Statistika našeho portálu

  • 99 614 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Speciální prohlídky na hradech a zámcích, unikátní muzea a odpočinek v lázních Střední Moravy

Chcete-li navštívit majestátní hrady a romantické zámky plné pověstí a tajuplných legend, ze kterých se tají dech nejen zvídavým dětem, nemusíte jezdit za hranice České republiky. I když hlavní sezóna pro rok 2014 již skončila, hrady a zámky Střední Moravy lákají i v tomto čase na nevšední program speciálních prohlídek.

Fotogalerie k článku

Chcete-li navštívit majestátní hrady a romantické zámky plné pověstí a tajuplných legend, ze kterých se tají dech nejen zvídavým dětem, nemusíte jezdit za hranice České republiky. I když hlavní sezóna pro rok 2014 již skončila, hrady a zámky Střední Moravy lákají i v tomto čase na nevšední program speciálních prohlídek.

Výlet jako z pohádky zažijete, pokud se vydáte na jeden z nejnavštěvovanějších hradů u nás, hrad Bouzov. Hrad je možné navštívit v rámci Zimních prohlídek každý den od 11h a od 13h. Poslední listopadový víkend se můžete vánočně naladit na Adventních prohlídkách s podtitulem Na co se již zapomnělo. Dozvíte se, co například o adventu dělal klempera či perechta, ochutnáte černou omáčku a to vše za doprovodu tajemných postav hanáckého adventu. Bouzov je možné navštívit i na Štědrý den v rámci speciálních prohlídek Bouzovské nadělování, a zkrátit tak dětem čekání na Ježíška. Šanci vidět vánočně nazdobený hrad a vyfotografovat se v kulisách betlému máte ještě 26. – 28. prosince.

Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás.

Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás.

Nevšední atmosférou si Vás získá také původně gotický hrad Šternberk. V měsíci listopadu by Vaší pozornosti neměla uniknout Martinská slavnost, kdy 11. listopadu přijede na hrad Šternberk Sv. Martin na bílém koni za doprovodu lampionového průvodu. Další zajímavá akce je naplánována na 6. prosince, kdy si děti budou moci vyrobit v patnácti dílničkách drobné dárečky v rámci Dětského vánočního jarmarku.

Nevšední program si připravil také zámek Plumov. O sobotách 8. a 15. listopadu se můžete projít zámkem za svitu svíček během akce Plumovské pověsti v nočních prohlídkách. To poslední listopadová sobota bude patřit tradiční Zabijačce. Zajímáte-li se o tradice adventu, navštivte zámek o víkendu 6. – 7. prosince a užijte si vánoční výzdobu i tematickou prohlídku Putování adventem.

Fandíte filmu? Pak si rozhodně nenechte ujít zámek Náměšť na Hané a jeho připravované filmové prohlídky. Na vlastní oči se setkáte s tetou Kateřinou, Miloušem i sluhou Saturninem ze stejnojmenného filmu. Uvidíte hradní půdu, a to s paní Jechovou z Kulového blesku. A dozvíte se také, jakým způsobem léčí paní sládková z Postřižin. Prohlídka se koná 15. listopadu a patří mezi velmi oblíbené, a tak se nezapomeňte včas objednat.

Zámek Náměšť na Hané se může pochlubit i expozicí dětských historických kočárků.
Zámek Náměšť na Hané se může pochlubit i expozicí dětských historických kočárků.

Kromě speciálních prohlídek na hradech a zámcích, můžete v regionu Střední Morava navštívit také zajímavá muzea. Za pozornost rozhodně stojí olomoucké Arcidiecézní muzeum a jeho rozsáhlé umělecké sbírky. Jste-li milovníci gastronomických delikates, pak nevynechte Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích. Ojedinělou sbírku kočárů a luceren uvidíte v Muzeu historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Jste-li hraví a zvídaví, zajeďte se podívat na nevšední Expozici času ve Šternberku.

Máte také pocit, že po celodenních výletech je na čase dopřát si patřičný odpočinek? Svěřte se do rukou odborníků, relaxujte a načerpejte energii přímo ve vyhlášených lázeňských střediscích Střední Moravy. Kvalitní péči při léčebných procedurách i pohodovou regeneraci si můžete dosyta užívat v lázních Teplice nad Bečvou či ve Slatinicích. Nechte se hýčkat a užijte si Střední Moravu.

Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na rekondiční pobyty i léčby oběhového a pohybového ústrojí.
Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na rekondiční pobyty i léčby oběhového a pohybového ústrojí.

Další tipy na zajímavé výlety za památkami a kulturou i kam za odpočinkem najdete na www.strednimorava-tourism.cz.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Pepická jarní trdlovačka - Mělník

30.03.2023 - 30.03.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební vystoupení

B4: Jarní koncert - Ostrava

30.03.2023 - 30.03.2023
Kino Vesmír

Brahmsův Dvojkoncert pro housle a violoncello je psaný právě pro tyto dva nástroje. Koncert představí houslistku A.…

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 30. březen

Dnes má svátek Arnošt

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete