Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 11.-12. srpna 2018

Nadcházející víkend můžete navštívit některý z mnoha festivalů, které proběhnou po celé republice. Možná vás zláká nabídka oživené historie na řadě hradů, zámků nebo ve skanzenech. Vybírat je z čeho, tak věříme, že si vybere každý. Přejeme krásný prázdninový víkend.

Nadcházející víkend můžete navštívit některý z mnoha festivalů, které proběhnou po celé republice. Možná vás zláká nabídka oživené historie na řadě hradů, zámků nebo ve skanzenech. Vybírat je z čeho, tak věříme, že si vybere každý. Přejeme krásný prázdninový víkend.

Praha

Ostrov Štvanice osídlí od pátku do neděle festival Wonderland, kde vás čeká zábava pro celou rodinu. Nebude chybět hudba, žonglování, workshopy, fotokoutek, sítotisk a další. Sobotní festival Pohádkoland je také určený rodinám, ale spíš menších dětí. Můžete se těšit na řadu oblíbených dětských show, atrakcí, různé divadélka, mnoho oblíbených pohádkových postaviček, spoustu soutěží a činností s našimi animátory.

Středočeský kraj

Řemeslné pohádkové léto můžete zažít také tuto sobotu ve skanzenu v Kouřimi, kde je připravena voničková sobota zaměřená na bylinky. Na zámku Žleby se o víkendu můžete podívat do oživené zámecké kuchyně. Potkáte zde kuchtíky a kuchtičky v historických kostýmech, kteří přinesou na zámek časy dávno minulé.

Kouřimi

Do Benešova mohou vyrazit všichni příznivci motorek na festival Rock'n'ride, kde se předvedou motorky v akrobatických skocích a 3 motocyklových disciplínách - vytrvalostní závod Country Cross, SuperEnduro a Freestyle Motocross.

Plzeňský kraj

V pátek a v sobotu si můžete v Domažlicích užít festival Chodrockfest, tedy chodský rockový festival, na kterém vystoupí například No Name, Pipes and Pints, Mňága a Žďorp, Dymytry nebo Alkehol. Na zámku Zelená Hora to bude vonět pečenými rybami a dalšími rybími specialitami, které tu na rybích slavnostech bude připravovat kuchařské Duo Ma-Mi. Loutkové divadélko na hradě Rabí tentokrát přinese pohádku Hloupý Honza, kterou můžete vidět v neděli.

Karlovarský kraj

Středověké slavnosti purkrabího Půty se konají oba víkendové dny na hradě Loket. Můžete zde přihlížet rytířskému klání, bavit se u divadelních taškařic, obdivovat kejklířské kousky nebo se zaposlouchat do tonů středověké hudby.

Pardubický kraj

 

10. ročník závodu FFT Slopestyle, největší akce svého druhu u nás, postaví v sobotu na start hlavního závodu největší špičky bikové scény z celé Evropy. 

Friends Fest, přátelský multižánrový festival plný Ameriky. Ocení ho ti, kteří obdivují americké automobily a motocykly, kteří si čas od času dopřejí poctivé, typicky americké pochutiny jako hamburgery či steaky, zajímají se o vojenskou historii a techniku, nedají dopustit na blues, country či rock ’n’ roll v podání českých kapel či milují svět westernu a indiánů.

Slopestyle

Královéhradecký kraj

Gulášové slavnosti přinesou v sobotu do Bolehošti ochutnávku soutěžních gulášů, více jak deset značek a druhů piv, ale také program pro děti i dospělé. Hodovat se bude i na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, kde se v kulinářské show představí šéfkuchaři se svými specialitami.

Kraj Vysočina

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského představí v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou Miro Žbirka Symphonic, tedy koncert Miro Žbirky a Moravské filharmonie Olomouc. V Letním kině Jihlava na vás pak čeká festival Magmafest. Rockový festival za účasti nejpopulárnějších rockových kapel, jako je Alkehol, Arakain, Dymytry nebo Škwor.

Olomoucký kraj

Známý Litovelský otvírák otevře již počtrnácté dveře Pivovaru Litovel, který návštěvníkům umožní nahlédnout pod pokličku litovelských sládků díky komentovaným prohlídkám. Těšit se můžete také na koncerty desítek oblíbených českých i zahraničních hudebních skupin. Na zámek Plumlov o víkendu dorazí šermíři. Můžete se těšit na nejžádanějšího kejklíře v republice Vojtu Vrtka, těžkooděnce Taranis, skupinu gotických tanců Roseta nebo divadlo Koňmo.

šermíři

Zlínský kraj

V rámci Rožnovského parního léta se můžete v sobotu svézt parním vlakem tam a zpět mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm

Jihomoravský kraj

Festival Moravské hrady se v pátek a v sobotu koná na hradě Veveří. Sobotní komentovaná prohlídka města Brna bude zaměřená na soužití Čechů, Němců a Židů v tomto městě. Start prohlídky je na Moravském náměstí, uprostřed parku u fontány. Mikulovské výtvarné sympozium bude tuto sobotu zakončeno v prostorách mikulovského zámku vernisáží výstavy vytvořených děl a koncertem.

Moravskoslezský kraj

Tento pátek a sobotu pokračuje ostravský LétoFest, festival kde se představí známé české kapely a kde toto léto vystoupí skupina Kabát na jediném koncertě. V neděli vás v ostravském Divadle loutek čeká představení pro děti Paskudárium, ale později také pro dospělé zvané Vítězné svině, které zahrají Buchty a loutky.

Divadle loutek

 

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

31. Divadelní festival Bez hranic -…

01.10.2022 - 08.10.2022
Český Těšín

Letošní festival se uskuteční v termínu 1.10.- 8.10.2022 v Českém Těšíně a polském Cieszynie. Během osmi festivalových…

Recitál Ondřeje Rumla - Třebíč

03.10.2022 - 03.10.2022
Národní dům, Karlovo…

Písně, šansony a další harampádí.

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete