Statistika našeho portálu

  • 102 701 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 11. – 13. července 2014: Den jedovatých tvorů, Borůvkobraní, či první Kryštof Kemp

Také tento víkend se koná mnoho zajímavých akcí. Výběr těch nejlepších ze všech koutů republiky najdete v našem pravidelním článku.

Také tento víkend se koná mnoho zajímavých akcí. Výběr těch nejlepších ze všech koutů republiky najdete v našem pravidelním článku.

Praha

V sobotu se v pražské ZOO uskuteční Den jedovatých tvorů. Budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do světa jedovatých zvířat, zjistíte, jak a proč jejich jed vlastně vzniká nebo k čemu ho využívají. Od 10 do 17 hodin bude pro návštěvníky připraven program na Zakázance, stezce vedoucí ze spodní do horní části zoo. Již podruhé se tuto sobotu v Praze 3 uskuteční akce Husité na Vítkově, která zavede návštěvníky do středověku a připomene populární formou historii husitství. Během středověké slavnosti čekají na návštěvníky žižkovského kopce dvě rekonstrukce slavné bitvy a pestrý program pro celou rodinu. Zajímavý den zažijí v sobotu návštěvníci v Království železnic, kde si připravili akci s názvem Faraoni starého Egypta. Během krátké ukázky z programu Atlantis Centra: Domu zážitků budete například mít možnost na chvíli se také stát starověkým vládcem a napsat si do kartuše své jméno v hieroglyfech.

Středočeský kraj

Mladá Boleslav tento víkend opět ožije motorismem při Rally Bohemia. Právě v tomto roce při Rally Bohemia proběhnou oslavy 40 let od doby, kdy se poprvé objevil automobil značky Škoda s označením RS. Letos slaví kapela Spirituál Kvintet neuvěřitelnou pětapadesátou sezónu svého působení a v sobotu večer vystoupí na hradě Křivoklát. Tradiční koncert na hradě Křivoklátě začíná ve 20,30 hodin na dolním nádvoří hradu.

Jihočeský kraj

Tento víkend si v Písku nenechte ujít Hrátky na Otavě, kde si můžete užít interaktivní program pro celou rodinu. Program bude v pátek zahájen zprovozněním lanové dráhy z historických parkánů na Městském ostrově.  V sobotu bude program obohacen o vodní zorbing, divadlo pro děti, či vystoupení kapely Jablkoň a mnoho dalšího. V sobotu a v neděli se v Borovanech uskuteční tradiční Borůvkobraní, které proběhne v areálu borovanského kláštera. Na programu jsou soutěže, tvůrčí dílny, hudba, pohádky, jarmark a mnoho dalšího. Borůvkovou tvůrčí dílnu zaměřenou na korálkování doplní Teátr Víti Marčíka o pohádku Bajaja, to vše v borůvkové zahradě borovanského kláštera.

Plzeňský kraj

Nejpopulárnější domácí orientační závod dvojic na horském kole podle turistické mapy Superior Bike Adventure se uskuteční v sobotu a neděli v Nové Vsi. Samotný závod povede opuštěnými a zapomenutými oblastmi centrální části CHKO Český les. V sobotu navštivte na hradu Velhartice Pohádkové odpoledne. Připraveno je divadelní představení pro děti i dospělé.

Karlovarský kraj

Do Mariánských Lázní přijďte v pátek udělat dobrou věc a pomoct handicapovaným cyklistům. Od 10 do 20 hodin zde bude moci každý projet na kole speciální bránou. Za každého cyklistu, který projede bránou, věnuje Birell 5 Kč na pomoc handicapovaným lidem, kteří se chtějí vrátit na kolo. Patronem projektu je cyklistická legenda, zlatý paralympionik Jiří Ježek. Na zámku Štědrá nedaleko Karlových Varů bude v sobotu Potlach. Těšit se můžete na trampskou a country muziku, včetně výstavy Vojty Horálka "Dignified Tramping", trampské soutěže pro děti i dospělé. Na programu je také prohlídka zdevastovaného zámku a večerní posezení u táboráku.

Ústecký kraj

Zajímá vás, jak se připravuje krmení pro zvířata? Přijďte se v sobotu podívat, co skrývá tajemství kuchyně v ZOO Ústí nad Labem. V okolí pavilonu exotária budou od 12 do 16 hodin připraveny soutěže pro děti a možnost kontaktu s vybranými druhy zvířat. Na zámku Krásný Dvůr se sobotu bude Skotačit se Skoty. Můžete se těšit na silácké klání v tradičních skotských disciplínách, vystoupení dudáků, tanečnic, šermířů, na koňskou show, ukázky sokolnictví a ještě mnohem více.

Liberecký kraj

V sobotu či neděli si nenechte ujít Šermířské rozvernosti na Bezdězu. Skupina scénického šermu a divadla Bibus Spiritus se Vám představí v novém vystoupení O Karlu IV. a loupeživém rytíři. Těšit se můžete nejen na historický středověký příběh, ale i na šermířské souboje. V sobotu se ve Svijanském Újezdě uskuteční Slavnosti Svijanského piva. Slavnosti nabídnout program, který poběží současně na dvou hudebních scénách. První nabídne známé kapely a tváře české hudební scény, druhá alternativní muziku a méně známé umělce. Vyberte si sami, na co budete mít zrovna náladu.

Královéhradecký kraj

V Městském parku ve Špindlerově Mlýně se v sobotu uskuteční Pohádkový den Mlynářovy toulky. Čeká na vás Putování po stopách mlynáře plné zábavy, veselí, soutěží a zábavných her pro děti i dospělé. Na zámku Hrádek u Nechanic se v sobotu bude konat Zahradní slavnost. Na nádvoří zámku bude tržiště s pochutinami a připraven bude zábavný program pro děti všeho věku. Součástí bude také květinová show, komentované přehlídky historických šatů a dražby kytic.

Pardubický kraj

V sobotu se v Hlinsku uskuteční Hubertův country festival, který kromě spousty kvalitní muziky přinese nově také netradiční antisportovní Betlémské hry. Závodníci i diváci se mohou od 10:00 hodin těšit na hod kovovou podkovou na cíl, závody balíků, vrh kamenem, hod kládou, selský běh, tlučení špačků a na vrcholnou disciplínu – přetahování lanem. V neděli se na Kunětické hoře ve Starém Hradišti uskuteční Festival dobových řemesel. Těšit se můžete na ukázky tradičních lidových řemesel a velký prodejní trh jak na nádvoří, tak v interiérech hradního paláce.

Kraj Vysočina

Vystoupení nejatraktivnejších hudebních skupin České republiky a nejlepších hudebních skupin kraje Vysočina na jednom podiu můžete zažít tento víkend na Vysočina Festu. Uvidíte zde například Čechomor, Tomáš Klus, Wanastowi Vjecy, MIG  21, Tata boys, Tři sestry a mnoho dalších. O víkendu bude Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem rájem pro milovníky koní. V sobotu se zde koná Velký den koní. Návštěvníci se mohou těšit na úžasné ukázky drezury ve španělském stylu Kladrubského a Lipického koně. Nebudou chybět ani ukázky parkuru a soutěž o nejkrásnějšího koně.

Olomoucký kraj

Přední česká skupina Kryštof vynechá tento rok až na pár výjimek tradiční letní festivaly a místo nich nabídne své koncerty v sedmi největších amfiteátrech napříč celou republikou. První Kryštof Kemp se uskuteční tuto sobotu v amfiteátru Náměště na Hané. Bydlely na hradě děti? A hrály si? Při edukačním programu Cestovatelé v čase se děti tuto neděli na hradě Šternberk společně s lektorem přenesou do minulosti a podívají se, jaký byl život dětí na panském sídle.

Jihomoravský kraj

V sobotu si nenechte ujít Blanenské zámecké gulášobraní na zámku Blansko. Nová soutěž ukáže, kdo skutečně umí uvařit nejlepší guláš z hovězího masa. Festival Pod Kaštany otevírá tuto sobotu již podeváté své brány pro malé i velké v krásném a lehce dostupném areálu Pod Kaštany v Modřicích u Brna. Odpolední program pro děti (ale i rodiče) bude v duchu šikovných rukou, ale i zábavy, divadla a podpoření dobré věci - Útulek pro kočky Brněnský Max.

Zlínský kraj

Letos již po osmé otevře hrad Buchlov své brány mistrům černého řemesla.  V sobotu a neděli se na I. a II. nádvoří sejde několik desítek kovářů, nožířů, měditepců, platnéřů a jiných kov zpracujících umělců. Kováři budou, přímo před vašima očima, u desítky výhní zhotovovat svá díla. Další ročník mezinárodního setkání lidových řezbářů Hejův nožík se uskuteční tuto sobotu ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Moravskoslezský kraj

V pátek můžete na hradě Sovinec zažít Bartolomějskou noc. Nenechte si ujít Napínavý večerní příběh zakončený fantastickou ohňovou show. Nebudou chybět večerní, lehce strašidelné netradiční prohlídky o životě v obléhaném hradě v předvečer rozhodující bitvy. V sobotu se v Albrechticích v areálu Zámostí budou konat Albrechtické pivní slavnosti. Těšit se můžete na 8 pivovarů, 3 bary, 2 hudební scény, závody s pivem a mnoho dalšího.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete