Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů 2017

Zveme všechny naše čtenáře ve městech i městečkách napříč celou republikou k účasti na slavnostních rozsvíceních vánočních stromků, které symbolizují zahájení období adventu a blížících se Vánoc. Atlas Česka pro Vás i letos vybral ty nejzajímavější akce v každém z krajů, které jsou spojeny s kulturními akcemi, řemeslnými trhy a spoustou zábavy pro každého z účastníků.

Zveme všechny naše čtenáře ve městech i městečkách napříč celou republikou k účasti na slavnostních rozsvíceních vánočních stromků, které symbolizují zahájení období adventu a blížících se Vánoc. Atlas Česka pro Vás i letos vybral ty nejzajímavější akce v každém z krajů, které jsou spojeny s kulturními akcemi, řemeslnými trhy a spoustou zábavy pro každého z účastníků. 

 vánoční stromy 2017

Praha

V našem hlavním městě rozzáří jednotlivé městské části pod adventními hvězdičkami prodchnutým nebem několik vánočních stromků, které se budou předhánět v nádheře, pompéznosti i poetické prostotě. Ujít byste si určitě neměli nechat "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad", konající se již o tomto pátku. O několik dnů později pak zveme na "Rozsvícení vánočního stromu na Karlově náměstí v Praze", kde se můžete těšit na vystoupení dětského hudebního sboru, staropražské předvánoční písně či vánoční zpívání. Obdobně poutavý program přináší "Rozsvícení vánočního stromu na Elsnicově náměstí v Praze", poutající i doprovodnými dílničkami pro děti i dospělé. V rámci "Rozsvícení vánočního stromu v KD Ládví v Praze" se můžete těšit i na zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy či možnost vyrobit si vlastní svíčku. Při "Rozsvícení vánočního stromu na hřišti u ZŠ Glowackého v Praze" se můžete těšit na vystoupení dětských souborů či kreativní dílničky pro nejmenší. Druhý prosincový den pak v Bělohorské ulici zažijete "Slavnostní rozsvícení břevnovského vánočního stromu", který i letos osvěží vystoupení pěveckého sboru ZŠ Marjánka. Srdečně zveme i na "Rozsvícení vánočního stromu v ZOO Praha", které potěší i doprovodným programem pro rodiny s dětmi.Středočeský kraj

Poetickou atmosféru nadcházejícího adventu doporučujeme nasát nejlépe při "Slavnostním rozsvícení vánočního stromu v Novém Strašecí", které připadá již na nadcházející páteční podvečer. Srdečnou pozvánku zasíláme i k "Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu s adventním řemeslným jarmarkem na náměstí Míru v Mělníku". Poutavý program slibuje i "Rozsvícení vánočního stromu s Mikulášem v Jílovém u Prahy", lákajícím na předvádění lidových řemesel v muzeu, jílovský jarmark či zpívání adventních koled. O druhém prosincovém dni si nenechte ujít "Rozsvícení vánočního stromku v Kutné Hoře", kde se můžete těšit na tradiční minitrh, živý betlém či Ježíškovu kancelář. Velkou pozornost si jistě zaslouží i "Rozsvícení vánočního stromu ve Slaném", populární i díky adventnímu tržišti či lampionovému průvodu.


Jihočeský kraj

První prosincový den si přijďte užít "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu", které rozzáří táborské Žižkovo náměstí nádherně vyzdobeným stromkem i svítivými hvězdičkami v očích natěšených dítek. První adventní sobotu pak zveme na "Rozsvícení vánočního stromu v Třeboni", které po celý den potěší Ježíškovou poštou, Větrnou pohádkou, tanečním vystoupením či zvonkovým průvodem. Naše pozvánka směřuje i k "Zahájení adventu ve Vimperku", kde se konají vánoční trhy či hudební vystoupení. Při "rozsvícení vánočního stromku v Českém Krumlově" se můžete těšit na vystoupení mediálních hvězd při koncert TV Šlágr,řemeslný trh na klášterním dvoře či promítání filmového trháku Anděl Páně 2. V rámci Českobudějovického adventu si nenechte ujít ani "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Českých Budějovicích", které potěší i novým ledovým kluzištěm pro děti i dospělé.

Plzeňský kraj

Originální program se zářivou mediální hvězdou připravili organizátoři "Rozsvícení vánočního stromu v Olympii Plzeň", které osvěží svou přítomností jedná z nejvýraznějších českých zpěvaček Lucie Bílá. První prosincový pátek potěší i "Rozsvícením vánočního stromu v Nýřanech", které symbolicky zahájí i místní předvánoční řemeslný trh. Všechny čtenáře s nadšením zveme i na "Rozsvícení vánočního stromu v Tachově", které je plánováno na první adventní neděli. Ke každým Vánocům a vánočním trhům patří i pořádný sváteční strom. Jeden z nejkrásnějších budete moci shlédnout při "Rozsvícení vánočního stromu v Plzni". V ten samý den zveme i na "Rozsvícení vánočního stromu ve Švihově", kde se můžete jako každý rok těšit i na čaj, svařené víno či hrneček s vánočním přáním města.

 

Karlovarský kraj

Ve výčtu akcí zahajujících svým charakterem období adventu nezapomínáme v rámci Karlovarského kraje pozvat ani na "Rozsvícení vánočního stromu v Chebu", které láká na koncert Petry Janů, dětskou diskotéku či oblíbenou Zvonkohru. Nenechte si ujít ani "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Aši", které se odehraje o třetím prosincovém dni. Ujít si nenechte ani "Rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem v Karlových Varech", které se uskuteční ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní. Těšit se zde můžete na moderátora Petra Čimperu, pěvecké vystoupení Štěpánky Steinové či vystoupení Karlovarského symfonického orchestru či Primátorskou polévku. Srdečnězveme i na "Rozsvícení vánočního stromu v Sokolově", které se koná v neděli 3. prosince.


Ústecký kraj

Předvánoční období v Ústeckém kraji bude i letos doprovázeno "Rozsvícením vánočního stromu v Litoměřicích", které všem účastníkům jistě navodí tu pravou adventní náladu. Naše čtenáře srdečně zveme i na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Rumburku", které potěší živým betlémem, vánočními řemesly či dobovým kolotočem. Atraktivní program si připravili i organizátoři "Rozsvícení vánočního stromu v Žatci", které poutá i bonusovým hudebním programem na podiu. Nenechte si ujít ani "Rozsvícení vánočního stromu ve Šluknově", které se koná již tento pátek. Tuto sobotu pak potěší i "Rozsvěcení vánočního stromu v České Kamenici", které doprovodí speciální Andělé na chůdách.Liberecký kraj

Všechny naše čtenáře zveme do malebného Libereckého kraje, kde se o nadcházejících víkendech koná několik slavnostních akcí spojených s počátkem okouzlujícího adventu. Velkou popularitu si jistě i letos vyslouží "Rozsvícení vánočního stromu v Rovensku pod Troskami", které láká na divadelní i hudební vystoupení. Již týden před započetím adventu se můžete těšit na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Liberci", které patří k nejzajímavějším kulturním akcím v regionu. Velkou popularitu si za dobu svého trvání vysloužilo i "Rozsvícení vánočního stromu v České Lípě", které se pravidelně koná na náměstí T. G. Masaryka. Také v Semilech se letos můžete těšit na "Rozsvícení vánočního stromu", které letos potěší i dětských filmovým představením či tvůrčími dílničkami. K první adventní neděli pak neodmyslitelně patří i "Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci na Nisou", které letos svou účastí poctí i populární zpěvák David Deyl.

 

Královehradecký kraj

Konečně jsme se dočkali období blížících se Vánoc, nazývaném po chvílích rozjímání a očekávání příchodu vykupitele adventem. Jeho symbolickým zahájením v Královehradeckém kraji je i "Rozsvícení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně", které bude velkou atrakcí pro místní obyvatele i rekreující se turisty. Pohádkový program zaměřený převážně na rodiny s dětmi si i letos připravili organizátoři "Rozsvícení vánočního stromu v Jaroměři". Na první adventní neděli se chystá i "Rozsvícení vánočního stromu v Trutnově", které dozajista zcela zaplní místní Krakonošovo náměstí. Pozvánka Atlasu Česka pak směřuje i k "Rozsvícení vánočního stromu pro Radima v Týništi nad Orlicí", které se koná o první adventní neděli. Bohatý kulturní program mají pro všechny návštěvník přichystáni i organizátoři "Rozsvícení vánočního stromu v Jičíně".


Pardubický kraj

Atlas Česka zve všechny nedočkavce blížících se vánočních svátků k návštěvě některého ze symbolických zahájení adventu v Pardubickém kraji. Již tuto neděli se na Vás těší při "Rozsvícení vánočního stromu v Přelouči", kde na něj naváže i divadelní představení Tradiční české Vánoce. Nenechte si ujít ani "Rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem v Ústí nad Orlicí", kde se společně sejdeme již tuto neděli. Pohádkovou atmosféru pak garantují organizátoři "Rozsvícení vánočního stromu ve Vysokém Mýtě", které rozzáří již tak populární Adventní kujebácký jarmark. Bohatý adventní program slibuje i "Rozsvícení vánočního stromu v Lanškrouně". Zřejmě nejnavštěvovanější akcí pak bude "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Pardubicích."

 

Kraj Vysočina

Začátek adventu je spojován s několika lidovými tradicemi, mezi kterým si velkou popularitu v posledních letech získalo především společné rozsvěcení vánočních stromků. Také na drsné Vysočině si tento zvyk můžete připomenout a to nejlépe při "Slavnostním rozsvícení vánočního stromu v Náměšti nad Oslavou", které se koná první adventní sobotu. Srdečné pozvání pak směřuje i k "Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu ve Žďáru nad Sázavou", které každoročně patří k nejpoutavějším akcím roku. O první adventní neděli pak pozornost poutá "Rozsvícení vánočního stromu v Jihlavě", které zve na animační program pro nejmenší či hudební vystoupení skupiny VOXEL. V ten samý den se můžete těšit i na "Advent v Havlíčkově Brodě", který bude symbolickým zahájením předvánočního času. Vystoupením dětí z místních škol bude okořeněno "Rozsvícení vánočního stromu ve Velké Bíteši".

 

Jihomoravský kraj

Z mnoha desítek akcí zahajujících počínající advent bychom Vás rádi pozvali na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Brně na náměstí Svobody", které je místními obyvateli s napětím očekáváno. Již tento pátek se můžete zúčastnit i "Rozsvícení vánoční stromu na vánočním Zelném Trhu", které je další populární brněnskou předvánoční akcí. Již počtvrté se můžete těšit na "Rozsvícení vánočního stromu ve Vyškově", které se koná již tuto sobotu. Srdečně zveme i na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní výzdoby před mateřskou školou" v Dobšicích. První adventní sobotu pak zveme na "Rozsvícení vánočního stromu v Kunštátu", které potěší i vystoupením pěveckého sboru. První adventní neděli pak osvěží "Rozsvícení vánočního stromu v Brně Bosonohách" či populární "Rozsvěcení vánočního stromečku v ZOO Brno". Neradi bychom zapomněli na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Dolních Kounicích", které se koná v neděli 3. prosince.

 

Olomoucký kraj

Všechny naše současné i budoucí čtenáře zveme na "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Olomouci", které bude patřit k nejlákavějším společenským akcím spojeným se zahájením adventu. Obdobně příjemnou atmosféru bude mít i "Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromu v Náměšti na Hané". O nadcházející neděli jistě potěší i "Vánoční trhy s rozsvícením vánočního stromu s Mikulášem v Javorníku". Bohatý kulturní program s mnohými hudebními vystoupeními zažijí všichni účastníci "Slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Přerově". První prosincový den si pak rezervujte k návštěvě "Slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Litovli".

 

Zlínský kraj

Z výčtu mnoha adventních akcí ve Zlínském kraji bychom Vás rádi pozvali především na čtvrteční "Rozsvícení vánočního stromu v Bojkovicích". První prosincový den pak láká k účasti na "Rozsvěcení vánočního stromu v Bystřici pod Hostýnem". Za vidění pak jistě bude stát i "Rozsvícení vánočního stromu s řemeslným jarmarkem v Luhačovicích" či "Rozsvícení vánočního stromu v Uherském Hradišti". Atmosféru starodávných Vánoc spojených s lidovými zvyky nabídne "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Rožnově pod Radhoštěm". Zapomínat bychom samozřejmě neměli ani na "Rozsvícení vánočního stromu v ZOO Lešná" či dlouho očekávané "Rozsvícení vánočního stromu v krajském městě Zlín".


Moravskoslezský kraj

K prosinci patří již neodmyslitelně i tradice společného rozsvěcení vánočních stromů, která se nevyhýbá ani Moravskoslezskému kraji. Atlas Česka by Vás proto rád pozval na "Rozsvícení vánočního stromu v Kravařích", které se koná již tuto sobotu. O den později pak zveme na "Rozsvícení vánočního stromu v Opavě". První prosincový den láká všechny návštěvníky k účasti "Rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku Místku" či "Rozsvícení vánočního stromu v Českém Těšíně". Zahájením adventního období v Havířově bude "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky". Zřejmě největší návštěvu pak lze očekávat na "Rozsvícení vánočního stromu na náměstí v Ostravě".Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Francouzské sváteční inspirace 2023…

06.12.2023 - 06.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete