Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Podzimní výlovy rybníků 2013

K období končícího léta a blížícího se sychravého podzimu patří již tradičně výlovy rybníků, které pro všechny účastníky nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto i Vy spolu s Atlasem Česka na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků a okouzlující vůní svařeného vína a vybraných rybích specialit.

Fotogalerie k článku

K období končícího léta a blížícího se sychravého podzimu patří již tradičně výlovy rybníků, které pro všechny účastníky nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto i Vy spolu s Atlasem Česka na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků a okouzlující vůní svařeného vína a vybraných rybích specialit.

Výlovy rybníků 2013

Pokud se vypravíte za některým z těchto nevšedních rybářských svátků osobně, jistě nebudete litovat. Budete si však muset poněkud přivstat, neboť většina výlovů začíná již v časných brzkých hodinách, za rozbřesku prvních slunečních paprsků. Před očima Vám vyvstane uchvacující představení plné profesionálně organizovaných postav v gumových pláštích a dlouhých holinkách, brodících se čerstvě obnaženým bahnem. Originální zážitek podpoří stovky šplouchajících ryb rozličných velikostí, chystajících se zakončit svůj život na rozpáleném roštu všudypřítomných grilů či na některém ze slavnostně vyzdobených vánočních stolů. Všem přítomným divákům se samozřejmě nabízí i možnost zakoupit si některý z úlovků přímo na akci samotné či si jej objednat v některém ze specializovaných obchodů. 

Výlovy rybníků 2013

 Historie rybníkářství v českých zemích sahá až do 12. století, kdy byl založen nejstarší doložený rybník nacházející se v okolí Kladrubského kláštera. Opravdový boom tohoto specifického oboru lidské činnosti nastal v 15. století, kdy dokonalejší technické podmínky vyústily v nevídanou hospodářskou prosperitu. Největšího věhlasu dosáhly nově zakládané rybníky v oblasti jižních Čech, konkrétně na Třeboňsku. V této souvislosti bychom neměli zapomínat nejslavnější české rybníkáře Josefa Štěpánka Netolického či Jakuba Krčína z Jelčan

400 výlovů v letošním roce

I v roce 2013 můžete vybírat ze široké škály organizovaných výlovů, kterých se bude konat více než 400. Zřejmě nejznámější a současně i nejnavštěvovanějším podnikem tohoto typu bude "Slavnostní výlov Rybářství Třeboň", v rámci nějž odhalí své bohatství největší český rybník Rožmberk (11. října). Kromě výlovu samotného se můžete těšit na bohatý doprovodný program, určený pro každou věkovou skupinu (11. října až 13. října). Následovat budou i další třeboňské rybníky Špačkov (15.10.), Horusický velký (21.-24.10.), Spolský velký (23.-24.10.), Dvořiště (29.10.-1.11.), Bošilecký (11.-14.11.) a Opatovický rybník (18.-21.11).

Výlovy rybníků 2013

 Atmosféru podzimních výlovů si však můžete vychutnávat i v dalších oblastech Čech a Moravy. Za zmínku stojí především Slavnostní výlov rybníka Vrkoče v Ivani, nacházejícího se nedaleko proslulého Lednicko-valtického areálu (26.-28.10). Dostanete-li chuť na pravého českého kapra, amura, lína, štiku či karase, zajeďte se podívat 18.10. podívat k východočeským rybníkům Čeperka či Nohavička. Za pozornost jistě stojí i pravidelný výlov rybníka Olšovec, rozkládajícího se v Moravském krasu nedaleko Jedovnic (26.-28.10.). Obyvatelé Pardubic a okolí pak jistě ocení oblíbený výlov Bohdanečského rybníka, kde je připraven i bohatý doprovodný program. Několik stovek nadšených návštěvníků očekávají i rybáři u rybníka v Sedlejově na Vysočině (19.10.), pro které je připraveno dvanáct metráků živých ryb k přímé konzumaci. Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé středočeského kraje, kteří se 21.11. mohou zúčastnit výlovu rybníka Požár, nedaleko Srbína či si již 9.11. prožít onen nepopsatelný rybářský zážitek na hrázi Vavřineckého rybníka v Žíšově

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete