Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 11.-12.2.2017

Tento krásný zimní víkend nabídne řadu zajímavých sportovních akcí, které byste v jiném ročním období jen těžko zažili. Také nebude chybět řada masopustních akcí a samozřejmě i oslava svátku sv. Valentýna.

Tento krásný zimní víkend nabídne řadu zajímavých sportovních akcí, které byste v jiném ročním období jen těžko zažili. Také nebude chybět řada masopustních akcí a samozřejmě i oslava svátku sv. Valentýna.

Praha

O nadcházejícím valentýnském víkendu můžete navštívit Museé Grévin v Praze a vytvořit si zde originální valentýnská přáníčka v jejich workshopu. Národopisné muzeum Národního muzea zve na tradiční řemeslné dílny. Tuto sobotu vás zde čeká modrotisková dílna. 

Museé Grévin

Tuto sobotu se můžete také v Národním technickém muzeu rozloučit s výstavou Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV. K ukončení úspěšné výstavy zde bude připraven bohatý program.  Národopisná expozice Národního muzea si na tuto sobotu připravila program, který představí folklorní regiony Čech Moravy a Slezska, tentokrát to bude Strážnicko. 

Středočeský kraj

Tuto sobotu se vydá od Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna masopustní průvod nejrůznějších masek. Ve Stránčicích si tuto sobotu můžete zatančit na Cowpackově country bále. Čeká vás mimo jiné ukázka a výuka country tanců, tombola a další.

Jihočeský kraj

V Černé v Pošumaví startuje tuto sobotu závod pro ty, kteří chtějí prověřit svou zdatnost v opravdu náročných podmínkách. Lipno Ice Marathon nabízí maratonskou trať i půlmaraton. A pokud odvolí zimní podmínky, pak závod zahrne i brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Oba víkendové dny nabídne Lipno oblíbený otevřený závod v obřím slalomu, Kramolínský obřák, pro děti i dospělé, kteří si chtějí vyzkoušet závod ve sjezdovém lyžování.

 Lipno Ice Marathon

Plzeňský kraj

Nenechte si ujít festival přírodního stavitelství, který proběhne tuto sobotu v Plzni. Mimo jiné se zde dozvíte, jak vypadají konstrukční systémy domů ze slaměných balíků nebo jak snížit energetickou spotřebu domu.

Karlovarský kraj

Všichni lyžaři Skiareálu Klínovec budou mít od pátku 10. až do neděle 12. 2. možnost zakusit si lyžařskou reality show S ČT Sport na vrchol. Čeká je zde závod v obřím slalomu.

Ústecký kraj

Až do soboty si můžete přijít prohlédnout výstavu klauzurních prací zimního semestru 2016/17 studentů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Výstava nese název práce Zimní sklizeň 17. A pokud byste si rádi užili masopustní zábavu, pak zamiřte v sobotu do Vtelna.

Liberecký kraj

V Libereckém kraji bude o víkendu probíhat řada masopustních oslav a průvodů. Z nich vybíráme například masopust v Doksech, v Dlaskově statku v Dolánkách nebo Harcovský masopust. Severočeské muzeum v Liberci zve malé diváky na Zimní medvědí pohádku. Součástí bude i výtvarná minidílna.

Dlaskův statek

Pardubický kraj

Oba víkendové dny můžete navštívit festival severské filmové tvorby, Severská filmová zima, který se koná na Malé scéně v Ústí nad Orlicí. Za masopustem můžete v sobotu vyrazit do Hamrů nebo do Jablonného nad Orlicí.

Královéhradecký kraj

Určitě si nenechte ujít oslavy svátku sv. Valentýna na hradě a zámku Staré hrady. Tam na vás už čeká skřítek Láskulín a řada jeho kamarádů. Provázet Vás bude třeba princezna Laskonka nebo starohradská čarodějnice Valentýna a můžete se těšit na čokoládové pochoutky. Masopustní zábava, navíc v doprovodu divadla, bude připravena v Markvarticích v sobotu.

Zlínský kraj

Ve Zlatém jablku Zlín vás čeká od pátku až do neděle zábavný Valentýn. Bude zde připraven zábavný valentýnský fotokoutek pro zamilované páry i pro celé rodiny. A pokud vyrazíte na hrad Lukov, tak se tu v sobotu můžete zúčastnit lukovského zimního víceboje. Čekají vás netradiční zimní sportovní disciplíny, jako například tažení břemene, hod kládou nebo běh na lyžích i bez nich.

Olomoucký kraj

Galerie Šantovka připravila pro své víkendové návštěvníky čokoládový festival. Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. V sobotu se koná také uničovský ples pod záštitou města Uničova v G clubu. V sobotu si můžete také zatančit na velkém divadelním bále v Moravském divadle v Olomouci.

Jihomoravský kraj

Co takhle vyrazit na maškarní bál do Zoo Brno. Tradiční maškarní bál s Brněnskými písničkovými tetinami, Matyldou a Klotyldou,  proběhne v přednáškovém sále tuto sobotu. Zoo Park Vyškov láká na hmyz na talíři, tedy akci, kde se dozvíte, jak se připravují čerstvé hmyzí pochoutky. Ty zde připraví kuchař přímo před vašima očima. V Brně vás čeká také V. reprezentační ples Kantilény, letos s tématem gangsterek.

Moravskoslezský kraj

Mezinárodní halový atletický mítink ve skoku do výšky Beskydská laťka se těší na všechny diváky tuto sobotu v Třinci. Svátek sv. Valentýna můžete oslavit v Zoo Ostrava.  Pro všechny zamilované páry zde bude připravené zvýhodněné vstupné a speciální komentované prohlídky o tom, jak to chodí mezi zvířecími partnery.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Mluviti pravdu 2024 - Mělník

05.03.2024 - 05.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Lunana - yak ve škole 2024 - Ostrava

05.03.2024 - 05.03.2024
Minikino

Filmové představení. Jednoduchý příběh s velkým srdcem – zpívat v baru někde v Austrálii nebo učit vysoko v Himálaji ve…

Jak v Himálaji 2024 - Ostrava

06.03.2024 - 06.03.2024
ZOO přednáškový sál

Beseda o jacích a lidech.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. březen

Dnes má svátek Kazimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete