Statistika našeho portálu

  • 93 572 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Tipy na víkend 1.-2. dubna 2017

První dubnový víkend je za dveřmi a krásné jarní počasí i s letním časem láká někam vyrazit - do přírody, do města, za zábavou, za poznáním. Ať už to bude kamkoli, třeba si vyberete z našich tipů na víkend.

První dubnový víkend je za dveřmi a krásné jarní počasí i s letním časem láká někam vyrazit - do přírody, do města, za zábavou, za poznáním. Ať už to bude kamkoli, třeba si vyberete z našich tipů na víkend.

Praha

Prague Patchwork Meeting nabídne od pátku do neděle prodejní výstavu současné umělecké textilní tvorby. Akce se koná ve 4 halách Wellness Hotelu Step a jeho Sportcentra. Toulcův dvůr zve na sobotní tradiční jarní setkání s přírodou, tradicemi, řemesly a řemeslníky na staročeském velikonočním jarmarku.

Slavná britská glamrocková skupina Smokie zavítá v sobotu 1. dubna do Velkého sálu pražské Lucerny

Středočeský kraj

Pochod za povidlovým koláčem je tradiční jarní akce, kterou pořádá v Benešově KČT. Trasy jsou přizpůsobeny všem věkovým kategoriím, takže se zúčastnit může opravdu každý. Tuto sobotu také zahájí novou turistickou sezonu hrad Křivoklát. Součástí letošního programu bude beseda kastelánů s veřejností a s novináři. Přítomni budou kasteláni objektů, které leží na území Přemyslovského loveckého hvozdu.

V neděli vás pak zveme na vynášení Morany, které pořádá Mělnické kulturní centrum ve spolupráci s RC Kašpárek a Folklorním souborem Jarošáček. Můžete se těšit na staré tradice vynášení zimy, zpěv a pochod k řece.

Jihočeský kraj

V táborské zoo můžete v sobotu společně oslavit den ptactva a navíc všichni návštěvníci s ptačím příjmením dostanou o 20 % levnější vstupenku. V sobotu si nenechte ujít inscenaci fyzického herectví, loutkového divadla a živé hudby Insomnia, která se koná na Švestkovém Dvoře v Malovicích. Nedělní pomlázkování v Lomnici nad Lužnicí přivítá jaro pečením tradičního pečiva, výrobou pomlázek, malováním vajíček a řemeslným jarmarkem.

Plzeňský kraj

Arakain oslaví 35 let na scéně velkolepým turné a tuto sobotu to bude v Domažlicích. V sobotu můžete vyrazit do Nepomuku se naladit na blížící se Velikonoce na místní vyhlášený jarmark. Čeká vás tam nejen spousta zboží s velikonoční tématikou, ale také možnost si vyrobit vlastní dekorace v dílnách. Pravidelnou součástí Nepomuckých trhů je i hudební vystoupení a pohádka pro děti.

Ústecký kraj

Zoo Ústí nad Labem zahájí v sobotu novou letní sezónu a k této příležitosti si připravilo bohatý doprovodný program. Můžete si vyzkoušet řadu her, soutěží a hádanek, shlédnout vystoupení Divadla Kvelb nebo změnit svůj vzhled malováním na obličej a mnohé další. 

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji bude tento víkend z čeho vybírat. V Chrudimi vás čekají zajímavé filmy o současném světě pokud se vydáte na festival Jeden svět, který běží od pátku do neděle. První samostatné turné popového zpěváka Sebastiána Hvězdy Tour 2017 startuje letos. V sobotu si jeho písničku Toulavá a spoustu dalších můžete přijít poslechnout do Vysokého Mýta.

Sebastiána

Na zámku Chrast u Chrudimi vás v sobotu také čeká velikonoční jarmark plný květin, dobrot a rukodělných výrobků.

Královéhradecký kraj

Hrad a zámek Staré Hrady zve na víkendové jarní čokoládobraní plné pohádek. A nebude to jen o čokoládě, ale i dospěláci se mají na co těšit, z hradních sklepů jsme pro Vás připravili bohatou nabídku těch nejlepších vín a vyhlášenou originální Starohradskou medovinu. Další zajímavou akcí regionu je Otevírání pevnosti Josefov, které se koná v sobotu v Jaroměři. Čeká vás zde celodenní historický program.

čokoládobraní

Kraj Vysočina

Den ptactva oslaví také v Zoo Jihlava programem věnovaným všem opeřencům, které tu chovají. 

Zoo Jihlava

Olomoucký kraj

Zámek Úsov si připravil na sobotu zahájení návštěvnické sezony a při té příležitosti se pochlubí se zbrusu novým moderním pojetím expozice domácí fauny a lesnictví. Legendární latino americká hip-hopová partička Delinquent Habits, která je známá originálním soundem vznikajícím kombinací mexických trumpetek s ostrým hip-hop groove, vyráží na své turné. Tuto sobotu zahrají v Šumperku.

Zlínský kraj

Floria v Kroměříži chystá první letošní velkou expozici. Jedná se o prodejní výstavu Myslivost, rybářství a včelařství 2017. Milovníci přírody se už tradičně mohou těšit na vzácné trofeje, ale také na bohatý doprovodný program včetně zvěřinových a rybích specialit.

Na hodovou veselici můžete o víkendu vyrazit do Muzea řeznictví v Kroměříži. Těšit se můžete na zabijačkové hody a dobrou cimbálovou muziku. Nebude chybět soutěž o nejlepší domácí tlačenku, kterou můžete zapít originálním pivem Řeznický lev.

Muzea řeznictví

Jihomoravský kraj

Turistické informační centrum města Brna vydává nového autentického průvodce po jihomoravské metropoli. Publikace s názvem TO JE Brno bude slavnostně pokřtěna v sobotu 1. dubna v rámci zahájení turistické sezony před novým infocentrem v Panenské ulici. Filmový festival Jeden svět poběží o od pátku do neděle v Tišnově

Moravskoslezský kraj

Velikonoce na zámku Kravaře je název víkendové akce, kde se můžete těšit na ukázky lidových řemesel, velikonoční vazby a dekorace, zdobení kraslic, dílničky pro děti, ale také historický jarmark se skupinou Agripa nebo loutkové divadélko babky Miladky. Na oslavu Velikonoc spojenou s Jarmarkem zve i zámek Linhartovy u města Albrechtice.

Dům kultury Akord Ostrava-Zábřeh pořádá v sobotu erotický ples spojený s tematickým programem.

Zajímavé akce v okolí

Nefestival: Colours of Ostrava

15.07.2020 - 18.07.2020
Ostrava

Pozor - aktuální změny v programu: Zveme vás od 15. do 18. července 2020 do Dolních Vítkovic pod vysokou pec VP1 na…

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

19.07.2020 - 19.07.2020
Stružinec

Všechny zveme na Neděli 19.7. 2020 do obce Tuhaň u Semil na tradiční trhy. Více info na www.trhy-tuhan.cz. Dovolujeme…

8. český ukulele festival - Únětice

24.07.2020 - 25.07.2020
Únětice

8. český ukulele festival 24. - 25. 7. 2020 v Úněticích u Prahy. Dva dny plné zábavy a ukulele. Na programu workshopy,…

Koncert symfonických rokových hitů …

08.09.2020 - 08.09.2020
Praha

V rámci česko-slovenského turné v Praze vystoupí v jediném představení první světový taneční orchestr CONCORD…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 14. červenec

Dnes má svátek Karolína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete