Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na Den otců 2014

Atlas Česka zve všechny tatínky, dědečky, strýčky i jejich rodiny k oslavám Dne otců, který letos vychází na nadcházející neděli a je již tradičně spojen s desítkami zajímavých akcí po celé republice, na které bychom Vás na následujících řádcích rádi pozvali.

Atlas Česka zve všechny tatínky, dědečky, strýčky i jejich rodiny k oslavám Dne otců, který letos vychází na nadcházející neděli a je již tradičně spojen s desítkami zajímavých akcí po celé republice, na které bychom Vás na následujících řádcích rádi pozvali.

Praha

V našem hlavním městě se v neděli 15. června můžete přijít podívat na pražskou Letnou, kde se v kavárně nazvané příznačně Nudný otec odehraje zajímavý program pod heslem "Více otců, více zábavy". Těšit se můžete na turnaj v Shuffleboardu či soutěž v čepování plzeňského piva. Za doporučení jistě stojí i "Den otců v ZOO Praha", jehož letošním mottem jsou "Oblíbené a neobvyklé soutěže hlavně pro tatínky". Váš zájem by mohl vyvolat například netradiční běh labyrintem s parohy na hlavě. Tatínci s vášní k automobilovým závodům si jistě nenechají ujít "Den otců v galerii Harfa", kde se odehrají desítky závodních klání o velmi atraktivní ceny. V rámci "Dne otců v Europarku Praha" pak očekávejte zábavné nedělní odpoledne pro tatínky i jejich ratolesti. Jeho součástí bude soutěž o nejlepšího tatínka na závodní dráze, výroba plátna s obrazy tatínků či ruční výroba svíček.

Středočeský kraj

Také ve Středočeském kraji se o nadcházejícím víkendu odehrají akce, které přilákají nejen oslavované tatínky, ale plně doufáme, že i jejich natěšené rodiny. Již v sobotu se koná jubilejní dvacátý ročník pivních slavnostní "Den Kozla", odehrávající se v prostorách pivovaru ve Velkých Popovicích. Lákadlem k účasti budiž nejen pivní speciality v podobě nefiltrovaného ležáku, ale i sonda do jídelníčků našich dávných předků či bohatý doprovodný program v čele s vystoupením populární skupiny Divokej Bill. O den později, v neděli 15. června, zveme všechny tatínky i jejich rodiny na "Den otců na zámku Loučeň", kde jako dárek obdrží všichni tatínkové vstup do zámeckých labyrintů zdarma a první stovka taťků pak i pivo zdarma. Malé i velké pak potěší živá vzpomínka na dobu mládí ztělesněná v postavičce superigráčka.

Jihočeský kraj

Všechny tatínky jistě čas od času potěší alespoň symbolický dárek, zvláště když byste jej věnovali u příležitosti blížícího se dne otců. Tipem na takový netradiční dárek by mohly být vstupenky na koncert české rockové legendy Vladimíra Mišíka, který se tuto sobotu představí v areálu borovanského kláštera. V průběhu celého víkendu pak máte možnost zavítat na "Víkend otevřených zahrad" na zámku Lnáře. Jako zvláštní bonus bude pro všechny návštěvníky připraven prodloužený výklad sympatického zámeckého průvodce.

Plzeňský kraj

Oslavit svátek všech tatínků mohou všichni zájemci i v Plzeňském kraji, kde se o nadcházejícím víkendu odehraje několik převážně pánských akcí. V nákupním centru Borská Pole v Plzni si v sobotu nenechte ujít adrenalinové sportovní odpoledne "Rock Snow", lákající všechny tatínky i jejich rodiny netradiční a především dechberoucí kousky freeridových nadšenců. V tomto horkém počasí pak všichni zúčastnění jistě ocení i skutečný sníh. Sobotní podvečer pak láká na koncert rockových kapel na nádvoří hradu Rabí, konající se pod dnes již legendárním názvem "Ruin fest". Pro tatínky bez omezení věku i kondice pak doporučujeme účast na dalším ročníku "Běhu na hrad Velhartice", který prověří psychické i fyzické schopnosti každého z účastníků.

Karlovarský kraj

Každý ze současných tatínků byl kdysi také chlapcem toužícím po dobrodružství a proto jistě nebude na škodu, připomenout si tato malebná léta dětství připomenout některou z atraktivních akcí. Týká se to zvláště "Středověkého víkendu na hradě Chebu", kde se jako mávnutím kouzelného proutku přenesete o nadcházejícím víkendu do časů krále a císaře Barbarossy. Na štaufské falci bude připravena řada soutěží spojená se středověkým způsobem života. Předvečer dne otců si pak můžete zpříjemnit netradiční "noční prohlídkou hradu a zámku Hauenšejn", která zde vypukne přesně ve 21 hodin.

Ústecký kraj

Zveme všechny tatínky obývající Ústecký kraj na další ročník oblíbeného "Elektromaketářského setkání v obci Suché u Modlan na Teplicku". Určena je všem příznivcům a fandům modelů převážně vojenských letadel na eltropohon. Kromě báječné podívané se můžete těšit i na zajímavé soutěže o atraktivní ceny. Ideálním tipem na nedělní program pro tatínky a jejich rodiny je "Den otců v ZOO v Ústí nad Labem", kde se stejně jako každoročně můžete těšit na bohatý program v areálu naplněném rozmanitou zvířenou ze všech koutů světa.

Liberecký kraj

Nadcházející neděle je určena a věnována především tatínkům a jejich milujícím dětem. Všichni pospolu se v Libereckém kraji mohou zúčastnit několika zajímavých akcí, ze kterých vybíráme atraktivní program v rámci "Zámku Sychrov dětem", kde se můžete těšit na přehlídku historické dětské módy od renesance po secesi či na školu princezen a princů. V rámci "Bobík Road Show v Nisa Liberec" se tuto neděli koná zábavné představení plné hudby, písniček a tancování, které jistě potěší všechny jeho diváky.

Královehradecký kraj

Schválně se zkuste zamyslet na tím, kolik tatínků ve Vašem okolí neholduje či alespoň nemá ve výrazně oblibě zlatavý chmelový mok. Že jich příliš není? O to více pak jistě oceníte blížící se trutnovský Pivofest, který již tuto sobotu popřeje všem tátům i tatínkům k jejich blížícímu se svátku. Kromě prezentace několika pivovarů se můžete těšit i na sraz automobilových veteránů či pestré občerstvení chutnající doslova každému. V objektu nedalekého zámku Náchod se v tem samý den koná pátý ročník "Výstavy historických vozidel a motocyklů", která láká na unikátní veterány i jejich zamilované vlastníky.

Pardubický kraj

Zveme všechny otce, tatínky a taťky na některé ze zajímavých akcí, které mohou navštívit ve spojitosti s jejich blížícím se svátkem o nadcházejícím víkendu. Ve vojenském muzeu v Králíkách se v sobotu večer odehraje v rámci Muzejní noci "Noc na cihelně", která umožní návštěvníkům možnost nevšední prohlídky podzemních prostoru pěchotního srubu K-S 14 v nočních hodinách. Pro rodiny s dětmi je určen pardubický "Oblaka fest", zaměřující se na aktivní rodiče, chtějící se se svými dětmi sdílet společné zážitky a stmelit v rámci zábavného odpoledne celou svou rodinu.

Kraj Vysočina

Na Vysočině bychom Vás u příležitosti blížícího se svátku otců pozvali na některé z akcí, které potěší hudební fanoušky i technické nadšence. V Lipnici nad Sázavou si všichni tatínkové narození před několika desítkami let rádi připomenou létá dospívání při koncertu Michala Davida, kterému na zajímavosti zajisté přidají romantické kulisy zdejšího hradu. V nedaleké obci Netín se v sobotu odehraje "Setkání radioamatérů a všech příznivců radiových vln. Na své si přijdou všichni milovníci zajímavostí ze světa elektroniky, jejichž peněženky jistě provětrá i prodejní burza.

Jihomoravský kraj

Na blížící se Den otců se mohou těšit především tatínkové obývající moravskou metropoli Brno, neboť je pro něj připraveno několik zajímavých akcí. Vaší pozornosti by neměla uniknout "Dobrodružná cesta za pokladem pod hradem Špilberk", která láká všechny tatínky i jejich ratolesti poutavým sloganem - Taťko, dneska nesmíš spát, když máš svátek, pojď si hrát!". Zábavný program pro tatínky i jejich děti pořádá již tuto neděli i brněnská zoologická zahrada v rámci populárního "Dne otců v ZOO Brno". Těšit se můžete na soutěže s rozverným Brumíkem, ukázky umění místních hasičů a mnoho zajímavých soutěží.

Olomoucký kraj

Udělat svému tatínkovi či milujícímu manželovi k blížícímu se svátku otců mohou i všechny děti a manželky žijící v Olomouckém kraji. Ty mladší jistě potěší vstupenka na jedinečnou show plnou zábavy "Zumba Jam Open Air", konající se již tuto sobotu v krajském městě Olomouci. Ideálním tipem na výlet pro celou rodinu je pak další ročník "Rychlebská 2014", která všechny účastníky provede nádhernou přírodou Rychlebských hor po trasách o výměře 7 až 40 km.

Zlínský kraj

Tatínkové si jako předzvěst svého nedělního svátku jistě zpříjemní sobotní den nějakou zajímavou akcí určenou pro celou rodinu. Jednou z nejzajímavějších bude ve Zlínském kraji "Víkend otevřených zahrad na zámku v Kroměříži", kde se můžete těšit na prodloužené komentované prohlídky místních zahrad. Milovníky pořádně tvrdé rockové hudby pak zveme na sobotní festival "Rockové hradby na hradě Brumov-Bylnice", kde se mimo jinými představí i oblíbená skupina Power5.

Moravskoslezský kraj

Všechny tatínky z Moravskoslezského kraje zveme na oslavu jejich nedělního svátku, která bývá stejně jako každý rok doprovázena celou řadou atraktivních akcí. Velkou pozornost si samozřejmě zaslouží "Den otců a Medobraní v ZOO Ostrava", kde bude připraven i bohatý doprovodný program pro rodiny oslavujících tatínků. O den dříve si tradice a důležitost pospolitosti rodin v současné uspěchané době můžeme připomenout v rámci neprávem opomíjeného mezinárodního křesťanského festivalu "Slezská lilie".


Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Gulášfest 2024 - Valašské Meziříčí

17.07.2024 - 20.07.2024
Valašské Meziříčí

Letos již dvacátý první ročník! Lunapark, taneční stage, soutěže, hry a další. Největší hudební a gastronomická událost…

Colours of Ostrava 2024

17.07.2024 - 20.07.2024
Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival pořádaný každoročně od roku 2002

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete