Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 10. – 12. října 2014: Navštivte týden knihoven, doběhněte si pro burčák nebo si užijte retro odpoledne na Velké Pardubické

Druhý říjnový víkend si nenechte ujít typicky podzimní akce, jako jsou drakiády, dýňové slavnosti, či burčákové slavnosti.

Druhý říjnový víkend si nenechte ujít typicky podzimní akce, jako jsou drakiády, dýňové slavnosti, či burčákové slavnosti.

Praha

Muzeum Karla Zemana na Malé Straně slaví 2. výročí své existence a oslavy, které se budou konat tento víkend, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová. Jedinečný audiovizuální zážitek připraví přímo pro tuto událost muzikant Jan Burian ml. a kapela Clarinet Factory. A nad tím vším se bude po dobu oslav vznášet opravdová vzducholoď. Speciální prohlídky jsou na tuto sobotu připraveny ve Chvalském zámku. Půvabná princezna Šípková Růženka v nádherných šatech provede děti celým zámkem od půdy až po sklepení, které se díky výstavě IQ PARK promění ve svět plný záhad a objevů. Od 13:30 do 17 hodin se můžete na nádvoří Chvalského zámku zúčastnit Historických slavností pořádaných spolkem Molechet.

Středočeský kraj

Tento víkend se už podvacáté uskuteční na hradě Křivoklátě tradiční podzimní rytířská slavnost Křivoklání. Můžete opět očekávat program nabitý akčními scénami v podání nejlepších skupin a souborů. Program je pestrou přehlídkou historického a scénického šermu, dobové hudby a divadla. Na jubilejní 20. Křivoklání se můžou těšit i malí návštěvníci hradu. Připravena je pro ně Rytířská stezka odvahy s několika stanovišti, na nichž budou děti plnit rozličné úkoly, které středověká pacholata musela zvládnout. Dětský den s permoníky pro vás tento víkend připravil Hornický skanzen Březové Hory. Malé i velké návštěvníky čeká jízda důlním vláčkem do podzemí březohorských dolů, které bude osvětlené jako za dávných časů jen plamínky kahanů a luceren. Nebude chybět ani mezi dětmi oblíbená "hornická štreka" – zábavné putování po stopách starých horníků a vyprávění pohádkového příběhu moudrého Velkého Permona.

Jihočeský kraj

Letošní třídenní podzimní Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích budou probíhat od čtvrtka do soboty. Ve více jak 100 stáncích se představí řada prodejců tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou, např. sklářská dílna, řezbář, košíkář, ruční tkaní, předení, výroba šperků, drátování, malování keramiky aj. Město Borovany vás zve na historicky první podzimní gastronomicko-kulturní akce Hody s plody podzimu v klášterní zahradě v Borovanech. Zažijete řemeslný a farmářský jarmark, kde se můžete těšit na dobroty z jablek, hrušek, cuket, dýní, brambor, vína, zvěřiny, ryb i hub apod. Pro děti je připravena dílnička s plody podzimu. Celé odpoledne moštování i koštování, otevřené klášterní vinné sklepy.

Plzeňský kraj

Na koňské farmě v Kladrubech se v sobotu opět chystá velký den, pojede se totiž Hubertova jízda. Připraveny budou dvě klidné vyjížďky po okolí – jedna pro děti a jedna pro dospělé. V sobotu odpoledne si nenechte si ujít Hravý podzim v ZOO Plzeň Během Kilometrovkou po šesti. Jedná se o rekreační běh psích páníčků s jejich miláčky. Sraz je ve 14 hodin na počátku památné aleje u Kalikovského mlýna, cíl před ředitelstvím zoologické a botanické zahrady. Běh je určen pro všechny, kteří chtějí prožít příjemné odpoledne a ještě si případně odnést nějakou cenu.

Karlovarský kraj

V Karlových Varech se od čtvrtka do soboty uskuteční netradiční filmová přehlídka. Uskuteční se zde nejstarší a největší filmový festival turistických filmů na světě Tourfilm, letos již po 47. V pátek a sobotu se v Chebu uskuteční Mezinárodní jazzový festival. Jazzové melodie si přijďte poslechnout do KC Svoboda.

Ústecký kraj

V sobotu si nenechte ujít Burčákovou slavnost ve vinařství Chrámce nedaleko Mostu. Můžete se tšit na prodej a ochutnávku moštu a burčáku z bílých i modrých hroznů, prodej a ochutnávka všech druhů vín včetně archivních vyskladněných z archivu přesunutého kostela v Mostě, prohlídku vinařství s průvodcem, prohlídka vinice v Chrámcích s výkladem, při dobrém počasí ukázka zpracování hroznů, lisování rmutu, výroba moštu a burčáku, prodej klobás, syrů, cukrovinek, skákací hrad pro děti, tematické úkoly pro děti, opékání buřtů a mnoho dalšího. V sobotu si nenechte ujít Drakiádu v Mostě. Od 14 do 18 hodin se bude pouštět a soutěžit na Šibeníku.

Liberecký kraj

Celý tento týden probíhá 18. ročník celostátní akce Týden knihoven. Knihovna Severočeského muzea se do akce rovněž zapojí, v rámci tohoto týdne bude otevřena pro veřejnost v pátek od 9 do 17 hodin. Vedle možnosti komentovaných prohlídek (vždy v 10 a 15h) bude v knihovně instalována výstava ze souborů kreseb a litografií H. Hönicha "Umělec ve službách propagandy". Tuto sobotu si nenechte ujít módní přehlídku v zámecké galerii zámku Sychrov. Těšit se můžete na přehlídku módy našich předků - šaty pro slavnostní večer od baroka po 50. léta 20. století. Po skončení přehlídky lze předvedené modely zakoupit a zúčastnit se "fashion therapy" - návrh a realizace outfitu přímo pro vás.

Královéhradecký kraj

Na zámku Opočno se od pátku do neděle uskuteční Mezinárodní setkání sokolníků. Jde o největší sokolnickou akci v Čechách, slavnostní dopolední nástupy a večerní výřady s loveckými fanfárami, ukázky lovu s dravci pro veřejnost. V neděli odpoledne si nenechte ujít dětské představení volně navazující na oblíbený televizní pořad Kouzelná školka. Akce se uskuteční v jičínském Biografu Český ráj.

Pardubický kraj

Módní přehlídka autorských oděvů uznávané současné oděvní návrhářky a výtvarnice Anny Šenkové se uskuteční tuto sobotu v Galerii Sofia v Litomyšli. Nabídne originální materiál a řešení pro všechny typy postav nejen českých žen a oděvy, které koupíte jednou a můžete nosit na několik způsobů. Letošní ročník Velké pardubické odstartuje v tradiční druhou říjnovou neděli na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Kraj Vysočina

Druhý říjnový víkend se na Šiklův mlýn sjedou mistři světa v trialu, uskuteční se zde totiž Trial Šiklův mlýn - Mezinárodní mistrovství České republiky. V tomto typu motocyklové disciplíny závodník překonává dráhu složenou z různých překážek, výstupů a sestupů bez toho aniž by se nohou dotkl země. Nezapomněli jsme ani na diváky, které jistě potěší sleva na ubytování se vstupem na závody zdarma a s večerním doprovodným programem.  V sobotu odpoledne si nenechte ujít Drakiádu v Třešti nedaleko Jihlavy. Na kopci u Bačkory na vás čeká Soutěž o nejkrásnějšího a nejlépe létajícího draka, po skončení možnost opékání špekáčků.

Olomoucký kraj

Na letišti v Šumperku se v sobotu odpoledne uskuteční velkolepá Drakiáda. Kromě pouštění draků se také můžete těšit na bohatý doprovodný program. Hrad Šternberk připravil na sobotu speciální prohlídky pro děti. Při edukačním programu Cestovatelé v čase se děti společně s lektorem přenesou do minulosti a podívají se, jaký byl život dětí na panském sídle. Součástí programu jsou i malé rukodělné aktivity a zapůjčení kostýmu

Jihomoravský kraj

Všichni, kdo mají rádi kombinaci sportu, vína, burčáku a zábavy, jsou zváni v sobotu do Bořetic na XIV. ročník Běhu za bořetickým burčákem. Účastníci si zaběhnou desetikilometrovou trasu zakončenou ochutnávkou vín z Modrých Hor. Začátek akce je ve 12 hodin. V Otevřené zahradě v Brně se tuto neděli uskuteční Dýňové slavnosti a Soutěž o nejhezčí a nejchutnější koláč. Součástí nedělního programu pro všechny věkové kategorie budou také nejrůznější hry a aktivity na interaktivních stanovištích Otevřené zahrady nebo názorná ukázka moštování biomoštů z Hostětína. Těšit se můžete i na víno podávané z rukou vinaře.

Zlínský kraj

Týden knihoven 2014 ukončí v Uherském Hradišti už pošestnácté setkání broučků s lampiónky tento pátek v 18.00 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Přijďte a pomozte nám rozsvítit obě hradišťská náměstí a ukončit letošní Týden knihoven! Symbolické zavírání cyklistických stezek na Uherskohradišťsku proběhne letos již poosmé tuto sobotu na Masarykově náměstí a jsou připraveny trasy různé délky a náročnosti. Kromě vinných sklípků můžete navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o "vinné" i "nevinné" ceny.

Moravskoslezský kraj

3. ročník prodejní výstavy kreativních potřeb a výrobků Kreativ Ostrava se uskuteční tento víkend na Výstavišti Černá louka. Můžete se těšit na výtvarné dílničky, kreativní nápady a inspirace, ukázky různých technik. Budete mít možnost nakoupit hromadu zajímavého zboží i materiál na vaše tvoření a to za rozumnou cenu. Souběžně se uskuteční výstava Sladké pečení, která představí pomůcky a suroviny pro kreativní pečení. Na Slezskoostravském hradě se tuto sobotu a neděli uskuteční Hradní hodokvas. Hradní hodokvas je tradiční lidový jarmark zaměřený na jídlo a pití, spojený s prodejem lidově uměleckých výrobků a ukázkami řemesel.

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete