Statistika našeho portálu

  • 84 923 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Tipy na víkend 1.-2. září 2018

Před námi je poslední víkend, než začne školní rok. Kam vyrazit a jak se rozloučit s letními prázdninami? Přinášíme vám pár tipů na tento víkend. Vybírat můžete také z našeho Kalendáře akcí, kde najdete všechny zveřejněné akce přehledně.

Před námi je poslední víkend, než začne školní rok. Kam vyrazit a jak se rozloučit s letními prázdninami? Přinášíme vám pár tipů na tento víkend. Vybírat můžete také z našeho Kalendáře akcí, kde najdete všechny zveřejněné akce přehledně.

Praha

Už počtrnácté v řadě se v parku Podviní v Praze koná festival Barevná devítka, kde to voní cizokrajným jídlem, hýří sytými barvami a zní různorodými rytmy z celého světa. Déčko oslaví v sobotu pět let svého vysílání. Před Českou televizí a na dalších čtyřech místech Česka to můžete oslavit spolu se Zdeňkem Svěrákem, Jaroslavem Uhlířem, Jů a Helem a dalšími.

Barevná devítka

Výstava Escape6 Prague Car Festival se koná o víkendu na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Čeká vás přes 700 unikátních automobilů z mnoha směrů motorismu a po celý víkend pro vás bude připraven bohatý doprovodný program.

Středočeský kraj

100. výročí vzniku republiky můžete v sobotu oslavit v Mnichově Hradišti. V rámci pestrého programu vystoupí i 4TET (Jiří Korn), Sestry Havelkovi a Waldovy Matušky. Těšit se můžete také na příjezd T. G. Masaryka, dobový tábor Roty Nazdar, výstavu traktorů Svoboda, módní přehlídku 10. - 90. léta, otevření výstavy v radniční věži a další. 10. letní loutkový festival s cirkusem, tancem a filmem pro děti i dospělé Tichý jelen v letu vás čeká tento víkend v Roztokách u Prahy.

Nové scénické noční prohlídky na hradě Křivoklát vám představí žalářníka arcivévody Ferdinanda, aneb Křivoklát za časů paní Filipíny. Můžete je zažít tuto sobotu.

Plzeňský kraj 

V sobotu v Plzni proběhne Plzeňská MTB 50 - závod nejen horských kol, jehož součástí je i pestrý doprovodný program a další závodní kategorie. Čeká vás také dvoudenní plzeňský Létofest, který nabídne top kapely československé scény. Hlavními headlinery bude kapela Kabát, Chinaski nebo také Wanastowi Vjecy a Mig 21.

Karlovarský kraj

V Lokti nad Ohří můžete zavítat na Kryštof kemp, kde krom Kryštofů se návštěvníci mohou těšit na vystoupení kapel Nebe, No Name nebo Petra Jandu z kapely Olympic. Své nabídne také regionální pivovar Ostravar. 

Ústecký kraj

Ústecké nebe bude během soboty plné letadel. Tradiční letecký den zde pořádá Aeroklub Ústí nad Labem. Charitativní akce s názvem Běh upřímných srdcí se koná v sobotu v rekreační zóně u Ústí nad Labem na jezeře Milada. Výtěžek akce je určen na pomoc hendikepovaným dětem. Pro jednotlivé běžce budou připraveny trasy v délce 5 km až 1 km, krátké trasy jsou připraveny i pro nejmenší děti. 

Liberecký kraj

Festival České hrady a české kapely a zpěváci vystoupí v pátek a v sobotu na hradě Bezděz. Sobotní maloskalský jarmark řemeslných, uměleckých výrobků a produktů regionálních prodejců oživí Autokemp Ostrov v Malé Skále.

Pardubický kraj

Na zámku v Moravské Třebové můžete navštívit divadelní představení divadla Artur, Tři v háji.

Královéhradecký kraj

Velké rytířské turnaje se chystají na hradě a zámku Staré Hrady oba víkendové dny. Čeká vás dobový tábor starohradských rytířů, krása pravého středověku, jedinečné rytířské souboje v netradičním podání, hudba, ohně, řemesla, tržiště a dobové pokrmy. To vše s rytíři, zbrojnoši, kejklíři, jarmarečníky, tanečnicemi, čarodějnicemi a žebráky.

Staré Hrady

V Hradci Králové se v sobotu a v neděli uskuteční CIAF, největší letecká přehlídka a soutěž špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Zveme vás také na Festival jídla ve Špindlerově Mlýně. V sobotu se na náměstí můžete těšit na chutě a vůně krkonošských jídel, workshop zdravých svačinek a další.

Kraj Vysočina

Multižánrový festival Happy Faces Festival rozproudí zábavu v Leteckém muzeu Koněšín. Jako hlavní hvězdy vystoupí Marie Rottrová, skupina Slza, skupina Elfenthal a další.

Zlínský kraj

Derflanské hody se o víkendu konají v městské části Uherské Hradiště - Sady. Součástí lidové akce bude obcházení stárků, hodovní zábava, mše svatá nebo vození berana. Garden Food Festival zve do Zlína všechny nadšence pr dobré jídlo a pití.

Derflanské hody

Jihomoravský kraj

Nejlepší vína z Velkopavlovicka ochutnáte v sobotu Hustopečích na Národní soutěži vín. Na letošní degustační soutěž je přihlášeno 618 vín. V Žatčanech můžete navštívit festival netradičních aktivit pro děti a dospělé. Čeká vás například fotbal v bublině, letečtí modeláři, koně, dřevěný kolotoč a další.

Nebo můžete využít možnost ochutnat Asii přímo v Brně na festivalu asijského jídla, který se koná v sobotu. A vybírat bude opravdu z čeho - hmyz na talíři, chutě Indie, kokos bar, Srilanka Curry House a další.

ochutnat Asii

Moravskoslezský hrad

Na hradě Starý Jičín se v neděli potkají sokolníci se svými dravci a ukážou jejich umění. Poslední prázdninovou sobotu si také můžete zasportovat na Run Tour Ostrava. Vydat se můžete také na skalní hrad Sovinec, kde na vás a vaše děti bude čekat Kašpárek. Uvidíte šermíře, loutkové divadlo a další.

Zajímavé akce v okolí

Výstava Vánoční tradice a zvyky v E…

15.11.2018 - 13.01.2019
Muzeum Mohelnice

Čekání na vánoční svátky si můžete zkrátit na výstavě v mohelnickém muzeu a inspirovat se při výstavě jak slaví vánoční…

Kluziště OC Šestky

18.11.2018 - 28.02.2019
OC Šestka

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo…

Jiří Urban - OBRAZ A ŠPERK

23.11.2018 - 17.02.2019
Muzeum a Galerie…

Do 17. února 2019 mohou návštěvníci v GALERII DETESK navštívit výstavu věnovanou dílu zlatníka, šperkaře, klenotníka,…

Vánoční jarmark v Prostějově

26.11.2018 - 21.01.2019
Nám. T. G. Masaryka

Nenechte si ujít v rámci Prostějovské zimy Vánoční jarmark.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 18. prosinec

Dnes má svátek Miloslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete