Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 12.-13. března

Pro blížící se víkend jsme pro Vás vybrali zajímavé výstavy a akce, které už předznamenávají blížící se Velikonoce. Na řadě míst se můžete také vydat na vynášení Morany a vítání jara.

Pro blížící se víkend jsme pro Vás vybrali zajímavé výstavy a akce, které  už předznamenávají blížící se Velikonoce. Na řadě míst se můžete také vydat na vynášení Morany a vítání jara.

Praha

V Nové budově Národního Muzea je pro Vás připravena další zajímavá komentovaná prohlídka nově otevřené přírodovědecké expozice Archa Noemova. Tentokrát na téma Zvířata nad propastí. Vypravit se na ni můžete v sobotu. Do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur Vás zvou na malování na hedvábí v rámci výtvarné dílny.

Pokud se v sobotu půjdete podívat do Národopisného muzea Národního muzea, pak se můžete těšit na Zdobení velikonočních kraslic stužkou a voskem, které si pro Vás připravili v rámci výuky tradičních řemesel. Zajímá Vás cestování a filmy o něm? Pak nesmíte chybět na cestovatelském festivalu Kolem světa, který pořádá Praha 5 v Národním domě na Smíchově. V sobotu můžete také zjistit, jak si zvířata povídají. Dozvíte se to ve vzdělávacím centru v pražské zoo.

Pokud byste si o víkendu raději šli poslechnout hudbu, pak Vás možná zláká koncert protřelého folkaře Austina Lucase, který se vydal na evropské turné u příležitosti vydání nové desky "Between The Moon and The Midwest". 

V neděli a v pondělí můžete své nejlépe osmi až třináctileté děti vzít do kina na festival Jeden svět. Připraveny pro ně budou bloky krátkých dokumentárních filmů o dětech podobného věku z celého světa.

Jeden svět

Středočeský kraj

Festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2016 se koná v sobotu na Kladně v kině Hutník. Muzeum Mělník zve na tradiční lidovou akci vynášení Morany

Jihočeský kraj

Vynášení Morany v Jihočeském kraji můžete zažít v neděli v Jindřichově Hradci a v Českých Budějovicích.

Královéhradecký kraj

Od pátku do soboty se můžete vypravit na veletrh Infotour a Cykloturistika do Hradce Králové. Sportovní příznivce zveme na CEV Volleyball European Tour, mezinárodní volejbalovou sérii na sněhu, která se koná od pátku do neděle ve Špindlerově Mlýně

 Snow volleyball

Velikonoční jarmark můžete nevštívit v Hostinném nebo v Adalbertinu v Hradci KrálovéVynášení smrtky se koná v neděli v Trutnově

Liberecký kraj

Seznámit se blíž s islámem můžete na sobotní speciální akci v Centru Generace v LiberciPralesní filmový festival je název akce, která se koná v sobotu v Českém Dubu. Uvidíte zde pásmo krátkých filmů a zakoupením koláčků podpořit projekty na záchranu mlžného lesa v Kamerunu a outloňů váhavých na Sumatře. 

Pokud letos plánujete svatbu, pak Vás možná zaujme svatební veletrh v České Lípě.

Jihomoravský kraj

Do Campusu Brno se vydejte na čokoládový festival. Jistě si zde na své přijdou všichni milovníci této sladké dobroty. Do Pavlova na Jižní Moravě Vás možná zavede jarní vinařská stezka, která bude pro všechny návštěvníky otevřena od pátku do neděle. 

Moravskoslezský kraj

Zámek Linhartovy v Albrechticích se v sobotu stane dějištěm velikonočního jarmarkuVelikonoce jsou tady je název akce, která se koná v Domě knihy v Ostravě. Na návštěvníky zde čeká různé velikonoční tvoření, zajímavé a netradiční nápady na zdobení velikonočních vajíček. Black and White je název netradičně pojatého zpracování baletu. Labutí jezero pro 21. století představuje moderní pojetí klasického Čajkovského díla. Navštívit jej můžete v neděli v Třinci.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete