Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 1. – 3. srpna 2014: Hradní letní kino, Slavnosti okurek, či Jánošíkův dukát

První srpnový víkend si nenechte ujít promítání na hradě, ochutnávku tradičních znojemských okurek, či festival slovenského folklóru.

První srpnový víkend si nenechte ujít promítání na hradě, ochutnávku tradičních znojemských okurek, či festival slovenského folklóru.

Praha

Všechny víkendové večery můžete na Pražském hradě zhlédnout komedii Dvaja páni z Verony. V rámci Letních Shakespearovských slavností bude mít tato komedie v Praze premiéru a uvidíte slovensko-české zpracování, ve kterém bude mít výrazný prostor hudba. Letos si pražská ZOO připomíná 60 let od příchodu první žirafy a celý srpen tak bude ve znamení žiraf. Přijďte v sobotu na první žirafí oslavu, která se bude konat v okolí Afrického domu. Těšit se můžete na komentované prohlídky se všemi podrobnostmi o žirafím životě, nejmenší návštěvníci se budou moci alespoň na chvíli proměnit v žirafu, ti větší si zasoutěžit ve vědomostním kvízu.

Středočeský kraj

Soubor profesionálů i ochotníků, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky, uvede v sobotu večer unikátní divadelní představení na hradě Křivoklát – původní muzikál Noc na Karlštejně. Není bez zajímavosti, že mnoho scén z Podskalského filmu je právě točena v místech, kde se bude odehrávat současné představení. V hlavních rolích uvidíte například Pavla Vítka, Jana Rosáka a Lumíra Olšovského. Nedělní odpoledne bude na zámku Veltrusy patřit dětem. Přijďte s dětmi na druhou pohádkovou cestu parkem a nezapomeňte navštívit výtvarné dílničky. Dospělí si mohou nechat svě tělo očistit detoxikační medovou masáží.

Jihočeský kraj

Tento víkend se město Planá nad Lužnicí vrátí v čase o tisíc let a představí návštěvníkům velkou rytířskou bitvu v duchu tradiční křížové výpravy. Kromě bitvy samotné budou po celé tři dny probíhat divadelní představení, muzikusové budou hrát k vaší spokojenosti, šest pivovarů v erbu růže bude soutěžit o vaši přízeň a připraveno je mnoho další zábavy. Malebné město Třeboň si pro návštěvníky na sobotu nachystalo Lázeňské slavnosti. Těšit se můžete na zábavnou prezentaci třeboňského lázeňství - koncerty, řemeslný jarmark na náměstí a mnoho dalšího.

Plzeňský kraj

Areál kláštera Chotěšov ožije v sobotu od 14 hodin již dvanáctým ročníkem benefiční kulturní akce Večer pro klášter Chotěšov. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program a po setmění se budou moci příchozí seznámit s historií kláštera prostřednictvím nočních oživených prohlídek. Máte rádi večerníčkovské pohádky? Chcete si hrát a dobře se pobavit? Vstupte alespoň na jeden den do pohádky za televizní obrazovku. Společnost Velká dobrodružství připravila na zřícenině hradu Kamýk v sobotu od 13 do 18 hodin speciální večerníčkovský pohádkový les. V parku kolem zříceniny hradu Kamýk na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy ze známých večerníčků.

Karlovarský kraj

Tento víkend se do Karlových Varů přesune přehlídka historických vozidel Veteran Rally. V sobotu odstartuje Rally Karlovy Vary, včetně zajímavého povídání o veteránech, stánek Czech Tourism s regionálními tipy na výlety a mnoho dalšího. V neděli se pak akce přesune do Lázní Jáchymov, kde se můžete například těšit na nostalgický fotokoutek, soutěže pro děti a swingovou kapelu. Hrad Cheb pořádá tuto sobotu další ze svých Strašidelných nočních prohlídek. Divoký rej duchů a strašidel následně zakončí parádní ohňostroj.

Ústecký kraj

Jedinečná akce Hurá na Říp se bude již po třetí konat tuto sobotu na úpatí hory Říp. Opět se zde sejdou rodiny s dětmi, milovníci zvířat, turistiky a zábavy. Akce je opět věnována dětem z Fondu ohrožených dětí Klokánek v Litoměřicích. Tuto sobotu a neděli nabídne Zámek Klášterec nad Ohří opět unikátní představení Živé obrazy. Během netradičních prohlídek se návštěvníci místo obvyklé přednášky o historii zdejšího panství z úst průvodců dočkají inscenovaných scének v podání herců profesionálních divadel a studentů DAMU.

Liberecký kraj

Akce pro všechny nadšené zahradníky, příznivce přírodního způsobu života a bydlení, milovníky přírody, nomády se uskuteční tuto sobotu v Brništi v areálu lesního Zátiší. FESTIVAL JURT – Život v zahradě tak návštěvníkům nabídne přehlídku zdravého životního stylu, včetně praktických ukázek šetrného zacházení s životním prostředím. Budou k vidění a zažití pohybové hry na zahradu, přírodní hračky, inspirace a nápady pro zahradu přátelskou dětem i přírodě. V sobotu a neděli se na hradě Bezděz uskuteční Rytířské turnaje. Kromě toho uvidíte gotické pohádky - O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli, Mistr Kat a jeho právo útrpné a Děti meče, pro děti jsou připraveny soutěže, pro všechny pak prohlídka hradu a samozřejmě dobové občerstvení.

Královéhradecký kraj

Tento víkend se v Červeném Kostelci uskuteční největší sraz vodníků, vodnic a ostatní vodní havěti. Jde o soutěže, hry a zábavu spojené s vodou pro děti i dospělé. Součástí je Velký vodnický trojboj pouze pro dospělé, příjezd vodníka Brodíka s družinou, přehlídka vodníků, divadlo, koncerty a zakončením je Velký ohňostroj s hudbou nad vodní hladinou. Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři přichystalo na sobotu i neděli historické jízdy parním vlakem. Pokud nevíte kam na výlet, vyrazte v sobotu vlakem z Jaroměře směrem k Náchodu, či v neděli směrem k Turnovu.

Pardubický kraj

V Nasavrkách u Chrudimi propuknou tento víkend tradiční oslavy léta v rámci Festivalu keltské kultury Lughnasad. Návštěvníci si budou moci připomenout tradice dávných obyvatel našeho území. K vidění zde bude tradiční oblečení, zbraně, k ochutnávce i tradiční pokrmy. Na hradě Svojanov se tento víkend uskuteční již 24. ročník Divadelní poutě. Smyslem akce je předvést co nejširší veřejnosti umělecké aktivity rozmanitého spektra zúčastněných umělců a uměleckých souborů a přispět k zachování tradic divadelní kultury. Po oba víkendové dny budou probíhat vystoupení divadelních souborů na horním nádvoří hradu. V prostorách hradního areálu vznikne i stylové tržiště s ukázkami řemesel a výtvarnými dílnami pro děti.

Kraj Vysočina

Westernové městečko Šiklův Mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem připravilo na sobotu Aeroshow 2014. Těšit se můžete na tradiční přehlídku ultralehkých letadel přímo nad mlýnem. Nultý ročník akce Běh za kaší odstartuje tuto neděli od půl desáté na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Jde o zábavnou akci pro všechny generace, doprovázenou veřejnou sbírkou ve prospěch Sdílení, o.p.s.

Olomoucký kraj

Hrad Bouzov pořádá tuto sobotu již tradičně další ročník akce Bouzovský mumraj. Jako každý rok se můžete těšit na středověký jarmark, hry pro děti, karneval pro děti, dobová řemesla, historický průvod, dobovou kuchyni a hygienu, rytířský turnaj a šermířská vystoupení. Na zřícenině hradu Helfštýn v Týně nad Bečvou se můžete v sobotu zúčastnit promítání pod širým nebem. Na II. hradním nádvoří bude ve večerních hodinách připraveno Hradní letní kino.

Jihočeský kraj

Začátek srpna, ten již tradičně patří Slavnostem okurek a Znojemská okurka, která proslavila Znojmo i v zahraničí, bude tuto sobotu k ochutnání v nejrůznějších podobách. Na znojemském Masarykově náměstí budou návštěvníci moct ochutnat například okurkový tapas, okurkový tatarák, okurkovou raitu, okurkovou limonádu nebo okurkové mojito. Ve Strážnici se v neděli uskuteční jedny z prvních letošních dožínek. Uvidíte zde tradiční oslavu sklizně a čeká na vás ochutnávka čerstvě upečeného chleba, koláčků z nové mouky, ale i letní speciality - kvašené okurky. Na závěr programu - dožínkový průvod.

Zlínský kraj

Festivalu slovenského folklóru Jánošíkův dukát se uskuteční tento víkend v Rožnově pod Radhoštěm. Hlavním tahákem festivalového dění je každoročně vystoupení několika českých a slovenských folklorních souborů a chybět nebude jarmark lidových řemesel, doplněný dny maďarské, slovenské, polské, české a slovenské kuchyně. Na Velkém Náměstí v Kroměříži se v sobotu bude konat jednodenní sraz historických vozidel. Během průběhu celého srazu je zajištěn bohatý doprovodný program jak pro účastníky, tak i pro diváky. Nachystáno je také vystoupení mažoretek z Hulína a také dobová módní přehlídka odívání, klobouků včetně spodního prádla.

Moravskoslezský kraj

V sobotu a neděli se na hradě Sovinec uskuteční Gotická akce s celodenním programem. Uvidíte zde udatné rytíře v soubojích, středověký tábor s prezentací starobylých řemesel, urozené dámy s ukázkou dvorských tanců a mnoho dalšího. 3. ročník akce Svátek dřeva se uskuteční tuto sobotu ve Frenštátě pod Radhoštěm v amfiteátru na Horečkách. Stěžejním bodem programu tohoto festivalu je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmů. Součástí programu bude také bohatý doprovodný a kulturní program.

 

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete