Statistika našeho portálu

  • 91 414 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Tipy na víkend 11-12. června 2016

Druhý červnový víkend přinese řadu muzejních nocí, které otevřou návštěvníkům dveře v netradičních nočních hodinách a přinesou nevšední prohlídky. Z nepřeberné nabídky vybíráme jen některé a samozřejmě si všímáme i jinak laděných akcí.

Druhý červnový víkend přinese řadu muzejních nocí, které otevřou návštěvníkům dveře v netradičních nočních hodinách a přinesou nevšední prohlídky. Z nepřeberné nabídky vybíráme jen některé a samozřejmě si všímáme i jinak laděných akcí.

Praha

Největší českou motoristickou show můžete navštívit tento víkend na akci zvané Legendy 2016. Uvidíte zde exhibiční jízdy, umělecké a fotografické výstavy, prezentace klubů a nebudou chybět ani prodejní stánky nebo problematika bezpečnosti silničního provozu.

Do pražské muzejní noci se zapojilo i Židovské muzeum a jeho objekty, do kterých tak budete mít vstup zdarma. Zdarma můžete navštívit také pozoruhodné Muzeum Karla Zemana, režiséra, kterého proslavily především jeho filmové triky a inovátorství. Pražské Musée Grévin si pro své návštěvníky připravilo hudební noc, díky níž se setkají nejen s figurínami slavných osobností hudebního světa. 

V rámci muzejní noci budou otevřeny také objekty Národního muzea a bude zde připraven mimořádný program.

Středočeský kraj

U příležitosti víkendu otevřených zahrad můžete navštívit například zámek Vrchotovy Janovice nebo zámek Mníšek pod Brdy. Louňovice pod Blaníkem pořádají zahájení cykloturistické sezóny společnou cyklojízdou Krajem blanických rytířů kolem bájné hory Blaník. Vydejte se na blanického cyklorytíře

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami si připravil muzejní noc ve znamení opery. Čeká Vás zde řada zajímavých koncertů. V Brandýse nad Labem se koná dvoudenní hudební festival Louka Fest 2016, který představí ty nejlepší interprety české folkové a bluegrassové scény.

Plzeňský kraj

Muzejní noc můžete prožít také v Archeoparku Prášily, kde se dozvíte, jak žili Keltové a mnohem více. Navštívit můžete také městské slavnosti města Stříbro, kde vystoupí známé kapely, ale budou připraveny i workshopy pro děti a další.

Liberecký kraj

Frýdlant se baví je název akce, kde budou prezentovány volnočasové aktivity a spolky. Mimo jiné vystoupí také Kamil Střihavka & Leaders. Do muzejní noci se zapojí i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Děti zde čeká divadélko, ale můžete se těšit i na středověkou hudbu, taneční vystoupení nebo ohňovou show.

Ústecký kraj

Od pátku do soboty se můžete na zámku Duchcov zúčastnit Casanovských slavností. Letos se jedná již o 22. ročník této oblíbené kulturní akce. V roudnickém lobkowiczkém zámku a na jeho nádvoří se v sobotu uskuteční Roudnický košt, vín z celé vinařské oblasti Čechy.

Casanovských slavností

 

Pardubický kraj

Heřmanův Městec můžete navštívit, pokud patříte mezi milovníky piva. O víkendu se zde totiž koná pivní festival, kde budete moci ochutnat 12 druhů piv ze 4 pivovarů. Trail běh je název běžecké akce v Dolní Moravě, která Vás zavede na hřbet Králického Sněžníku. Město Lanškroun připravilo k výročí 700 let od narození Karla IV. středověké slavnosti, kde se můžete těšit na šermířská a divadelní vystoupení, středověkou mincovnu nebo třeba tržiště.

Jihomoravský kraj

Muzejní noc je připravena na zámku Velké Opatovice, kde se můžete těšit na workshopy, vystoupení hraběte a hraběnky, ale i komentované prohlídky a výstavy. V sobotu se můžete také vydat na putování po vinařských stezkách Kyjovska, které patří do seriálu Krajem vína. V Kuřimi Vás místo vína občerství pivem na Kuřimských pivních slavnostech.

vinařské stezky

Zlínský kraj

Bílokarpatské slavnosti si můžete užít od pátku do neděle v Uherském Brodě. Na programu je turnaj v kopané, kynologický klub nebo třeba rytířské ležení. Muzeum Napajedla bude také o muzejní noci ze soboty na neděli otevřené veřejnosti. Pro návštěvníky bude připravené multimediální, klaunské divadlo nebo fyzické divadlo.

Olomoucký kraj

V Jeseníku se koná sportovní trojboj, akce, kde si můžete vyzkoušet orientační běh, silniční cyklistika, koloběh. Na muzejní noc zve také zámek Úsov, kde Vás čekají noční prohlídky zámku. Hanácké Benátky je název hudebního festivalu, který se koná v Litovli. Na festivalu vystoupí například kapela Tři sestry.

Úsov

Moravskoslezský kraj

Dolní oblast Vítkovic se otevře o muzejní noci, kde Vás čeká mimo jiné komentovaná prohlídka evropsky unikátního industriálního areálu. Do muzejní noci se zapojí i ostravský dopravní podnik, který tradičně zpřístupní místo deponace většiny historických tramvají. Navštívit můžete také Landek park, svět miniatur Miniuni Ostrava a další.

Zajímavé akce v okolí

Rok na vsi - Domácká lidová výroba …

28.11.2019 - 05.12.2019
náměstí Republiky 13,…

Předvánoční doprovodné programy ke stálé expozici Národopisného muzea Plzeňska budou věnovány tvorbě tradičních…

Zámecké sklepení v moci pekelné - L…

02.12.2019 - 05.12.2019
Sklepení zámku Litomyšl

Od 2. do 5. prosince 2019 ovládne Zámecké sklepení v Litomyšli opět moc pekelná. I tento rok se děti činily, vytrvale…

Vánoční trhy na Bělišti - Železný B…

04.12.2019 - 08.12.2019
Běliště

Nenechte si ujít Tradiční vánoční trhy. Možnost nákupu vánočních dárků a naladění se na adventní čas. Trhy budou…

Severský filmový podzim 2019 - Ostr…

04.12.2019 - 08.12.2019
Minikino

Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete