Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 26. - 28. července 2013

Tropický víkend je před námi a my Vám přinášíme několik tipů kde se ochladit. Hrady a zámky se předpovědi přizpůsobily a prohlídky budou probíhat převážně v noci. Je to skvělý zážitek s mimořádnou atmosférou.

Fotogalerie k článku

Tropický víkend je před námi a my Vám přinášíme několik tipů kde se ochladit. Hrady a zámky se předpovědi přizpůsobily a prohlídky budou probíhat převážně v noci. Je to skvělý zážitek s mimořádnou atmosférou.

O víkendu proběhne mnoho nočních prohlídek
Ochlaďte se o víkendu na nočních hradech

 

Praha

Tipy v Praze hledejte zde.

Středočeský kraj

Ve středních Čechách si pro Vás pestrý program připravili zejména hrady a zámky. Konec pracovního týdne si zpříjemněte na Loučni – odehraje se zde Klasika pod hvězdamiopen air opera Verdiho La Traviata. Živo bude o víkendu také na Křivoklátu. V pátek ve 20 hodin startuje speciální noční prohlídka, před návštěvníky během ní ožije 700 let starý lucemburský příběh. Velká noční podívaná, nádherné kostýmy a tajemný příběh se šťastným koncem. .? Sobota bude na Křivoklátě patřit cimbálové muzice – od 20 hodin zahraje Hradišťan. Víkend zakončete na krásném zámku na Dobříši – horké letní odpoledne rozezní W. A. Mozart, L. van Beethoven, P. I. Čajkovskij v rámci koncertu studentského orchestru z Rotterdamu.

Jihočeský kraj

Už jste si užívali skvělou muziku přímo na pláži? Netradiční festival Lipno Fest slibuje zábavu filmovou, hudební i sportovní. Program pojede od pátku do neděle. Pátek bude ve znamení středověké hudby. Hodnotný kulturní zážitek si užijete na hradu Nové Hrady během Středověkého hudebního klání na hradním nádvoří. Nezapomeňte dodržovat během tropického víkendu pitný režim. Dobrá příležitost bude v sobotu na nádvoří pivovaru Regent v Třeboni, kde se budou opět konat tradiční pivní slavnosti

Plzeňský kraj

Do západních Čech Vás zveme na hrad a na zajímavý festival. Noční kostýmovanou prohlídku si můžete vychutnat ve čtvrtek, v pátek i v sobotu na hradě Velhartice. Bude inspirovaná převozem korunovačních klenotů z Karlštejna právě sem na Velhartice. Prohlídky proběhnou každou celou hodinu od 19.00 do 22.00. Pokud raději kvalitní hudbu tak zamiřte o víkendu do Tachova na Nakonec Fest. Místo konání klášterní zahrada za tachovským muzeem.

Karlovarský kraj

Na Horním hradě Hauenštejně to v sobotu od 10.00 do 17.00 bude vonět medem na každém kroku. Návštěvníci tady uvidí různá řemesla související s medem a včelami a ochutnají sladké dobroty. Nelákalo si Vás někdy zkusit práci svíčkařů? Léto je také čas poutí. Jedna z nich se koná v srdci Krušných hor na Božím Daru. Sobota zde bude patřit Annenské pouti. Jestli si potřebujete vybavit domácnost kvalitním českým porcelánem vydejte se v pátek a v sobotu do Karlových Varů. Porcelánové trhy se budou na prostranství před Grandhotelem Pupp.

Ústecký kraj

Zámek Velké Březno o víkendu rozkvete. Uskuteční se zde výstava gladiol, tedy květin, které s velkou láskou pěstovala poslední členka rodu Chotků Livia Clara Majláth de Székhely. Druhá ústecká pozvánka zve do středověku. V něm se v sobotu ocitne hrad Hasištejn při akci Okno do středověku.

Liberecký kraj

Po loňském úspěchu se festival Benátská noc opět uskuteční v areálu Vesec v Liberci. Snad největší zahraniční hvězdou bude bezesporu skupina Nightwish. Z tuzemských kapel se představí Wohnout, UDG, Pražský výběr či Věra Špinarová. Úžasný zážitek, při kterém budete mít husí kůži si na sobotu připravili Trosky. Noční prohlídka za svitu měsíce na magické zřícenině. Jestli trávíte svou dovolenou v Jizerských horách tak na sobotu doporučujeme Anenskou sklářskou pouť na Jizerce.

Královehradecký kraj

Kouzelné prostředí Hospitalu Kuks opět po roce přivítá Slavnosti koní, řemesel a historie. Letos s mottem "Zachraňte koně (pro lidi)". V areálu ratibořického zámeckého parku se v sobotu od 21.00 uskuteční koncertní večer na téma milostných písní - Ratibořické Nocturno. Čekají vás tóny z období alžbětinské Anglie i zajímavé loutnové skladby plné romantiky. Víkend na Kosti bude patřit čarodějnicím. Mají tu svůj kongres. Na své si přijdou všichni milovníci tajemna, léčitelství a esoteriky.

Pardubický kraj

Kulturní událostí Pardubicka bude o víkendu jeden z nejpopulárnějších českých putovních festivalů. České hrady se v pátek a v sobotu usídlí na Kunětické hoře. Akci zahájí v pátek ve 21.00 skupina Mňága a Žďorp, sobotní program, který začne v 11.30 hodin, doplní skupiny Nightwork, Rybičky 48 nebo Monkey Business. Trochu jiná hudba bude k vidění při akci Moravskotřebovský bramborák - festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením na zámku.

Vysočina

Šiklův mlýn vám předvede jedinečnou show s ohněm. Uvidíte to nejlepší, co se s ohněm dá předvést v podání pyrotechniků ze Šiklova mlýna. Nebudou chybět ani kaskadéři na koních, tanec s ohněm, hořící muž a megaohňostroj! Ochladit se při tropickém víkendu budete moci v podzemí v Jihlavě. Páteční tajemné noční prohlídky s historickým podtextem se uskuteční v 19.00, 20.00 a v 21.00. V sobotu se zde budou konat tajemné prohlídky s překvapením, a to v 15.00, 16.00 a 17.00.

Jihomoravský kraj

Na jižní Moravě bude víkend opravdu nabitý. Jestli jste vyznavači tradiční francouzské kratochvíle – pétanque – tak zamiřte na slavkovský zámek. Celou sobotu bude v zámeckém parku probíhat turnaj v házení koulemi. Pozadu s nočními prohlídkami nezůstávají ani na Lednickém zámku. Letos jsou prohlídky pojaty ve stylu fantastických a dobrodružných románů. Dostaví se Baron Prášil, Kapitán Nemo, Mauglí i Sherlock Holmes. Navštívit můžete také dvě poutě. Boskovickou a v Ivančicích tradiční Svatojakubskou.

Olomoucký kraj

Už tak horký víkend rozžhaví ještě v Olomouci festival španělského flamenca. Čtyřdenní festival Colores flamencos přinese flamencové workshopy, dny španělské gastronomie či přehlídku španělské kinematografie. Plumlov bude patřit Keltům. V kempu Žralok na Plumlově se od pátku do soboty uskuteční festival Keltská noc pro všechny příznivce Keltů a irské hudby.

Zlínský kraj

Jeden z největších filmových nesoutěžních festivalů bude zahájen v pátek v Uherském Hradišti. Filmy se pak budou celý týden promítat v sedmi sálech a dvou letních kinech po celém městě. To je Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Tento víkend bude ve znamení pouti i ve Valašském muzeu v Přírodě. V neděli zde proběhne Anenská pouť.

Moravskoslezský kraj

Originální hudební událost a spojení výjimečných hudebníků nabídne i letos festival Jazz ve městě. Na Hukvaldech se přeneseme do husitských válek. Poslední šance pro biskupy dobýt hrad zpět. Během soboty se o to pokusí hned třikrát.

Zítra další plavba s kapitánským brunchem

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavské slavnosti 2023 - Čes…

29.09.2023 - 01.10.2023
Český Krumlov

Na konci září se v Českém Krumlově konají Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který oslavují…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete