Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 14. – 16. června 2013: Útulek fest, Jihlavské pivní pábení či festival Votvírák

Tento víkend začínají první oblíbené letně laděné festivaly a můžete se těšit na populární pivní či městské slavnosti, filmový festival, nebo Útulek fest. Na programu nalezente také pouť, festival masek, jarmark lidových řemesel či tradiční Smetanovu Litomyšl. Zkrátka je z čeho vybírat. A počasí nám bude podle všeho přát.

Tento víkend začínají první oblíbené letně laděné festivaly a můžete se těšit na populární pivní či městské slavnosti, filmový festival, nebo Útulek fest. Na programu nalezente také pouť, festival masek, jarmark lidových řemesel či tradiční Smetanovu Litomyšl. Zkrátka je z čeho vybírat. A počasí nám bude podle všeho přát.

Začíná období open air festivalů

Začíná období open air festivalů - Otvírák v Milovicích

Praha

V pátek začíná 15. ročník největší tetovací festival v České republice Prague tattoo Convention. Festival se bude konat celý víkend na holešovickém Výstavišti. Od pátku do soboty se bude také konat první festival české elektronické hudbyElekce Festival. Na 3 scénách nabídne během 2 dnů bezmála 40 DJů, kapel a hudebních uskupení. Festival se koná ve smíchovském Meetfactory. Ve stejné dny proběhne také V Královské zahradě Pražského hradu Festival minipivovarů. Od soboty do neděle se pak koná šestnáctý ročník Respect festivalu, pravidelné přehlídky world-music s nejdelší historií u nás. Letos se přesouvá na Ladronku a nabídne vystoupení souborů z různých koutů světa, které sklízejí ovace na zahraničních festivalech a v České republice vystoupí poprvé. V sobotu večer se v druhé premiéře představí inscenace Cry baby cry, kterou uvede Švandovo divadlo. V neděli začíná mezinárodní hudební festival Prague Proms, který bude pokračovat až do 20. července. Zahájení festivalu proběhne stejně jako loni na Václavském náměstí projekcí nejlepších filmových soundtracků.

Festival Votvírák, magická show a historický víkend v Plzni

Středočeský kraj

Největším tahákem v tomto kraji je pro tento víkend festival Votvírák, který proběhne v Milovicích nedaleko Prahy. Letos tak zahájí festivalovou sezónu například Richard Müller, Tomáš Klus, Kryštof nebo Arakain. Festival trampské, country, folkové a bluegrassové hudby Mýtina se bude konat Sokolči u Nymburka. V Líbeznici u Prahy se v sobotu budek konat strhující show pro celou rodinu – Magická esa. Při velkých "copperfieldovských" iluzích se vedle mistra světa ze Světového poháru bavičů, iluzionisty Pavla Kožíška, představí v neočekávaných rolích přední české modelky. V Přerově nad Labem se bude v neděli konat 3. ročník Městečko Open Air, folklorově i jinak laděný festiválek pod otevřeným nebem, který pořádá přerovský soubor Dykyta.

Jihočeský kraj

Jihočeši byli vždy kreativní a podnikaví. Důkazem je i tento víkend, který po několika svízelných týdnech, kdy řada měst bojovala s rozvodněnými řekami, opět vysvitne sluníčko a lidé tak budou moci pustit z hlavy své problémy a upřímně se veselit a odreagovat.
Pokud se budete pohybovat na Českokrumlovsku tak si nenechte ujít multikulturní festival Cihelna-Vystupovat. Konat se bude 14. – 15. června v areálu sportoviště v Chlumu u Kremže a bavit vás bude řada místních kapel jako jsou např. Sandwitch, Never Hope nebo Osa Killers.
Pro kaplický region budou hlavním šlágrem Buquoyské slavnosti v Nových Hradech. Těšit se můžete na historické tance od skupiny La Volta, divadelní představení pro děti v podání Divadla Studna, k poslechu zahraje kapela Paravan a návštěvníky čeká také dosud utajované překvapení, při kterém se údajně budete bát… Pokud vám je těsno v botách, tak trochu severněji, konkrétně v Kovářově na písecku, se uskuteční 1. ročník jarního závodu běhu "Zeměrájem naboso". Kromě různých délek závodních tratí, kde budou závodit bosí běžci, se také vaše ratolesti mohou zúčastnit soutěže ve tvoření bosýma nohama, která bude zahrnovat několik zábavných úkolů.
Pozornost věnujte také unikátnímu setkání ve Velešíně na Českobudějovicku s názvem "Letní festival regionu Pomalší". Jedná se o první ročník setkání řemeslníků, hudebníků, tanečníku, trhovců, sportovců a ostatních aktivistů malebného jihočeského regionu Pomalší s návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. Reportáž odsud bude vysílat také Radiožurnál, takže když budete mít štěstí, tak s vámi udělají interview a budete slavní.

Plzeňský kraj

Pokud se budete v sobotu pohybovat v centru Plzně a rádi se bojíte, tak si nenechte ujít akci s názvem Noční rej strašidel se Strašlivou podívanou. Kromě přehlídky strašidel se bude vyhlašovat i nejlepší maska a připraveny jsou i další doprovodné akce. Celá tato přehlídka se uskuteční v rámci celovíkendové plzeňské akce nazvané Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské. V rámci tohoto dvoudenního bloku můžete očekávat řadu koncertů, historických průvodů a přehlídek a vše bude zakončeno v neděli velkolepým ohňostrojem. V areálu ploché dráhy Borská pole vypukne první ročník nového hudebního festivalu s názvem Summer City Fest. Jednodenní akce proběhne v sobotu 15.6. a kromě jiných zahrají také Monkey Business, Tata Bojs nebo Skyline. Pokud byste chtěli uniknout ruchu západočeské metropole, pak vyražte třeba do Kašperských hor, kde bude na hradě Kašperk probíhat přehlídka historických řemesel, zejména uměleckého kování. A pokud vás umění přestane bavit, pak nebude problém vyrazit na túru v překrásném okolí Kašperek.

Myslivecké slavnosti, charitativní festival na pomoc útulku, nebo Dračí slavnosti

Karlovarský kraj

Nejzápadnější český kraj nabízí i pro tento víkend celou řadu atrakcí pro všechny generace. Přímo v areálu krajského úřadu se 15. června uskuteční Myslivecké slavnosti, jejichž součástí budou také farmářské trhy nebo tradiční vyhlášení Regionální potraviny. Karlovarský kraj přichystal také velmi chvályhodnou akci nazvanou "S památkami Karlovarské kraje 2013". Celý vtip spočívá v tom, že musíte navštívit alespoň 5 místních památkových objektů a 1 muzeum nebo galerii a následně se zařadíte do soutěže o hodnotné ceny, jakými jsou notebook, mobil nebo fotoaparát. Soutěž běží přes celé léto, ale proč nezačít již tento víkend? Pokud se nechcete o víkendu courat po přírodě a přesto jste milovníky aktivního pohybu a sportu, pak vyražte v sobotu do KV Areny, kde proběhne mezinárodní gymnastická soutěž, a to za účasti až 120 moderních gymnastek z celé Evropy. Pro diváky je připraven celodenní závodní i doprovodný program.

Ústecký kraj

Pro návštěvníky či obyvatele Ústí nad Labem bude tento víkend zejména ve znamení dvou festivalů. Oba proběhnou v sobotu a oba lákají na specifické zážitky i vystupující. V areálu letního kina se uskuteční Pivovarské slavnosti Zlatopramen a pokud nejste fanoušky pěnivého moku, tak jistě nepohrdnete interpety, mezi kterými vyčnívají jména jako Kryštof nebo MIG 21. Druhou akcí je pak tradiční Útulek fest, který se každoročně koná na podporu místního psího útulku. Tato akce má již poměrně značný věhlas a sjíždějí se na ní stovky lidí i se svými psími miláčky. Zahraje zde řada kapel, ale velká jména nehledejte, jedná se především o menší alternativní kapely jako První Hoře aj.
Pokud však nemáte chuť na festivalovou atmosféru a lidi, tak jeďte do Zubrnic a prohlédněte si expozici o historii a současnosti trati Velké Březno – Verneřice – Uštěk. K vidění jsou staré fotografie, dokumenty, modely a další zajímavosti, které nenechají v klidu žádného pána/kluka (technicky orientované dívky jakbysmet).

Historický víkend aneb strašidla a mumraje Plzeňské

Historický víkend aneb strašidla a mumraje Plzeňské

Liberecký kraj

V jižní části libereckého kraje se na zámku ve Starých Hradech uskuteční Dračí slavnosti, což je představení starohradských draků a dráčků, proběhne velký rytířský turnaj na počest dračí princezny a vypuknou nefalšované dračí oslavy. Takže možná potkáte i Soptíka. V Železném Brodě se na místní řece uskuteční Železnobrodská neckyáda. Přehlídka uvěřitelných i neuvěřitelných plavidel se těší ohromné divácké popularitě, takže přijďte včas, ať si zaberete své místo na břehu. Tradičně se bude hlasovat o nejpovedenější plavidlo. Pokud se budete v sobotu pohybovat v Jizerkách, tak byste neměli opomenout sobotní Antonínskou pouť v Bedřichově, která nabídne přehlídku lidových a folklorních souborů z celého regionu. Podobně laděná akce proběhne také pod střechou kulturního centra v Jablonci a nese název Mezinárodní folklorní festival Tradice sbližují generace. Vystoupí zde celá plejáda folklorních souborů z celé Evropy.

Litomyšl věnovaná Smetanovi, závody dračích lodí i Veterán fest

Královehradecký kraj

Ve východočeském regionu se již těší na hokejovou extraligu, kterou si do Hradce Králové nechali utéct České Budějovice, ale ještě než na zimním stadionu připraví led, pojďme se podívat, cože nám nabízí tento víkend. V regionu je hlavním tahákem celoevropsky uznávaný festival vážné hudby Smetanova Litomyšl, v sobotu bude na státním zámku v Litomyšli na programu dílo od G.Verdiho Otello. Celý víkend bude v Hradci Králové probíhat tradiční akce Den Labe. Blok zábavy pro širokou veřejnost přinese oblíbený běh přes lávku, koncerty velkých kapel, soutěž osmiveslic a závody dračích lodí. Opomenout nelze další z významných pěveckých událostí. V Hradci Králové se uskuteční jubilejní 10. ročník velkého tradičního svátku sborového zpěvu, který je svou nápaditou dramaturgií a koncepcí unikátní nejen v Česku, ale i v evropském měřítku.

Pardubický kraj

Pardubičáci měli vždy velkou tradici ploché dráhy, ale tuto sobotu se na místním závodišti uskuteční první ročník hudebního festivalu Veterán Fest. A nenechte se mást názvem, nemusí vám být 60 let a více, aby vás pustili. K poslechu zde zahrají kapely jako Lety Mimo, Riziko, Sabrage a další. Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi zve na speciální expozice nazvané "Kašpárci celého světa a Primitivní masky". Spatřit zde lze desítky loutek z celého světa a slíbený je také doprovodný program. Ideální tip na výlet s dětmi je pak Perníková chaloupka v Pardubicích. Původně lovecký zámeček nyní slouží jako muzeum perníku a jako výletní místo pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky. 

Filmový festival v Telči, jazzové lelkování a přehlídka historický vozidel hromadné dopravy

Kraj Vysočina

Mezinárodní filmový festival o evropském umění Arts&film se koná tento víkend v Telči. Součástí mezinárodního festivalu Arts&film jsou monotématické a retrospektivní projekce artových filmů, besedy a doprovodné programy. V Netíně u Žďáru nad Sázavou se v sobotu koná setkání radioamatérů, příznivců CB a všech zájemců o elektroniku a vysílání. Čeká vás burza, prodej elektroniky, ukázka radioamatérského provozu, digitálního provozu s použitím PC a vysílání na občanském pásmu CB. Letní jazzové lelkovaní můžete zažít v sobotu v Přibyslavi, pokud zavítáte na festival Houpačka, kde kromě jazzové hudby můžete shlédnout i divadelní představení. No a v Jihlavě se v sobotu koná čím dál oblíbenější akce v ČR – Festival minipivovarů, konkrétně Jihlavské pivní pábení. Již 3. ročník přinese tradičně skvělé pivo od sládků z malých, rukodělných pivovárků, samozřejmě večerní dobrou muziku a po celý den unikátní spojení s evropskými závody dřevorubců EUROJACK.

Olomoucký kraj

V pořadí již sedmý ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí se uskuteční v Přerově na Horním náměstí v pátek a sobotu. Pro diváky je jako obvykle připraven velmi zajímavý program a řada doprovodných akcí. Tématem letošního festivalu, který nese podtitul Na horách, na dolách, je srovnání lidové kultury úrodných nížin a výše položených oblastí. Představí se tak nejen folklor domácí Hané, ale také Lašska, Slovácka, Slovenska, Těšínského Slezska a Valašska. Chybět nebude ani hudební host ze Slovenska. V Uničově se v sobotu konají tradiční městské slavnosti. Každoroční jarmark bude tentokrát pojat mnohem velkoryseji. Vystoupení žonglérů, šermířů, potulných herců a hudebníků proběhnou na dvou scénách a v centru Uničova bude rozmístěno několik hracích center pro děti. Hrad Helfštýn zve na již 4. ročník hudebního setkání Rockový Helfštýn. Již tradičně na hradě vyrostou dvě stage, hlavní podium, které bude tradičně vztyčeno na největším II. nádvoří, rozezní Vypsaná fixa nebo Doga. Drobnější stage před historickou kovárnou na III. nádvoří bude zázemím pro unplugged kapely mnoha žánrů. V Zábřehu u Šumperka se o víkendu bude konat festival irské, skotské a dobové hudby Moravský mumraj. Na festivalu budou k vidění zajímavé kapely, ukázky dobových řemesel, profesionální vystoupení irské taneční skupiny Fiach bán a další.

Začíná Smetanova Litomyšl

Začíná Smetanova Litomyšl

Dopravní nostalgie v Brně, jarmark lidových řemesel a jazzový festival

Jihomoravský kraj

Na Náměstí Svobody v Brně se bude v pátek konat Festival masek, jež nese motto "Život je kabaret! Life is a cabaret!". Čekají na vás liliputáni, sloní muži, cvičená zvířata, artisté, žongléři, kankánové tanečnice, všechny padlé ženy Henri de Toulouse Lautrecka, mafie a podsvětí, zvířata oblečená jako lidé i oplácané baleríny! Šmuky, flitry, dreky, paruky, štrasy, doutníčky – to všechno letos poletí! Hlásíme se k tradici českého meziválečného kabaretu i proslaveného berlínského kabaretu.  Pátý ročník charitativního multižánrového hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF se bude konat tento víkend v Tišnově u Brna a chlubí se hvězdným obsazením. Festival nabízí příjemnou zábavu a zároveň příležitost pomoci potřebným. Střelické strunkobraní se bude konat tento víkend již po jedenácté ve Střelicích u Brna. Tradiční páteční program se odehrává na scéně Muzika jako Brno, na které se objevují převážně folkové legendy z moravské metropole. Sobotní program nabídne tradiční Ranní kavárnu s příjemnou hudbou, jarmark starobylých řemesel či nově vybudovanou divadelní scénu. Od soboty do neděle můžete v Brně zažít dopravní nostalgii - přehlídku historie a současnosti městské hromadné dopravy. Můžete zažít jízdu historickou tramvají, autobusem či trolejbusem.

Zlínský kraj

V Kroměříži se bude tento víkend konat jarmark lidových řemesel, který je součástí oslav zápisu města Kroměříž na Listinu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zúčastní se ho desítky řemeslníků z Čech, Moravy i Slovenska, aby zde předvedly svou zručnost v různých tradičních lidových řemeslech. 3. ročník mezinárodní festivalu Fair Play ve Fryštáku u Zlína se bude konat tuto sobotu. Snahou organizátorů této celodenní sobotní akce je podpořit netradiční sporty a umění ve Fryštáku a na celém Zlínsku obecně. Vyzkoušejte si tak třeba jízdu na U-rampě, chození po laně, aquazorbing a další. Na hradě Bouzov se v sobotu bude konat multižánrový hudební festival Symbioza. Tato kapela slaví letos 40 let a poblahopřát ji přijedou kromě jiných například Vladimír Mišík & ETC či bratři Ebenové. Ve Valašském muzeum v přírodě proběhne naučná akce Pojďme chránit přírodu bude formou her, ukázek, soutěží, divadla i informací představena praktická práce ochrany přírody.

Moravskoslezský kraj

V pátek se na Slezskoostravském hradě koná festival Jazz Open Ostrava a to již poosmé. Festivalovou náladu si můžete udržet až do soboty, pokud zavítáte na Kamenité Open Fest do Vyšní Lhoty u Frýdku – Místku, na kterém vystoupí skupina Traktor, Konflikt, Kurtizány z 25. Avenue aj. A do neděle potrvá Hudební festival Slezská lilie, na kterém se představí například Mňága a Žďorp, Iva Bittová nebo PCQ. Festival divákům nabídne kombinaci kvalitní moderní hudby, křesťanských i soudobých populárních interpretů, ale i tradiční etnické kapely. Mimo interpretů z Moravskoslezského kraje, vystoupí také hosté z Polské a Slovenské republiky.

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Culture Get-Together 2023: Letos v …

25.09.2023 - 26.09.2023
Praha

Čtvrtý ročník konference o spolupráci v kultuře proběhne 25. – 26. 9. 2023 v karlínském prostoru Spojka Events. Jejím…

Alenka v kouzelné říši 2023 - Mělník

26.09.2023 - 26.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Scénický tanec

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete