Statistika našeho portálu

  • 91 944 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Slavnostní výlovy rybníků 2016

Atlas Česka zve všechny milovníky rybích delikates či příznivce originálních zážitků v podzimní přírodě k návštěvě některé tradičních rybníkářských akcí, které nezaměnitelně patří k atmosféře končícího léta a nadcházejících sychravých měsíců.

Atlas Česka zve všechny milovníky rybích delikates či příznivce originálních zážitků v podzimní přírodě k návštěvě některé tradičních rybníkářských akcí, které nezaměnitelně patří k atmosféře končícího léta a nadcházejících sychravých měsíců.

 Slavnostní výlovy rybníků 2016

Jihočeská klasika

Několikasetletou tradici jihočeského rybníkářství zná každý z nás z učebnic vlastivědy a přírodopisu již od prvních let základní školní docházky. O kvalitě rybníkářského umění mistrů svého řemesla se můžete nejlépe přesvědčit na vlastní oči, například při "Slavnostním výlovu rybníka Rožmberk u Třeboně", kde se i letos těšte na rybí speciality, možnost chytání ryb na sádkách či prohlídku muzea rybářství. Nadcházející sobotu pak rozhodí své sítě rybáři při "výlovu Podkostelního rybníka v Putimi", kde bude připraveno bohaté občerstvení, kolotoče či lahodné rybí speciality. Všem zájemcům o čerstvé občerstvení, rybí speciality a poutavý program přinášíme pozvánku na "výlov Bělčického rybníka", ležícího nedaleko krásných a starobylých Strakonic. O celém nadcházejícím víkendu pak můžete zavítat na "výlov rybníka Labuť-Myštice", který nabídne celodenní sobotní program, který možná rozzáří i vzácná zlatá rybka. Pořadatelé se těší i na hosty "výlovu rybníka Sasisňák", který leží v rybníkářství zasvěcené oblasti kouzelného Jindřichohradecka. Účastnit se můžete i "slavnostního výlovu rybníka Olšiny" v kouzelné Horní Plané u Českého Krumlova, kde si užijete prodej ryb, rybích specialit či doprovodný program pro děti a dospělé.

 Za českými rybníky

Při cestách napříč českými luhy a háji nalezneme důmyslně propracovanou rybníkářskou síť, která každoročně na podzim vydává své tajemství natěšených rybářům i přihlížejícím hostům. Platí to i o "tradičním výlovu rybníka v Sedlejově", který láká na rybí specialty, pečené vepřové a rozlévaný burčák po celý den. Také obyvatelé Prahy si mohou vychutnat poetickou atmosféru starobylého rybníkářského řemesla při "výlovu Stodůleckého rybníka v centrálním parku", který nabídne možnost odnést si doma čerstvě vylovenou rybu. Velkou popularitu si za dobu svého trvání získal i "výlov Podhrázského rybníku u Benešova", který se loví jednou za dva roky a nabízí možnost zakoupit si kapry, candáty, amury či tolstolobiky. Již mnoho desetiletí láká k účasti i "výlov rybníka Amerika ve Františkových Lázních", kde bude jako tradičně zajištěn prodej živých i uzených ryb. Ujít si nenechte ani "výlov rybníka Musík ve středočeských Dublovicích", který je spojen s doprovodným programem. Žijete-li v oblasti východních Čech, jistě Vám nebude neznámá ani akce nazvaná "výlov rybníka Broumar v Opočně", která každoročně přiláká stovky natěšených účastníků. Srdečně zveme i na "výlov rybníka Betlém u Teplé", který kromě poetického názvu nabídne i bohatý doprovodný program pro malé i velké děti.


Morava nezůstává stranou

Možná to mnohé z Vás překvapí, ale i v oblasti starobylé Moravy nalezneme několik desítek rybníků, které slouží jako výjimečná zásobárna ryb pro vánoční stoly nedočkavých strávníků. Romantickou atmosféru dokreslující malebné okolní prostředí zažijete při "výlovu rybníka Hrubý - Šumvald", který i v letošním roce nabídne široký doprovodný program pro veřejnost. Historické město Tovačov se proslavilo nejen díky působení ve všeobecně známé lidové písní, ale i atraktivním "výlovem Hradeckého rybníka", který má ve zdejším regionu vskutku historickou tradici. Neobvyklou podívanou zažijí i hosté "výlovu rybníka U Jejkala ve Vranově nad Dyjí", kde se těšte na třídění ryb, plnění kádí či prodej čerstvých rybiček. Sváteční páteční den můžete prožít při účasti na bohatém programu "výlovu rybníka Vrkoč v Ivani u Břeclavi", kde prodávají populárního Pohořelického kapra.
Zajímavé akce v okolí

Filmový festival: Íránci - Praha

15.01.2020 - 19.01.2020
Praha

První velká filmová událost roku 2020 se uskuteční již v polovině ledna. Již 9. ročník filmového festivalu ÍRÁN:CI v…

Cyberpunk Night - Praha

16.01.2020 - 17.01.2020
Cross club

Zveme vás na párty a exkluzivní předpremiéru festivalové znělky sci-fi filmového festivalu Future Gate.

Cestovatelský festival Go Kamera 20…

16.01.2020 - 19.01.2020
Brněnské výstaviště…

Hlavní téma festivalu jsou cestovatelské legendy Hanzelka a Zikmund. K tématu HZ vystoupí i Miloslav Stingl a další…

Morbos Records Night v Club Záhoří …

17.01.2020 - 18.01.2020
Club Záhoří, Dr. Horáka…

Noc pod taktovkou českého vydavatelství Morbos Records a KLBCK. Čekejte vystoupení exkluzivních hostů kteří si v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 17. leden

Dnes má svátek Drahoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete