Statistika našeho portálu

  • 94 439 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Tipy na víkend 14.-15.dubna 2018

Víkend slibuje krásné počasí, tak proč nevyrazit ven na nějakou zajímavou akci. Vybrat si můžete třeba Asia food festival venku na náplavce, orientační běh v přírodě nebo třeba sokolnickou a loveckou akci. Tento víkend se také řada hradů a zámků zapojí do Mezinárodního dne památek a sídel a nabídne tak mimořádný program.

Víkend slibuje krásné počasí, tak proč nevyrazit ven na nějakou zajímavou akci. Vybrat si můžete třeba Asia food festival venku na náplavce, orientační běh v přírodě nebo třeba sokolnickou a loveckou akci. Tento víkend se také řada hradů a zámků zapojí do Mezinárodního dne památek a sídel a nabídne tak mimořádný program.

Praha

Pokud patříte mezi milovníky asijské kuchyně nebo chcete jen ochutnat něco nového, zajímavého, pak vyražte na sobotní Asia food fest na smíchovskou náplavku. Poštovní muzeum Praha zve na první ze tří workshopů, které pro děti připravili studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti z FUDLS v Plzni k výstavě 2296 KILO. Od pátku do soboty bude v Praze probíhat Equal Pay Day - Ženy sobě, největší vzdělávací akce u nás.

Asia food fest

Středočeský kraj

Festival Jeden svět můžete navštívit od čtvrtka do soboty v Benešově. V Berouně pak na vás čeká ve stejném období Febiofest. V sobotu se také koná tradiční Máslovická šlápota aneb Šlapeme do Máslovic stloukat máslo. Možná vás o víkendu zlákají Fotbalové slavnosti na zámek Loučeň, kde vás zámkem provede postava prince Ericha, zakladatele fotbalu v Čechách. V parku bude také připraveno fotbalové hřiště a mnohé další.

Jihočeský kraj

 

Orientační závod pro děti i dospělé pořádá v sobotu Sezimovo Ústí. Děti a žáky do 15 let čekají tři tratě různé obtížnosti. Běhu se mohou zúčastnit i dospělí. Veletrh cestovního ruchu TravelFest se bude konat od čtvrtka do soboty na Výstavišti v Českých Budějovicích. Potkají se na něm odborníci v cestovním ruchu se širokou veřejností a seznámil návštěvníky s nabídkou a různými možnostmi využití volného času (nejen) v jižních Čechách. Festival je spojený také s Gastrofestivalem.

Plzeňský kraj

Otevíráme Nepomuk je název sobotní akce v Nepomuku, která mimořádně zpřístupní běžně uzavřené historické objekty, nabídne volný vstup do nepomuckých muzeí a komentované prohlídky. V sobotu můžete také navštívit atraktivní podívanou v Nákupním centru Borská pole v PlzniMotoshow 2018. Čekají vás nejen dechberoucí triky, extrémní výkony, kaskadérské kousky a zážitky plné adrenalinu.

Karlovarský kraj

Zveme vás na Den sokolnictví a lovectví na hradě Hauenštejn Krásný Les. V sobotu bude Horní hrad plný dravých ptáků i různých druhů sov. Čeká vás přednáška s praktickými ukázkami o historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách a další. Na hradě Seeberg vystoupí v sobotu klasické žesťové kvinteto Quintetus Cantorus s jarním koncertem.

hrad Hauenštejn

Ústecký kraj

Mezinárodní den památek oslaví na zámku Duchcov kastelánskými prohlídkami běžně nepřístupných prostor zámku. Od pátku do soboty se konají Vinařské Litoměřice, které nabídnou řízené degustace vína, zajímavé přednášky a diskuze.

Liberecký kraj

V rámci Mezinárodního dne památek budou v gotické hradní kapli hradu Bezděz vystaveny vzácné dřevořezby, které pocházejí z bezdězské křížové cesty. Prohlédnout si je můžete oba víkendové dny. Na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci se v sobotu uskuteční festival uzeného masa, dobrého jídla a pití. Festival Jeden svět můžete od čtvrtka do soboty navštívit také v Semilech.

Královéhradecký kraj

V sobotu se poběží Pardubický vinařský půlmaraton, který je určen široké veřejnosti. Součástí bude i doprovodný program. Festival Jeden svět promítne od pátku do soboty zajímavé filmy také v Chrudimi.

Jihomoravský kraj

Mezinárodní den památek a sídel nabídneme návštěvníkům prohlídku břitové věže s hladomornou a mučírnou hradu Bítov bez průvodce zdarma. V sobotu se mohou děti zapojit do pohybového workshopu Co by tělo říci mělo?, který se koná v Brně pod vedením studentky divadelní fakulty JAMU.

V sobotu si také můžete doplnit svůj šatník originálními kousky na Brno Fashion Market. Designéři a návrháři zaplní dvě patra Mosilany pestrou nabídkou designového oblečení, šperků a bytových doplňků. Kromě nákupů bude na návštěvníky čekat i hudební doprovodný program. 

Ochutnej Vietnam je název akce, která v Brně nabídne od čtvrtka do soboty lahůdky vietmanské kuchyně.

Ochutnej Vietnam

Moravskoslezský kraj

Otvírání jara a turistické sezony vás čeká v sobotu také v zámku v Hradci nad Moravicí

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Podzimní cyklo kemp - Hejnice

28.10.2020 - 01.11.2020
Lázně Libverda

Sportovní cyklo kemp je zaměřený na BEZPEČNOST a TECHNIKU jízdy na kole, přejíždění překážek, projíždění klopených…

Výlov rybníka Amerika u Františkový…

28.10.2020 - 29.10.2020
Rybník Amerika u…

Výlovy neodmyslitelně patří k podzimu a předvánočnímu času.

Slavnostní výlov Štěpnického rybník…

29.10.2020 - 31.10.2020
Telč

Srdešně Vás zveme na slavnostní vyýlov Štěpnického rybníka v Telči.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 29. říjen

Dnes má svátek Silvie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete