Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na prodloužený sametový víkend 14. – 17. listopadu 2014: Vyrazte v noci do divadel, oslavte svátek sv. Martina, nebo zažijte znovu socialismus

Svatomartisnký víkend je plný vína a typických dobrot. Tento víkend se koná také druhý ročník Noci divadel, kde většina akcí je zdarma a určitě stojí za návštěvu.

Svatomartisnký víkend je plný vína a typických dobrot. Tento víkend se koná také druhý ročník Noci divadel, kde většina akcí je zdarma a určitě stojí za návštěvu.

Praha

Tento víkend se uskuteční druhý ročník akce Noc divadel, která je obdobou například muzejní noci. Pro diváky bude připraven různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací, prohlídky zákulisí a mnoho dalších nejen divadelních zážitků. Tuto sobotu přichází již IV. ročník akce "Svatomartinské slavnosti a pečená husa". Akci můžete navštívit od 10 do 20 hodin na náplavce pod Rašínovým nábřežím. Vinaře, gastronomii i pódium pro hudbu najdete za železničním mostem. Slavnost se odehraje v návaznosti na farmářské tržiště, které se neposunuje, ale zůstane na svém místě.

Středočeský kraj

Na prohlídce Cesta za pohádkou budou děti pátrat a hledat ukryté pohádky na zámku v Mníšku pod Brdy. Pohádky sem zavítaly na návštěvu a rozhodly se hrát si s dětmi na schovávanou. Tentokrát můžete přijít od soboty do pondělí v časech 14 a 15:15 hodin. Prohlídky školícího střediska, pivo za 1.70 Kč, mávátka, Tuzex a další vychytávky připomínající doby minulé si můžete prohlédnout na zámku Loučeň toto pondělí. Těšit se můžete na speciální prohlídky školicího střediska se soudruhem Vonáskem a soudružkou Kudlákovou, při nichž budou ke zhlédnutí rekvizity socialistické éry.

Jihočeský kraj

Do Noci divadel se zapojily také České Budějovice s Jihočeským divadlem. Od 16 hodin do půlnoci budou pro návštěvníky připraveny výstavy, prohlídky, dílny, workshopy a interaktivní programy. Do KIS Prachatice přijďte v sobotu na hru "Jak statečný Honzík zoubky své zachránil". Jedná se o unikátní divadelně vzdělávací projekt zdravotní pojišťovny. Hlavním cílem je vysvětlit poutavou formou dětem od 3 let, jaký nepřítel na ně čeká v ústní dutině a jaké zbraně musí proti němu nasadit, aby jim jejich zoubky nepoškodil. Navíc by měl u dětí odstranit obavu z návštěvy zubního lékaře. A malí diváci na představení, které odehraje divadelní společnost Studio dell´arte, mohou získat i drobnou odměnu.

Plzeňský kraj

Na zámku Zbiroh přijďte na Svatomartinské posvícení. Tuto sobotu tam dorazí Martin na bílém koni. Mši, svěcení nových zvonů, vernisáž výstavy s názvem Listopad 1989 v Plzni, neformální besedu spojenou s koncertem Jaroslava Hutky, World Dinner nebo klubovou noc nabízí program, který město Plzeň připravilo ve spolupráci se společností Plzeň 2015 na 17. listopad, den, který je po světě známý jako Mezinárodní den studentstva a v České republice se vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989. Velkoformátové černobílé fotografie Radovana Kodery připomenou, co se v ulicích Plzně dělo na konci roku 1989.

Karlovarský kraj

Rozsvícení vánoční dekorace můžete zhlédnout tuto sobotu od 16 hodin na Varyadě v Karlových Varech. Těšit se můžete na Fine Gospel Time se Zuzanou Stirskou, nebeskou harfu, ledovou show, vánoční symboly na kolečkových bruslích a chůdách, živé sochy andělů a mnoho dalšího. V pondělí si nenechte ujít kulturní a diskuzní pásmo k nenávistným pochodům, rasismu, anticiganismu, xenofobii a netoleranci s názvem Společně proti nenávisti. Bohatý program nabídne promítání filmu Verdikt v Maďarsku – vítěz letošního ročníku festivalu Jeden svět. Dále diskuze, koncerty, přednášky a mnoho dalšího. Akce se uskuteční v kině Drahomíra v Karlových Varech.

Ústecký kraj

Přijďte si o víkendu zabruslit do Olympia Teplice. Od 14 hodin se na kluzišti předvedou dětské hokejové týmy, které bude střídat krasojízda v podobě krasobruslařské show. V 16:30 dostanou prostor úžasní chlapci z FK Teplice pro exhibiční utkání. S kým budou hrát? Nechte se překvapit. Těšit se můžete i na plno soutěží se skvělým moderátorem Alešem Lehkým, kterého mnozí znáte ze Snídaně s Novou nebo také z chlapecké skupiny Lunetic. V 17 hodin vás všechny zveme na led na koncert Děda Mládek Illegal Band a následovat bude tradiční ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu. Přijďte v neděli od 15 hodin do Muzea Ústí nad Labem na speciální výstavu. Výstavou "Jak se žilo za Husáka" o každodenním životě v 70. a 80. letech provede návštěvníky její kurátor Mgr. Tomáš Okurka Ph.D.

Liberecký kraj

Od soboty do pondělí můžete na zámku Sychrov zažít netradiční prohlídky s názvem Princezna a loupežník. Nenechte si ujít Netradiční prohlídky zámku s pohádkovým příběhem na motivy klasické české pohádky. V pondělí oslaví výročí sametové revoluce také v Turnově. Můžete se těšit třeba na vernisáž prací studentů turnovských středních škol: 25 let od sametové revoluce očima studentů středních škol v Turnově, předávání medailí starosty města a divadelní spolek Kašpar odehraje slavnou jednoaktovku Václava Havla v podání herců Jakuba Špalka a Jana Potměšila.

Královéhradecký kraj

V Novém Bydžově si tuto sobotu nenechte ujít Martinský jarmark a Slavnosti dřeva. Nenechte si ujít tradiční jarmark rukodělných řemesel s doprovodným kulturním programem a Dřevosochání. A možná přijede i Martin na bílém koni... Jarmark lidových rukodělných řemesel se uskuteční v pondělí v Hostinném. Do Hostinného se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, podmalbu na skle, šperky a bižuterii, svíčky, batiku, malbou zdobený textil, keramiku - drátovanou, drobnosti pro radost i malbou zdobené hrnečky, knoflíky a šperky.

Pardubický kraj

Oblíbený Topolský jarmark se koná již tuto sobotu v Topoli u Chrudimi v době od 10 do 16 hodin. Hospoda Na statku má pro vás připravené zvěřinové hody. Tak neváhejte:)

Kraj Vysočina

V pondělí oslaví státní svátek v DDM Hrádek v Třebíči. 15.30 – 17.30 – Dům dětí a mládeže Třebíč - výroba lampionů. 17.30 – odchod lampionového průvodu od DDM na Karlovo náměstí. 18.00 (Karlovo náměstí) – proslov starosty města Třebíče, poté bude následovat vystoupení Josefa Valy. Na závěr zazpívá českou státní hymnu dětský pěvecký soubor SLUNKO pod vedením Heleny Noskové. V pondělí od 8 do 16 hodin se na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě bude konat Trh řemesel. Nenechte si ujít tradiční podzimní trh uměleckého zboží a výrobků zapomenutých řemesel s ukázkami výroby a doprovodným programem na památku Dne boje za svobodu a demokracii.

Olomoucký kraj

Na zámku Náměšť na Hané se v sobotu od 15 do 18 hodin uskuteční Filmové prohlídky. Máme tady reprízu skvělých Filmových prohlídek. Uvidíte i naši půdu, a to s paní Jechovou z Kulového blesku. Dozvíte se také, jakým způsobem léčí paní sládková z Postřižin.

Jihomoravský kraj

Od pátku do neděle si nenechte ujít Blanenské vítání sv. Martina. Podrobné informace a program naleznete zde. Svatomartinský Festival otevřených sklepů se v šestém ročníku tento víkend opět vrací na Znojemsko. Známí i zatím neobjevení vinaři vás ve svých sklepech přivítají přímo v historickém centru města Znojma a největších vinařských obcích v jeho těsné blízkosti - Šatově, Novém Šaldorfu, Hnanicích a Dobšicích.

Moravskoslezský kraj

Na hradě Starý Jičín oslavte tento víkend svátek sv. Martina. Po oba dny můžete na hradě ochutnat letošní Svatomartinské a koupit si něco ze zabijačkových specialit.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete