Statistika našeho portálu

  • 102 685 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 15. – 16. června

Fotogalerie k článku

Praha

Od 10. do 16. června se v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet uskuteční ve znamení blížících se prázdnin akce Travel Week. Návštěvníci si budou během celého týdne vybírat ze široké nabídky módních kousků a letního vybavení s exkluzivními slevami až 70 %. Členové Fashion Clubu se navíc mohou těšit na soutěž o zájezd na prosluněnou Madeiru či na speciální letní dárek.

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 50 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

Středočeský kraj

Milovníci piva by jistě neměli chybět v Jílovém u Prahy. V královském městě, královský zlatý mok. Oslava a ochutnávka nejskvělejších piv včetně hudby a programů pro celé rodiny vč. výstav a zajímavých osobností.

Vysočina

Buďte u 21. ročníku Bike srazu na Vysočině, který se koná v obci Polnička. Máš kolo, tak nemůžeš chybět.

Jihočeský kraj

Navštivte muzeum LEGATáboře. Muzeum se nachází v historickém jádru města Tábor. Celá expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí. V historické budově na ploše více jak 200m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky. Expozice je tematicky dělena, např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas aj.  K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další.

Plzeňský kraj

Zastavte se v Plzni na výstavě Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem představuje vztah spisovatele Franze Kafky k výtvarnému umění a vizuální kultuře jeho doby. Kromě toho se formou odkazů věnuje také Kafkově vlastní kreslířské tvorbě.

Karlovarský kraj

Navštivte Marienbad Film FestivalMariánských Lázních. Marienbad Film Festival je mezinárodní filmový festival zaměřující se na filmová díla experimentální povahy, okrajové podoby kinematografie, současný pohyblivý obraz a umělecké a náročnější filmy.

Ústecký kraj

Chomutově se uskuteční koncert Sebastiana a MIG 21. První festivalový den ve čtvrtek 13. června zahájí večerní letní kino - oblíbená romantická francouzská komedie Amélie z Montmartru začíná v 21:00 hodin. Pátek bude patřit hudbě, v 17:30 na pódiu přivítá návštěvníky vítěz regionální soutěže Zapínač. Od 19:00 hodin vystoupí na stadionu Sebastian se svou kapelou a po něm od 21:00 hodin zvedne Chomutov ze židlí MIG 21.

Liberecký kraj

Jste srdečně zváni na neděli 16. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Královéhradecký kraj

Vyrazte na populární hudební festival Rock for People, který se koná v Hradci Králové. Jedná se o nejlepší start léta pro všechny milovníky rockové hudby. Odehrává se každoročně v Hradci Králové a svým návštěvníkům nabídne už příští týden během čtyř dnů velké koncerty známých hvězd, ale i doprovodný program. Mezi letošní taháky patří The Prodigy, The Offspring, Avril Lavigne i skupina Pendulum.

Pardubický kraj

Nenechte si ujít Turkovickou heligonku, která bude v místním hostinci v sobotu dne 15. 6. 2024 od 13 do 20,00 hodin. Obec Turkovice u Přelouče zve příznivce lidové zábavy na další pokračování oblíbené akce  - 7. Setkání harmonikářů, které se uskuteční v sobotu dne 15. 6. 2024 od 13 do 20,00 hodin v místním hostinci a přilehlém prostranství. V programu zahrají známí muzikanti z blízkého i dalekého okolí. Občerstvení na úrovni, parkování v místě. Slosovatelné vstupenky o věcné ceny ve výši 250 Kč.

Jihomoravský kraj

Nenechte si 16.6. ujít tradiční bleší trhy Brno Alfa pasáž. Bleší trhy v Brně zaměřené na sběratelství, řemesla, hobby, umění a použité zboží.

Chcete si zasportovat, pak přijeďte do Brna! Ve dnech 10. – 16. 6. 2024 tradičně proměníme Koupaliště Riviéra v jedno sportoviště. Zájemci si budou moci během koupání a relaxu vyzkoušet 10 sportovních disciplín různých sportů, například Boulderingovou stěnu, střelbu na cíl, beachové sporty, zorbingové koule, discgolf a další.

Zlínský kraj

Navštivte Zlín, kde na zámku probíhá ve spolupráci se Zlín Film Festivalem výstava "Mezi filmem a malbou", která ukáže široký tvůrčí záběr scénografa, výtvarníka a režiséra Zdeňka Rozkopala.

Olomoucký kraj

Přijďte s dětmi navštívit Vlastivědné muzeum v Šumperku, kde se koná výstava S Muzejníčkem kolem světa. Formou interaktivních her, skládaček a kvízů se seznámí se všemi světovými kontinenty. Největším lákadlem pro malé dobrodruhy bude velká objevitelská loď, na které se mohou děti stát skutečnými mořeplavci a po vzoru Kryštofa Kolumba objevovat svět. S nástupem příznivého počasí bude Muzejíčko rozšířeno i o venkovní aktivity v Pavlínině dvoře.

Moravskoslezský kraj

Ostravě probíhá výstava loutek z depozitáře Divadla loutek Ostrava. Interaktivní výstava loutek z Divadla loutek Ostrava. V průběhu Pimprléta, od 21. července do 18. srpna 2024, bude výstava obohacena o lektorské programy.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Gulášfest 2024 - Valašské Meziříčí

17.07.2024 - 20.07.2024
Valašské Meziříčí

Letos již dvacátý první ročník! Lunapark, taneční stage, soutěže, hry a další. Největší hudební a gastronomická událost…

Colours of Ostrava 2024

17.07.2024 - 20.07.2024
Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival pořádaný každoročně od roku 2002

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 18. červenec

Dnes má svátek Drahomíra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete