Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 14.-15. října 2017

Další říjnový víkend by měl přinést pěkné a slunečné počasí a tak možná i vy uvažujete, jak ho prožijete. Opět pro vás máme pár zajímavých tipů, kam se vypravit právě ve vašem regionu.

Další říjnový víkend by měl přinést pěkné a slunečné počasí a tak možná i vy uvažujete, jak ho prožijete. Opět pro vás máme pár zajímavých tipů, kam se vypravit právě ve vašem regionu.

Praha

V Praze probíhá Pražské Quadriennale - světová výstava divadla a scénografie s desítkami akcí a setkání, které vyvrcholí během sympozia Porézní hranice (12. – 14. října) v prostoru Federálního shromážděníNárodopisná expozice Národního muzea zve v sobotu na cyklus tradičních podvečerů s představením národopisných oblastí České republiky společně s přednáškou a tanečně-hudebním vystoupením. 

Quadriennale

V sobotu budou v muzeu Grévin slavnostně vyhlášeni vítězové již 12. ročníku soutěže Česko zpívá. Přijďte si je poslechnout. A pokud jste učitel nebo jiný pedagogický pracovník, tak jste celý víkend zváni do Grévinu také. Muzeum pořádá opět oblíbený Víkend pro učitele, kteří mají vstup se svými rodinami za zvýhodněnou cenu. 

Česko zpívá

Středočeský kraj

Při příležitosti 135. výročí železniční trati z Kralup nad Vltavou předměstí do Velvar bude otevřena ve Velvarech nová interaktivní expozice Železniční hračky z let 1920–1960. V sobotu můžete s dětmi navštívit akci Pohádkové Hrusice, kde bude připravena komentovaná prohlídka Hrusic, výtvarná dílna, otevřený Památník J. Lady a další. V Lysé nad Labem si nenechte ujít vystoupení legendární kapely Olympic.

Jihočeský kraj

Od pátku do neděle proběhne tradiční výlov našeho největšího rybníku, Rožmberku. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. V jižních Čechách se můžete těšit také na největší vodácký maraton, Krumlovský vodácký maratonjehož tradice má už 15 let.

Rožmberku

Plzeňský kraj

Máte rádi chilli? Pak si nenechte ujít Chilli festival, který se koná v sobotu v Plzni. Nebudou chybět ochutnávky chilli specialit, ale také soutěž v pojídání chilli. A pokud holdujete i ostřejší hudbě, tak vám jistě přijde vhod pozvánka na koncert metalové kapely Dymytry, která zahraje v sobotu v Mrákově.

Ústecký kraj

Holandský víkend můžete zažít v Lounech. Ten přinese do Městské knihovny přednášku o Holandsku a partnerském městě Barendrecht, ale také chuť a vůni skvělých holandských sýrů nebo zámecký ples na Zámku Nový Hrad v Jimlíně. Muzeum lidové architektury v Zubrnicích zve na akci Podzim na vesnici, kde vás čeká předvádění mlácení obilí cepy s možností vyzkoušení, sušení ovoce, mletí mouky, zpracováví mléka na máslo a tvaroh a mnohé další.                          

Královéhradecký kraj

Pohádkový podzim s vínem a čokoládou se opět koná na hradě a zámku Staré Hrady. Můžete se těšit na chuť vína, medoviny, čokolády a spoustu pohádek.

Hradě a zámku Staré Hrady

Největší sokolnická akce se koná už od čtvrtka a potrvá až do soboty. Na zámku Opočno proběhne Mezinárodní setkání sokolníků, kde vás čekají slavnostní dopolední nástupy a večerní výřady s loveckými fanfárami a ukázky lovu s dravci. Další pohádkovou akcí bude jistě Zámecké strašidlení na zámku v Novém Městě nad Metují, kde zažijete strašidelné prohlídky zámku.

Olomoucký kraj

Dýňová slavnost v sobotu v Jeseníku je oslavou sklizně a zároveň krásnou kulturní akcí. Nejen, že zde budete soutěžit o nejhezčího dýňového bubáka, ale také o nejlepší dobrotu a nebude chybět ani divadlo a hudba. Dýňové a slámové kouzlení zavítá v sobotu na zámek Náměšť na Hané, kde si budete také moci vyrobit krásnou podzimní dekoraci. Známá běžecká akce NNNight run rozsvítí tuto sobotu Olomouc. Běžecký závod na 10 km a 5 km se uskuteční v centru města a v jeho okolí.

Moravskoslezský kraj

Kateřinický trail, běžecký závod pro muže, ženy, ale i děti všech věkových kategorií, se poběží tuto neděli ve stejnojmenné obci. Na hrad Starý Jičín v neděli zavítají stroje Harley Davidson a další choppery a cruisery. Děti budou v průběhu tohoto odpoledne řešit různé úkoly a kvízy.

Jihomoravský kraj

V Brně budete mít o víkendu celou řadu příležitostí, kam vyrazit na farmářské trhy si nakoupit ovoce a zeleninu a další produkty z českých farem. Farmářské trhy se konají v Židlochovicích, Medlánkách nebo v Židenicích. Až do soboty bude v Brně probíhat také 58. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů, Brněnská 16. Během 4 dnů bude k vidění 90 krátkých filmů z celého světa, z toho 42 soutěžních.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

ARABFEST: Festival arabské kultury …

11.04.2024 - 14.04.2024
Plzeň

Čtrnáctý ročník festivalu arabské kultury, tentokrát tematicky zaměřený na SPORT na Blízkém východě.

Olomoucký tvarůžkový festival 2024 …

13.04.2024 - 14.04.2024
Olomouc

Přijďte zažít sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu 13. a 14. dubna na olomouckém Horním a Dolním náměstí.…

Sokolnické slavnosti na Sovinci 202…

13.04.2024 - 14.04.2024
Sovinec

Vážení návštěvníci, dovoluji si vás pozvat na naší první tradiční akci v tomto roce pořádanou na hradě Sovinci s názvem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete