Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 12.-13. listopadu 2016

Nadcházející víkend bude převážně zaslíben mladému vínu a jeho ochutnávkám v rámci svatomartinských akcí. Mnohde je doprovodí také lampionové průvody pro děti a další doprovodné akce. Vybrat si můžete ale i koncerty, vzdělávací akce nebo sportovní zážitky. Hezký víkend.

Nadcházející víkend bude převážně zaslíben mladému vínu a jeho ochutnávkám v rámci svatomartinských akcí. Mnohde je doprovodí také lampionové průvody pro děti a další doprovodné akce. Vybrat si můžete ale i koncerty, vzdělávací akce nebo sportovní zážitky. Hezký víkend.

Praha

Už od pátku můžete vyrazit na Cannafest, který se koná na Výstavišti Incheba v Holešovicích. V rámci oblíbeného konopného festivalu vás čeká také chillout zóna - místo, kde najdete nejen bohatý hudební program, ale také kvalitní drinky na baru a zajímavé soutěže. Akce končí v neděli. 

Tuto sobotu se můžete také zapojit do Národní potravinové sbírky 2016 a podpořit svým nákupem potravin ty, jimž na základní potraviny nezbývá dost peněz. Podpořit dobrou věc můžete na mnoha místech republiky. Národní zemědělské muzeum pořádá v sobotu tradiční Letenskou husu a košt svatomartinského vína. Národopisné muzeum Národního muzea zva na řemeslné dílny. Návštěvníci si tak v sobotu budou moci vyrobit kralické dřevěné figurky. Do Nové budovy Národního muzea vás zveme zase na Retroden, akci, kde se děti ve věku 6–12 let budou moci "jen pro ten dnešní den" stát manekýnkou a obléknout retro šaty a historické kostýmy z fundusu České televize. Součástí je i komentovaná prohlídka výstavy Retro.

V sobotu se v Praze také uskuteční mistrovství světa v akrobatické gymnastice. Účastnit se budou i zástupci dalších čtyř států – Polska, Německa, Rakouska a Maďarska. 

mistrovství světa v akrobatické gymnastice

Středočeský kraj

Svatomartinské akce vás čekají i ve Středočeském kraji. Na svatomartinské posvícení můžete vyrazit například na zámek Loučeň. Čeká vás sobotní program, kde mladé víno poteče proudem a kam jistě zavítá i sv. Martin. Svatomartinské víno poteče v sobotu i v Kutné Hoře, kde budou připravené svatomartinské hody.

Já jůtůber zavítá v sobotu do Olympie v Mladé Boleslavi

Jihočeský kraj

V Jihočeském kraji můžete ochutnat výtečné domácí svatomartinské menu nedaleko Třeboně, v restauraci Penzionu Dvorce. Specialitou bude pomalu tažená husa z jihočeského vyhlášeného chovu na Jakuli a samozřejmě svatomartinská vína, ta z Velkých Pavlovic. 

Svatomartinské menu

Inspiraci na vánoční dárky najdete na festivalu Hračkárna, který můžete navštívit v sobotu v Táboře. Zajímají vás nanotechnologie, nebo o nich naopak nevíte nic a rádi byste se dověděli? Pak vás zveme na Nanoden do Českých Budějovic

Plzeňský kraj

Na zámek Zbiroh zavítá i letos sv. Martin a s ním ochutnávky mladých vín přímo od vinařů. Těšit se můžete i na svatomartinskou husu a příjezd sv. Martina na bílém koni.

Karlovarský kraj

Zámek Seeberg letos zakončí svou sezonu koncertem staré hudby. V sobotu odpoledne se zde můžete zaposlouchat do hudby italského seicenta.

Ústecký kraj

Do Ústeckého kraje, do Podbořan, opět zavítá Snow film fest, festival filmů o extrémním lyžování, skialpinismu, zimních expedicích a dalších extrémních radovánkách. Electro Swing Magic, elektroswingová párty se koná v sobotu v Litoměřicích.

Liberecký kraj

Svatomartinský jarmark s krůtími hody a festivalem řemesel můžete navštívit v sobotu v Brništi. Těšit se můžete na dřevosochání, vystoupení šermířských skupin, workshopy, příjezd sv. Martina na bílém koni a samozřejmě i průvod s lampionky.

A pokud doma máte kabelku, kterou už nenosíte, tak ji nevyhazujte a vezměte na kabelkový bazar, který se koná v sobotu ve Forum Liberec. Peníze z dražby kabelek půjdou na pomoc dětem.

Pardubický kraj

Muzikál Děti Ráje vyráží na turné a v sobotu jej můžete navštívit v Pardubicích. V muzikálu zazní legendární popové písně, které většina bude znát. Pokud fandíte spíš metalu, pak vás zveme na koncert Arakain a Dymytry, které v rámci podzimní Arakain Dymytry Tour 2016 zahrají pro své fanoušky v sobotu v Chrudimi

Královéhradecký kraj

Hrad a zámek Staré Hrady zve všechny na oblíbené svatomartinské čokoládobraní, tedy slavnosti sladké pochoutky, ale i mladého vína. Na ochutnání budou horké i studené čokolády různých barev a chutí, ale samozřejmě i mladé víno z Čech a Moravy, řemeslný jarmark nebo rytířské turnaje.

Svatomartinské víno ochutnáte také ve Vrchlabí. Do degustace bude zaměřeno na 15 vinařství a jejich mladá vína. Vystoupí také jazzová kapela, takže se máte určitě na co těšit.

Kraj Vysočina

Kapela Wohnout oslaví o víkendu 20 let svého koncertování. Slavit se bude koncertem v Národním domě v Třebíči. V Třebíči v divadle Pasáž vás také čeká divadelní představení oblíbených včelích medvídků. Na lampionový průvod můžete o sobotním večeru se svými dětmi vyrazit do parku Budoucnosti v Havlíčkově Brodě.

Včelí medvídci

Olomoucký kraj

Od pátku do neděle bude v Olomouci na Horním náměstí probíhat svatomartinský trh, který zahájí přípitek svatomartinským vínem v pátek 11. 11. v 11 hodin. A pokud byste si radši zasportovali, tak se můžete zúčastnit Losinského badcupu, amatérského turnaje čtyřher v badmintonu.

Zlínský kraj

Oba víkendové dny se můžete inspirovat na vánoční dárky, a nebo si jen tak pohrát na festivalu stavebnic ve Zlíně

Jihomoravský kraj

Jubilejní 10. ročník filmové přehlídky Visions of Light 2016 nabídne retrospektivu divácky nejúspěšnějších filmů. Festival probíhá od čtvrtka do soboty v brněnském kině Art. Sv. Martina přivítají v Šaldorfských sklepích, ve Velkých Pavlovicích, Mutěnicích a mnoha dalších místech tohoto vinařského kraje. Oba víkendové dny se konají historické jarmarky na zřícenině hradu Nový hrad u Adamova

V Brně letos proběhne premiéra nového festivalu Brno Cake. Jedná se o soutěžní přehlídku cukrářů a pekařů z řad regionální a řemeslné výroby. Přijďte se na jejich mistrovské umění podívat v neděli na Malou Ameriku.

Brno Cake

Moravskoslezský kraj

Pokud jste dosud ještě nestihli žádný výlov rybníka, tak máte možnost tento víkend na rybníku Bezruč v Jistebníku. Ochutnávka svatomartinského vína bude připravená v sobotu na hradě Starý Jičín. V neděli se zde můžete těšit na zabíjačkové speciality. 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Hvězdná Toyota roadshow ve Zdibech …

04.12.2023 - 04.12.2023
Domanský s.r.o., Zdiby…

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Rozsvícení vánočního stromu a MINT …

04.12.2023 - 04.12.2023
Palackého náměstí

MINT Market se vrátí do Kutné Hory u slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na Palackého náměstí, které se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete