Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 12.-13. srpna 2017

Prázdniny se přehouply přes polovinu a možná právě rozmýšlíte, kam se o víkendu vydat a jak si je ještě užít. Třeba vám ve výběru pomohou naše tipy na víkend.

Prázdniny se přehouply přes polovinu a možná právě rozmýšlíte, kam se o víkendu vydat a jak si je ještě užít. Třeba vám ve výběru pomohou naše tipy na víkend.

Praha

V sobotu oslaví v pražské zoo Mezinárodní den slonů a lvů. Přijďte ho oslavit s nimi a můžete se těšit na akci s názvem nejsilnější zvířata, která proběhne právě u slonů. Nebo se můžete vydat na další komentovanou prohlídku expozice Archa Noemova v Nové budově Národního muzea, tentokrát s názvem Kde se vzali v arše.

Středočeský kraj

Lucemburkové na Křivoklátě je název poslední scénické prohlídky, která se koná tuto sobotu v noci na Křivoklátě. Tak si nenechte tento autentický zážitek v kostýmech s herci ujít. Na oživenou historii láká i hrad Točník, kde uvidíte historický šerm, sokolnictví, tanečnice a dobovou hudbu, ukázky řemesel, ale třeba i středověkou mučírnu.

Lucemburkové na Křivoklátě

Šestým letním zámeckým bálem na nádvoří zámku Březnice vyvrcholí letní zámecké kulturní akce. Pořadatelé slibují, že se hraje a tančí za každého počasí.

Jihočeský kraj

Skupina Blackmore's Night vystoupí na koncertě v Českém Krumlově tuto sobotu. Můžete se těšit na originální hudbu v duchu středověku a mysticismu a také malebné prostředí pivovarské zahrady. Nebo se můžete v sobotu osvěžit na prachatickém festivalu piva, kde budete moci během celého dne ochutnat piva z malých pivovarů, poslouchat hudbu a prohlédnout si samotný Prachatický pivovar.

Plzeňský kraj

Chodský rockový festival, čili Chodrockfest, rozhýbe v pátek a v sobotu všechny návštěvníky Chodských slavností v Domažlicích. Na dvou scénách tu vystoupí několik desítek hudebních skupin, převážně s rockovým zaměřením. Oba víkendové dny si v Olympii Plzeň můžete vyzkoušet své povolání snů. Tentokrát vás čeká povolání hasič a workshopy, odborníci a soutěže na toto téma.

Na sobotu si připravilo město Rokycany a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech akci Den s těžkou technikou, tedy program zaměřený na prohlídky, ukázky činnosti a jízdy vojenské techniky a techniky integrovaného záchranného systému.

Karlovarský kraj

V sobotu můžete zamířit do Karlových Varů na Festival uměleckého skla. Čeká vás zde pravidelná přehlídka autorského současného skla v prostorách přízemí a patra Vřídelní kolonády, kde se představí výtvarníci z ČR i ciziny, tentokrát jako hosté na výstavě hlavního umělce ak. mal. Jiřího Šuhájka.

Pokud vás láká zažít středověk na vlastní kůži, pak se vydejte na Středověké slavnosti purkrabího Půty na hrad Loket. O víkendu zde vstoupíte do časů gotiky a uvidíte šermířské klání, kejklíře, divadlo a hudbu, ale i různá řemesla.

Ústecký kraj

Na hradě v Budyni nad Ohří se v sobotu rozhoří historická bitva, kde krom samotné bitvy uvidíte ukázky palných zbraní, budete si moci prohlédnout tábor a zaposlouchat se do historické hudby. V Mostu se můžete přidat na zážitkový běh NN Night Run, který se běží v sobotu délce 10 a 5 km.

Budyně nad Ohří

Královéhradecký kraj

Také v Královéhradeckém kraji vás čekají historické slavnosti. Tento víkend se konají na hradě Kost, kam přinesou nejen atmosféru časů dávno minulých, ale především ukázky šlechtického života té doby, kde nebudou chybět akrobaté na laně, šermíři nebo středověká hudby v hradní kapli.

Akcí zcela jiného rázu bude sobotní Kunštátský drvoštěp, tedy závody ve štípání a řezání dřeva. V doprovodném programu se můžete těšit i na ukázky řezbářské práce nebo prezentace firem prodávajících vybavení na práci v lese.

Na historická motorová vozidla se můžete zajet podívat do Ratibořic u České Skalice. Koná se zde již šestnácté setkání veteránů.

Pardubický kraj

Od pátku do soboty vás zveme také na hudební festival Janouškovo Ústí. V Ústí nad Orlicí uvidíte přehlídku folk a country kapel, kde vystoupí například Žalman a spol., Devítka, Pozdní sběr, Folk team či Poutníci. 

Multižánrový zážitkový open-air festival Friends Fest se koná v sobotu na dostihovém závodišti v Pardubicích. Vystoupí zde jako hlavní hvězda festivalu legendární kapela URIAH HEEP!

Kraj Vysočina

Mezinárodní hudební festival Petera Dvorského vás možná v sobotu přiláká do Jaroměřic nad Rokytnou nebo do Dukovan. Na obou místech se uskuteční koncerty vážné hudby. Westernové městečko Šiklův Mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem pořádá v sobotu Rodeo mistrovství ČR

Olomoucký kraj

 V sobotu si nenechte ujít divadelní představení v historickém areálu pod hradem Bouzov, teré nese název Smím prosit? Čeká vás svižná komedie se vtipnými dialogy a hereckými výkony. Další z letních festivalů je připraven na tuto sobotu. Litovelský Otvírák přinese na tři scény spoustu dobré hudby různých žánrů.

Zlínský kraj

I letos se můžete vypravit na Mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni do Velkých Karlovic. Koná se v sobotu a program bude opravdu bohatý. Valašské muzeum v přírodě - skanzen v Rožnově pod Radhoštěm vás zve na starodávný jarmark. Kromě jarmarečního zboží se můžete těšit na doprovodný program pro celou rodinu.

skanzen

Jihomoravský kraj

Vzpomínku na slavnou obranu Brňanů proti útoků Švédů za třicetileté války vám přinesou Dny Brna, které od čtvrtka do soboty nabídnou historické slavnosti. Akce budou probíhat na mnoha místech, stačí si jen vybrat. Festival Moravské hrady tentokrát zavítá na hrad Veveří. V pátek a v sobotu se vás čeká řada koncertů a vystoupení a spousta skvělé letní atmosféry. Na zámku Slavkov u Brna se v sobotu odehrají Napoleonské hry.

Moravskoslezský kraj

Na Slezskoostravském hradě si o víkendu dají sraz čeští kováři i kováři z celého světa. Děti se mohou těšit na dětskou kovárnu s několika pracovišti, kde si děti samy mohou kování vyzkoušet. LétoFest 2017 se koná tuto sobotu v Ostravě a vystoupí na něm známé kapely, jako jsou Wanastowi Vjecy nebo Lenny či Ewa Farná.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete