Statistika našeho portálu

  • 100 967 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 14.-15. července 2018

Že jsou prázdniny v plném proudu je patrné i z našeho kalendáře akcí, kde se to jen hemží festivaly všeho druhu, akcemi na hradech a zámcích a prázdninovou pohodou ve městech. Vybrat si aktivity na víkend můžete i z našich Tipů na víkend.

Že jsou prázdniny v plném proudu je patrné i z našeho kalendáře akcí, kde se to jen hemží festivaly všeho druhu, akcemi na hradech a zámcích a prázdninovou pohodou ve městech. Vybrat si aktivity na víkend můžete i z našich Tipů na víkend.

Praha

African Food Festival vás zavede do pražské botanické zahrady v Troji, kde budete moci od soboty do neděle ochutnat nejen africké speciality, ale také si vyzkoušet bubnování, vyrobit si africkou masku v dílnách, vyslechnout zajímavé přednášky a další.

Praha bude o víkendu hostit také Prague International Streetball Cup, kde se na pouličních hřištích potkají zahraniční hvězdy s nejlepšími českými hráči. V sobotu můžete v Nové budově Národního muzea také navštívit komentované prohlídky výstavy Světlo a život, které budou určeny pro rodiny s dětmi.

Středočeský kraj

Nenechte si ujít již 17. ročník hudební přehlídky Barvy léta, která se koná v sobotu v areálu Jezera Poděbrady a která je zaměřená na punkrockovou hudbu. Festival České hrady je už opět tu. Tuto sobotu vás čekají kapely jako Divokej Bill, Škwor, Vypsaní fixa, Jelen a další na hradě Točník.

Akademie komorní hudby zve na festival vážné hudby v Poděbradech, kde od pátku do neděle vystoupí i nový Orchestr Akademie komorní hudby pod vedením členů Berlínské filharmonie.

Akademie komorní hudby

Jihočeský kraj

Tábor v neděli rozezní jeden z největších jazzových hudebních festivalů v Evropě - Bohemia Jazz Fest! Společně s několika největšími jmény americké a evropské hudební scény letošní festival nabízí vzrušující směs jazzu, popu, rocku, soulu, funku, elektronických a tanečních beatů.

Závod zrezlých šlapek startuje v sobotu v Týně nad Vltavou a je určen všem majitelům historických bicyklů a podobných strojů.

Plzeňský kraj

Divadelní komedie Strašidlo Cantervillské se odehraje na zámku Kozel. Na známý příběh s opravdovými herci a živým strašidlem se můžete přijít podívat tuto sobotu. Jeden z největších jazzových festivalů v Evropě se odehraje tuto sobotu také v Domažlicích - navštivte Bohemia Jazz Fest i tady.

Ústecký kraj

Třetí ročník multižánrového hudebního festivalu Osmička se koná od pátku do neděle v Lovosicích. Nabídne více než 30 vystupujících, stanové městečko, VIP zónu a další. Eastern Tunes 2018 neboli Tóny současné Asie se rozezní na festivalu v Mikulášovicích na Děčínsku. Součástí hudebního festivalu budou i asijské hry pro děti, asijské občerstvení, pivovar Cvikov, čajovna, BB Cidre, vegetariánské občerstvení, malování henou, promítání nebo Taiwan infostánek.

Eastern Tunes

Liberecký kraj

V Troskovicích u Turnova vás v sobotu čeká rock & folk & blues kemp, na kterém vystoupí AG FLEK, HONZA BROŽ & DEVÍTKA, ŽAMBOŠI nebo ARNOŠT FRAUENBERG.

Pardubický kraj

V Pardubicích pak můžete navštívit Léto fest, hudební festival, kde vystoupí Kabát, Chinaski, Mig 21, Wanastowi Vjecy a další.

Kraj Vysočina

Westernové městečko Šiklův mlýn pořádá od pátku do soboty Blue Style Prima fest - festival pro rodiny. Kromě koncertů je připravená dámská a pánská zóna s programem šitým na míru. Stejně tak organizátoři mysleli na děti a teenagery. Oživené židovské město Třebíč bude od pátku do neděle hostit řadu zajímavých kulturních akcí a program bude opravdu nabitý. Pouliční divadlo, přednášky, koncerty, prohlídky a program pro děti vás čeká po celé tři dny.

Třebíč

Olomoucký kraj

Přímo v Olomouci startuje v sobotu další závod ze série Run tour. Tentokrát si běžci mohou si vybrat mezi pěti a deseti kilometrovou tratí. Lhota pod Kosířem zve na Pivovarské slavnosti, které nabídnou koncerty, skvělé pivo či exkurzi do místního minipivovaru.

Zlínský kraj

Od čtvrtka do soboty můžete ve Valašském Meziříčí chutnat přes 30 druhů gulášů a užít si skvělou muziku na dalším z mnoha ročníků Gulášfestu.

Gulášfestu

Jihomoravský kraj

V rámci Hudebního festivalu Znojmo se představí nejstarší oratorium s komickými a zábavnými prvky ve scénickém provedení - Emilio de Cavalieri, Svár duše s tělem. Brněnské pověsti pro pokročilé jsou určeny těm, kteří ty běžné pověsti už znají. Můžete se těšit např. na pověst O krásné hraběnce z Paláce šlechtičen, uslyšíte, jak se ve Schrattenbachově paláci zjevovali tři bezhlaví muži a jak na Petrově zazdili bídu.

Moravskoslezský kraj

Vydat se můžete na velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec, kde vás čeká bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě a další. Na ostravském výstavišti Černá louka vás čeká pravidelná chovatelská burza pro širokou veřejnost. Zakoupit zde můžete akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, exotické ptactvo, drůbež, holuby, králíky, štěňata, koťata, chovatelské potřeby a mnoho dalšího.

Sovinec

Zajímavé akce v okolí

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Vinobraní Česká Třebová 2023

22.09.2023 - 24.09.2023
Staré náměstí

Tradiční vinobraní na Starém náměstí v České Třebové.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete