Statistika našeho portálu

  • 92 009 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Tipy na víkend 11. – 12. ledna 2020

Zajímavé přednášky, filmové festivaly, turistické, ale i tříkrálové pochody a v neposlední řadě městské plesy otevírající plesovou sezonu.

Loading...

Fotogalerie k článku

Praha 

V sobotu na Chodovské tvrzi můžete navštívit první z letošního cyklu koncertů Jedenáctého na Jedenáctce. Tentokrát vystoupí klavírní duo Kateřina Konopová a Miroslav Míč.

Pořádně se provětrat a při tom si užít šifrovací hru můžete v sobotu na orientačním závodu pro děti - Prahou plnou strašidel.

Zveme vás také na zajímavou přednášku, která vám poodhalí Metody výslechu a získávání informací. Jinými slovy na přednášku kriminálního psychologa Ondreje Kubíka.

Středočeský kraj

Pokud rádi tancujete, tak v sobotu můžete vyrazit na klasický hasičský ples do Kolína. Součástí bude tradiční tombola, a navíc hasičské dovednostní disciplíny o ceny.

Plzeňský kraj

V sobotu startuje v kulturním prostoru Moving Station v Plzni přehlídka severských filmů Scandi. Během tří dnů shlédnete aktuální severské žánry od dramat přes thrillery až po provokativní dokument. V Plzni vás čeká ještě jeden festival -Travel Stand-up festival. Od soboty do neděle v Raven Pub City můžete navštívit cestovatelské přednášky, workshopy, výstavy nebo divadlo a slam poetry.

Ústecký kraj

Vstoupit, nebo spíš vtančit, do plesové sezony můžete také v sobotu v Lounech na městském plesu. K tanci vám zahraje skupina Golf, beatlesová půlnoc se skupinou Professor, HD Zlouni a TŠ Fénix.

V centru Olympia v Teplicích se můžete přijít podívat na krasobruslařské vystoupení v kostýmech panenek L.O.L. Nebudou chybět ani soutěže na ledu, lední diskotéka nebo fotokoutek.

Liberecký kraj

Muzikálová pohádka podle filmové předlohy režiséra Karla Smyczka a scénáristy Zdeňka Svěráka, Lotrando a Zubejda, vás a vaše děti čeká v sobotu v České Lípě.

V sobotu se můžete vypravit na turistický pochod Chrastavské šlápoty. Ten startuje v restauraci U Komína, odkud vede po trase dlouhé. 7, 10, 14 nebo 20 km. Nechybí ani trasa pro kočárky o délce 6,5 km.

Královéhradecký kraj

V Hradci Králové se v sobotu koná dětský karneval se spoustou her, soutěží, workshopů a tanců. Nejkrásnější masky budou oceněny.

Pardubický kraj

Tříkrálové průvody spojené s charitativní sbírkou povedou o víkendu Pardubickým krajem. V sobotu dorazí tři králové před radnici v Lanškrouně, zastaví se v kostele sv. Václava a na nádvoří zámku tamtéž.

V neděli pak poputuje tříkrálový průvod městem Ústí nad Orlicí. Společně s třemi králi a jejich velbloudy vyrazí k malému Ježíškovi i bubeníci, tanečníci, hudebníci, ponocný, děti z pěveckého sboru a děti z tříkrálové sbírky.

Olomoucký kraj

Svatební veletrh Svatba nanečisto přinese inspiraci pro všechny ty, kteří se v letošním roce plánují vzít. Součástí akce, která se koná v sobotu Olomouci, bude i doprovodný program s módními přehlídkami, hudebním vystoupením, květinovou show, kadeřnickou show nebo třeba nevěsty nanečisto.

Jihomoravský kraj

Přehlídka severských filmů Scandi zavítá od pátku do neděle také do Brna. Letos bude ženám, ať už v postavení režisérek, scenáristek, nebo hereček, věnována celá sekce zahrnující šest snímků včetně tří premiér.

V Brně vás v neděli čeká také chovatelská burza Aquatera 2020, kde naleznete akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata nebo chovatelské potřeby.

Zajímavé akce v okolí

Dětská Miniolympiáda - Praha

19.01.2020 - 26.01.2020
Monkey´s Gym, Praha

Chcete zabavit děti, a ještě udělat něco pro jejich zdraví? Vydejte se v neděli 19. ledna do pražského OC Šestka nebo…

Grand festival smíchu - Pardubice

20.01.2020 - 27.01.2020
Východočeské divadlo, U…

GRAND Festival smíchu je soutěžní přehlídkou komediální tvorby divadel České republiky. Pardubice ožívají v týdnu…

Závody psích spřežení Šediváčkův lo…

21.01.2020 - 25.01.2020
chata Kristýna,…

Mrazivá zima, zasněžené vrcholky Orlických hor, stoupající adrenalin, svištivý zvuk pádících saní, úchvatné výkony…

Festival krátkých filmů - Praha

22.01.2020 - 26.01.2020
Kino Světozor, Kino…

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na stále oblíbenější "Festival krátkých filmů", konaný každoročně během ledna v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Loading...
Kategorie

středa 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete