Statistika našeho portálu

  • 100 967 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 13. – 15. 12. 2013: Vánoční trhy, jarmarky a jiné oslavy

Třetí prosincový víkend je ve znamení blížících se Vánoc, a proto se také koná spoustu tematických akcí. Nejlepší výběr Vám přinášíme v pravidelném článku s tipy, jak a kde víkend strávit.

Třetí prosincový víkend je ve znamení blížících se Vánoc, a proto se také koná spoustu tematických akcí. Nejlepší výběr Vám přinášíme v pravidelném článku s tipy, jak a kde víkend strávit.

Praha

Tento víkend si v Praze nenechte ujít tradiční charitativní vánoční bazar v Mokré čtvrti, který se uskuteční již podesáté. Bazar se uskuteční v Divadle Disk od pátku do neděle, tak přijďte nakoupit zajímavé věci od zajímavých lidí. Výtěžek Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti je každý rok plně využit na charitativní podporu několika různých projektů. V neděli si nenechte ujít další Dyzajn márket, který se uskuteční na piazzetě Národního divadla. Na speciální vánoční edici této autorské prodejní výstavy můžete nakoupit zajímavé vánoční dárky, a nebo zhlédnout módní přehlídku. Navíc je připraven speciální doprovodný program a to také pro Vaše děti. Tak přijďte s celou rodinou. Po celý víkend budou probíhat koncertně – divadelní vystoupení uměleckého souboru Chorea bohemica, který díky krásným vánočním písním navodí tu správnou vánoční náladu. Vystoupení budou probíhat v Míčovně Pražského hradu.

Středočeský kraj

V pátek večer se v divadelním sále MKD Mělník odehraje divadelní představení Edith a Marlene a to v podání herců pražského Divadla pod Palmovkou. V příběhu dvou slavných šansoniérek zazní nejslavnější písně zlaté éry šansonu. Na zámku v Liblici se v sobotu uskuteční Vánoční jarmark a Adventní koncert. Pokud máte rádi tradiční české Vánoce je tato akce přesně pro Vás. Můžete se těšit na soutěž o nejkrásnější betlém, dětské pěvecké soubory, přehlídku staročeských řemesel, prodej kaprů a vánočních stromků, které provoní kouzlem Vánoc nejeden domov.

Další akce v kraji - zde

Jihočeský kraj

V Kulturním a informačním centru v Prachaticích oslaví třetí adventní neděli příjezdem Paní Zimy. V dopoledních hodinách můžete navštívit vánoční tržiště a v 15.00 hodin očekávat příjezd paní Zimy, která v letošním roce přiveze mimo sladkostí i malé překvapení pro děti. Ty se kromě ní mohou těšit na pohádku v Národním domě a v podvečerních hodinách na Rauhnachty ze sousedního Waldkirchenu. Dospělé pobaví svým koncertem skupina Papouškovo sirotci a na večer je pro ně připraven koncert Jakuba Smolíka v Městském divadle. Nádvoří státního zámku Dačice a prostory muzea zaplní v neděli vánoční jarmark - ukázky řemesel, prodej drobných vánočních dárků, perníků, medu, jmelí, ozdob, keramiky a mnoho dalšího.

Další akce v kraji - zde

Plzeňský kraj

V sobotu se na hradě Rabí uskuteční vánoční prohlídky hradu osvětleného svícemi a ohni na nádvoří.

Další akce v kraji - zde

Karlovarský kraj

Další ročník tradičních Vánočních trhů na statku Bernard v Královském Poříčí je opět tady, uskuteční se tuto neděle. Bohatý řemeslný jarmark, výstava betlémů nebo čert Mikulášem - to je jen zlomek z bohatého programu. V neděli můžete své děti vzít do Obchodního centra Fontána v Karlových Varech na loutkové představení Dveře do pohádky.

Další akce v kraji - zde

Ústecký kraj

V sobotu se vypravte do ústecké zoologické zahrady, kde se budou konat oslavy adventu. V pavilonu šelem bude od 9 do 16 hodin připraven program - výtvarná dílna, kde si děti budou moci vytvořit svoji vlastní ozdobu na stromeček, novoroční přání či vánoční svícen. Z vánočního stromečku plného překvapení si každý dětský návštěvník může vybrat jeden dárek. Hlavním bodem programu bude Sváťovo divadlo s novinkou - Vánoční pohádkou. V neděli se vypravte na pravý zámecký vánoční trh na děčínský zámek. Je pro vás připraveno hudební vystoupení děčínských sborů, Vánoční prohlídky zámku, posezení s kávou a koláčem v jižním křídle zámku, adventní soutěžení pro všechny malé návštěvníky, zdobení vánočních perníčků, zkrátka ta pravá předvánoční atmosféra.

Další akce v kraji - zde

Liberecký kraj

Program na celý víkend nabízí 14. ročník komunitní akce Andělská slavnost, kterou pořádá dětský domov v Krompachu ve spolupráci s Občanským sdružením Letní dům. Na malé i velké návštěvníky čeká bohatý kulturní program a také tvořivé adventně laděné dílny. Slavnost je otevřena široké veřejnosti a jejím cílem je propojovat prostředí dětského domova s místní komunitou. Na sobotu si pro vás v lyžařském areálu Albrechtice v Jizerských horách připravili celodenní program v rámci zahájení lyžařské sezóny. Proběhnou prohlídky zimní techniky, hudební produkce a soutěže pro děti, lampionový průvod a fireshow. Těšte se také na závod ve sjezdu mezi jednotlivými oblastmi Jizerek a lyžování za super ceny!

Další akce v kraji - zde

Královéhradecký kraj

Rodinné centrum Pohoda v Hradci Králové vás srdečně zve na Vánoční jarmark v Mašlovicích, který se uskuteční tuto sobotu. Jarmark nabídne tradiční atrakce pro děti i dospělé. Chybět nebudou zajímavé aktivity pro nejmenší ratolesti, rozsvěcování vánočního stromečku nebo roční výrobky tuzemských řemeslníků. Těšit se můžete také na výborný punč nebo pravý frgál. Po celý víkend si můžete užít Vánoce ve skanzenu v Třebechovicích nad Orebem, kde budete moci navštívit například vánoční dílny, nebo ochutnat tradiční vánoční pokrmy. Pro pohodovou atmosféru bude zajištěno i patřičné občerstvení.

Další akce v kraji - zde

Pardubický kraj

V sobotu se v Litomyšli nenechte ujít Adventní trh, na který se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou dárkové zboží, např. keramiku, malované vánoční ozdoby, kožešiny, slaměné ozdoby, cukrovinky, kabelky, košíky, sklo, perníky, šperky a bižuterii, stuhy, ubrusy, patchworkové výrobky, betlémy, medy, svíčky, drobnosti pro radost i hračky a další výrobky ze dřeva, cínu, drátu, ovčí vlny, krajky i hedvábí. Stánkový prodej také samozřejmě nabídne široký sortiment občerstvení, nebude chybět medovina, svařené víno a punč. Zavoní jehličí, trdelník, hořické trubičky a další dobroty. Připraven je i bohatý doprovodný program. Na Vánoční jarmark vyrazte v sobotu na zámek Slatiňany, kde pro Vás i letos připravují vánoční jarmark v prostorách nádvoří a kuchyně. Těšit se můžete na velký vánoční strom v nádvoří, možnost nákupu vánočních dárků, sladkých i slaných dobrot, několik hudebních vystoupení i prohlídku vánočně vyzdobených zámeckých pokojů.

Další akce v kraji - zde

Kraj Vysočina

V sobotu se vydejte na pivovarskou naučnou stezku do jihlavského pivovaru, kde můžete zažít ochutnávku pivních speciálů s výkladem sládka, ochutnat pivní speciality z Pivovarské restaurace a také máte možnost se zúčastnit exkurze. V 15 hodin proběhne na jihlavském magistrátu slavnostní otevření stezky a poté krátká vycházka k vybraným objektům.

Další akce v kraji - zde

Olomoucký kraj

V pátek ožije náměstí T. G. Masaryka v Lipníku nad Bečvou ruchem vánočního nakupování a vánoční pohodou. Stánky nabízející vánoční drobnosti a různé dobroty se návštěvníkům otevřou v 10 hodin. Hlavním hostem programu je bubenické seskupení Jumping Drums a v 18 hodin vypukne závěrečný ohňostroj.

Další akce v kraji - zde

Jihomoravský kraj

Hrad Bítov pro Vás po celý víkend připravil kostýmované prohlídky vánočně vyzdobených komnat se speciálním programem. Průvodci v kostýmech ukončí prohlídku v naší historické kuchyni s možností ochutnání vánočních pochoutek. Tradičně budou kastelánské klobásky a uzené a buchty paní kastelánky. 11. ročník vánočního jarmarku se uskuteční tuto sobotu na rosickém zámku. Máte zde možnost nakoupit originální dárky od drobných výrobců a navíc je jarmark doplněn doprovodným programem – např.: vystoupení šermířské skupiny Taranis, vystoupení hudební skupiny hrající středověkou hudbu a další.

Další akce v kraji - zde

Zlínský kraj

V sobotu se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční Vánoční jarmark. Mj. se může těšit na vánoční dárky z dílen lidových výrobců, koledování, obchůzky lucek a čertů, draní peří, vánoční pokrmy a mnoho dalšího. V neděli si nenechte ujít rozsvícení vánočního stromuZOO Lešná ve Zlíně. V doprovodném programu nebudou chybět vánoční koledy, tradice a zvyky v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Speciální překvapení chystá zoo i pro dospělé návštěvníky. Tento dárek nejen zahřeje, ale také provoní celé nádvoří u zámku Lešná.

Další akce v kraji - zde

Moravskoslezský kraj

Přijďte si v sobotu užít vánoční atmosféru na zámek v Bruntále. Čeká na vás jarmark, vyzdobený zámek a vyhodnocení soutěže Nejkrásnější vánoční ozdoba (10. ročník). Dvoudenní předvánoční jarmark s bohatým programem se uskuteční tento víkend na Slezskoostravském hradě.

Další akce v kraji - zde

Dárkové poukazy

 

Zajímavé akce v okolí

Evropský týden mobility 2023 - Ústí…

16.09.2023 - 22.09.2023
Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden…

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. září

Dnes má svátek Darina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete