Statistika našeho portálu

  • 98 490 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 10.-11. června 2017

Tento víkend proběhne po celé republice řada akcí spojených s Nocí kostelů, ale i Víkendem otevřených zahrad. Na našich tipech na víkend najdete ale i jiné akce a zajímavé nápady, jak prožít blížící se volný čas. Přejeme jeho příjemné prožití.

Tento víkend proběhne po celé republice řada akcí spojených s Nocí kostelů, ale i Víkendem otevřených zahrad. Na našich tipech na víkend najdete ale i jiné akce a zajímavé nápady, jak prožít blížící se volný čas. Přejeme jeho příjemné prožití.

Praha

Veletrh vědy, který se koná od čtvrtka do soboty na PVA Letňany. Veletrh přinese novinky a zajímavosti od více než 80 vystavovatelů - vědeckých pracovišť, firem, science center i univerzit na jednom místě. 

Veletrh vědy

Zveme také na zajímavý multikulturní a multižánrový festival Kaleidoskop, který se koná v sobotu v parku Na Pankráci Praha. Můžete zde ochutnávat tradiční i méně netradiční pochoutky z různých koutů světa. Užívejte si pěvecká a taneční vystoupení. Čekají vás workshopy pro děti, přednášky a bohatý doplňkový program. 

Národopisné muzeum Národního muzea zve na sobotní tradiční řemeslné dílny. Tentokrát si můžete vyzkoušet, jak se dělá tradiční výšivka z Kopanic.

Středočeský kraj

V rámci Víkendu otevřených zahrad můžete navštívit zámek Dobříš a jeho překrásné zahrady s průvodcem. komentované procházky vás čekají ve francouzském parku. Nenechte si ujít Den sportu Příbram 2017, který je připraven na sobotu. Návštěvníci si zde budou moci vyzkoušet až 40 olympijských i neolympijských disciplín.

Od pátku do neděle vás čeká festival Kmochův Kolín, který do tohoto středočeského města přivede všechny milovníky folku. Ti se mohou těšit, že zahraje Hradišťan a Jiří Pavlica, po něm Spirituál kvintet s letošním jubilantem Jiřím Tichotou a na závěr programu zahrají oba soubory společně.

Plzeňský kraj

Vojenský výcvikový prostor Bahna u Strašic pořádá v sobotu oblíbenou přehlídku zvanou bahna, jejíž součástí bude defilé historické i moderní techniky a další. V sobotu proběhne v Zoo Plzeň Velký sraz mláďat. V Plzni od pátku do neděle si můžete užít také Historický víkend, který představí šermíře, dobové tržiště, hudbu, divadlo, interaktivní dětskou scénu.

Bahna

Ústecký kraj

Festival pravěkých řemesel se rozprostře od pátku do soboty v Archeologickém skanzenu Březno u Loun. Nebo se můžete vypravit do Mostu na závody dračích lodí, které se pojedou v pátek a v sobotu.

Pardubický kraj

Nedělní Den otevřených zahrad vás v Pardubickém kraji možná zavede do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. V anglickém parku Mošnice v areálu hřebčína v Kladrubech nad Labem je připravena komentovaná vycházka pro rodiče s dětmi, při které se můžete zábavnou formou dozvědět o dřevinách, které rostou kolem nás.

Řemeslné Choltice je název sobotní akce na překrásném zámku Choltice, kde budou k vidění historické řemeslné dílny, kovotepectví, drátenictví, provaznictví, historická svíčkárna, ražba mincí, dobová kuchyně, písařská učebna nebo třeba výroba dávných hraček ze slámy a spousty dalších řemesel, které si i děti vyzkouší.

Kraj Vysočina

Šikland, westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem, zve na Dacia piknik, který se koná v sobotu. Organizátoři slibují den plný zábavy, her, soutěží a koncertu Michala Davida. 

V sobotu proběhne také druhý ročník REBELfestu, festivalu plného hudby, zábavy a výborného piva v Havlíčkově Brodu.

Zlínský kraj

Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice bude v sobotu zaměřen na představení současných možností městské elektromobility. Bateriový trolejbus, elektromobil BMW, elektrododávka Nissan, elektrokola a další.

Zkřížené meče oživí v Malenovicích v areálu firmy VLW pod hradem opět starou historii. Čeká vás putování po stopách času do dob rytířů, dvorních dam, kejklířů, bardů i trubadůrů.

Jihomoravský kraj

Atmosféru filmových festivalů bude nyní možné zažít i v Mikulově, který se stal součástí 57. ročníku zlínského festivalu. Od čtvrtka do soboty se zde můžete těšit na Mikulovské ozvěny. Také Brno se zapojí do Víkendu otevřených zahrad, díky němuž budou návštěvníci moci navštívit Otevřenou zahradu v Údolní 3.

Od pátku do soboty poběží v Blansku charitativní společensko - sportovní akce You Dream We Run. Přidat se k ní můžete i vy na sportovním stadionu ASK.

Moravskoslezský kraj

Ostrava opět ožije pouličním uměním a stane se na několik dní evropským centrem nového cirkusu, který se představí na festivalu Cirkulum. Festival i letos přinese bohatý program, plejádu účinkujících z celého světa a také několik výrazných novinek.

Cirkulum

Den s Integrovaným záchranným systémem je připraven v sobotu na Zámeckém náměstí ve Frýdku Místku. Svou činnost na akci představí hasiči, záchranáři, policisté, strážníci, členové horské služby a nově se bude prezentovat také Armáda ČR.

Zajímavé akce v okolí

31. Divadelní festival Bez hranic -…

01.10.2022 - 08.10.2022
Český Těšín

Letošní festival se uskuteční v termínu 1.10.- 8.10.2022 v Českém Těšíně a polském Cieszynie. Během osmi festivalových…

Světový den kojení - Zlín

03.10.2022 - 08.10.2022
Zlaté jablko

V rámci Světového týdne kojení se v OZC Zlaté jablko představí v termínu od 3. do 8. října Novorozenecké oddělení…

Týden knihoven 2022 - Mělník

03.10.2022 - 08.10.2022
Městská knihovna Mělník

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje 26. ročník akce Týden knihoven.

For Toys - Praha

06.10.2022 - 09.10.2022
PVA Výstaviště Letňany

Srdečně vás zveme na podzimní veletrh pro děti.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 7. říjen

Dnes má svátek Justýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete