Statistika našeho portálu

  • 96 794 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na víkend 11. - 12. prosince

Taky u vás sněží? Snad ta bílá nadílka vydrží do třetí adventní neděle. A když ne, tak pro vás máme tipy na zábavné akce po republice.

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Galerie Butovice chystá na třetí adventní neděli zážitkovou audiovizuální show – videomapping. Od 17:00 do 20:00 bude každých patnáct minut na střechu centra promítáno krátké vánoční video. V rámci něj se například projedete v Santových saních nebo zažije krásný pocit zasypání dárky. Vstupné se neplatí.

 

Středočeský kraj

Mrzí vás, že jsme letos přišli o vánoční trhy? Polabské vánoční trhy v areálu výstaviště Lysá nad Labem i přes nouzový stav mohou dále pokračovat. Tato akce patří každoročně k největším vánočním prodejním akcím v Čechách. Pokud vám tedy chybí ještě nějaké váboční dárky a sázíte spíše na tradiční výrobky, není na co čekat! 

 

Kraj Vysočina

Přijďte načerpat vánoční atmosféru k nám na hrad Kámen. V sobotu i neděli se můžete ve vánočně vyzdobených interiérech hradu Kámen seznámit s historií adventu a Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Adventní prohlídky hradu budou začínat každou celou hodinu. Dále se můžete těšit na zdobení perníčků, vánoční hradní punč, výstavu betlémů ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov, p. o., tematický kvíz nebo výstavu výrobků dětí z Mateřské školy Kámen. 

 

Liberecký kraj

Pokud počasí bude přát, tak vás v sobotu ve Stráži nad Nisou čeká příjemná akce v podobě zimního kina. Na programu je vánoční romantická komedie Přání Ježíškovi. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště a teplé nápoje, včetně nové speciality kavárny COMEL - KOKS, mix svařáku, kávy a rumu.  

 

Jihočeský kraj

Milujete fitness? Nebo ještě lépe crossfit? Pokud jste odpověděli ano, tak by vám rozhodně neměla uniknout Bross Chalenge. Zimní závody Winter Classic proběhnou po online koronavirovém ročníku opět v plné (reálné) kráse na výstavišti v Českých Budějovicích. Může to být poslední možnost v roce dát si trochu do těla, tak ji nepropásněte. 

 

Královehradecký kraj

Pokud se rádi vracíte do svých dětských let, můžete se vypravit do malého rodinného muzea v Novém Bydžově - Muzeum hraček Stuchlíkovi, kde vás čekají betlémy a hračky ve vánočním kabátě. Otevírací doba je běžně jen od pondělí do pátku, tento týden bude však výjimečně otevřeno i v sobotu.  K vidění budou betlémy jak starožitné tak i nové, betlémy z nejrůznějšího materiálu jako je papír, dřevo, papírmašé, keramika, sádra a textil. Betlémy velké, ale i miniaturní. Od Bavorska po českou provenienci.

 

Moravskoslezský kraj

Od středy v Moravskoslezském kraji začíná tradiční mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. Letošní program Mezinárodního festivalu Souznění, který je už 23 let tradiční součástí adventního dění v Moravskoslezském kraji, zahájí 8. prosince charismatická zpěvačka Szidi Tobias & Band. Na bohatý program se můžete těšit celý víkend v Kunčicích pod Ondřejovníkem (pátek), Kozlovicích (sobota) a Hukvaldech (neděle). 

 

Olomoucký kraj 

V olomouckém Arcibiskupském paláci se v neděli 12. prosince uskuteční Benefiční adventní koncert. Jeho pořadatelem je Arcibiskupství olomoucké a vystoupí na něm Trio Martinů doplněné o člena Moravské filharmonie, violistu Pavla Hánu. Na programu budou skladby Josepha Haydna, Johannese Brahmse a Antonína Dvořáka. Vstupné na koncert je dobrovolné. Vstupenku je však nutné rezervovat předem v kanceláři Arcibiskupství olomouckého.

 

Ústecký Kraj 

Další skvělý tip na vánoční program pro rodiny s dětmi vás zavede do Muzea města Ústí nad Labem. Advent v muzeu proběhne v sobotu od 10 do 16 hodin. Těšit se můžete na koledy v podání dětského sboru Chorea pueri ustensis, vánoční tvořivé dílny, andělský fotokoutek a drobný prodej vánočních dekorací od neziskových organizací.

 

 

 

Zajímavé akce v okolí

Online: Psychologie výslechu - celá…

26.01.2022 - 26.01.2022
Online

Nazřete s námi pod masku zločinu v online přednášce, která zaujme každého fanouška krimi!

Kam na bramboráky XXL? Přeci do Bra…

19.01.2022 - 25.01.2022
Vinohradský Parlament

Vošouch, cmunda, krompelák, erteplák, smraska, nebo prostě bramborák? Ať už nazýváme oblíbené bramborové placky…

V centru Prahy bude vonět zabijačka…

20.01.2022 - 23.01.2022
Vinohradský Parlament

Jitrnice, jelito, krvavá tlačenka, ale i grilovaná prasečí ouška nebo škvarky v kornoutu. Nejen to, ale i další…

Festival řízků na Bukovanském mlýně

21.01.2022 - 23.01.2022
Bukovany

V r. 2016 proběhl 1. ročník Festivalu řízků na Bukovanském mlýně a od té doby se každoročně opakuje. Ani letos tomu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete