit "Čertovské show v Klatovech",která bude spojena se zábavným programem a bohatou mikulášskou nadílkou. Příjemné odpoledne s pohádkovým nádechem pak zažijí všichni návštěvníci "Mikulášského odpoledne na statku Lüftnerka", které zaujme atraktivním programem zahrnujícím i dobrodružné uspávání medvědů. V Plzni si pak přijďte s pěknou básničkou či písničkou užít "Mikulášskou nadílku v Obchodním centru Plzeň"

Karlovarský kraj

O nadcházejícím pátku se všem našim čtenářům naskýtá pestrá nabídka možností na návštěvu akcí, kde se lze střetnout se sv. Mikulášem a jeho andělsko-čertovskou kompanií. V rámci Karlovarského kraje bychom Vás rádi upozornili především na "Mikulášské překvapení v městské knihovně v Sokolově". Za pozorost pak jistě stojí i "Mikulášská nadílka ve Fontáně v Karlových Varech"která láká malé návštěvníky na setkání s Mikulášem a velké pak na možnost nákupu chybějících dárků. Originálně pojatého Mikuláše letos připravili v organizátoři "Vánočního domu na zámečku Doubí", kde na Vás kromě Mikuláše čeká i oblíbená zpěvačka Petra Černocká. Pro všechny milovníky tradiční hudební produkce pak upozorňujeme na "Mikulášské setkání ve velkém sále MDK Sokolov", určené zvláště pro naše drahé seniory. Romantickou atmosféru pak nabídne jako každý rok i letos "Mikulášská nadílka na hradě v Chebu"

Ústecký kraj

U příležitosti letošního Mikuláše se v Ústeckém kraji koná mnoho desítek zajímavých akcí, ze kterých jsme se pro Vás pokusili vybrat alespoň několik nejzajímavějších. Příjemnou atmosféru s vlídným přístupem pro malé i velké můžete očekávat při účasti na "Mikulášské nadílce Bělásku v Besedě Bělá". Podobě příjemný průběh bude mít dozajista i "Mikulášská nadílka v Útulku Děčín", konající se od 15 do 18 hodin. Velké množství rozverných čertů i okouzlujících andělů budou krotit i Mikulášové na "Mikulášské nadílce na Lužickém náměstí v Rumburku"Pravou a nefalšovanou pekelnou show si pak užijí všichni účastníci "Mikuláše na náměstí v Ústí nad Labem".Stylově se na letošní oslavy sv. Mikuláše připravilo kino Svět v Chomutově, které pro všechny milovníky legendárních filmů připravilo lahůdku v podobě promítání pohádky "S čerty nejsou žerty". V sobotu 6. 12. si pak můžete zpříjemnit dne jízdou v "Mikulášském trolejbusu", který pro malé návštěvníky připravil velké množství atraktivních dárků. A navštěvu opravdového pekla slibuje i "Čertovský rej v ZOO Děčín"


Liberecký kraj

Již tento pátek vypuknou po celé naší republice oslavy spojené s blížícím se svátkem sv. Mikuláše. Speciální program s mnoha čerty, anděly a Mikulášem se koná v rámci "Mikulášské nadílky v obchodním centru Nisa". Nejmenší návštěvníci budou bohatě odměněni i při "Mikulášské nadílce na náměstí v Jilemnici", kde se můžete těšit na atraktivní program a hezké písničky. Ještě jednou Vás rádi pozveme do Liberce a to na "Slavnostní příjezd Mikuláše do města". Spojte si oslavy svátku sv. Mikuláše s báječnou ledovou show v rámci "Mikulášování na ledě v České Lípě"Příležitostí k výměně oblečení a dalších předmětů bude speciální "Mikulášský bazárek ve Vikýři v Jablonci nad Nisou"


Královehradecký kraj

V Rychnově nad Kněžnou se i letos můžete těšit na "Čertovské dovádění na náměstí", které přináší zábavný program plný her a soutěží. V rámci "Mikulášovin v Trutnově" se na Vás těší mikulášská družina i soubor zábavného divadelního spolku Mazec. Báječným tipem na výlet pro celou rodinu za pohádkou je návštěva "Čertů a čertic ze Starohradských pohádek na Starých Hradech". V pátek od 11 hodin si můžete přijít pochutnat na "Mikulášské bramboračce na náměstí v Rychovně nad Kněžnou"Do nákupního centra Futurum v Hradci Králové se můžete přijít přesvědčit o tom, že ten správný "Mikuláš opět naděluje". Pravou mikulášskou zábavu si užijí i návštěvníci klubu Déčko v Náchodě, kde se v páttek od 16 hodin koná oblíbená "Mikulášská besídka"


Pardubický kraj

I v Pardubickém kraji se o tomto víkendu koná několik mikulášských akcí, které si zaslouží Vaši pozornost. Jedná se především o "Mikulášský autobus v Chrudimi", který nabízí netradiční možnost oslavy spojené s bohatou nadílkou pro nejmenší cestující. Dům dětí a mládeže v České Třebové zve na další ročník "Mikulášského nádílení", konajícího se letos během pátečního odpoledne. Na spoustu zábavy, sladkých odměn a nezaměnitelné adventní atmosféry se mohou těšit účastníci "Mikulášského odpoledne v Žamberku". Jako již tradičně Vás i letos zveme na "Mikulášské čertoviny v Lanškrouně", konající se v nádherném areálu zdejšího zámku. V rámci "Mikuláše na náměstí v Poličce" se můžete těšit na čertovké peklo a nebíčko s anděly a sladkým překvapením. Ti kdo letos ještě nemají všechny vánoční dárky pohromadě se mohou těšit na "Mikulášský jarmark v Chrudimi". Příjemným bonusem 50 korun za představení pak potěší a snad i překvapí "Mikulášská neděle v Cinema City v Pardubicích"


Kraj Vysočina

Od tohoto pátku se na Vysočině rozbíhá celá řada zajímavých akcí, na něž bychom Vás následujícími řádky rádi pozvali. Za návštěvu jistě stojí především "Mikulášský jarmark v Jihlavě", konající se během celého pátku. Pořádně horko nejen od teplého grogu bude jistě všem návštěvníkům "Čertovského rojení v Pelhřimovském pekle",které leto připadá na pátek 5. prosince. Zajímavou akcí nejen pro nejmenší bude jistě i "Mikulášská nadílka na náměstí v Humpolci". Na své si přijdou i děti a jejich rodiče ve Žďáru nad Sázavou, kteří jsou již nyní v očekávání "Mikulášské veselice". Mnoho zábavy, dobré hudby, staročeských koled a čertovského veselení čeká na všechny účastníky "Mikuášských oslav v Havlíčkově Brodě". 


Jihomoravský kraj

Nejznámější akcí spojenou v myslích Brňanů s oslavou svátku sv. Mikuláše je bezesporu "Mikulášské setkání na náměstí Svobody". Těšit se můžete na desítky různorodých Mikulášů, čertíků, andělů a spoustu dobrého jídla i zábavy. Zajímavou variantou pro dokoupení všech potřebných vánočních dárků je "Mikulášský blešák v Břeclavi", rozkládající se na pěší zóně u gymnázia. V Brně - Starém Lískovci se letos můžete těšit na netradiční "Rozsvícení vánočního stromu s Mikulášem". Rodinné centrum Pastelka spolu s líšeňskou farností zvou na tradiční "Setkání s Mikulášem" ve farním dvoře kostela sv. Jiljí. Nezapomínáme ani na populární "Čertoviny ve Vyškově",které všechny účastníky ohromí nádherným ohňostrojem. 


Olomoucký kraj

Z výčtu mnoha desítek akcí spojených se sv. Mikulášem v oblasti Olomouckého kraje letos upozorňujeme především na originální "Čertovskou show na náměstí v Jeseníku" a "Mikulášské hrátky na náměstí v Olomouci". Pozornost si bezesporu zaslouží i "Slet čertů, Mikulášů a andělů v Litovli", který bude letos okořeněn hudebním vystoupením Pavla Nováka ml. Mikulášská družina letos samozřejmě potěší i účastníky "Mikulášování na náměstí v Uničově". Náměstí T. G. Masaryka bude o tomto pátku svědkem "Mikulášské show s duckbeatem". Pořádnou porci zábavy spojenou s atraktivním programem nabídne originální "Mikulášský víkend v Jeseníku", zaměřující se na mladé i starší návštěvníky. 

Zlínský kraj

Mnozí lidé pocházející z Moravy Vám dosvědčí, že trávit advent v jiném místě naší země než ve Zlínském kraji je do nebe volajícím hříchem. Tato malebná oblast je totiž svými kulturními kořeny i starobylou tradicí přímo stvořená ke konání atraktivních adventních akcí. Z letošního výběru upozorňujeme zvláště na "Mikulášskou nadílku ve Zlatém jablku ve Zlíně""Rozsvícení vánočního stromu s Mikulášem ve Vsetíně" či "Setkání s Mikulášem v Ternu Zlín". Okouzlující podvečer pak všem svým návštěvníkům poskytně "Mikulášova návštěva ve Valašském muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm". O poznání komornější atmosféru lze očekávat na "Mikulášské partičce v Café 21", kde se těšte nejen na lahodnou kávu, ale i mnohá překvapení pro děti i rodiče. Velkou návštěvnost lze samozřejmě očekávat i na "Nebeském náměstí ve Zlíně", kam možná letos zavítá i rozverná holešovská čiperka Maya. 

Moravskoslezský kraj

Na setkání s Mikulášem se již nyní těší všechny děti a doufáme, že i jejich rodiče.  Na severní Moravě si období začínajícího adventu můžete zpříjemnit návštěvou "Mikulášského veselení na náměstí v Ostaravě", které propukne tento pátek v 18. hodin. Na setkání s Mikulášem zvou i pořadatelé "Mikuláše na náměstí v Novém Jičíně", konaném na Masarykově náměstí. V kulturním domě TRISIA můžete navštívit "Třinecký mikulášský jarmark", který potěší bohatým kulturním doprovodným programem. Na Horní náměstí v Opavě si přijďte užít "Mikulášské setkání", obohacené o program rádia Čas či mikulášský ohňostroj. Pořádnou nadílku pro hodné děti si připravil i Mikuláš na "Pekelné vánoční zábavě v Karviné"

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete