Statistika našeho portálu

  • 102 391 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 12. – 14. září 2014: Nahlédněte do mladoboleslavské automobilky, popijte na vinobraní a navštivte památky v rámci Dnů evropského dědictví

Druhý zářijový víkend ovládne ve všech koutech naší republiky vinobraní. Můžete také navštívit mnoho památek za snížené, či žádné vstupné v rámci akce Dny evropského dědictví. V Praze se zase můžete zúčastnit Fashion Maratonu.

Druhý zářijový víkend ovládne ve všech koutech naší republiky vinobraní. Můžete také navštívit mnoho památek za snížené, či žádné vstupné v rámci akce Dny evropského dědictví. V Praze se zase můžete zúčastnit Fashion Maratonu.

Praha

Dva dny nabité módou můžete zažít tento víkend v NODu. Uskuteční se zde Festival mladé módy Arcolor 2014 a opět nebude chybět ani přehlídka odehrávající se přímo v ulicích Prahy. Tento Fashion Marathon je dlouhý více jak 3 km a vede i pražským metrem. Ojedinělá degustační příležitost čeká tento pátek a sobotu na milovníky dobrého vína a burčáku. Na již 18. ročníku Vinohradského vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad budou moci ochutnat především vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku. Tuto sobotu se Branická ulice již potřetí promění v pouliční festival Braník sobě. Na celý den odsud opět zmizí auta a místo nich vznikne místo na hraní a setkávání, zavoní domácí dobroty a na pódiích se bude hrát hudba a divadlo.

Středočeský kraj

Od pátku do neděle roztočí Mladou Boleslav kola designu v rámci dalšího ročníku festivalu MEET CZECH DESIGN. Pro návštěvníky je připravena speciální design stezka. Její jednotlivá zastavení tvoří kromě muzeí, divadla a dalších památek i výrobní hala automobilky, kam běžně není veřejnosti přístup vůbec umožněn. V rámci festivalu ožije také náměstí, kde proběhnou koncerty, prezentovat se budou také místní designové firmy v Parkovacím Domě. V Hostivicích se tuto sobotu pořádají Městské pivní slavnosti, kde se předvedou především malé a střední pivovary. Vrcholem dne potom bude koncert Václava Neckáře a skupiny Bacily.

Jihočeský kraj

V sobotu se v Písku poběží první ročník Královského Maratonu města, jehož trasa povede podél zlatonosné řeky Otavy. Start a cíl je u nejstaršího kamenného mostu v České republice. Soutěžit se bude o mnoho zajímavých cen. Na Velkém náměstí v Prachaticích se v sobotu konají Podzimní městské slavnosti. Představí se zde více než desítka místních spolků se svým kulturním vystoupením. Program vyvrcholí koncertem Lucie Chánové a známé prachatické rockové kapely Hera rock. Samozřejmostí slavností jsou stánky s občerstvením a spotřebním zbožím.

Plzeňský kraj

Třídenní městské oslavy v Kašperských Horách se uskuteční tento víkend a letos se ponesou v duchu konce monarchie a začátku 1. světové války. Centrem dění bude náměstí, které zaplní stánky řemeslníků a farmářů. Dobovou atmosféru dokreslí zvuk flašinetu, ale navodí ji i výstava historické hasičské techniky a mnoho dalšího. Češi jsou ve světě známí svou posedlostí ve sběru hub. Proto by žádný správný houbař neměl chybět V. ročníku Mykologické výstavy v Klatovech. Výstavu můžete navštívit v pátek či v sobotu od 9 do 17 hodin v Galerii Atrium.

Karlovarský kraj

U příležitosti letošního kulatého 150. výročí založení hasičského sboru v Chebu se v sobotu uskuteční na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad celodenní akce. Vedle ukázek hasičských zásahů a techniky bude připraven i bohatý doprovodný program nebo atrakce a soutěže pro děti. Dny otevřených dveří památek 2014 se v Karlových Varech uskuteční tento víkend. Své brány otevřou čtyři zajímavé karlovarské památky - objekty v lokalitě sv. Linharta, Zámeček v Doubí, Hradiště Tašovice a Hotel Kučera - Dům Bursa. Podrobný program u jednotlivých památek najdete zde.

Ústecký kraj

V sobotu se v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem uskuteční Roudnické vinobraní. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, dostatek stánků s vínem, burčákem, občerstvením i dobovým zbožím a široký výběr pouťových atrakcí. Představí se také Sváťovo divadlo s loutkovými pohádkami pro děti. Probíhat budou projížďky na koni, ukázky sokolnictví, malování na obličej, vystoupení šermířů a soutěže pro děti.Bohatý je také doprovodný program, kde nebude chybět tradiční výstava historických vozidel. Dny evropského dědictví zavítají také do Skanzenu Zubrnice, kde si pro vás připravili speciální zábavný a poučný program pro děti. Vaření na kachlovém sporáku, štípání dřeva, krasopis v historické škole. A jak se bavili děti před sto lety? Roztáčení káči, kuličky, kuželky, tlučení špačka a ostatní hry pradědů a prababiček.

Liberecký kraj

Tento víkend se uskuteční Dožínkové slavnosti v Semilech – Semilský pecen. Čeká na vás slavnostní průvod městem, expozice hospodářských zvířat a zemědělských strojů a samozřejmě bohatý kulturní program. Dny evropského dědictví otevřou v Jablonci nad Nisou hned 14 památek. Památkové objekty budou otevřeny od 9 do 17 hodin a jsou v nich připraveny prohlídky, výstavy, hudba, program pro děti, komentované prohlídky. Je připraven i historický autobus, který bude celý den projíždět městem a propojí zastavení poznávací trasy i další, do poznávací trasy nezahrnuté památky.

Královéhradecký kraj

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos, kdy se sem sjede více než 30 vinařů z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. Bohaté občerstvení nabídne chuťovky k vínu, rozličné sýry, francouzské lahůdky a řadu dalších gastronomických zážitků. Na zámku v Novém Městě nad Metují se v sobotu uskuteční Trhy uměleckých a lidových řemesel. Po celou dobu trhů můžete nakoupit výrobky ze dřeva, leštěných kamenů, kůže, keramiky, hedvábí, sušených květin, bavlny a mnoho dalšího.

Pardubický kraj

V rámci Dnů evropského dědictví budou v Litomyšli tento víkend pro veřejnost zdarma, případně za výhodné vstupné, otevřeny památkové objekty. Tak si nenechte tuhle příležitost ujít a přijďte se podívat do rodného města Bedřicha Smetany. V sobotu se v pardubickém pivovaru Pernštejn uskuteční Pivovarské slavnosti. Těšit se můžete na exkurze po pivovaru, atrakce pro děti a koncerty několika kapel, včetně hlavní hvězdy – Visacího zámku.

Kraj Vysočina

Jedna z největších poutí na Vysočině – Mrkvancová pouť – se uskuteční tento víkend v Polné. Těšit se můžete na atrakce a občerstvení na Husově náměstí, pouť na hradě a výstavy, taneční zábavy a Mrkvancore, sportovní utkání, či na koncert v kostele. Tuto sobotu si v Třebíči nenechte ujít XVI. ročník přehlídky folklorních souborů Bramborobraní. Třebíčské Bramborobraní, které se letos koná už po šestnácté, je festivalem lidové hudby, tance a zejména brambor, které se tu podávají na všechny známé způsoby – v bramborácích, hranolcích, kroketách nebo v tradiční bramborové polévce. Bramborobraní tradičně doprovází jarmark a ukázky lidových řemesel.

Olomoucký kraj

Ve Vlastivědném muzeu v Šumperku se tento víkend uskuteční jubilejní, již patnáctá Výstava hub. Jako každý rok bude i letos během výstavy otevřena mykologická poradna vedená mykology. Návštěvníci výstavy si opět mohou nechat své nálezy hub odborně určit a mohou se také na realizaci výstavy spolupodílet tím, že před otevřením výstavy poskytnou své nálezy k prezentaci. Letošní 12. ročník Leteckého dne v Olomouci se uskuteční tuto sobotu na letišti v Neředíně. Veřejnost se může těšit na zajímavý letecký i pozemní program, občerstvení i atrakce pro děti.

Jihomoravský kraj

Celá jižní Morava bude tento víkend ve znamení vína a vše kolem něj. Znojemské vinobraní odstartuje již tento pátek a kromě výborného vína se můžete těšit například na koncert Jaroslava Uhlíře a večer pak na příchod krále Jana Lucemburského s průvodem a ohňovou show. Podrobný bohatý program pro další dny naleznete zde. Také Mikulov zve tento víkend na třídenní oslavy vína – Pálavské vinobraní. Uvidíte zde historický průvod s králem Václavem IV., řemeslná tržnice, folklor, hry pro děti, lety vrtulníkem, vinařské městečko s burčákem, vínem a gastronomickými specialitami.

Zlínský kraj

Po celý víkend můžete v Uherském Hradišti navštívit Slovácké slavnosti vína a otevřených památek. Můžete se těšit na ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance. Slavnosti nejsou jen obyčejným folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého regionu Slovácka. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm pro vás na sobotu připravilo akci s názvem Podzim na poli a v chalupě. Přijďte si vyzkoušet tradiční podzimní práce, letos se zaměřením na zpracování lnu a konopí.

Moravskoslezský kraj

V sobotu se ve Štramberku uskuteční festival pohybu Zátopkovy schody. Můžete si zde zasoutěžit v historických a netradičních sportovních disciplínách. Tato sportovní sobota pro celou rodinu je věnována odkazu slavných olympioniků paní Dany a Emila Zátopkových. Také zámek Fryštát se připojil k akci Dny evropského dědictví. V sobotu a neděli se tak můžete zúčastnit prohlídky s průvodci v dobových kostýmech po speciálním okruhu zámkem a kostelem. Uvidíte také divadelní scénky podle historických událostí spojených s rodem Larisch-Mönnichů. 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

02.06.2024 - 02.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 2. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Beerfestu street 2024 - Olomouc

22.05.2024 - 25.05.2024
Olomouc

Nová scéna olomouckého Beerfestu. Kromě programu na Korunní pevnůstce chystáme i akci na Dolním náměstí. Ta začne už ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. květen

Dnes má svátek Viola

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete