Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 13.a 14. srpna 2016

Počasí příliš nepřeje koupání, a tak možná uvítáte pozvánku na některou ze zajímavých akcí, jako jsou například historické slavnosti na hradech, hudební festivaly nebo folklorní festivaly.

Počasí příliš nepřeje koupání, a tak možná uvítáte pozvánku na některou ze zajímavých akcí, jako jsou například historické slavnosti na hradech, hudební festivaly a další.

Praha

V Praze můžete navštívit ojedinělou akci a setkat se s tibetským mistrem Čhögjal Namkhai Norbu, který bude přednášet od pátku do neděle v Průmyslovém paláci v Holešovicích. Jeho návštěvu bude provázet řada doprovodných akcí. U Třebonického rybníka v Praze se můžete v sobotu zúčastnit Třebonických letních her. Jedná se o oblíbenou soutěž tříčlenných družstev v pěti atraktivních disciplínách se spoustou zábavy.

Na koupání počasí sice zrovna není, ale možná alespoň na tanec by Vás mohla nalákat akce u BIOTOPu Radotín, kde se v sobotu koná letní tančírna u bazénu.

Středočeský kraj

Z pátku do soboty můžete vyrazit na Starák Fest, hudební festival, kde zazní rock, reggae, hip-hop, ale i ska nebo punk. Nenechte si ujít ani scénické noční prohlídky hradu Karlštejn, které budou věnované životu Karla IV. Na jiném středočeském hradě, na Točníku, se můžete o víkendu těšit na oživenou historii v podání skupiny historického šermu Okořská garda. A pokud byste se raději věnovali vznešenější zábavě, pak se vypravte na letní bál na zámek Březnice.

Jihočeský kraj

Od pátku do neděle bude v Třeboni probíhat Čochtanova Třeboň, akce, na níž nebude o vodníky nouze a kde se pobaví celá rodina a všichni příznivci Wericha. A pokud je Vám bližší myslivost, pak v sobotu se zde můžete podívat na myslivecké dny, kde uvidíte ukázky středověkého sokolnictví, uvidíte lovecké psy nebo uslyšíte mistrovské vábení zvěře. V sobotu budou v Zoo Tábor slavit světový den lvů. Oslaví je příznačně narozeninami lva Simby. Na Housův mlýn můžete vyrazit s dětmi na pohádkové nedělní loutkové představení, které zde předvede divadlo Dokola.

Plzeňský kraj

Celý víkend se v Domažlicích budou konat známé Chodské slavnosti. Vybírat si budete moci ze dvou desítek pásem vystoupení, odehrávajících se na pěti pódiích. Těšit se můžete na hudební, taneční a další folkloristická vystoupení sborů i sólistů. A pokud dáváte přednost raději rockové hudbě, pak máte na výběr ještě Chodrockfest, dvoudenní opan-air festival, který se koná také v Domažlicích.

Karlovarský kraj

Pokud od pátku do soboty dorazíte pod hrad Loket, můžete zde společně oslavit sedmdesátiny Michala Prokopa a užít si multižánrový hudební festival Krásný ztráty. A pokud oba dny vystoupíte také na hrad Loket, tak tu pro Vás budou připravené středověké slavnosti. Uvidíte rytířský souboj na koních, sličné lazebnice, ale třeba také řezbářské dílny a další.

Chlumu Svaté Maří bude v neděli probíhat Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie a 17. egerlandský modlitební den, které jistě potěší všechny věřící.

Ústecký kraj

Slon v porcelánu

Do zámku Klášterec nad Ohří se můžete přijet podívat na festival současného tance s mezinárodní účastí, Siraex. Uvidíte zde jak amatérská, tak profesionální vystoupení. Slon v porcelánu je název jiného kláštereckého festivalu, který je určen pro celou rodinu. Můžete se těšit na řadu atrakcí, pohádek, písniček, ale i na dětský Cirkus Berto a cirkusovou mini-zoo. Zveme Vás také na kouzelné noční prohlídky zámku Benešov nad Ploučnicí.

Liberecký kraj

Přímo v Liberci si Vaše děti mohou zazávodit na Mtb závodech Bikeclinic Cupu. Děti zde zažijí atmosféru opravdového cyklistického závodu. Doksy si připravily na víkend bohatý program při příležitosti oslav 650 let od udělení městských privilegií Karlem IV. Během městských slavností Vás čeká přivítání družiny Karla IV., historická hudba, rytířská klání, sokolnictví, ohňová show a další. Na hrad Grabštejn se můžete vypravit na večerní strašení. Hrad bude od sobotního večera otevřen komukoli, kdo přijde a bude chtít zůstat třeba na východ slunce. Nebudou chybět ani hradní strašidla. 

Královéhradecký kraj

Přijelo panstvo

Pro všechny milovníky historických akcí a krásných hradů máme pozvánku na hrad Kost, kde se oba víkendové dny bude odehrávat pestrý program historických dnů, plný kejklířů na lanech, šermířů, středověké hudby a dobrého jídla a pití. Zámek Hrádek u Nechanic očekává o víkendu příjezd panstva. Čekají Vás kostýmované prohlídky a veselé historky ze života na zámku před 150 lety, které Vám předvedou herci ochotnických divadel. Ve Vrchlabí se konají Krkonošské pivní slavnosti, kde vystoupí zajímavé kapely a další účinkující, nebude chybět pivo z minipivovarů, dobré jídlo a pivní soutěže.

Pardubický kraj

Automobiloví veteráni se setkají na zámku Litomyšl. Od pátku do neděle se tu bude konat vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. V sobotu můžete navštívit originální Friends Fest, multižánrový zážitkový open-air festival, který vnikl z iniciativy všech těch, kteří mají rádi Ameriku. 

Friends Fest

Kraj Vysočina

Zámecké večerní prohlídky si můžete užít i na zámku Náměšť nad Oslavou. Prázdninové kulturní dění v Jihlavě nabídne tuto sobotu Magmafest, hard rockový festival v jihlavském amfiteátru.

Olomoucký kraj

Po celý víkend se můžete zúčastnit praktického workshopu přípravy a provedení trvanlivé, vodě-odolné hliněné omítky na slaměné stěny v rámci akce Venkovní hliněné omítky na Bogarově biofarmě ve Víceměřicích. Hrad Bouzov zve na večerní promítání, tuto sobotu to bude promítání pohádky Království potoků.

Zlínský kraj

Ve Velkých Karlovicích se koná Mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni. Těšit se můžete na přehlídku folkloru, hudby, tance a tradičních řemesel. Valašské muzeum v přírodě - skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zve na starodávný jarmark

Jihomoravský kraj

Festival Moravské hrady tentokrát zavítá na hrad Veveří. Můžete se těšit na řadu zajímavých kapel a zpěváků. Zajímavou akcí jistě bude i Den Brna ve namení historických slavností. Akce se koná při příležitosti 371. výročí úspěšné obrany proti švédským vojskům. Pro příznivce sc-fi a fantasy je v Brně připraven festival Co-nec, kde se program bude točit kolem všeho, co souvisí s fantasy, sci-fi, známými seriály, japonskými a orientálními fenomény.

Den Brna

Moravskoslezský kraj

Na hradě Starý Jičín Vás čeká hradní planetárium, odkud budete moci pozorovat noční oblohu hvězdářskými dalekohledy a poslouchat k tomu odborný výklad. V Českém Těšíně pořádají dětský amatérský badmintonový turnaj Maxík. V zámeckém parku v Kravařích proběhne tuto sobotu Oldtimer Parade, soutěže elegance historických vozidel spojené s dovednostními soutěžemi účastníků. 

Zajímavé akce v okolí

Street snowboardingová exhibice míř…

21.02.2024 - 21.02.2024
u Malé sportovní haly

Ve středu 21. února se výstaviště v pražských Holešovicích promění v pouliční snowpark. Unikátní večerní snowboardová…

Rudolf Jenatschke, kněz posedlý fot…

21.02.2024 - 21.02.2024
Ústí nad Labem

Pod výše uvedeným názvem vyšla v prosinci 2019 péčí ústeckého muzea a archivu výpravná kniha věnující se životu a dílu…

Přednáška: Jaký vliv má duchovní vý…

21.02.2024 - 21.02.2024
Zasedací místnost 1.…

Jan Marschner přednáší již 18 let, působí veřejně od roku 2006 na téma léčitelství, duchovní vývoj člověka. Založil…

Hypnotizér v Praze | únor 2024

21.02.2024 - 21.02.2024
Římská 45, Praha 2 12000

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 21. únor

Dnes má svátek Lenka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete