Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 13.-14. května 2017

V našich tipech na víkend však můžete vybírat z celé řady zajímavých akcí, které se nabízí o druhém květnovém víkendu po celé republice. A nezapomeňte v neděli na Den matek:-)

V našich tipech na víkend však můžete vybírat z celé řady zajímavých akcí, které se nabízí o druhém květnovém víkendu po celé republice. A nezapomeňte v neděli na Den matek:-)

Praha

O blížícím se víkendu Open House Praha 2017 otevře již potřetí zajímavé budovy v Praze. Jejich výčet včetně adres najdete v detailu našeho kalendáře akcí. V sobotu se můžete vydat také do Nové budovy Národního muzea na komentovanou prohlídku expozice Archa Noemova s názvem Kolem světa na palubě archy.

Na oba víkendové dny je v Praze připravena Vapeshow, jediná specializovaná výstava věnovaná vapingu v České republice. Na ní se setkají zástupci z řád vaperů, výrobci vape zboží, přední blogeři a ti, kteří se s touto kulturou zatím jen seznamují.

V sobotu 13. května uplyne 300 let od narození Marie Terezie. Muzeum voskových figurín Grévin na počest české a rakouské královny uspořádalo dobovou oslavu jejích narozenin, která bude mít podobu autentické dvorské slavnosti.

Náprstkovo muzeum na sobotu chystá akci zvanou Barevné nádvoří - indiánský den. Na nádvoří muzea se utáboří indiánský kmen a návštěvníci budou moci nahlédnout do soukromých prostor týpí, potěšit se tancem i poslechem tradiční hudby a na vlastní kůži zažít, jak chutnal život na severoamerických stepích. 

Národní zemědělské muzeum pořádá 13. května svátek všech, kteří rádi mlsají. Cukrářské slavnosti nabídnou řadu workshopů a možnost si vyzkoušet cukrářské řemeslo. 

Středočeský kraj

Vydat se můžete na Královské slavnosti na zámek Loučeň, kde na vás budou čekat rytířské turnaje, polní ležení, středověká hostina, ale uvidíte i  královský průvod z doby Lucemburků. V sobotu si nenechte ujít tradiční Folkový kvítek v Přírodním divadle na Konopišti. Jako už tradičně se představí řada známých folkových kapel a zpěváků.

Královské slavnosti

Jihočeský kraj

A je tu zas Cipískoviště a s ním zahájení turistické sezóny v Písku. Od pátku do neděle bude na několika místech probíhat bohatý program, jehož pojítkem bude tvorba soch z písku. Ve Veselí nad Lužnicí se v sobotu  uskuteční akce Jaro na blatech, tedy cykloturistická poznávací akce spojená s poznáním Veselských blat a architekturou selského baroka.

Cipískoviště

Plzeňský kraj

Na Víkend ve znamení jedlého kvítí a býlí zve restaurace Nebespán v Kašperských Horách. Kurz, při kterém se účastníci naučí vařit řadu zajímavých receptů za použití darů našich luk kulinární koučka Jana Vlková. Milovníci aut si jistě nenechají ujít plzeňský autosalon, který se od pátku do neděle koná v Olympii.

Ústecký kraj

V rámci městských slavností Děčín se od pátku do soboty uskuteční hudební festival Labefest 2017 na Smetanově nábřeží. Během obou dní vystoupí Vojtěch Dyk a B-SIDE BAND, Majk Spirit, Angelic Project, Z Hecu, PEKAŘ, ATMO MUSIC, Jaroslav Uhlíř, Janek Ledecký, Michal Hrůza nebo Rybičky 48.

 A pokud byste si raději zasportovali, pak je tu další Run tour 2017, který vyráží v sobotu z Ústí nad Labem.

Liberecký kraj

Legendární Phil Rudd z AC/DC vystoupí poprvé samostatně v České republice na svém turné. Tuto sobotu to bude v Jablonci nad Nisou. Na zámek Hrubý Rohozec zase zavítá zámecký jarmark během nějž na děti čekají dvě hrané veselé pohádky a kreativní dílničky. Pro dospěláky tanečky napříč staletími, chůze na boso, v salonu pohádkové kloboukářky budete mít možnost si zkusit apartní kloboučky. Můžete se zúčastnit chůze po žhavých uhlících a další. 

Phil Rudd

Oba víkendové dny bude v kině Junior v Jablonci nad Nisou probíhat festival Malé oči věnovaný ozvěnám dětského filmového festivalu.

Pardubický kraj

12. a 13. května v Pradubicích bude patřit majálesovému veselí. Na třech podiích se představí řada oblíbených kapel a DJ a nebude chybět ani spousta zábavy a skvělého občerstvení kolem. 11. Hradubický běh zve na 10 km dlouhou trať, na kterou budou závodníci vybíhat ze dvou stran - z Pardubic a z Hradce Králové.

Druhý ročník festivalu minipivovarů, domovarníků a přátel dobrého piva, Přelet pivních píp, se koná na Kunětické Hoře tuto sobotu.

Královéhradecký kraj

Velké rytířské turnaje a jarní čokoládobraní si nenechte ujít tuto sobotu na hradě a zámku Staré Hrady. Těšit se můžete na jedinečné rytířské souboje v netradičním podání, ale také sladké mlsání a samozřejmě nezapomenutelné prohlídky se starohradskými pohádkovými postavami, které skvěle pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Staré Hrady

Na sobotu je připravena Helicopter show na letišti v Hradci Králové. Hlavní letecký program nabídne helikoptéry, létající auto i akrobacii v podání Petra Kopfsteina a mnohé další. Vše bude doplněno i o doprovodný program.

Kraj Vysočina

Do Jihlavy je na sobotu svoláno 9. celorepublikové společné létání nejen s akrobatickými draky. Můžete si sem přijít zalétat se svým drakem a vyměňovat zkušenosti s dalšími amatéry i profesionály. V rámci blížícího se Dne muzeí bude v Městském muzeu v Bystřici nad Pernštejnem připravena v sobotu muzejní noc

Olomoucký kraj

O víkendu zahájí novou lázeňskou sezonu v lázních Jeseník. Mimo jiné se můžete těšit na vystoupení Davida Kollera a jeho kapely. Garden Food Festival, úspěšný festival dobrého jídla a pití přinese o víkendu do Smetanových sadů v Olomouci vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů, včetně šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.  A s dětmi můžete vyrazit na zámek Úsov, kde je připraven pohádkový den.

Jihomoravský kraj

I letos máte jedinečnou příležitost ochutnat to nejlepší, co burgerová scéna nabízí na sobotním Burger festivalu v Brně. NN Night Run se poběží v sobotu v Brně a bude věnován celé rodině, takže si svou délku trati vyberou opravdu všichni. Zajímavou akcí bude jistě i den otevřených dveří České televize, který dovolí v sobotu nahlédnout do zákulisí právě brněnské redakce. Osvěžit se můžete na Líšeňském pivním festivalu v Brně-Líšni, který pořádá místní pivovar.

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete