Statistika našeho portálu

  • 98 153 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Podzimní výlovy rybníků 2013

K období končícího léta a blížícího se sychravého podzimu patří již tradičně výlovy rybníků, které pro všechny účastníky nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto i Vy spolu s Atlasem Česka na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků a okouzlující vůní svařeného vína a vybraných rybích specialit.

Fotogalerie k článku

K období končícího léta a blížícího se sychravého podzimu patří již tradičně výlovy rybníků, které pro všechny účastníky nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto i Vy spolu s Atlasem Česka na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků a okouzlující vůní svařeného vína a vybraných rybích specialit.

Výlovy rybníků 2013

Pokud se vypravíte za některým z těchto nevšedních rybářských svátků osobně, jistě nebudete litovat. Budete si však muset poněkud přivstat, neboť většina výlovů začíná již v časných brzkých hodinách, za rozbřesku prvních slunečních paprsků. Před očima Vám vyvstane uchvacující představení plné profesionálně organizovaných postav v gumových pláštích a dlouhých holinkách, brodících se čerstvě obnaženým bahnem. Originální zážitek podpoří stovky šplouchajících ryb rozličných velikostí, chystajících se zakončit svůj život na rozpáleném roštu všudypřítomných grilů či na některém ze slavnostně vyzdobených vánočních stolů. Všem přítomným divákům se samozřejmě nabízí i možnost zakoupit si některý z úlovků přímo na akci samotné či si jej objednat v některém ze specializovaných obchodů. 

Výlovy rybníků 2013

 Historie rybníkářství v českých zemích sahá až do 12. století, kdy byl založen nejstarší doložený rybník nacházející se v okolí Kladrubského kláštera. Opravdový boom tohoto specifického oboru lidské činnosti nastal v 15. století, kdy dokonalejší technické podmínky vyústily v nevídanou hospodářskou prosperitu. Největšího věhlasu dosáhly nově zakládané rybníky v oblasti jižních Čech, konkrétně na Třeboňsku. V této souvislosti bychom neměli zapomínat nejslavnější české rybníkáře Josefa Štěpánka Netolického či Jakuba Krčína z Jelčan

400 výlovů v letošním roce

I v roce 2013 můžete vybírat ze široké škály organizovaných výlovů, kterých se bude konat více než 400. Zřejmě nejznámější a současně i nejnavštěvovanějším podnikem tohoto typu bude "Slavnostní výlov Rybářství Třeboň", v rámci nějž odhalí své bohatství největší český rybník Rožmberk (11. října). Kromě výlovu samotného se můžete těšit na bohatý doprovodný program, určený pro každou věkovou skupinu (11. října až 13. října). Následovat budou i další třeboňské rybníky Špačkov (15.10.), Horusický velký (21.-24.10.), Spolský velký (23.-24.10.), Dvořiště (29.10.-1.11.), Bošilecký (11.-14.11.) a Opatovický rybník (18.-21.11).

Výlovy rybníků 2013

 Atmosféru podzimních výlovů si však můžete vychutnávat i v dalších oblastech Čech a Moravy. Za zmínku stojí především Slavnostní výlov rybníka Vrkoče v Ivani, nacházejícího se nedaleko proslulého Lednicko-valtického areálu (26.-28.10). Dostanete-li chuť na pravého českého kapra, amura, lína, štiku či karase, zajeďte se podívat 18.10. podívat k východočeským rybníkům Čeperka či Nohavička. Za pozornost jistě stojí i pravidelný výlov rybníka Olšovec, rozkládajícího se v Moravském krasu nedaleko Jedovnic (26.-28.10.). Obyvatelé Pardubic a okolí pak jistě ocení oblíbený výlov Bohdanečského rybníka, kde je připraven i bohatý doprovodný program. Několik stovek nadšených návštěvníků očekávají i rybáři u rybníka v Sedlejově na Vysočině (19.10.), pro které je připraveno dvanáct metráků živých ryb k přímé konzumaci. Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé středočeského kraje, kteří se 21.11. mohou zúčastnit výlovu rybníka Požár, nedaleko Srbína či si již 9.11. prožít onen nepopsatelný rybářský zážitek na hrázi Vavřineckého rybníka v Žíšově

Zajímavé akce v okolí

Kolečko na Kopcích - Třebíč

08.08.2022 - 14.08.2022
Parkoviště před ZŠ a MŠ…

Filmové večery pod širým nebem.

Prague Pride Festival

08.08.2022 - 14.08.2022
Praha 1

Jeden z největších multižánrových lidskoprávních festivalů ve Střední a Východní Evropě. Letošní Prague Pride se koná…

The Most Fest - Ústecký kraj

11.08.2022 - 14.08.2022
jezero Most

Festival The Most Fest - dovolená u českého moře

Poděbradský festival vína 2022

12.08.2022 - 13.08.2022
Poděbrady

V pátek 12. a v sobotu 13. srpna se v Poděbradech uskuteční druhý ročník festivalu vína! Po fenomenálním úspěchu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 13. srpen

Dnes má svátek Alena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete