Statistika našeho portálu

  • 94 573 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy na 4. adventní víkend 19.-20. prosince

Čtvrtý adventní víkend naplní vánoční koncerty, adventní prohlídky hradů a zámků a živé betlémy na mnoha místech republiky. Také bude ve znamení betlémského světla, které si budete moci přinést i do svých domovů.

Čtvrtý adventní víkend naplní vánoční koncerty, adventní prohlídky hradů a zámků a živé betlémy na mnoha místech republiky. Také bude ve znamení betlémského světla, které si budete moci přinést i do svých domovů.

Praha

Od pátku do neděle se koná Holešovice Fashion Market Praha, kde můžete zakoupit zbývající vánoční dárky. O víkendu si v Praze budete také moci na několika místech převzít betlémské světlo. Například v Nerudově ulici, ve skautské klubovně Práčská a nebo také na náplavce na Výtoni.

V sobotu se bunkr Folimanka otevře veřejnosti, která si tento podzemní kryt bude moci prohlédnout. V sobotu si můžete vychutnat vánoční atmosféru na koncertě v kostele sv. Salvátora, kde pro Vás zazpívají Českou mši Vánoční Jakuba Jana Ryby. Na vánoční koncert můžete zajít i v neděli do Galerie Portheimka. a pokud se v neděli zastavíte před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru, tak i tam si můžete zazpívat koledy. Živý betlém si můžete prohlédnout také v neděli na Černém Mostě.

V neděli pak můžete spolu s nejmladším členem gorilí rodiny oslavit narozeniny v pražské zoo.

Středočeský kraj

Polabské vánoční trhy budou pro Vás otevřené od pátku do neděle a jistě zde najdete inspiraci na chybějící vánoční dárky. O víkendu si také nenechte ujít adventní prohlídky zámku Dobříš, kde bude i vánoční výstava betlémů. Betlémské světlo si budete moci vyzvednout v Nymburku, v Nižboře, na hradě Mladá Boleslav i jinde.

Ojedinělý vánoční koncert duchovní hudby si můžete přijít poslechnout v sobotu do chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. V neděli také vyvrcholí Karlštejnský královský advent. A malý advent si můžete užít také v krásném prostředí Hamousova statku.

Královéhradecký kraj

Pro betlémské světlo se můžete zastavit ve Dvoře Králové nad Labem nebo v Náchodě. V sobotu máte také možnost si poslechnout předvánoční koncert v Markvarticích. V areálu Broumovského kláštera pro Vás budou připravené adventní trhy a koncert.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji pro Vás bude připravené betlémské světlo v Děčíně. V sobotu pak na zámku Děčín můžete zažít pohádkové odpoledne. Adventní neděle nabídne program i v Zooparku Chomutov, kdy návštěvníci mohou přinést zvířatům různé pamlsky a získají tak vstup zdarma. 

Liberecký kraj

Betlémské světlo na Vás bude čekat v České Lípě, na zámku Zákupy nebo v Novém Boru. Adventní čas si můžete užít i na hradě Valdštejn, kde se setkáte i se slavným vévodou. Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě si pro Vás připravila program zvaný Čekání na Ježíška, který toto období jistě příjemně zkrátí. A možná Vás zlákají i adventní prohlídky hradu Grabštejn.

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít adventní prohlídky zámku Blatná nebo Advent na loveckém zámku Ohrada. Jistě Vás příjemně naladí a dají Vám odpočinout od předvánočního shonu. Betlémské světlo si do svých domovů můžete přinést z Českého Krumlova, Písku nebo Plané nad Lužnicí.

Karlovarský kraj

Zavítat můžete na 4. adventní koncert v Sokolově, který představuje Vánoční recitál Světlany Nálepkové. Betlémské světlo bude svítit v Chebu, v Mariánských Lázních nebo v Chodově.

Kraj Vysočina

Nenechte si ujít komponovaný pořad vycházející z biblického příběhu o narození Ježíška sestavený ze staročeských lidových koled, říkadel a tanců na zámku Telč, kde uvidíte i živý betlém. V Třebíči mohou rodiny s dětmi navštívit akci zvanou Vánoce s Dádou, která bude plná písniček, soutěží a her. 

Cordial String Quartet zahraje v neděli v zadní synagoze v Třebíči.

Jihomoravský kraj

Vánoce na statku Vás čekají v Zooparku Vyškov. Přijít se podívat můžete také na sobotní Advent u vánočního stromu v Blansku. Lucie Bílá vystoupí na Slavnostním vánočním koncertu v Sono centru Brno. Na adventní koncerty se můžete těšit také v neděli v Hustopečích. Pro betlémské světlo se můžete zastavit v Modřicích nebo ve Vyškově.

Olomoucký kraj

Vánoční koncert dechové kapely je připraven na sobotu ve Velkých Losinách. Na adventní dílny a koncerty se můžete zastavit také v Galerie Šantovka Olomouc. Betlémské světlo najdete v Hranicích nebo v Jeseníku

Zlínský kraj

Živý betlém a lidová hra bude k vidění v neděli ve Valašském muzeu v přírodě ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. Na vánoční trhy se můžete vypravit do Fryštáku.

Moravskoslezský kraj

Na Slezskoostravském hradě Ostrava zazní reprodukovaná České mše vánoční od J. J. Ryby. Janek Ledecký zazpívá na koncertě ve Studénce, dalším z míst jeho vánočního turné. A pokud se chcete opravdu pobavit, tak si nenechte ujít divadelní představení Caveman v Třinci.

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Vyhrajte hodnotné ceny za nákupy v …

04.12.2020 - 10.12.2020
Masarykovo náměstí…

Vzhledem ke zlepšení epidemiologické situace, rozvolnění opatření a znovuotevření obchodů připravilo obchodní centrum…

MINT Market Ostrava

05.12.2020 - 05.12.2020
Trojhalí Karolina

Last Minute MINT Market v sobotu v Ostravě! Ano, neobvyklá doba vyžaduje neobvyklá řešení, a tak se pořadatelé…

Vánoce na zámku s mikulášskou nadíl…

05.12.2020 - 05.12.2020
Zámek Stránov

Upečme sladký pohádkový příběh a přijměte pozvání ke knížeti na zámek.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete