Statistika našeho portálu

  • 96 101 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na prodloužený víkend 6.-8. května 2017

Druhý květnový prodloužený víkend nabízí celou řadu zajímavých akcí ve všech regionech. Zde jsou tipy naší redakce na některé z nich. Mnoho dalších najdete v našem kalendáři akcí.

Druhý květnový prodloužený víkend nabízí celou řadu zajímavých akcí ve všech regionech. Zde jsou tipy naší redakce na některé z nich. Mnoho dalších najdete v našem kalendáři akcí.

Praha

V sobotu můžete podpořit legalizaci konopí na Million Marihuana March, již dvacáté pražské demonstraci za legalizací konopí. Pokud se vydáte tento víkend do centra Prahy, tak jistě nepřehlédnete Volkswagen Maraton PrahaVede totiž podél řeky Vltavy, historickým jádrem a finišuje na Staroměstském náměstí. 

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zve na sobotní dětský africký klub. Tentokrát na téma odpadků a jejich dalšího využití. Děti se zde seznámí se šperky a hračkami z odpadových materiálů, které byly vyrobeny v Africe.

V sobotu a v neděli se můžete vypravit také na festival Vyšehraní. Jeho letošní novinkou je charitativní třídenní běžecký závod Běžíme, jak umíme. Běh kolem vyšehradských hradeb je určen pro různé kategorie od dětí po seniory.

Na volné pondělí je připraven workshop pro malé přírodovědce v Nové budově Národního muzea. Pod názvem S medvědem Alíkem od pólu k pólu děti objeví cesty, kterými zvířata osídlila naši planetu, kam a proč se pravidelně stěhují a mnohé další.

Středočeský kraj

O víkendu se jede známá Kouřimská padesátka, kterou pořádá Bikeclinic. Novinkou letošní akce je dvoudenní etapový závod, kdy v sobotu se pojede etapa na silničních kolech a v neděli na MTB. Letos se závody rozšíří i pro děti a rodiny, takže zúčastnit se může opravdu každý.

V sobotu vás čeká třetí ročník rybího festivalu na Dobříši. Můžete zde ochutnat známé i nové speciality od kuchařských mistrů.

rybí festival

V neděli a v pondělí si nenechte ujít zahájení turistické sezóny v Rakovníku nazvané Vysoká brána. Hlavní program v pondělí přinese průvod historických skupin, kejklíře, divadlo, hudbu, jarmark a mnoho další zábavy.

Máte rádi šansony? Pokud ano, pak se přijďte v neděli zaposlouchat do syrového, autenticky přirozeného a hluboce oduševnělého projevu šansoniérky Szidi Tobias, která koncertuje v Řevnicích.

Jihočeský kraj

V jihočeském Písku bude prodloužený víkend ve znamení oslav konce druhé světové války - Slavností svobody. Pietní akce se budou konat na několika místech ve městě i mimo něj. Po celý víkend až do pondělí běží v Milevsku největší divadelní improvizace v ČR, Improtřesk 2017. Každé divadlo bude ryze improvizací stvořenou v průběhu hry samotné.

Nedělní Bosch Fresh Festival v Českých Budějovicích bude mistrovskou ukázkou kulinářského umění z celého světa. Předvedou vám ho známé kulinářské hvězdy, jako je Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák, Petr Stupka nebo Ivan Vodochodský. 

Plzeňský kraj

Kde jinde by se mělo osvobození oslavovat víc, než právě v Plzeňském kraji, kde jsou spojené s americkou armádou. Proto se na oslavy osvobození můžete vydat do Rokycan, ale také do Plzně, kde na vás čeká velkolepá akce celorepublikového formátu. Připraveny jsou vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, setkání s veterány, Convoy of Liberty, prezentace Armády ČR, gastronomické akce, koncerty a další.

osvobození

Karlovarský kraj

Karlovy Vary zahájí tento víkend lázeňskou sezonu bohatým programem v centru města i v lázeňských lesích. Víkendem se budou prolínat společenské akce, koncerty, divadlo, jarmark, dětské akce v lanovém centru, ale proběhne také žehnání lázeňským pramenům.

Ústecký kraj

Na 8. ročník Putování s Brtníkem, tedy zdolání vrchu Milešovky v gotické rytířské zbroji, zvou přátelé hradu Ostrý na tuto neděli. V pondělí otevře své interiéry nové sezoně zámek Stekník. Součástí bude doprovodný program i s úvodním slovem Jany Poulové.

V pondělí se můžete také přijít podívat, jak to vypadá, když kaplička povstane z ruiny. Bude totiž slavnostně žehnaná kaplička ve Vědilicích.

Putování s Brtníkem

Liberecký kraj

V Liberci vás čeká o víkendu Majáles plný nevázané zábavy, muziky a tance. Anebo se můžete po setmění vypravit na tradiční noční výstup na hrad Bezděz, který bude zakončený divadelním šermířským vystoupení a ohňovou akrobatickou show.

Pardubický kraj

Volné pondělí v Pardubicích můžete věnovat atletice a podpořit svou účastí handikepované sportovce. Atletika bez bariér je 20. ročník Velké ceny Pardubic v atletice tělesně postižených sportovců – vozíčkářů.

Královéhradecký kraj

V neděli můžete se svými psími miláčky i bez nich navštívit psí festival, který se koná v Jičíně. Jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek putuje psímu útulku v Jičíně. Kromě různých psích sportovních disciplín a přednášek, to letos bude i nově canisterapie, kterou zde uvidíte.

psí festival

Olomoucký kraj

Od neděle do pondělí je pro návštěvníky zámku Plumlov připraven šermířský víkend. Na programu jsou šermířská vystoupení, historické divadlo, ale i představení dravých ptáků a možnost si prohlédnout hradní sklepení. V neděli večer pak můžete využít nabídky Zoo Olomouc a vydat se na večerní májovou prohlídku zoo s průvodcem.

Jihomoravský kraj

O víkendu zahájí slavnostně svou lázeňskou sezonu i v Hodoníně. Čekají vás folkové legendy, jako je Pavlína Jíšová, ale také divadlo, lidový vypravěč jožka Černý a další.

Galerii Vaňkovka v Brně se o víkendu se představí česká i slovenská modelářská špička se svými fantastickými modely ze dřeva, papíru, plastu či kovu. Avion Shopping Park Brno bude v neděli zase probíhat testování kolečkových bruslí. Máte zde možnost si vybrat ty nejlepší právě pro vás a nechat si poradit od odborníků nebo se naučit nové triky.

V pondělí pak můžete přijít ochutnat nejlepší vína Znojemské vinařské oblasti na festival vína VOC ve Znojmě. Budou zde probíhat řízené degustace, ale i doprovodný program.

Moravskoslezský kraj

V Moravskoslezském kraji se můžete vypravit historickým vlakem do pivovaru Radegast v Nošovicích. Speciální historický vlak vyjede v neděli 7. 5. a pondělí 8. 5. ze stanice Ostrava-Střed. Nostalgický zážitek z jízdy završí prohlídka pivovaru.

Zajímavé akce v okolí

Zámecké vinobraní Domousnice - Domo…

25.09.2021 - 25.09.2021
Zámek Domousnice

Vinobraní na zámku Domousnice bude letos konat poslední sobotu v září. To je právě víkend, po kterém se u nás začíná…

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Svět knihy Praha 2021 - Praha

23.09.2021 - 26.09.2021
Praha

Svět knihy Praha 2021 se zaměří na Milana Kunderu a ukáže literární rozmanitost Francie, nahlédne do Polska i propůjčí…

Štěpán Kozub a Jiří Krhut poprvé za…

24.09.2021 - 24.09.2021
DŮM KULTURY ŠUMPERK

Ve znamení velké premiéry bude zářijový koncert dua Krhut & Kozub. Herec Štěpán Kozub, se tentokrát představí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. září

Dnes má svátek Jaromír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete