Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 14. - 15. května 2016

O nadcházejícím víkendu nebude nouze o sportovní akce ve volné přírodě, doufejme, že počasí bude přát. Vydat se můžete také na hrady a zámky, kde se objeví akce spojené s oslavami narozenin Karla IV., ale i s jinými tématy. A potěšíme jistě i Folkovým kvítkem, Autosalónem, Garden Food Festivalem a dalšími akcemi.

O nadcházejícím víkendu nebude nouze o sportovní akce ve volné přírodě, doufejme, že počasí bude přát. Vydat se můžete také na hrady a zámky, kde se objeví akce spojené s oslavami narozenin Karla IV., ale i s jinými tématy. A potěšíme jistě i Folkovým kvítkem, Autosalónem, Garden Food Festivalem a dalšími akcemi.

Praha

Muzeum voskových figurín Grévin zve své návštěvníky na rodinný středověký víkend, který je připraven k poctě sedmistého výročí narození Karla IV. Připraveny budou mimo jiné šermířské souboje v doprovodu autentické středověké hudby a tanečnic v dobových kostýmech.

Rodinný středověký víkend

V sobotu se v Libni se sjedou nadšenci z klubů vojenské historie a připomenou události z našich dějin v akci zvané bitva o pivovar. K vidění budou dobové vojenské tábory, vojenskou techniku a zbraně. 

Pokud si raději půjdete zasportovat, pak je na sobotu připravené celodenní sportovní klání na Praze 13 zvané Halda. Po celý den budou probíhat běžecké a cyklistické závody pro dospělé i děti. Program završí pochod se psy nazvaný Butovická tlapka.

Na Chvalském zámku v Horních Počernicích na Vás čeká nejen stálá expozice, ale také pohádková sobota s Popelkou a pohádková neděle se skřítkem Matýskem.

Středočeský kraj

Na Konopišti se od pátku do soboty koná tradiční folková akce Folkový kvítek, tentokrát už jubilejní 25. ročník. Na pódiu se objeví jak staré známé kapely, tak i ty méně známé.

V Kolíně se přidají k oslavám narození Karla IV. výstavou, procházkou městem po stopách Lucemburků, filmovou projekcí a dalšími zajímavými akcemi, které vyvrcholí v sobotu. V sobotu se v Příbrami uskuteční piknikový happening, jehož cílem je podpořit fairtradové a lokální pěstitele – Férová snídaně NaZemi. V sobotu na Lhotce u Mělníka se bude konat Olympiáda dětí a mládeže, kde si účastníci budou moci vyzkoušet 20 různých sportovně-pohybových disciplín. Připraven bude i doprovodný program. 

Jihočeský kraj

Tradiční písecké Cipískoviště zahájí od pátku do neděle turistickou sezónu města. Přijďte se podívat na úžasné pískové sochy a užít si bohatý společenský program. V Milevsku můžete navštívit největší festival divadelní improvizace u nás, Improtřesk 2016. Součástí budou workshopy, divadelní představení a další.

Plzeňský kraj

Centrum Olympia Plzeň pořádá o víkendu Autosalón, přehlídku kde uvidíte více jak 120 nejnovějších aut, poprvé také kategorii zelených aut a užijete si off-road parkur. Narozeniny Karla IV. oslaví hrad Velhartice o víkendu šermířskými vystoupeními, kostýmovanými prohlídkami, průvodem, tancem a řemesly. Přijďte se podívat. V Rokycanech propukne v sobotu Majáles. Můžete se těšit na hudební program po celý den.

Karlovarský kraj

Také Mariánské Lázně zahájí tento víkend lázeňskou sezonu. Součástí bude slavnostní svěcení a otevírání pramenů, průvody v historických kostýmech, jarmarky, koncerty a další. Při té příležitosti se můžete také svézt v historickém autobusu nebo trolejbusuArty Centrum Galerie 4 v Chebu zve v sobotu na tvůrčí dílnu pro děti a mládež, která je inspirovaná díly Mistra Theodorika. 

Ústecký kraj

Zámek Nový Hrad u Jimlína připravil na tento víkend akci k výročí narození Karla IV. a místního rodáka Záviše z Jimlína. Těšit se můžete na historický šerm, živá hudba, tanečnice, trubači a další. V Modlanech u Teplic se v sobotu koná velký modelářský letecký den. Vzduchem budou létat modely současných i historických letadel.

Liberecký kraj

Pokud rádi jezdíte na koloběžce, tak Vás možná zláká účast na koloběžení v Hodkovicích nad Mohelkou. Soutěžně-rekreační sobotní den je koncipovaný pro celou rodinu, takže vezměte i své děti. Lázně Libverda zahájí o víkendu také novou lázeňskou sezónu. Součástí bude svěcení pramene, cimbálová muzika, přehlídka hasičské techniky a další.

Královéhradecký kraj

Od pátku do soboty, pokud navštívíte letiště v Hradci Králové, čeká vás atraktivní Helicopter Show a Rally Show, která se může pochlubit nejlepšími jezdci motosportu i létání. Hrad a zámek Staré Hrady zve všechny návštěvníky na Archibaldovy slavnosti pohádek, které se konají v sobotu. Připraven bude bohatý program pro děti i dospělé a spousta čokoládových pochoutek.

Helicopter Show

ZOO Dvůr Králové nad Labem zve všechny na mimořádnou akci, při níž návštěvníci dostanou příležitost ozdobit domky západoafrického městečka Tiébélé

Jihomoravský kraj

Pokud máte rádi chřest, pak určitě navštivte od pátku do soboty festival chřestu na Zelném trhu v Brně. Letošní cyklojízdy srdcem jižní Moravy je spojená s otevřením turistické sezóny na Větrném mlýně v Rudici, a proto tudy povede i trasa. Součástí bude i doprovodný program. Skvělá moravská vína můžete přijít okoštovat v sobotu na nádvoří zámku Bučovice, kde se koná zámecký košt vín. Nedělní Den rodiny oslaví celotýdenním programem v Hodoníně a v Moravském Krumlově.

Zlínský kraj

V sobotu se koná Karlovský Pepi maratón, cyklistický závod na trasách 50 a 35 km. Zoo Lešná zve na oslavu narozenin nejmladší slonice. Návštěvníci mohou soutežit o nejoriginálnější dárek. U příležitosti jubilejní 70. sezony se koná open air koncert v podání Filharmonie Bohuslava Martinů a Městského divadla Zlín. Na koncert přijďte v sobotu do parku Komenského ve Zlíně.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji pro Vás vybíráme zahájení lázeňské sezony v Lázních Jeseník. Vrcholem programu, který bude probíhat od pátku do neděle, bude vystoupení Michala Hrůzy. Oba víkendové dny můžete navštívit Garden Food Festival, největší festival jídla a pití na Moravě. Letos se koná ve Smetanových sadech v Olomouci. Zámek Plumlov zve rodiny s dětmi oba víkendové dny na pohádkové prohlídky zámku. Děti se mohou těšit například na Popelku, Zlatovlásku nebo samotného vládce pekla.

Lázeňská sezóna

Moravskoslezský kraj

V Ostravě bude od pátku do soboty probíhat festival mikropivovarů, kde budete moci ochutnat 40 druhů piv z regionálních i vzdálenějších mikropivovarů. Dům kultury Akord v Ostravě pořádá v sobotu koncert známého folkaře Honzy Nedvěda. Novou sezónu otevře v sobotu také hrad Hukvaldy.

Zajímavé akce v okolí

Street snowboardingová exhibice míř…

21.02.2024 - 21.02.2024
u Malé sportovní haly

Ve středu 21. února se výstaviště v pražských Holešovicích promění v pouliční snowpark. Unikátní večerní snowboardová…

Rudolf Jenatschke, kněz posedlý fot…

21.02.2024 - 21.02.2024
Ústí nad Labem

Pod výše uvedeným názvem vyšla v prosinci 2019 péčí ústeckého muzea a archivu výpravná kniha věnující se životu a dílu…

Přednáška: Jaký vliv má duchovní vý…

21.02.2024 - 21.02.2024
Zasedací místnost 1.…

Jan Marschner přednáší již 18 let, působí veřejně od roku 2006 na téma léčitelství, duchovní vývoj člověka. Založil…

Hypnotizér v Praze | únor 2024

21.02.2024 - 21.02.2024
Římská 45, Praha 2 12000

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 21. únor

Dnes má svátek Lenka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete