Statistika našeho portálu

  • 101 397 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 13. – 15. září 2013: Pražská muzejní noc, Burčákobraní, či Hanácké chmelové dožínky

Na některých místech v republice se bude loučit s létem, jinde se bude již vítat podzim. Počasí spíš připomíná typický podzim, přesto se nenechte odradit a vyrazte na některou z akcí, které jsme pro Vás na tento víkend připravili.

Na některých místech v republice se bude loučit s létem, jinde se bude již vítat podzim. Počasí spíš připomíná typický podzim, přesto se nenechte odradit a vyrazte na některou z akcí, které jsme pro Vás na tento víkend připravili.

Praha

Tuto sobotu se bude v Praze konat Pražská muzejní noc, jejíž termín byl kvůli červnovým povodním posunut. Tipy, do kterých muzeí se vypravit naleznete ve speciálním článku zde. V pátek oslavte Mezinárodní den čokolády návštěvou Muzea v Týnské ulici, kde si pro vás připravili komentované prohlídky a zajít můžete i do čokoládového baru, kde si můžete zakoupit tu nejkvalitnější čokoládu a výrobky z ní. V sobotu se po celý den bude konat největší festival volnočasových aktivit v Praze Ladronka Fest 2013. Prezentovat se zde bude na 80 volnočasových aktivit, přijďte si tedy vyzkoušet sportovní, umělecké nebo výtvarné aktivity. Navíc je pro vás připravena spousta soutěží o super ceny, adrenalinových exhibic, koncertů známých skupin i soutěžních studentských kapel, DJ stánek a mnoho dalšího! Již posedmé se v sobotu v Praze uskuteční tradiční akce Pražské cyklozvonění. Z několika míst Prahy i z okolních obcí vyrazí cyklistické pelotony, které budou směřovat ke stanici metra Opatov. Na cykloprojížďku po pražských stezkách naváže potom odpolední program pro děti a dospělé. V sobotu a neděli se na Pražském hradě bude konat 8. ročník Vinobraní, letos spojený s otevřením produkčních zahrad veřejnosti. Nenechte si ujít ochutnávku českých a moravských vín v Míčovně Pražského hradu - degustační sklenička v ceně vstupného. V Královské zahradě pro vás bude připravený moravský burčák, čerstvě lisovaná hroznová šťáva z repliky historického lisu, bohaté občerstvení. Náladu zpříjemní cimbálové muziky, folklórní soubory a ukázky tradičních řemesel.

Středočeský kraj

Jubilejní 30. ročník Festivalu hudby a slova se bude o víkendu konat v Mnichovicích. Na programu jsou připraveny diskuse a besedy na různá společenská témata, hlavní osobností na letošním ročníku bude bývalý velvyslanec ČR ve Francii a poradce Václava Havla Pavel Fischer. Vzpomínat se bude na Pavla Tigrida. V sobotu je připraveno koncertní odpoledne a večerní a taneční zábavy, hlavní hvězdou kapela Znouzectnost. Festival pro celou rodinu jsou Berounské letorosty a konat se bude tuto sobotu v Berouně. Na letošním ročníku vystoupí například Arakain, Wohnout, či Petr Kolář s kapelou. Po celou sobotu se budou konat Slavnosti piva a vína v historická vesnici Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Můžete se těšit na pravou veselici s velkou spoustou divadelních představení, chmelového moku a jiskrné révy.

Jihočeský kraj

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít další ročník festivalu Táborská setkání, který se už po 22. bude konat tento víkend v Táboře. Teprve druhý ročník Podzimních slavností se bude v půlce září znovu konat v Prachaticích. Stejně jako loni, půjde o celodenní přehlídku prachatických kulturních souborů. Během dvanáctihodinového programu se na velkém podiu představí na 16 hudebních či tanečních souborů. Ve 22:00 ukončí slavnosti oblíbená prachatická kapela Buczech blues. Závěr plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu proběhne jako jedna z akcí Dnů evropského dědictví tuto sobotu odpoledne v Ježové/Iglbach.

Plzeňský kraj

Na zámku ve Spáleném Poříčí se bude konat celovíkendová akce ve středověkém stylu. Můžete se těšit na historický průvod, středověké ležení, souboje, ukázky zbraní, historické bubeníky, je připraveno dobové tržiště a občerstvení, soutěže a dílny pro děti, koncert, ohňostroj a mnoho dalšího. Noční prohlídky cisterciáckého kláštera Plasy můžete zažít tento pátek a sobotu. Doprovodí vás u toho Divadelní soubor Tyl z Čisté u Rakovníka.

Karlovarský kraj

Město Sokolov pořádá v sobotu po celém městě od 10 do 23 hodin tradiční Hornickou pouť. Hlavní pódium bude na náměstí Budovatelů, kde se uskuteční řada koncertů, vystoupení tanečních skupin a mnoho dalších akcí bude k vidění i na dalších místech ve městě. Od 22 hodin se rozsvítí závěrečný ohňostroj na Bohemii. V této době budou zhasnuty ulice v okolí. V neděli bude v rámci Dnů evropského kulturního dědictví zdarma přístupná prohlídka na statku v Milíkově, kde mohou návštěvníci obdivovat ukázku tradiční chebské architektury a lidové kultury.

Ústecký kraj

Tradiční Roudnické vinobraní na zámku se bude konat tento víkend na zámku v Roudnici na Labem. Součástí je i hudební program s bohatým doprovodným programem, jehož součástí je například velká výstava autoveteránů. Představí se například No Name, Jaksi Taksi, Verona, Petr Kotvald, Toxique a další. Během roudnického vinobraní se každoročně prodá několik desítek tisíc litrů vína a burčáku, které pocházejí od osvědčených vinařů z Čech i Moravy. V celém areálu je široká nabídka občerstvení, několik desítek prodejců s dobovým zbožím, mnoho pouťových atrakcí. Speciální prohlídky běžně nepřístupných prostor se budou konat v sobotu a v neděli na zámku v Duchcově. V neděli se v ústecké zoologické zahradě rozloučí s prázdninami a dětem tak zábavným programem zpříjemní návrat do školních lavic. Letošní ročník bude tématicky zaměřený na kopýtka a na Afriku, neboť na závěr dne proběhnou křtiny pěti mláďat u dvou druhů afrických kopytníků - tří zeber Hartmannové a dvou oslů somálských. Bude připraven jednoduchý vědomostní kvíz s tajenkou, aktivity pro děti, výtvarná dílna a malování na obličej.

Liberecký kraj

V Semilech se v pátek a sobotu budou konat dožínkové slavnosti Semilský pecen. Čeká na vás slavnostní průvod městem, expozice hospodářských zvířat a zemědělských strojů a samozřejmě bohatý kulturní program. V sobotu a v neděli proběhnou u Riedelovy vily Slavnosti města Desná. Na slavnostech se budou prezentovat místní spolky, organizace, sdružení, podnikatelé, v areálu Riedelovy vily budou rozmístěny jednotlivé stánky, pro děti bude k dispozici dětský koutek, o zábavu se dále postarají 3 kapely různých žánrů, připraveno je i občerstvení. Dny evropského dědictví zabloudí v sobotu i do České Lípy na vodní hrad Lipý. Návštěvníci se mohou těšit na historické postavy z masa a kostí, veselý historický komiks i velkoformátové podobizny těch, kteří utvářeli historii hradu Lipý.

Královéhradecký kraj

V Rychnově nad Kněžnou bude po celý víkend probíhat nejstarší amatérská filmařská soutěž ve východní Evropě Rychnovská osmička. Jedná se o celostátní soutěž amatérských filmů s mezinárodní účastí, která se bude konat v Pelcově divadle. V kempu Country Potštejn se budou tento víkend loučit se sezónou burčákobraním a zvěřinovými hody. Budete moci ochutnat kvalitní burčák z Moravy a pochoutky ze zvěřiny a jako host se představí Železný Zekon. Kostelec nad Orlicí zahájí v sobotu své již 11. Kostelecké posvícení. Stejně jako v předchozích letech se můžete těšit na skvěle našlápnutý lineup s řadou zvučných jmen, např. Mother´s Angels, Bubbleshow s workshopem Matěje Kodeše, Mezinárodní konzervatoř Praha (Valérie Zawadská, aj.), Fext – Skupina historických pokusů a omylů a další. Kromě vlastního hudebního programu nabízíme i bohatý doprovodný program s celou řadou překvapení tak, aby zde našli zábavu všichni návštěvníci posvícení.

Pardubický kraj

Město Lanškroun pořádá tento pátek a sobotu Městské slavnosti a dálkový pochod Lanškrounská kopa, který se uskuteční již po pětačtyřicáté. Zaslouženou odměnou za ušlé kilometry bude vystoupení mnoha skvělých českých interpretů, v popředí s Tata Bojs a Blue Effect, dále vystoupí například Jiří Schmitzer nebo třeba Chinaski. V sobotu večer je na programu velkolepý ohňostroj. Do Svojšic u Přelouče se v sobotu sjedou trampské a country kapely na akci s názvem Svojšický podzim. Vystoupí například Country Colaps, Falešná pětka a jako host večera se představí F. T. Prim z Brna. V Hlinsku se v sobotu bude slavit 100 let od uvaření první várky piva Rychtář. A takovéto výročí si zaslouží řádnou oslavu, v rámci které se v amfiteátru Rychtář zahrají například Buty, Vladimír Mišík, či No Name.

Kraj Vysočina

V rámci projektu Ekompilace vystoupí v pátek v Moravských Budějovicích kapela Wohnout. Nejenže vystoupí zdarma, ale navíc získáte CD Ekompilace 2013 také zdarma. Po celý víkend bude v jihlavské Zoologické zahradě probíhat Festival Doteky Afriky. Na programu je konference, taneční a hudební workshopy, ale také třeba flétnový workshop.

Olomoucký kraj

V sobotu si nenechte ujít Hanácké chmelové dožínky v Olomouci. Festival je určen pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost, Návštěvníci mohou ochutnat piva z rozličných malých pivovarů z různých koutů nejen Moravy, za doprovodu výborných kapel. Nebude chybět závěrečný ohňostroj a vyhlášení vítězného pivovaru. Město Mohelnice slaví letos 740 let existence a oslaví ho u příležitosti akce Dny evropského dědictví. Těšit se můžete na tradiční dechovou hudbu, své umění předvedou mažoretky, vystoupí Václav Neckář s Bacily, a nebo třeba Ivan Hlas. Připraven je bohatý program pro děti, stánky s občerstvením a rozličným farmářským sortimentem ke koupi.

Jihomoravský kraj

Ve Valtici se v pátek a v sobotu bude konat Valtické dýňobraní - tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Těšit se můžete na tisíce různých tvarů a druhů dýní, které budete mít možnost vyřezávat a vytvořit si tak vlastní originální dýně. K tomu se bude podávat burčák a připravena bude ochutnávka tradičních dýňových specialit. Královské město Znojmo letos již po třicáté ožije historií, kulturou, hodováním a vším, co k tradičnímu vinobraní patří. Znojemské historické vinobraní se uskuteční tento víkend a kromě tradičního velkolepého historického průvodu nabídne také pestrou multižánrovou nabídku vystoupení současných umělců na několika scénách a bohatý doprovodný program. Městské divadlo Brno uvede jako novinku v repertoáru celkem deset kabaretních představení, která budou aktuálně reagovat na současné společenské, kulturní i sportovní dění kolem nás. První představení se bude konat tento pátek a sobotu a vystoupí herci a orchestr Městského divadla Brno.

Zlínský kraj

Divadlo DiGoknu vás srdečně zve na divadelní festival Bacha! Festival divadla 2013, který se bude konat tento víkend ve společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm. Máte tak možnost zažít víkend naplněný divadlem. Na zámku Světlov zahájí své československé turné zpěvák Richard Müller spolu se slovenskou kapelou Fragile. Nenechte si ujít komorní divadelní večer plný největších hitů Richarda Müllera.

Moravskoslezský kraj

Jedenáctý ročník Bruntálského indiánského léta se bude konat tuto sobotu od 13 hodin, tradičně opět na terasách bruntálského zámku. Na festivalu, který se v průběhu let vyprofiloval jako multižánrová akce, vystoupí letos výborný brněnský FT Prim a postupně se představí opavská folková skupina Kopyto, zajímavé opavsko-pražské sdružení Děsně fajn, titulující se jako "nejhorší skupina v dějinách folku", špičkové vokální Sluníčko z Bohumína, aj. Soutěž jezdců na freestyle koloběžkách se uskuteční tuto sobotu ve skateparku v Městských sadech v Opavě.

 

 

Zajímavé akce v okolí

Ostrava zpívá gospel 2023

02.12.2023 - 02.12.2023
Ostrava

Všichni, kdo by finální výsledek letošního snažení tohoto vyjímečného hudebního tělesa chtěli slyšet, jsou zváni na…

Advent v muzeu 2023 - Ústí nad Labem

02.12.2023 - 02.12.2023
Muzeum města Ústí nad…

Tradiční předvánoční setkání v muzeu, jehož součástí bude tvořivá dílna, prezentace výrobků s vánoční tematikou a další…

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

02.12.2023 - 03.12.2023
Monkey´s Gym

Umějí Čert, Mikuláš a Anděl sportovat? Že nevíte? Pak se přijďte podívat do dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde tento…

Rozsvícení vánočního stromu 2023 - …

02.12.2023 - 02.12.2023
náměstí Přemysla…

Letošní slavnostní rozsvícení vánočního stromku proběhne 2.12. Po krátkém svátečním proslovu k Adventu bude následovat…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete