Statistika našeho portálu

  • 102 342 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 12. - 13. února

Tento chladný únorový víkend bude v České republice probíhat spoustu zajímavých akcí a jako vždy vám přinášíme pestrý výběr těch nejzajímavějších. Největším lákadlem víkendu bude asi tradiční Jizerská 50. Nebude chybět ale mnoho menších lokálních akcí. Kromě toho příští pondělí přivítáme Valentýna - svátek všech zamilovaných.

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Kam s dětmi na zábavnou a interaktivní akci, při které se třeba i něco dozví? V centru Prahy se můžete připojit k zábavné akci pro rodiče a školní děti - O Praze hravou formou. Na děti čekají zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy. První část společná na Karlově mostě, druhá část je bojovka v terénu s mapičkami na Kampě.

Dějiny násilí, adaptaci známého autobiografického románu Édouarda Louise, hvězdy francouzské literatury, uvede v české premiéře Švandovo divadlo. Příběh mladíka, který se stal jedné vánoční noci obětí zločinu, režíruje Tomáš Loužný patřící k nejnadějnějším tvůrcům nastupující divadelní generace. Hlavní postavu, mladého homosexuála Eddieho procházejícího trnitou cestou vzpomínek i policejního vyšetřování, hraje Oskar Hes. Muže jménem Reda, náhodného milence a násilníka, ztvárňuje Jan Grundman. Silný příběh vyprávěný z hlediska oběti je líčený jako napínavá detektivka naruby. Premiéra je
12. února ve Studiu Švandova divadla.

 

Středočeský kraj

Nevázané masopustní veselí se po roční pauze opět vrací do Nymburka. Úderem 10. hodiny předá starosta město masopustnímu reji. Průvod maškar se pak vydá z Náměstí Přemyslovců na obchůzku historickým centrem. Nakonec porazíte kobylu, spálíte basu a budete se veselit, jak to k masopustu patří. Chybět nebude pohádka pro děti, dětský kolotoč, staročeská kapela, zabijačkové hody a další stánky s občerstvením. Přijďte se pobavit, zadovádět si, zatancovat a nejlépe ve vlastní originální masce!

 

Jihočeský kraj

Popadla Vás někdy touha dokázat sami sobě, že uběhnete dál, vyskočíte výš, dojedete na konec světa, potopíte se hlouběji? Prvním krokem v případě běžeckého maratonu je obout tenisky a začít trénovat. Lipno Ice Marathon je však něčím výjimečný. Nestačí "jen" umět běhat a vydržet tradičná maratonskou vzdálenost 42,195 km. To vše totiž musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu. Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách sratuje v sobotu na Lipně

 

Plzeňský kraj

Přijďte si užít svátek lásky se zvířátky! Farmpark u Toma v Ledcích pro vás má speciální valentýnské farmářské trhy, které si můžete užít společně se zábavným programem pro děti. V neděli si můžete užít svátek lásky i se zvířátky, opéct si špekáček na ohni a prostě si jen udělat hezký den.

 

Ústecký kraj

Děčínská zoologická zahrada v závěru tohoto týdne připomene jedno velmi významné výročí. Je jím tzv. Darwinův den. Při této příležitosti pro návštěvníky si pro nášvtěvníky připravili Darwinovu stezku, na které se o tomto vědci dozví mnoho zajímavého. Povede areálem zoo, startovat bude u orientačního plánu. Stezka je pojata jako soutěž. Příchozí se mohou těšit na 6 zastavení. Pokud správně odpoví na přichystané otázky, získají vždy jedno písmenko do tajenky,  Když se podaří tajenku vyluštit a poslat výsledek prostřednictvím SMS, budou pak zařazeni do losování o hezké ceny, kde nechybí vstupenky do zoo a spousta suvenýrů

 

Liberecký kraj

Každoroční závod a dlouholetá česká sportovní tradice Jizerská 50 se koná již tento víkend. Kromě klasické Jizerské 50 km trasy bude během víkendů v Jizerkách probíhat mnoho dalších kratších závodů - 10, 20, 25 nebo 30 km. Kromě toho se můžete těšit i na kulturní zážitky, největším lákadlem jsou asi koncerty kapel Chinaski nebo Tata Bojs. P odrobný program najdete zde.

 

Královéhradecký kraj 

Máte chuť si o víkendu trochu zasportovat? V Hradci Králové se můžet zúčastnit Valentýnského běžeckého závodu v běhu na 10 km a 5 km uprostřed městských lesů. Že si v běhu moc nevěříte? Nevadí, na každého na konci čeká speciální valentýnská medaile. Po závodě si navíc užijete svařák a bohaté občerstvení.  

 

 Kraj Vysočina 

Chodíte rádi do sauny? Přijďte si užít Valentýna do Městských lázní ve Žďáru nad Sázavou. V sobotu a v pondělí vás čekají saunové rituály ve finské i parní sauně. Odpočine si tělo i duše a hlavně se v těchto chladných dnech trochu prohřejete a posílíte imunitu. 

 

Jihomoravský kraj

V sobotu si užijte předvalentýnský romantický večer ve Valtickém Podzemí. Ochutnáte nejen gastronomické speciality, ale také zabíjačkové a vína ze zdejšího vinařství ANNOVINO. Čeká vás hudební program a zážitková podzemní turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů.

 

Olomoucký kraj 

A teď jedna trochu netradiční akce. Všechny příznivce králíků a sportu zveme na 10. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Přijďte v sobotu 12. února do prostějovského Národního sportovního centra a podpořte tak výkony ušatých závodníků v jejich mistrovských výkonech. Své výkony předvede závodnická elita z celé České republiky. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodní dvojice, které získaly kvalifikace pro tento závod, a proto se jedná o nejprestižnější událost celé hopácké sezony. Své síly poměří celkem 30 závodníků se svými 107 ušatými sportovci. 

 

Moravskoslezský kraj

Chystáte se oslavit svátek zamilovaných a hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek? Pak Vás zveme tuto sobotu do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné 1+1 vstupné do zoo. S ohledem na aktuální situaci bude k dispozici pouze online prohlídka natočenou v loňském roce:

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Konkurz 2024 - Mělník

20.05.2024 - 20.05.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Hypnotizér v Liberci | květen 2024

20.05.2024 - 20.05.2024
Nad Školou 1675, 463 11…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Mise za záchranu sadby 2024 - Mělník

20.05.2024 - 20.05.2024
Městská knihovna Mělník

Swap sazenic, osiva a pokojových květin

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete