Statistika našeho portálu

  • 101 919 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 10. – 11. února

Fotogalerie k článku

Praha

Masopustní veselí bude také na Malé Straněsobotu od 13 hodin. Sraz masek: mezi 13.00 a 13.30 před hostincem U Černého vola v Loretánské ulici. Letos novinka: Vyhlášení nejlepších masek, soutěž o hodnotné ceny.

A Masopust bude i na pražském Žižkově. Masopustní průvod tentokrát povede z Kostnického náměstí okolo radnice a skončí před Atriem na Žižkově. Užijete si i doprovodný program na jednotlivých místech. A dejte se záležet na maskách, ty nejzajímavější odměníme!

 

Středočeský kraj

Muzikanti, tanečníci, herci, trhovci a maškary nebudou chybět ani v Zadní Třebani na Berounsku, kde se chystají oslavit XXXV. Poberounský masopust. Poberounský masopust, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne poslední masopustní sobotu, tj. 10. února, na návsi v Zadní Třebani od 8.00 stylovým staročeským jarmarkem. Kromě výrobků řemeslníků budou k dostání preclíky, perníky, koláče, trdla, sýry, pečené maso, medovina… A koblihy, symbol masopustu - samozřejmě. Prodejců doslova z celé republiky každoročně dorazí několik desítek. Děti se budou moci povozit na dřevěném kolotoči, dospělé určitě potěší tradiční zabíjačkové pochoutky či oblíbená masopustní tombola.

 

Vysočina

Telči byla nově uvedena výstava obrazů Bernadety Klabníkové ,,Bebe" – ilustrátorky, maminky a výrobkyně roztomilostí v Broučí manufaktuře. Přijďte se podívat.

 

Jihočeský kraj

Užijte si plno zábavy na Českokrumlovském masopustu. Pojďte si znovu připomenout tradice masopustního veselí. V programu v Českém Krumlově nebude chybět pravá masopustní veselice ani masopustní průvod městem.

 

Plzeňský kraj

Tuto sobotu se můžete připojit k veselí na masopustu na statku U Matoušů a Bolevecké návsi. Zhruba 50členný masopustní průvod projde 10. února plzeňskou Boleveckou náves, a připomene tak zdejší "bláznové dny", které mají v Bolevci svou tradici. I když se počátkem minulého století vytratila, díky úsilí místních a úřadu prvního plzeňského obvodu byla v roce 2022 obnovena.

 

Karlovarský kraj   

Navštivte v sobotu masopustní oslavy města Cheb. Letošní masopustní průvod se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu. Přijďte se i vy společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý!

 

Ústecký kraj

Zažijte s námi masopustÚstí nad Labem. Skvělá atmosféra, tradiční zabíjačkové speciality a bohatý doprovodný program? To je 6. ročník oblíbeného Ústeckého masopustu.

 

Liberecký kraj

V sobotu 10. února 2024 pořádají naši přátelé ze spolku Hruboskalák tradiční Hruboskalský masopust a průvod masek. Na tenisovém kurtu na Hrubé Skále budeme mít pro všechny masky připravené občerstvení zdarma, a pro úplně všechny návštěvníky rozšířenou nabídku jídel i nápojů. Kromě klasických masopustních dobrot jako jsou jitrnice, jelita, tlačenky, ovárek, zabíjačková polévka, budete moci ochutnat naše vytuněné mini langoše s trhaným masem a sýrovou omáčkou, pečená vepřová kolena, domácí pagáče se škvarky a zelím a spoustu dalšího!.

 

Královéhradecký kraj

Přijeďte oslavit masopust do Hradce Králové na statek. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. přiblíží tuto tradici a její zvyky Hradečanům i návštěvníkům našeho města na Šrámkově statku v Pileticích v neděli 11. února. Dvorek statku ožije 10. hodinou venkovním trhem s nabídkou masopustních dobrot, ukázkou bourání prasátka s komentářem mistrů řezníků, prodejem zabijačkových pochutin a následným příchodem a obchůzkami masopustních maškar.

 

Pardubický kraj

Chrudimi se tuto sobotu uskuteční masopustní jarmark, který si nesmíte nechat ujít. Oblíbené jarmarky se v průběhu roku konají na chrudimském Resselově náměstí, i na jiných neobvyklých místech, a to k různým příležitostem. Masopustní jarmark – 10. února, proběhne od 9 do 12 hodin.

 

Jihomoravský kraj

Přijeďte se podívat o víkendu na ostatkovou zábavu, kterou pořádá TJ Polánka v Moravském Krumlově. K tanci a poslechu nám bude hrát úžasná kapela COMPLEX BAND, která nám zahraje všechny žánry od POP přes DECHOVKU po ROCK.

Čeští i světoví špičkoví skokani se sjedou o víkendu 10. února do Hustopečí. V městské sportovní hale se uskuteční již 24. ročník mezinárodního mítinku Hustopečské skákání Agrotec 2024.

 

Zlínský kraj

Do Kroměříže o víkendu zavítá Šperkařský festival a rukodělné trhy. Přijďte se podívat na unikátní prodejní výstavu, která se koná na našem výstavišti. Těšit se můžete na širokých krásných šperků, kovových a skleněné bižuterie, drahých kamenů a minerálů. Pro milovníky kreativní tvorby připravujeme jedinečnou příležitost sledovat práci přadlen na kolovrátku, tkadlen, drátenic, řemesla kovářského nebo ražbu mincí.

 

Olomoucký kraj

Muzeu Zábřeh se můžete pokochat výstavou jedovatých rostlin. Jednotlivé druhy budou představeny prostřednictvím herbářových položek, fotografií, akvarelů Vojty Nováka a dalších předmětů. Kromě informací o konkrétních jedovatých druzích a jejich škodlivých účincích na lidské zdraví se zde návštěvníci dozvědí i obecné informace o rostlinných jedech a otravách. Výstava bude zaměřena nejen na druhy smrtelně nebo nebezpečně jedovaté, ale i na ty, jejichž toxicita je jen mírná.

 

Moravskoslezský kraj

Nenechte si ujít letos již VI. ročník masopustu v Hlučíně, který navazuje na někdejší hlučínské tradice. Ten je dle starých lidových tradic symbolem uzavření období radosti, hojnosti a začátkem období půstu. Masopust se koná v sobotu 10. února 2024. Sejdeme se na Mírovém náměstí v Hlučíně, kde paní starostka Petra Tesková předá pomyslný klíč k otevření města masopustníkům, čímž zahájí masopustní průvod. Těšit se můžete na průvod masek s medvědem, který symbolizuje plodnost. Ten během obchůzek tančí s hospodyněmi a tím jim má zajistit dobrou úrodu. Jako každým rokem proběhne vyhlášení nejlepší masky. Chybět nebudou ani farmářské trhy, sváteční zabijačkové hody nebo tradiční kreple plněné povidly.

 

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Festival Na hlavu 2024 - Praha

29.02.2024 - 03.03.2024
Městská knihovna

8. ročník festivalu o duševním zdraví a mysli nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje - ať už…

Prodejní výstava brouků a motýlů 20…

01.03.2024 - 02.03.2024
Hotel Olympik Tristar

PRODEJNÍ VÝSTAVA BROUKŮ A MOTÝLŮ, PRAHA HOTEL OLYMPIK, 1.-2.3.2024 Nenechte si ujít jedinečnou příležitost na…

Knižní festival Ostrava 2024

01.03.2024 - 03.03.2024
Ostrava

5. ročník Knižního festivalu Ostrava

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. březen

Dnes má svátek Anežka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete