Statistika našeho portálu

  • 98 477 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 13. - 14. února

Tipy na blížící se víkend se nesou ve znamení zejména valentýnských akcí a stále pokračujícího masopustního veselí. Nicméně nebude chybět ani dostatek sportovních akcí, plesy a zajímavé výstavy.

Tipy na blížící se víkend se nesou ve znamení zejména valentýnských akcí a stále pokračujícího masopustního veselí. Nicméně nebude chybět ani dostatek sportovních akcí, plesy a zajímavé výstavy.

Praha

Osmý ročník Dance of Love se koná v Praze od pátku do neděle, tedy v čase svátku sv. Valentýna. Tato valentýnská oslava lásky k tanci na Vás čeká ve Velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. O víkendu můžete svátek všech zamilovaných oslavit v Museé Grévin a navíc se zde zařadit i do soutěže o romantickou večeři na lodi pro dva.

Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova Vás zavede do zajímavého světa zvířecích rekordů a rarit. Na tuto prohlídku můžete vyrazit v sobotu do Nové budovy Národního Muzea. Sobotní workshop k výstavě Cesta po středověké Číně je pro Vás připraven v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur.

Přijďte si v sobotu zhotovit tradiční řemeslný výrobek do Národopisného muzea, kde na Vás čeká dílnička výrobků ze šustí a přednášky a vystoupení na téma masopustní zvyky ve Strání a také masopust. V neděli se pak můžete těšit na Hudební masopustní veselí v Českém muzeu hudby.

V sobotu v Praze zahajuje Songfest 2016, festival, který si klade za cíl představit co nejširšímu diváckému publiku specifika odlišných etnických kultur a to na základě předvádění pestrých a zajímavých aktivit. Můžete se těšit na ukázky bojových umění, původní etnické tance nebo workshopy.

Grévin

Středočeský kraj

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy pořádá v sobotu Masopustní rej. Na masopustní průvod a program se přijďte podívat na náměstí. V sobotu si můžete užíi Velkou zimní Robinsonádu v Dobřichovicích u Prahy. Čeká Vás den plný pohybu, her a soutěží. Pro děti je připraven zábavný i naučný program, se spoustou pohybových i tvořivých aktivit.

V neděli si nenechte ujít divadelní pohádku O mlynáři Jankovi a Cecilce ze zámku, kterou pro Vás a Vaše děti připravili v Mělnickém kulturním centru.

Jihočeský kraj

Rádi bychom pozvali všechny začínající sjezdové lyžaře nižší věkové kategorie na oblíbený otevřený závod Kramolínský obřák, který se koná v sobotu a neděli ve skiareálu Lipno. V Jihočeském kraji můžete v sobotu vyrazit i na extrémní běžecký závod Lipno Ice Marathon, který se koná v Černé v Pošumaví.

Královéhradecký kraj

Lyžařský areál Dolní Dvůr pořádá neobvyklý závod družstev, která jsou tvořena psím spřežením, musherem a lyžařem. Ledová jízda 2016 se koná od soboty do pondělí. Svátek všech zamilovaných můžete oslavit Valentýnským čokoládovým víkendem na hradu a zámku Staré Hrady. Masopustní veselí propukne v sobotu Hostinném. Čeká Vás masopustní dílnička, průvod i závěrečné pochování basy.

Pardubický kraj

Masopustní taškařice propukne v Pardubickém kraji v sobotu v Chrudimi nebo v Jablonném nad Orlicí. V Ústí nad Orlicí pro Vás a Vaše děti zase připravili karneval na ledě

Plzeňský kraj

Za masopustní zábavou můžete vyrazit v sobotu do Přeštic a v neděli na Přimdu. a určitě si nenechte ujít Klatovský městský bál, který je připraven v sobotu v kulturním domě. 

Ústecký kraj

Patříte-li mezi milovníky čokolády, pak nesmíte chybět na čokoládové slavnosti v Roudnici nad Labem. Od pátku do neděle zde bude probíhat bohatý program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na soutěž v pití čokoládového piva, tombolu o ceny, workshopy, výstavu o čokoládě a spoustu ochutnávek. Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem zve na sobotní doprovodné programy, tentokrát na téma historicky prvního německého překladu Básní z koncentračního tábora od Josefa Čapka. V sobotu nezapomeňte navštívit i šluknovský masopust, který se koná jak jinak v Šluknově

Liberecký kraj

Dokský a Starosplavský masopust si můžete užít v Doksech tuto sobotu. Dětské masky navíc budou v cíli průvodu odměněny. Do Jablonce nad Nisou zveme všechny nadšence salsy. Koná se zde totiž Salsa Night 2016. Těšit se můžete na otevřený parket, kvalitní hudbu, špičkové taneční výkony či stylové kostýmy.

Jihomoravský kraj

Od pátku do soboty zveme všechny milovníky atletiky k návštěvě lednového mezinárodního halového mítinku ve skoku do výšky Hustopečské skákání. Za folklorem můžete vyrazit na Krojový ples 2016 do Mikulčic. Svátek sv. Valentýna můžete oslavit v Zoo Brno, kde je připraveno komentované krmení o lásce u tygrů, v restauraci bude připravený speciální koktejl pro dva a u srdíčkové stěny se bude soutěžit o zážitkový program.

Dětský zvířátkový karneval si přijďte užít v neděli do Brna do ZŠ Tuháčkova. Svatý Valentýn můžete oslavit na věži Staré radnice v Brně a se skleničkou v ruce můžete ukázat své drahé polovičce, že je vaše láska velká jako Brno!

Skákání

Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji si můžete zasportovat a vyrazit v sobotu do Velkých Karlovic na Karlovarskou 50. Čeká Vás zde závod na běžkách klasickou technikou na 25 a 50 km. Do Zlatého jablka ve Zlíně zveme všechny ty, kteří by rádi měli krásné fotografie jako památku na blížící se svátek sv. Valentýna. Je tu totiž na víkend připraveno valentýnské focení.

Olomoucký kraj

Galerie Šantrovka Olomouc zve na čokoládový festival. Součástí je bohatý doprovodný program, kde se můžete těšit na taneční, hudební a kulinářská vystoupení, ale naučit se i čokoládu vařit a hlavně si na ní pochutnat. Akce se koná od pátku do neděle. V Olomouc City je pro Vás na neděli připravena valentýnská módní show. Tak se přijďte inspirovat.

Moravskoslezský kraj

Na sobotu se pro Vás připravuje program na oslavu svátku sv. Valentýna v Zoo Ostrava. Dům kultury města Ostrava zve také na karneval pro děti, který se zde koná v sobotu. Ve Wellness Bruntál si můžete užít Valentýna netradičně - ve vodě.

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

31. Divadelní festival Bez hranic -…

01.10.2022 - 08.10.2022
Český Těšín

Letošní festival se uskuteční v termínu 1.10.- 8.10.2022 v Českém Těšíně a polském Cieszynie. Během osmi festivalových…

Světový den kojení - Zlín

03.10.2022 - 08.10.2022
Zlaté jablko

V rámci Světového týdne kojení se v OZC Zlaté jablko představí v termínu od 3. do 8. října Novorozenecké oddělení…

Týden knihoven 2022 - Mělník

03.10.2022 - 08.10.2022
Městská knihovna Mělník

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje 26. ročník akce Týden knihoven.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 5. říjen

Dnes má svátek Eliška

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete