Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy na víkend 1.-2. září 2018

Před námi je poslední víkend, než začne školní rok. Kam vyrazit a jak se rozloučit s letními prázdninami? Přinášíme vám pár tipů na tento víkend. Vybírat můžete také z našeho Kalendáře akcí, kde najdete všechny zveřejněné akce přehledně.

Před námi je poslední víkend, než začne školní rok. Kam vyrazit a jak se rozloučit s letními prázdninami? Přinášíme vám pár tipů na tento víkend. Vybírat můžete také z našeho Kalendáře akcí, kde najdete všechny zveřejněné akce přehledně.

Praha

Už počtrnácté v řadě se v parku Podviní v Praze koná festival Barevná devítka, kde to voní cizokrajným jídlem, hýří sytými barvami a zní různorodými rytmy z celého světa. Déčko oslaví v sobotu pět let svého vysílání. Před Českou televizí a na dalších čtyřech místech Česka to můžete oslavit spolu se Zdeňkem Svěrákem, Jaroslavem Uhlířem, Jů a Helem a dalšími.

Barevná devítka

Výstava Escape6 Prague Car Festival se koná o víkendu na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Čeká vás přes 700 unikátních automobilů z mnoha směrů motorismu a po celý víkend pro vás bude připraven bohatý doprovodný program.

Středočeský kraj

100. výročí vzniku republiky můžete v sobotu oslavit v Mnichově Hradišti. V rámci pestrého programu vystoupí i 4TET (Jiří Korn), Sestry Havelkovi a Waldovy Matušky. Těšit se můžete také na příjezd T. G. Masaryka, dobový tábor Roty Nazdar, výstavu traktorů Svoboda, módní přehlídku 10. - 90. léta, otevření výstavy v radniční věži a další. 10. letní loutkový festival s cirkusem, tancem a filmem pro děti i dospělé Tichý jelen v letu vás čeká tento víkend v Roztokách u Prahy.

Nové scénické noční prohlídky na hradě Křivoklát vám představí žalářníka arcivévody Ferdinanda, aneb Křivoklát za časů paní Filipíny. Můžete je zažít tuto sobotu.

Plzeňský kraj 

V sobotu v Plzni proběhne Plzeňská MTB 50 - závod nejen horských kol, jehož součástí je i pestrý doprovodný program a další závodní kategorie. Čeká vás také dvoudenní plzeňský Létofest, který nabídne top kapely československé scény. Hlavními headlinery bude kapela Kabát, Chinaski nebo také Wanastowi Vjecy a Mig 21.

Karlovarský kraj

V Lokti nad Ohří můžete zavítat na Kryštof kemp, kde krom Kryštofů se návštěvníci mohou těšit na vystoupení kapel Nebe, No Name nebo Petra Jandu z kapely Olympic. Své nabídne také regionální pivovar Ostravar. 

Ústecký kraj

Ústecké nebe bude během soboty plné letadel. Tradiční letecký den zde pořádá Aeroklub Ústí nad Labem. Charitativní akce s názvem Běh upřímných srdcí se koná v sobotu v rekreační zóně u Ústí nad Labem na jezeře Milada. Výtěžek akce je určen na pomoc hendikepovaným dětem. Pro jednotlivé běžce budou připraveny trasy v délce 5 km až 1 km, krátké trasy jsou připraveny i pro nejmenší děti. 

Liberecký kraj

Festival České hrady a české kapely a zpěváci vystoupí v pátek a v sobotu na hradě Bezděz. Sobotní maloskalský jarmark řemeslných, uměleckých výrobků a produktů regionálních prodejců oživí Autokemp Ostrov v Malé Skále.

Pardubický kraj

Na zámku v Moravské Třebové můžete navštívit divadelní představení divadla Artur, Tři v háji.

Královéhradecký kraj

Velké rytířské turnaje se chystají na hradě a zámku Staré Hrady oba víkendové dny. Čeká vás dobový tábor starohradských rytířů, krása pravého středověku, jedinečné rytířské souboje v netradičním podání, hudba, ohně, řemesla, tržiště a dobové pokrmy. To vše s rytíři, zbrojnoši, kejklíři, jarmarečníky, tanečnicemi, čarodějnicemi a žebráky.

Staré Hrady

V Hradci Králové se v sobotu a v neděli uskuteční CIAF, největší letecká přehlídka a soutěž špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Zveme vás také na Festival jídla ve Špindlerově Mlýně. V sobotu se na náměstí můžete těšit na chutě a vůně krkonošských jídel, workshop zdravých svačinek a další.

Kraj Vysočina

Multižánrový festival Happy Faces Festival rozproudí zábavu v Leteckém muzeu Koněšín. Jako hlavní hvězdy vystoupí Marie Rottrová, skupina Slza, skupina Elfenthal a další.

Zlínský kraj

Derflanské hody se o víkendu konají v městské části Uherské Hradiště - Sady. Součástí lidové akce bude obcházení stárků, hodovní zábava, mše svatá nebo vození berana. Garden Food Festival zve do Zlína všechny nadšence pr dobré jídlo a pití.

Derflanské hody

Jihomoravský kraj

Nejlepší vína z Velkopavlovicka ochutnáte v sobotu Hustopečích na Národní soutěži vín. Na letošní degustační soutěž je přihlášeno 618 vín. V Žatčanech můžete navštívit festival netradičních aktivit pro děti a dospělé. Čeká vás například fotbal v bublině, letečtí modeláři, koně, dřevěný kolotoč a další.

Nebo můžete využít možnost ochutnat Asii přímo v Brně na festivalu asijského jídla, který se koná v sobotu. A vybírat bude opravdu z čeho - hmyz na talíři, chutě Indie, kokos bar, Srilanka Curry House a další.

ochutnat Asii

Moravskoslezský hrad

Na hradě Starý Jičín se v neděli potkají sokolníci se svými dravci a ukážou jejich umění. Poslední prázdninovou sobotu si také můžete zasportovat na Run Tour Ostrava. Vydat se můžete také na skalní hrad Sovinec, kde na vás a vaše děti bude čekat Kašpárek. Uvidíte šermíře, loutkové divadlo a další.

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Online: Scandi 2021 - celá ČR

25.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Přehlídka Scandi - výběr nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím…

Houslový recitál Ivana Ženatého - O…

25.01.2021 - 25.01.2021
Reduta

Houslový recitál českého hudeního virtuóza Ivana Ženatého.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete